Posle instalacije Windowsa XP nemam internet

TheVendettaCount

Domaćin
Banovan
Poruka
4.731
Instalirao sam windows XP i sada sam bukvalno na pocetku, kao da sam tek kupio racunar. Nemam net konekciju I nemam pojma kako da instaliram internet.
Procitao sam brdo stvari I kazu da treba CD sa drajverima, a ja ni to nemam.
U "Devicu Manageru" nemam opciju "Display adapters" iako sam na netu nailazio na uputstva ljudi gde se ova ikonica pominje.

Jos da kazem da se u Device Manageru nalazi polje sa zutim upitnikom I da je "ethernet Controller" takodje u tom zutom polju. Pokusao sam da ga reinstaliram ali MI TRAZI CD OD HARDVERA a ja to nemam!

Kako mi mozete pomoci?
 
Znas li koje komponente tacno imas?

Ako ne znas instaliraj ovo .

http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.72-en.exe

Otvori , najvaznije je da vidis model svoje maticne ploce , i zatim nadjes drajvere za nju , za internet su ti potreebni lan- drajveri

Kasnije idu drajveri za graficku i ostale komponente .

ps.

Meni se jednom slicno desilo da sam morao da skinem lan- drajvere preko mobilnog telefona i instaliram ih na racunar kako bih osposbio internet i poskidaoo ostatak drajvera
 
Poslednja izmena:
Problem je sto na ovom racunaru nemam UOPSTE pristup internetu. Sreca pa imam WIFI da mogu da koristim net na telefonu.

Mogu li na laptopu da skinem drajvere I preko USB kabla ili fleske da prebacim na ovaj Desktop racunar I na taj nacin da instaliram drajvere?

P. S. na sta mislis kad kazes komponente? Koliko ja shvatam, da bi na netu skinuo drajvere trebas da znas model kompjutera. Na kucistu pise sve, od modela I kompanije, do serijskog broja, producta I Part No (sta li mu dodje to vec).
 
Poslednja izmena:
Mogu li na laptopu da skinem drajvere I preko USB kabla ili fleske da prebacim na ovaj Desktop racunar I na taj nacin da instaliram drajvere?

P. S. na sta mislis kad kazes komponente? Koliko ja shvatam, da bi na netu skinuo drajvere trebas da znas model kompjutera. Na kucistu pise sve, od modela I kompanije, do serijskog broja, producta I Part No (sta li mu dodje to vec).


Pa mozes naravno rekoh ti da mozes cak i sa mobilnog telefona da poskidas drajvere i prebacis ih na komp i instaliras .


OK onda ako znas koje su komponente u pitanju , posto treba da znas tacan model maticne ploce .
 
Meni lično nedostaje Windows 98SE
Ali šta ćeš - kapitalizam
Ne samo što su preuzeli svet sa ovim operativnim sistemom (koristi se i u Bosni)
nego još diktiraju proizvodjačima kako da klepaju komponente da ti SATA2 mašine podrzumevano odbijaju disk od XP-a

Lično sam beapovao instalaciju XP-a na vreme pre isteka zvaničnog support-a
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/end-support-help
Tu oni nude kao "rešenje" ali - za pare.

Dakle ništa džabe.
A ja da besplatno delim znanje takodje mi se ne isplati.
Ko je bekapovao bekapovao je sa sve updateovima a ko nije moraće da ima instalacione diskove ili podršku od proizvodjača kompa.
Naravno postoje i oni mambo-džambo sajtovi koji imaju sve drajvere za razne mašine ali je pošteno drkanje preuzeti ih.
Tu treba znati tačan model ploče, hardvera itd itd...

Ma kompjuteri t zna onaj mali iz komšiluka...
Dodje napucan pa se zajapuri pa treska nogama pa kaže ne valja komp.
Daleko bilo da kaže da nema pojma.

Dakle ako neće Microsoft džabe neću ni ja...
A vi nastavite da čačkate kompove, mobilne i auto - to svako ume.
Pogotovo kompvi i mobilni - nije krečenje...
Da ne zaradi majstor...
 
Procitaj na Wireless Adapteru kako se zove uredjaj :) i napisi ovde ili ako imash router verovatno pise koja je marka ;) mozda imas instalcioni CD

- - - - - - - - - -

Pre instalacije novog sistema uvek preuzmi sa neta neophodne drajvere :) Znaci Graficki i Internet drajver :aha: i sledeci put narezi na Disk sve neophodne drajvere za tvoj PC :hvala:

- - - - - - - - - -

Ja imam sve programe i drajvere na Diskovima :) za nedaj boze :mrgreen:
 
Pa mozes naravno rekoh ti da mozes cak i sa mobilnog telefona da poskidas drajvere i prebacis ih na komp i instaliras .


