vaskrsenje-potvrda ovdasnjeg zivota

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.303
"Ako mrtvi nece vaskrsnuti onda ni Hristos nije vaskrsnuo!"-drug Paja
Sve sto se Hristom dogodilo,to je bilo radi nas.Sa vaskrsenjem sve stoji ili sve pada.Nemamo mi nista narode od Boga,ni s Bogom ako nema vaskrsenja mrtvih.Da nece mozda da ti dodje na kafu ili da ti pusti evrice s neba da padaju.Samo bijes glavu bezveze dal ga ima ili nema .Nije tu posredi sebicnost,nego je posredi upravo neprocenjiva vrednost coveka kao neponovljive licnosti i njegovog telesnogduhovnog zivota.Ovde na zemlji Bog nas uveo u zivot i to je pocetak a ako to nije pocetak onda nema nikakvog,nikada i nigde zivota.Taj pocetak je presudan,tu smo osetili radost bica,zivljena,gorcinu greha i smrti ali i radost vaskrsenja i besmrtnosti.Nas prvenac iz mrtvih slavno je vaskrsnuo i smrt pobedio.Za nas,u ime nas i ispred nas.:D
 
Reinkarnacija postoji,i to je pitanje duse..A vaskrsenje Hrista posto je on bio Avatar-poslanik bozji sa zadatkom,ovde na Zemlji,kao i mnogi pre i posle njega,a Crkva ga prisvojila..Dakle vaskrsenje je bio Hologram..Hrista koji se prikazao na Gori.Jer da je zaista vaskrsao u materijalnom smislu,nastavio bi da zivi kao Covek i proziveo nastavak svog zivota.
.Duhovno vaskrsenje Hrista je bio Hologram.
 
А шта ћемо са Маријом Магдаленом са којом је имао деце?

Ala ste konzerve-sad je u modi biseksualnost,a i tad su ješe terali tu grčku modu...I Sokrat je voleo dečkiće...
Međutim,nije poenta u tom...
Poenta je da bi sad kad je jedan vaskrsnuo,svi da nagrnu na vaskrsavanje...A jeste li vi Isusi? Aaaaa?
Niste? Pa kuda onda?
Jeste vi držali besedu na gori?
Držali ste se za bobana! Sram vas bilo da tražite isto što je sin Božiji mukom zaslužio!
I to mu trebalo tri dana da dođe sebi!
I vi bi da vaskrsnete?
Može,ali kad se bezgrešno rodite od device majke!
Kladim se da niste taj!:mrgreen:
Nači šanse-još malo pa nula...Ne mislim da ima malo nade,nego još malo ćete živeti,a ond krk-nula!!:mrgreen::hahaha:
 
A, reinkarnacija....!?
Gde ćemo nju da uvrstimo ?

ne u ljudsku zabludu...u neljudsku..anticovecnu i antihristovsku..nema izlaza iz tog zacaranog kruga..fantom fura negde u proslost bez tela i bez svog ja..gde se uvali uospste nije bitno..sve je bolje i svi su bolji nego on sam..bezanija je u pitanju od sebe..:D

- - - - - - - - - -

Васкрснуће се кад на врби роди грожђе.
ako te pojeda ajkula naravno da si u pravu..:p
 
"Ako mrtvi nece vaskrsnuti onda ni Hristos nije vaskrsnuo!"-drug Paja
Sve sto se Hristom dogodilo,to je bilo radi nas.Sa vaskrsenjem sve stoji ili sve pada.Nemamo mi nista narode od Boga,ni s Bogom ako nema vaskrsenja mrtvih.Da nece mozda da ti dodje na kafu ili da ti pusti evrice s neba da padaju.Samo bijes glavu bezveze dal ga ima ili nema .Nije tu posredi sebicnost,nego je posredi upravo neprocenjiva vrednost coveka kao neponovljive licnosti i njegovog telesnogduhovnog zivota.Ovde na zemlji Bog nas uveo u zivot i to je pocetak a ako to nije pocetak onda nema nikakvog,nikada i nigde zivota.Taj pocetak je presudan,tu smo osetili radost bica,zivljena,gorcinu greha i smrti ali i radost vaskrsenja i besmrtnosti.Nas prvenac iz mrtvih slavno je vaskrsnuo i smrt pobedio.Za nas,u ime nas i ispred nas.:D
nemoj da se zavaravamo da je ovo pocetak,oces da kazes da ima nesto bolje posle ovog,nesto lepse od sexa hrane i bajsa,ne bi reko:kafa:
 
ne u ljudsku zabludu...u neljudsku..anticovecnu i antihristovsku..nema izlaza iz tog zacaranog kruga..fantom fura negde u proslost bez tela i bez svog ja..gde se uvali uospste nije bitno..sve je bolje i svi su bolji nego on sam..bezanija je u pitanju od sebe..:D

- - - - - - - - - -


ako te pojeda ajkula naravno da si u pravu..:p

То је већа вероватноћа него да ће на врби да роди грожжђе.
 
