izgled

никад не судим на основу физичког изгледа.

Pa ovo je jako lepo reci i cuti al tesko se toga pridrzati. Ok mozda si ti drugacija od mene pa ti uspeva, al bilo je slucajeva gde sam se vodila time pa pogresila i to bas. Stvarno sam ljudima (musko zensko nebitno) htela dati priliku da se iskazu al istina je da neki ni to nisu zasluzili. I ne pricam samo o lepoti nelepoti vec kompletnoj slici pri upoznavanju na primer

Moj utisak je da ipak treba biti malo obazriviji
 
utice...ja delujem dobrocudno. ljudi misle da sam dobrocudna, a nisam. jesam korektna, ali dobrocudna nisam. i onda upadanem u konfliktne situacije, jer ljudi misle da mogu da me setaju kako oce i onda ja postanem neprijatno direktna i onda...i onda nastane haos.
da meni pise na celu ujedam, sklanjali bi se, ali ne pise.
tako da ljudi itekako procenjuju po licu.
 
To onda nema veze sa ovim drugim postom

Vidis nekog na ulici i odise ti blagoscu ili zlobom msm lol

To o cemu pricas je procena na osnovu fizickog izgleda lep ruzan privlacan neprivlacan i ako tako radis mos se zeznes i ogresis o nekog bas debelo



...

Nije to procena "lep ruzan privlacan neprivlacan",već procena karaktera te osobe na osnovu izraza lica,mimike...nema nikakve veze sa lepotom,čak ni sa higijenom,stilom i ostalim spoljnim obeležjima,već samo sa onim što vidim u pogledu te osobe(uz već gore navedeno)
 
inspirisana tenzijinim komentarom na drugoj temi

koliko izgled necijeg lica na prvi pogled utice na vas da osobu okarakterisete?

Све се своди на препознавање и упоређивање са већ виђеним сличним лицима и њиховим власницима.

Често може да превари, јасна ствар.
 
utice...ja delujem dobrocudno. ljudi misle da sam dobrocudna, a nisam. jesam korektna, ali dobrocudna nisam. i onda upadanem u konfliktne situacije, jer ljudi misle da mogu da me setaju kako oce i onda ja postanem neprijatno direktna i onda...i onda nastane haos.
da meni pise na celu ujedam, sklanjali bi se, ali ne pise.
tako da ljudi itekako procenjuju po licu.

Imam slican problem...
 
pa nekakva higijena utice, je l krmeljiv, je l ima bubuljice... pa ako je neko omasio sminku... tako kao kad gledash kera je l zdrav

- - - - - - - - - -

ja se mrshtim i mislim da nekad delujem opasno... nekad sam delovala dobrocudno vise mislim
imam malo mrstece bore

dobro nekako nije to lepo, mozda cu imati problema nekih nekad
mozda bolje da flertujem na fejsbuku zdravije
 
Gledam celo, pogled i ton glasa osobe.
Odmah zakljucim od prilike kakve je inteligencije na osnovu nacina govora i pogleda. Celo je isto dobar pokazatelj, sto je uze i krace to je osoba veca pretnja.
 
Sve je pokazatelj ne mozes zasebno slusati boju glas ne gledati lice il ne pratiti sta prica taj neko i dal to ima logike. Znaci sve. Pa i ta sminka
 
meni ne uspeva da na osnuvu lica provalim karakter coveka,mislim da nikada nisam ni razmisljala o tome dal mi se neko na prvu svideo ili ne a da nije bilo potkovano pricom sa njim
 
Gledam celo, pogled i ton glasa osobe.
Odmah zakljucim od prilike kakve je inteligencije na osnovu nacina govora i pogleda. Celo je isto dobar pokazatelj, sto je uze i krace to je osoba veca pretnja.

Ma jest, sad cemo jos da se pozivamo na Lombrozove teorije krinialiteta :lol: On je imao te neke reference vezane bas za celo i izgled, a u vezi sa tim da li je neko krimos ili ne....
 
al' kada bi znali da ja mastam o padu civilizacije i velikim zgrom-i-pucama...:lol:

jeste uzasno...jer sami su krivi kada pogresno procene i nastane konflikt, pogotovo sto sam ja jos i kulturna i sva delujem fino. a cilj mi je isti ko njima njihov, da ja njih zaebem, a ne oni mene. :lol:

Bas to, usluzna sam i kulturna i onda pomisle da sam glupa i naivna... I onda nastane karambol :lol:
 
inspirisana tenzijinim komentarom na drugoj temi

koliko izgled necijeg lica na prvi pogled utice na vas da osobu okarakterisete?

Ja verujem u teoriju po kojoj sa godinama dobijamo lice koje smo zasluzili.
Kod mladih to malo teze ide.

Iako, mene kad ljudi vide, posebno ako sam raspolozena i opustena, a najcesce jesam, odmah pomisle da sam neko tele koje samo ume da blene, bez svoh misljenja, stava i sposbnosti da se brani.

A nije bas tako.
 

Back
Top