Probava
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Probava

Iskusan Araon (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Probava

Postoje ljudi koji pate od zatvora, kao i oni koji imaju problem potpuno dijametralne prirode.

Šta sa zdravstvene strane možete predložiti ljudima koji imaju problem sa zatvorom?

A šta možete predložiti onima koji imaju čestu i retku stolicu?

Šta jesti? Šta je zdravo?

Da li oni koji često idu u wc mogu jesti čokolade za kuvanje, šta je ono prirodno i koliko često se to može jesti?

A šta za ubrzavanje metabolizma?
    "Živeti u Beogradu znači gledati sa filozofskim mirom kako preko noći obogaćene, bivše pevačice iz drumskih krčmi, kupuju senjačke vile propalih aristokratskih porodica." Momo Kapor.

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    708

Podrazumevano Re: Probava

Jesti hranu iskljucivo biljnog, organskog porekla. Hrana koja uzrokuje stomacne probleme (beli hleb, mleko, meso, jaja, riba, ulje*, slatkisi, fast food hrana).

_______

* rafinisana ulja su stetna i ulja sa visokim sadrzajem vitamina E

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    310

Piti jogurt posle svakog jela ili u toku jela, mnogo dobro za zeludac. Ne piti mnogo kafe.

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    310

Najbolje je da pitas nutricionistu ili da skines/kupis neke knjige iz nutricionizma. Secam se neke Hejeve dijete, coveka koji se u 60 izlecio od teskog kancera koristeci samo tu neku dijetu, a princip je ne jesti proteine i ugljene hidrate zajedno, jer to zeza zeludac i stvara nadimanje i slicno, mada neki doktori smatraju da je Hejeva dijeta cak opasna.

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Za zatvor, odnosno za prevenciju : ne upotrebljavati :

gazirano ( pogotovo, koka i pepsi kole, jer karamela u njima loše deluje na creva), proizvode od belog brašna ( što manje), kremaste, masne kolače, ne prentrpavati se čipsom, biskvitima, keksom, jako masnim mesom

Treba koristiti što više hrane sa vlaknima, povrće, voće, hleb sa semenkama, ražani, heljdin hleb, jesti kuvano, čorbe i supe umesto masnih i prženih jela. Ovsene pahuljice, mleveno laneno seme, mekinje sa vodom ili dijetalnim jogurtom, kompot od šljiva . Piti vodu, surutku, što nemasniji jogurt , a sve sokove , što manje, pogotovo ako nisu pravi voćni sokovi ....
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 28.05.2015. u 03:01
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Zainteresovan član A̶n̶g̶e̶l̶holms (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Dosta vlakana, probiotski jogurt, dovoljan unos tečnosti

meni odlično radi kombinacija jogurt/kefir + laneno seme, malo meda

Kafa, ali prava domaća kafa, ne ono instant smeće

Citat Original postavio OrangeC Pogledaj poruku
    što nemasniji jogurt , a sve sokove , što manje, pogotovo ako nisu pravi voćni sokovi ....
    Ne pričaj svašta

Slobodno što masniji jogurt, masti su dobre, što masniji sir
    I izbegavati sokove, bilo koje, domaći su još gori, zna se kako bake vole da natrpaju šećera da gori grlo

Magnezijum takođe
    Samo postoji jedna zabluda kako magnezijum radi za probavu - magnezijum radi tako da u suštini višak magnezijuma, tj ona količina koja nije uspela da se apsorbuje od strane ćelija, dovodi do bolje probave

Tako da uzimati magnezijuma preko uobičajene količine
    Treba znati da se u jednom cugu može apsorbuje oko 200mg magnezijuma, što znači da sve preko prolazi kroz organizam
    Zato magnezijum tako dobro radi, jer na tržištu uglavnom imamo suplemente od preko 300 mg
    Poslednji put ažurirao/la A̶n̶g̶e̶l̶holms : 28.05.2015. u 11:21

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Masti sigurno nisu dobre, Možda nisu ni jako loše za probavu, ali za organizam ukupno nisu dobre budući da opterećuju pankreas. žuč, što ne možda da bude dobro za opšte stanje organizma. Od rada pankreasa zavisi sposobnost organizma da uništava ćelije raka. Zato masti i šećer treba unositi umereno. Masti iz normalnog svinjskog , pilećeg mesa, iz semenki .... su sasvim dovoljne, nema potrebe za masnim sirevima i jogurtima pored toga svega ....

