Ko ti brani? Ko te prisiljava?

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.484
Žene stalno kukaju, ne sve, ali dobar deo žena, i to nije ništa novo... Ono što mene čudi je da im niko ne postavi vrlo jednostavno pitanje, a ono glasi: "Ko vas prisiljava na bilo šta?".

Kada pomenem to, mislim na rađanje dece, karijeru, mislim na frizuru, oblik tela, boju kose, stvari koje će nositi...

Stalno se nešto žale, stalno im je neko drugi kriv, stalno bi ispravljale krive Drine, a cela istina je da su zapravo mediokriteti, da nemaju hrabrosti da žive svoj život kako žele, da padaju na primitivne priče "šta će ko reći"...

Niko te ne može naterati na dijetu, niko te ne može naterati da rađaš, niko te ne može naterati da pripadaš bilo kojoj ideologiji, ideš bilo gde ili radiš nešto što ti se ne dopada... Jedino što vas tera na tako nešto je nečije mišljenje, situacija da će vam se izbor momaka suziti, da ćete privući ljude koji i misle kao vi, i da imate mogućnost da budete srećni.

Kada se ovako postave stvari, vidi se da zapravo niko drugi osim vas i nije kriv...

Pa me baš interesuje zašto svesno postajete mediokriteti, zašto svesno upadate u šablon ili radite stvari da bi vas neko prihvatio, a onda kukumavčite na sav glas i tražite krivce u ljudima koji će to možda prokomentarisati na ovaj ili onaj način?

Da, neko će reći "ona neće da rađa, beži od nje" i otići će svesno od vas... Ali isto tako možda nekome nećete biti interesantni zato što ste plavuša, zato što ste visoke, niske, debele ili premršave... Ali vam je to ok, a kada se pomene rađanje tu se oči vade, a istina je da većina i rađa zato što želi, deo rađa da zadrži partnera, a deo rađa jer im se omaklo. Pa me zanima otkud toliko vađenje očiju na tu temu?
 
Znas li ti sta je pritisak okoline i ljudi ili ces doveka da izigravas nekog mudraca koji zivi u izmisljenom svetu gde to ne postoji?

Postoji, znam da postoji, nisam ga negirao, samo pitam zašto podlegnete pritisku, samim tim priznate i sebi i svima da ste slabe, da ste mediokriteti, a onda kukate i drugi su vam krivi?

- - - - - - - - - -

Evo, ja te kao okolina pritiskam da skočiš sa mosta. Hoćeš li skočiti?
 
Žene stalno kukaju, ne sve, ali dobar deo žena, i to nije ništa novo... Ono što mene čudi je da im niko ne postavi vrlo jednostavno pitanje, a ono glasi: "Ko vas prisiljava na bilo šta?".

Kada pomenem to, mislim na rađanje dece, karijeru, mislim na frizuru, oblik tela, boju kose, stvari koje će nositi...

Stalno se nešto žale, stalno im je neko drugi kriv, stalno bi ispravljale krive Drine, a cela istina je da su zapravo mediokriteti, da nemaju hrabrosti da žive svoj život kako žele, da padaju na primitivne priče "šta će ko reći"...

Niko te ne može naterati na dijetu, niko te ne može naterati da rađaš, niko te ne može naterati da pripadaš bilo kojoj ideologiji, ideš bilo gde ili radiš nešto što ti se ne dopada... Jedino što vas tera na tako nešto je nečije mišljenje, situacija da će vam se izbor momaka suziti, da ćete privući ljude koji i misle kao vi, i da imate mogućnost da budete srećni.

Kada se ovako postave stvari, vidi se da zapravo niko drugi osim vas i nije kriv...

Pa me baš interesuje zašto svesno postajete mediokriteti, zašto svesno upadate u šablon ili radite stvari da bi vas neko prihvatio, a onda kukumavčite na sav glas i tražite krivce u ljudima koji će to možda prokomentarisati na ovaj ili onaj način?