U ovom drugom stvaranju,vaskrsenju,boza ne stvara nista iz pocetka.Sve mu je na tacni i sta ce uradi..doda ce samo bozansku silu covekovom duhu a duh ce da probudi i dusu a i telo ce od niotkuda da izroni..mrtvi ce cuti glas sina bozijeg i cuvsi glas ozivece tj probudice se.Ovaj poziv boziji,,ova sila iz dubine stvarno je cudo.I stvara iz nicega a i gradi novu stvar od stare tvari.:D
 
Šta god ko mislio, jedno je izvesno: Onaj Koji nas je jednom Stvorio, Može to i da Ponovi, te nek' vaskrsenje bude naše htenje (jerbo ko se kaje - sebi život daje)...

2:4 Ili ne mariš za bogatstvo Njegove dobrote i krotosti i trpljenja, ne znajući da te dobrota Božija na pokajanje vodi?
2:5 Nego svojom drvenosti i nepokajanim srcem sabiraš sebi gnev za dan gneva u koji će se pokazati pravedni sud Boga,
2:6 Koji će dati svakome po delima njegovim:
2:7 Onima, dakle, koji su trpljenjem dela dobrog tražili slavu i čast i neraspadljivost, život večni;
2:8 A onima koji se uz prkos suprote istini, a pokoravaju se nepravdi, nemilost i gnev.

Rimljanima 2.
Optimizam sada nek' zavlada,
ateizam kad u vodu pada.
Vaskrsenje Božije je Htenje,
kad poštenje rađa pošteđenje.

Bez poštenja biće vaskrsenja,
ali tada stanovnik si ada.
Jer zbog suda ustaće i luda,
svi će tamo biti razvrstani.

Zli će samo biti u apsani,
u kojoj su uvek crni dani.
Zato sada nek' niko ne strada;
nek' poštenje svima bude htenje!
 
"Ako mrtvi nece vaskrsnuti onda ni Hristos nije vaskrsnuo!"-drug Paja
Sve sto se Hristom dogodilo,to je bilo radi nas.Sa vaskrsenjem sve stoji ili sve pada.Nemamo mi nista narode od Boga,ni s Bogom ako nema vaskrsenja mrtvih.Da nece mozda da ti dodje na kafu ili da ti pusti evrice s neba da padaju.Samo bijes glavu bezveze dal ga ima ili nema .Nije tu posredi sebicnost,nego je posredi upravo neprocenjiva vrednost coveka kao neponovljive licnosti i njegovog telesnogduhovnog zivota.Ovde na zemlji Bog nas uveo u zivot i to je pocetak a ako to nije pocetak onda nema nikakvog,nikada i nigde zivota.Taj pocetak je presudan,tu smo osetili radost bica,zivljena,gorcinu greha i smrti ali i radost vaskrsenja i besmrtnosti.Nas prvenac iz mrtvih slavno je vaskrsnuo i smrt pobedio.Za nas,u ime nas i ispred nas.:D

Колико човечанског хибриса, колико демагогије суставно поријеђане у артиљеријске салве...
И кад ћеш васкрснути? :lol:
 
Колико човечанског хибриса, колико демагогије суставно поријеђане у артиљеријске салве...
И кад ћеш васкрснути? :lol:

ko ce bozi,tvorcu svih prirodnih i natprirodnih zakona staviti ogranicenje..
ima on svoju racunicu kad ce i mi ne treba da mu se mesamo u poso i njegov kompjuter kad i kako ..kad bude bude..a bice..ja to znam..:D
 
"Ako Hristos nije vaskrsao, onda uzalud vera naša", drug Paja. Mnogo se on nesto pita. Dakle, temelj hriscanske vere je: moz' da bidne, al' ne mora da znaci.

ako mrtvi ne ustaju,to ni hritos nije ustao..
dogodjenu istinu hristovog vaskrsenja(kad ono ovo pise) apostol dovodi u zavisnost od naseg buduceg vaskrsenja i time hoce da naglasi da sve sto se dogodilo dogodilo se radi nas..:D
 

Back
Top