OK onda ako znas koje su komponente u pitanju , posto treba da znas tacan model maticne ploce .

Izvini ali gde I kako mogu da saznam broj maticne ploce?

Ja sam mislio da je samo potreban model kompa...

Izvinite na gnjavazi, da sam znao sta me ocekuje ne bi reinstalirao OP sistem.

- - - - - - - - - -

Procitaj na Wireless Adapteru kako se zove uredjaj :) i napisi ovde ili ako imash router verovatno pise koja je marka ;) mozda imas instalcioni CD

- - - - - - - - - -

Pre instalacije novog sistema uvek preuzmi sa neta neophodne drajvere :) Znaci Graficki i Internet drajver :aha: i sledeci put narezi na Disk sve neophodne drajvere za tvoj PC :hvala:

- - - - - - - - - -

Ja imam sve programe i drajvere na Diskovima :) za nedaj boze :mrgreen:

Imam instalicioni CD za ruter ali kakve to ima veze? U celoj kuci mi ima signala, osim na ovom defektovanom racunaru.
 
Pa imas ovaj cpuz sto sam ti dao link tu bi trebao da vidis model maticne i trazi polako drajvere za nju . Imas ih na officijalnom sajtu proizvodjaca
Procitaj na Wireless Adapteru kako se zove uredjaj :) i napisi ovde ili ako imash router verovatno pise koja je marka ;) mozda imas instalcioni CD

Da ali ne znam da li ce mu vredeti sto zna model rutera ako nema LAN (ethernet) drajver ?

ps.
A haa sorry , verovatno mislis na network adapter u device manager-u. Moze i tako verovatno . :)
 
Poslednja izmena:
Ako ima telefon sa vecom memorijom moze da skine drajvere i zatim prebaci na Hard Disk :)

- - - - - - - - - -

Imam instalicioni CD za ruter ali kakve to ima veze? U celoj kuci mi ima signala, osim na ovom defektovanom racunaru.


Ima- Prikljuci router na tvoj PC sa XP i instaliraj drajvere za router i imaces internet preko routera ;)

- - - - - - - - - -

Kada bi znali koji uredjaj imas po nazivu - mogli bi da skinemo drajvere za tebe i upakujemo ih u ZIP i uploadujemo na Net i ti ih sa fonom preuzmes i prebacis na HD od tvog PC-a sa XP i zatim ih instaliras :aha:

- - - - - - - - - -

Da li imash Local Area Connection ikonu u Network Connection ?
 
E ljudi evo usao sam u network adapters na device manageru I zatim kliknuo na opciju details.
Tu se ucitava polje da mnogo naziva: Device instance, Hardware ids, Matching Device...

Da nije na neko od ovih naziva broj maticne ploce jer kad kliknem ucitavaju se brojevi I slova?
Skini AIDA64 i imaces sve podatke o maticnoj i ostalim komponentama.
 
@TheVendettaCount

Ja ti rekoh da skines programcic cpu-z (imas gore link , programcic tezi svega megabajt i po ) i instaliras ga na komp kako bi procitao tacan model svoje maticne ploce sekcija mainboard, ili kao sto ti je jolemisa rekao aida 64 , bitno je da skines softver koji ce ti reci koju maticnu plocu posedujes. Ne mozes to da vidis u network adapters niti u device manager-u , jer kao sto i sama rec kaze network adapter jeste integrisani deo maticne ploce za koju ti nemas podatke i ne verujem da mozes da preskocis proceduru i instaliras drajver za LAN pre no sto saznas model maticne ploce, mozda gresim ali po meni nema logike, iskreno nisam toliko eksperimentisao.
 
Poslednja izmena:
Jesam, sa sajta Siemensa. Sve sam uradio kako treba.

Ako ne mozes tako naci sa sajta,onda skini na laptop "Slim Drivers" i prebaci na komp i instaliraj.Prerskeniraj sa tim programom i skinuce ti drajvere koji ti trebaju.downloaduj i instalisi,ali prethodno deinstaliraj te drajvere sto si postavio da ne bi dosli u sukob i opet ne bi imao koristi.
 

Back
Top