Da, neko će reći "ona neće da rađa, beži od nje" i otići će svesno od vas... Ali isto tako možda nekome nećete biti interesantni zato što ste plavuša, zato što ste visoke, niske, debele ili premršave... Ali vam je to ok, a kada se pomene rađanje tu se oči vade, a istina je da većina i rađa zato što želi, deo rađa da zadrži partnera, a deo rađa jer im se omaklo. Pa me zanima otkud toliko vađenje očiju na tu temu?

iz istog razloga iz kojeg iste stvari rade i muskarci
 
stvar i jeste u tome što nije u pitanju samo pritisak okoline već postoje želje i htenja koja potiču iznutra.

I dosta slabosti, koje kasnije isplivaju i pređu u ogorčenost, mržnju i prezir prema drugima. Slabost najlakše pređe u ogorčenost i prezir.

- - - - - - - - - -

iz istog razloga iz kojeg iste stvari rade i muskarci

Manje muškaraca viđam koji se žale na život, na odluke, na ne znam ni ja šta, kako ih je neko naterao... Osim ako ih nisu uhvatili na dete, to je drugo. Ne kažem da nema, ali dosta manje.

A i ne želim da tema postane prepucavanje ko više, ko bolje, pitam prosto pitanje.
 
I dosta slabosti, koje kasnije isplivaju i pređu u ogorčenost, mržnju i prezir prema drugima. Slabost najlakše pređe u ogorčenost i prezir.



ko je dovoljno jak da prevaziđe sve to sam?

- - - - - - - - - -

a koja malo koja zena razume rekao bih...
ili ih pogresno tumaci...


pa brate kad ti sara džesika parker i drugarice pričaju jedno a ti osećaš drugo, neki bilmez od tebe očekuje treće, šta ti onda preostaje nego da se sfakapuješ uglavu.
 
I dosta slabosti, koje kasnije isplivaju i pređu u ogorčenost, mržnju i prezir prema drugima. Slabost najlakše pređe u ogorčenost i prezir.

- - - - - - - - - -



Manje muškaraca viđam koji se žale na život, na odluke, na ne znam ni ja šta, kako ih je neko naterao... Osim ako ih nisu uhvatili na dete, to je drugo. Ne kažem da nema, ali dosta manje.

A i ne želim da tema postane prepucavanje ko više, ko bolje, pitam prosto pitanje.

ne prepucavam se uopste
samo hocu da kazem da imas isti sindrom na obe strane
 
Postoji, znam da postoji, nisam ga negirao, samo pitam zašto podlegnete pritisku, samim tim priznate i sebi i svima da ste slabe, da ste mediokriteti, a onda kukate i drugi su vam krivi?

- - - - - - - - - -

Evo, ja te kao okolina pritiskam da skočiš sa mosta. Hoćeš li skočiti?
Poredjenja ti nisu adekvatna :) skakanje sa mosta, i radjanje dece ? Ako nije u pitanju okolina, onda je u pitanju, na primer bioloski sat. U tom smislu moze da se oseti pritisak da nesto MORAS ( naravno ukoliko zelis ) a NE MOZES, jer mozda nemas partnera... Onda , niko od nas nije tikva bez korena, i ne treba biti , pre svega bahat, i praviti se da nista u zivotu ne moramo da uradimo, i ni za koga, osim za same sebe. Ne kazem da nisi u pravu za to da smo SVI ( ne samo zene ), skloni da krivimo druge za pogresne izbore, ili sopstvenu slabost, ali nekako mi ceo post deluje neartikulisano :) Sablon koji ti pominjes, se apsolutno ne odnosi samo na zene :)
 
Znas li ti sta je pritisak okoline i ljudi ili ces doveka da izigravas nekog mudraca koji zivi u izmisljenom svetu gde to ne postoji?

vidis, kad si vec pomenula taj pritisak...
znam i ja sta je to, ali nekako nikad nisam popustao...
i kad jesam (jedva par puta), ispostavilo da to nije bilo dobro...
jer sam iznutra nekako znao da to ne treba...osecao sam tako...
iako su mi samo prigovarali da tvrdoglavisem ko zaguljeni jarac, a nije bilo tako...
 
ne prepucavam se uopste
samo hocu da kazem da imas isti sindrom na obe strane

Ne kažem za tebe da se prepucavaš, nego će doći buljuk onih koje jedva čekaju i uhvatiće se za to.

Mislim, ukoliko ih to zanima neka otvore temu. Govorim o onome što je poprilično učestalije.

