Mobing

U svim socijalnim desavanjima najbitnija je brojnost i podrska. Efekat maltretiranja se ublazava ako postoji podrska, a povecava se ako podrska izostaje. Podrska cak i jedne osobe je dovoljna. Mobing je problematican jer se grupa okomi na jednu osobu. Dozivi se nepravda koju, iz aspekta zrtve, svi podrzavaju.

quote-Friedrich-Nietzsche-the-best-weapon-against-an-enemy-is-41447.jpg
 
Ja sam pre 4 meseca dao otkaz u kednoj fabrici za pravljenje namestaja ,(koju inace drzi moj prvi komsija) tj sto bi rekli dobio sam posao preko "veze" , kada sam poceo tu da radim , poceo sam od 0 tj bio sam neka vrsta pomocnog radnika za sve , plata mi je bila oko 200e , i tu su mi vec poceli ostali radnici (vecinom sa sela) govoriti tipa , tebi je direktor komsija boli tebe uvo blablabla i tu se kao "sprijateljim" sa jednim magicionerom , koji je prodavao mobilni telefon , za 40e ,(ekran mu je bio vecinom razbijen),, i tako dogovorimo se mi da telefon bude kod mene dok ne dodje plata , pa kada dodje , ako mi se svidi ,da mu dam te pare , medjutim , dok je telefon bio kod mene , isao sam do razno raznih majstora i rekli su mi da telefon vredi svega 15e ,i tako kada je stigla plata , kazem tom magicioneru , 15e ili nista i on pristane , medjutim od tog svega je proslo oko 2 sedmice , i on mene pita kada cu mu dati ostatak novca ? ja onako zacudjen pitam njega , kako to ? ugl kasnije saznam da se on bio zaduzio kod jednpg viljuskariste , i da su mu trebale pare , ali logocno ja mu nisam dao jer smo se lepo dog za 15e , i nakon nekpg vremena , ja dobijem unapredjenje , na jednom radnom mestu gde sam samo radio , prvu smenu i nikada 12h , tako da sam dobio i nove poslovodje,vecini radnika je to smetalo , pa su me uvek provocirali itd,kasnije 1 od ppslovodja je otisao u penziju , i umesto njega je dosao taj magicioner , koji je poceo da mi naredjuje da radim neke poslove tipa da odem da cistim krug firme , i ako ima radnik koji to radi ili da radim 12h kada i ostali radnici , i ako nisam imao posla , pa sam samo setao po firmi , i to mi se sve fino bilo popelo na onu stvar , jer sam tnao zbog cega to radi, i tako odem kod pravnice (bivse poslovodje-komsinice) , i objasnim joj sve , nakon nekog vremena, zvala ga je na razgovor , a to sam primetio , jer mu se ponasanje i pristup promenilo, ali kasnije je ta pravnica , otisla u penziju , tako da je on poceo o5 da vrsi mobing , i dao sam otkaz, i kada sam ga dao , direktor me je nagovarao da se vratim, i da mu objasnim zasto sam dao ,i kada sam mu se lepo objasnio , on mi nije verovao jer misli da mu je firma u savrsenom stanju i da su mu radnici cvecke ,tako da sam odlucio da mi je bolje da sam nezaposlen, nego da radim u toj firmi :)
 
ma znam kapiram ali imao si vremena ,video sta ti se sprema,mogao si malo da iskalkulises ,razmislis,namestis mu nekoga,da sam ja imao fore i ovaj sadasnji mozak,razlupo bih lobanje jedno dvojci trojici sto pustise muda na jednom poslu,njima je bilo svejedno preko veze pola njih doslo i niko tamo vise ne radi,ja sam se trudio i stalo mi je do mesta i posla i para naravno,a njima samo da napakoste,e to bi ih sad skupo kostalo
 
ma znam kapiram ali imao si vremena ,video sta ti se sprema,mogao si malo da iskalkulises ,razmislis,namestis mu nekoga,da sam ja imao fore i ovaj sadasnji mozak,razlupo bih lobanje jedno dvojci trojici sto pustise muda na jednom poslu,njima je bilo svejedno preko veze pola njih doslo i niko tamo vise ne radi,ja sam se trudio i stalo mi je do mesta i posla i para naravno,a njima samo da napakoste,e to bi ih sad skupo kostalo
Gledaj i ja sam tu dosao preko veze i to one najjace tj direktora , ali nisam hteo da njega koristim kao keca u rukavu , pa sam se trudio ko lud medjutim , tu je njih radilo jos njih 20 (prva i druga smena) i vecina sa sela i jos su bili ljubomorni na mene jer sam ja dobio to rasno mesto , a ne neko od njih pa su i oni sa tim poslovodjom mi uvek radili scene , tipa , kao kazu meni blago se tebi ti nikada nisi radio 12h , a kasnije se zale tom poslovodji kako ja nikada nisam radio , pan kasnije moram ostati od 6:30h pa sve do 18:30h bezveze , i jos zadnji put kada je biio kolektivni godisnji , (3sedmice) ja sam morao da radim tipa 1 dan radim drugi sam slobodan , pa opet 1 dan radim , a da sam odbio , taj poslovodja bi mi dao prijavu tj nekih 20-30% od plate ,a nisam imao ni p od posla -_- , aii ratmisljao sam da pitam dvojicu drugara , da ga malo vaspitaju , ali sam kasnije odustao :)
 
ko im iebe mater,zamisli da imas porodicu,decu,kredite,mesecne troskove,i ono kao pap aj mu namestimo jer smo ljubomorni sto je neciji pulen,ili zbog jebenih 20-30e,ej covece,neciji zivot upropastis zbog hrane ega,pa mamicu im u sanduk

- - - - - - - - - -

to ljudi mora da skapiraju,nema pravde,nema zakona,nema ljudskosti,samo za uvo i u wc solju
 
ko im iebe mater,zamisli da imas porodicu,decu,kredite,mesecne troskove,i ono kao pap aj mu namestimo jer smo ljubomorni sto je neciji pulen,ili zbog jebenih 20-30e,ej covece,neciji zivot upropastis zbog hrane ega,pa mamicu im u sanduk

- - - - - - - - - -

to ljudi mora da skapiraju,nema pravde,nema zakona,nema ljudskosti,samo za uvo i u wc solju
To sam i ja govorio jednom mom ortaku , kod tog poslovodje cela familija radi tipa od roditelja , brata , i njegove zene , vecina ih prima platu od 500 i vise e , dok ja koji zivim sa penzionerkom majkom , koja ima penziju od 170e a pola joj banka odbije od kredita i drva , trpim mobing zbog 200e -_-
. .. ee pa nece da moze [emoji41]
 

Back
Top