Osim toga to je individualno
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    708

Citat Original postavio A̶n̶g̶e̶l̶holms Pogledaj poruku

Ne pričaj svašta

Slobodno što masniji jogurt, masti su dobre, što masniji sira
    Ne prica svasta, za mlecne proizvode je ustanovljeno da mogu uzrokovati pojavu dijabeta i da povlace kalcijum iz kostiju.
    Proizvodi zivotinjskog porekla nisu covekova prirodna hrana i ne mogu biti dobri ni za probavu bez obzira sto sadrze probiotike.

Iskusan Araon (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

A šta raditi da se uspori probava?

Za zatvor se manje - više i zna, zato što veći broj ljudi pati od toga.
    "Živeti u Beogradu znači gledati sa filozofskim mirom kako preko noći obogaćene, bivše pevačice iz drumskih krčmi, kupuju senjačke vile propalih aristokratskih porodica." Momo Kapor.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6088

jedino sto im se moze preporuciti je da promene navike od cega nema nista,naci ne trositi reci
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    310

Чај од нане побољшава варење, али он подстиче затвор ваљда.

Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Citat Original postavio Araon Pogledaj poruku
    A šta raditi da se uspori probava?
    Pa zašto je ubrzana probava? Je l' se konstantno truješ nečim, npr glutenom, pa telo pokušava da se detoksikuje, ili? Mora postojati neki razlog.

Trenutno se može delati tako što se uzme probiotik, u slučajevima proliva - linex, smekta; jedu se banane, vitamin D deluje suprotno do magnezijuma, ali koliko je to savetno raditi redovno, bez utvrđivanja uzroka preaktivne peristaltike creva, ne znam...
    Poslednji put ažurirao/la A̶n̶g̶e̶l̶holms : 28.05.2015. u 20:30

Servant of God nije na forumu
    I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
    Iskusan Servant of God (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Postoje ljudi koji pate od zatvora, kao i oni koji imaju problem potpuno dijametralne prirode.

Šta sa zdravstvene strane možete predložiti ljudima koji imaju problem sa zatvorom?

Da li oni koji često idu u wc mogu jesti čokolade za kuvanje, šta je ono prirodno i koliko često se to može jesti?

U jedan litar blago zagrejane čiste negazirane vode iscedi se jedan limun i razmuti supena kašika soli (po mogućnosti morske). Ovaj litar slane vode obično se pije ujutru, nakon ustajanja iz kreveta, pre bilo kakvog konzumiranja hrane. Potrebno je da se ova slana voda popije u nekom razumno kratkom roku od 15 do 30 minuta. Osoba će veoma brzo imati potrebu da ide u toalet, i to možda nekoliko puta u kratkom vremenskom periodu, čime će creva biti očišćena u velikoj meri.
    Nakon toga bilo bi dobro popiti 2,5dl soka od isceđenih jabuka u koji se razmuti jedna čajna kašičica drvenog uglja i jedna čajna kašičica samlevenog lanenog semena.

Podrazumeva se izbegavanje otrova i konzumiranje što više biljne hrane.
    "Istina ne nosi masku, ne traži mesto ni aplauz, ne klanja se ljudskim idolima; ona samo traži saslušanje."

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    647

Šta nam trpaju u hranu i još gore - šta uvoze za proviziju iako se to isto najstrože zabranjuje davati kerovima i mačketinama...