Gde svaki drugi dan slušam kako su one jadne, ne mogu i da rađaju i da imaju karijeru, a onda kad steknu karijeru uđu u neke godine, pa ovi "jadnici" jure mlađe... Pa, dobro, svi su toga svesni, sve to ima svoje zašto, ako si spreman na akciju, budi i na reakciju.
 
Cinjenica je da vreme ne mozemo vratiti unazad i promeniti neke stvari. U ovom slucaju, mnoge zene ne mogu da podnesu obaveze koje dolaze nakon sklapanja braka, ili nakon rodjenja deteta. Makar ja to tako vidim. A sta ciniti kad se to vec desi? Pa naravno...uvek kukati i traziti krivca u nekom drugom radi svog nezadovoljstva. Takve osobe vecinom zive u svojoj proslosti i iz istog razloga ne mogu da prihvate svoj zivot onakav kakav je, sa svim pozitivnim i negativnim stvarima
 
Pa me zanima otkud toliko vađenje očiju na tu temu?

Da kao da su prisiljene se ponasaju :aha: nikada ne prisiljavam zene da rrade ono sto ne vole :) Predlozim nesto :rumenko: i sad ako i ona to voli :rumenka: uradimo to :per: :rotf:

OVde se ponasaju kao da ih stalno na nesto prisiljavas ( zabu u vodu :malav: ) :lol: mam da ne zele da preuzmu svoj deo odgovornosti i zive sa tim normalno nego im je to teret i onda krive nekog sto moraju to da rade jer je zivot takav :lol:
 
Upoznavanje ljudske psihe mi daje prednost, te sam počeo jako rano da se bavim time.

A da imaš kapacitete da shvatiš to, ovo i nije tema osude već pomoći.

Ko si ti da pomazes svim zenama ovoga sveta? Sveti Egidije?
I sta te briga sto tudje zene kukaju. Pa ne lezu sve u tvoj krevet.
Pokusaj prvo da spases sopstveni rod izgubljenih dinosaurusa.
 
Žene stalno kukaju, ne sve, ali dobar deo žena, i to nije ništa novo... Ono što mene čudi je da im niko ne postavi vrlo jednostavno pitanje, a ono glasi: "Ko vas prisiljava na bilo šta?".

Kada pomenem to, mislim na rađanje dece, karijeru, mislim na frizuru, oblik tela, boju kose, stvari koje će nositi...

Stalno se nešto žale, stalno im je neko drugi kriv, stalno bi ispravljale krive Drine, a cela istina je da su zapravo mediokriteti, da nemaju hrabrosti da žive svoj život kako žele, da padaju na primitivne priče "šta će ko reći"...

Niko te ne može naterati na dijetu, niko te ne može naterati da rađaš, niko te ne može naterati da pripadaš bilo kojoj ideologiji, ideš bilo gde ili radiš nešto što ti se ne dopada... Jedino što vas tera na tako nešto je nečije mišljenje, situacija da će vam se izbor momaka suziti, da ćete privući ljude koji i misle kao vi, i da imate mogućnost da budete srećni.

Kada se ovako postave stvari, vidi se da zapravo niko drugi osim vas i nije kriv...

Pa me baš interesuje zašto svesno postajete mediokriteti, zašto svesno upadate u šablon ili radite stvari da bi vas neko prihvatio, a onda kukumavčite na sav glas i tražite krivce u ljudima koji će to možda prokomentarisati na ovaj ili onaj način?

Da, neko će reći "ona neće da rađa, beži od nje" i otići će svesno od vas... Ali isto tako možda nekome nećete biti interesantni zato što ste plavuša, zato što ste visoke, niske, debele ili premršave... Ali vam je to ok, a kada se pomene rađanje tu se oči vade, a istina je da većina i rađa zato što želi, deo rađa da zadrži partnera, a deo rađa jer im se omaklo. Pa me zanima otkud toliko vađenje očiju na tu temu?
to kad neko stalno kuka je stvar licnosti, a ne okolnosti
ima i zena i muskaraca takvih
lakse im da veruju da je neko drugi kriv
takve treba izbegavati jer vredja inteligenciju da ih cutke slusas kako su jadni i zrtve, a ako pokusas da iskreno kazes sta mislis, onda upadas u zivo blato besmislene diskusije
 

Back
Top