Oružja u filmovima

gost 349237

Iskusan
Poruka
6.633
Mislim da tema ne postoji, pregledao sam, ako sam prevideo zamolio bih moderatora da zatvori temu.


Elem,


temu bih svečano započeo Rambo nožem, sredstvo za preživljavanje, unutar šuplje drške se nalazi najlon za pecanje sa udicom, kompas i ostale korisne stvarčice za preživljavanje.:lol:
Zadnji deo sečiva je u obliku testere ako želite da istesterišete neko drvo.


img-Rambo_First_Blood_Hunting_Knife.jpg



Sylvester-Stallone-as-John-Rambo-First-Blood.jpg


:hahaha:
 
E za razliku od Amerikanaca koji izvlače ideje iz crtanih filmova ovi naši iz Srbije izgeda obožavaju Štrumpfove
Sve go Luftika do Luftike i po neki gurman Gricko...
Vrte se u krug i čekaju šta će Veliki Štrumpf da kaže da se radi jer mozga nema...
 
Poslednja izmena:
Ja bih dao malo morbidniji primer
GameFreak je ozbiljan japanski poreski obveznik sa prihodom od 17 milijardi dolara godišnje
Ima ekskluzivan ugovor vezan isključivo za Nintendo
Igrica Pokemon je inspirisala američku vojsku da napravi novo oružje...
http://www.wired.com/2012/09/seizure-fever-dazzler/


Sumorna istorija japanskog naroda sa bezbrojnim međusobnim ratovima je dovela do genijalnosti u stvaranju raznih vrsta oružja, stvarnih u ranijim vremenima ili fiktivnih u modernim, tako da me ovo uopšte ne čudi.
 
Sumorna istorija japanskog naroda sa bezbrojnim međusobnim ratovima je dovela do genijalnosti u stvaranju raznih vrsta oružja, stvarnih u ranijim vremenima ili fiktivnih u modernim, tako da me ovo uopšte ne čudi.


Pa i mi smo modifikovali sve i svašta.
Od ruskog oružja do pravila kako se igra engleski pul u narodu poznatiji kao bilijar.
Teška ekonomska situacija je dovela do načina kako da se zaup bilijar astala poduži izmišljanjem nepostojećeg pravila
da se kao poslednja ubacuje crna kugla.
To samo sirotinja može da smisli...
 
Mislim da tema ne postoji, pregledao sam, ako sam prevideo zamolio bih moderatora da zatvori temu.


Elem,


temu bih svečano započeo Rambo nožem, sredstvo za preživljavanje, unutar šuplje drške se nalazi najlon za pecanje sa udicom, kompas i ostale korisne stvarčice za preživljavanje.:lol:
Zadnji deo sečiva je u obliku testere ako želite da istesterišete neko drvo.


img-Rambo_First_Blood_Hunting_Knife.jpg



Sylvester-Stallone-as-John-Rambo-First-Blood.jpg


:hahaha:

Sive lubanje silom...

Himen: Kazniću te Skeletor.
Skeletor: To ti misliš Himen.
 
Mislim da tema ne postoji, pregledao sam, ako sam prevideo zamolio bih moderatora da zatvori temu.


Elem,


temu bih svečano započeo Rambo nožem, sredstvo za preživljavanje, unutar šuplje drške se nalazi najlon za pecanje sa udicom, kompas i ostale korisne stvarčice za preživljavanje.:lol:
Zadnji deo sečiva je u obliku testere ako želite da istesterišete neko drvo.


img-Rambo_First_Blood_Hunting_Knife.jpg



Sylvester-Stallone-as-John-Rambo-First-Blood.jpg


:hahaha:

Kazu poznavaoci da je taj noz njesra i da kao alat nije od velike koristi na terenu. Secivo je preveliko a zbog suplje drske hoce da se slomi tj. odvoji od nje.

- - - - - - - - - -

Elem, njegovo velicanstvo M-134 Minigan.

image_5.png


Koristan i kao oruzje i kao orudje (recimo za secenje drva i ostale domacinske poslove :lol:)
 
Kazu poznavaoci da je taj noz njesra i da kao alat nije od velike koristi na terenu. Secivo je preveliko a zbog suplje drske hoce da se slomi tj. odvoji od nje.

- - - - - - - - - -

Elem, njegovo velicanstvo M-134 Minigan.

image_5.png

Koristan i kao oruzje i kao orudje (recimo za secenje drva i ostale domacinske poslove :lol:)

Za razliku od Dutch-a, Blaine nije znao da se vanzemeljsko čudovište ne pobeđuje oružjem kao M-134 Minigan, nego strelama kojie na vrhu imaju lišće tropskog drveća kojim je umotan barut i naravno balvan od nekoliko tona kao završnica.

Kao što znamo da je Rambo nož banalan osim ako ga ne koristi Sly, i da je Magnum 44 pretežak, nezgrapan osim ako ga ne koristi inspektor Harry Callahan.:lol:

5807539604_06c58111c2_o.jpg
 
88K_m.jpg


Verni pratilac Kristofera Lambera u brdu filmova. Sem u Hajlanderu, baratao je njome i u onom filmu sa nindzama (kad se kolju u nekom vozu), a macevao se i u jos nekom filmu cija je radnja smestena u srednji vek u Evropi.

...plus je igrao u jos nekoliko filmova gde su glavno oruzje razna seciva.
 
Danas odgledah na tv-u Predator 2.Po pitanju borbenog arsenala Predator je najžešći, zapanjio sam se maštom tvoraca ovog filma.

Henry V (1989) http://www.imdb.com/title/tt0097499/ u režiji Keneta Brane.Šekspir je shvatio i pokazao snagu engleskih lukova veličine gotovo čoveka, koji ispaljuju daleko i vrlo precizno.Vojska francuskog kralja Šarla naprosto nije imala šansi.Pored preciznosti bili su ekstremno brzi po 10 strela u minuti.Francuska vojska je izrešetana još na samom početku bitke.I tako je mladi Henri postao novi vladar.

henry_v6.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka čast na izboru.Već sam zaboravio ovaj bumerang.Ne mogu da nađem dovoljno dobru sliku još jednog bizarnog oružja, vadičep koji Stiven Sigal zakucava u čelo nekom negativcu u nekom filmu.:lol:

Tnx :) Kad smo kod Sigala, meni je najluđe ono - Nobody beats me in the kitchen . Ne sećam se jel ga tamo udara nekim tiganjem ili šta već ..:lol:
 

Back
Top