Nego da skratim...
    Pšenične mekinje su za želudac, ražane za debelo crevo
    mešaj sa jogurtom dve kašike u čašu i njam njam i nema gorušice
    a ražane će da učine svoje i stolica će bude vremenski uredna i vretenasto zaobljena, puna i meka

A da očistiš jetru - SURUTKA
    Nemoj se čudiš ako prvi put posle surutke nešto gadno zadsmri s prvim odlaskom u carsku prostoriju...
    Eto kako nastaju boleštine...
    I ♥ Ceca

Primećen član
    Učlanjen
    17.03.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

O tome treba povesti računa

ali isto tako treba reći da nije rešenje ko pati od zatvora da ode u apoteku i kupuje čajeve kapi ili slično već treba da menja ishranu to je individualno što nekome smeta drugome nesmeta itd.

Isto tako negativni stres pogubne deluje na probavu u njih je mix česte i retke stolice pa zatvor itd .

Zdrava ishrana i kretanje i ko želi jednom godišnje da obavi čišćenje creva moja drugarica je homeopata i zaklinje se u to

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Cao, ja se izvinjavam sto cu biti opsirna, nadam se da ce neko odgovoriti i da ce mi pomoci..
    Vec nedelju dana me boli zeludac, pece me, i imam osecaj kao da mi kamenje stoji u gornjem delu stomaka, stalno gutam neku knedlu i ne mogu da udahnem dovoljno vazduha. Zbog tih bolova jako, jako slabo jedem, 1 obrok dnevno i nesto jos malo usput. Primetila sam da slabo idem na wc, da tako kazem, osecam neki tupi bol, kao pritisak u stomaku ispod pupka i cesto mi krce creva. Dobila sam uput za gastro.,ali tek za mesec dana, a do tada ....
    Da napomenem da sam pod nekim stresom, mislila sam da sam trudna, i jos neki problemi, pa se svako jutro budim sa nekim strahom. Mislila sam da je u pitanju anksioznost, ali sad stvarno ne znam sta je. Ako je neko imao slican problem, bila bih zahvalna na pomoci.

Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Zašto misliš da se anksioznost i gastrointestinalni problemi međusobno isključuju? Zapravo, to je i najčešći primer međusobnog uticaja, vrlo često doktori za terapiju gastrointestinalnih problema, uz standardne lekove, prepisuju i neki antidepresiv/anksiolitik pride.

Verovatno si, usled hroničnih stresova, zapatila gastritis (to pečenje u želucu, kao i knedla u grlu su kiselina, u slučaju knedle kiselina koja se diže do jednjaka), a možda i nešto više, npr Helicobacter, pa možda i čir. Videćeš već kad budeš išla na pregled. Nije ništa strašno, ne paniči (iako znam da je neugodno).

Sada, za prvu pomoć, možeš da uzmeš neki od lekova koji blokiraju lučenje kiseline ili je neutrališu - obično je prvi izbor Ranisan, ali ima i boljih lekova, po mom mišljenju, neki od njih su - Controloc, Nolpaza, Famotidin, Gelusil lac, Venter prašak, Riopan gel, Ranitidin šumeće.. Meni su za terapiju bili propisani Nolpaza + Riopan + Venter; Nolpaza je tableta, Riopan je gel u kesici (jako ukusan) i Venter je prašak koji se rastvara u vodi (meni neprijatnog ukusa i smara me količina vode koju moram da popijem uz njega, ali neki smatraju da je najbolji od svih). Najbolje su mi se pokazale tablete, i to Nolpaza i Famotidin. Gelusil lac se sisa, pa ti odaberi šta ti najviše odgovara.

I bilo bi idealno da ne čekaš da te udari kiselina pa da piješ tabletu, već, ako možeš da piješ redovno - makar 1 dnevno, ali u kontinuitetu, kako bi se malo olakšalo tvom želucu da se oporavi od konstantnih udara kiseline. Takođe, obrati pažnju šta ti od hrane smeta. Mene ubija instant kafa sa mlekom, iako je pijem jednom u 100 godina, ali zato domaća crna ne. Smeta mi kuvana paprika u jelima, ali zato sveža ne, itd. Videćeš već kako je u tvom slučaju.
    Poslednji put ažurirao/la A̶n̶g̶e̶l̶holms : 25.07.2015. u 10:05

Slične teme

1. Probava
    Autor luciuss u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.04.2009., 20:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •