Uhapseni celnici FIFA

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.759
Švajcarska policija uhapsila je jutros rano, u luksuznom hotelu u Cirihu,zvanicnike Fife,na zahtev vlasti SAD,zbog mita i reketiranja
Osumnjičeni su lišeni slobode i pokrenuta je istraga povodom dodele organizacije SP 2018. i 2022. Među uhapšenima su i potpredsednici FIFA Džefri Veb i Euhenio Figeradoa ima veze i sa dodelom organizacije Mundijala Rusiji

http://www.novosti.rs/vesti/sport.2...ljanje-od-ranih-devedesetih-Rusi-se-ogradjuju

Da li zbog mita i korupcije ili neplacanja poreza ili sve ima i politicku pozadinu...:lol:
 
Jasno da ce da se izvuku, ali vest je "hot" da su uopste uhapseni, tako da su mi mito i korupcija sumnjivi kao povod

pa dobro, neko ih je prodao da bi ih kroz aferu sklonio sa pozicija i oslobodio ta mesta za neke svoje ljude...nista novo...krupan je to biznis i krupni interesi. nekad menadzeri i igraci gube i glave, tako da je ovo sitno.
 
Meni je zanimljivo ovo u vesti sto se provuklo kroz redove

"Kancelarija švajcarskog javnog tužilaštva saopštila je da je pokrenuta istraga protiv "nepoznatih lica osumnjičenih
za proneveru i pranje novca" u vezi sa dodelom organizacije Mundijala Rusiji i Kataru."
 
Nema sta tu da se provlaci kroz redove, da ne pricam o tome da novine nikad ne prenesu pravu pricu. Zna se kako se obrcu milijarde i kako se pere novac u sportu. Dokle god placas kome treba, ne diraju te, propusti jednu isplatu i uhapse te.
 
Švajcarska policija uhapsila je jutros rano, u luksuznom hotelu u Cirihu,zvanicnike Fife,na zahtev vlasti SAD,zbog mita i reketiranja
Osumnjičeni su lišeni slobode i pokrenuta je istraga povodom dodele organizacije SP 2018. i 2022. Među uhapšenima su i potpredsednici FIFA Džefri Veb i Euhenio Figeradoa ima veze i sa dodelom organizacije Mundijala Rusiji

http://www.novosti.rs/vesti/sport.2...ljanje-od-ranih-devedesetih-Rusi-se-ogradjuju

Da li zbog mita i korupcije ili neplacanja poreza ili sve ima i politicku pozadinu...:lol:

Primili mito !
Jasno k'o dan !
 
Видећемо како ће вечерас завршити финале Дњепра и Севиље. Ако Севиља не прође даље, а која је за неколико класа боља од Дњепра, све ће ми се чинити да је у питању политичка позадина, да се због украјинске кризе подигне морал Украјинцима. Но можда и грешим. Као што рекох.. видећемо.
 
Jasno da ce da se izvuku, ali vest je "hot" da su uopste uhapseni, tako da su mi mito i korupcija sumnjivi kao povod

I ja sam se iznenadio kad sam danas čuo vest.

Mislim da je ključno što je ta pohapšena gospoda "pomogla" i Rusima. Nalog za hapšenje je stigao iz Amerike, a njih što zabole za fudbal - ubilo se.
Ali su zato veoma osetljivi kad neko krši njihova pravila ;)

Tako su i onog šahistu proganjali jer je došao na turnir u Srbiju pod američkim sankcijama
 
Da..veceras je na RTS1 u -20.40 -Fudbal: Dnjepar - Sevilja
Videcemo sto rece Vladan..:)
Утакмица има више везе са Уефом него Фифом.

Ово је већ стара афера везана за домаћинство светског првенства, што каже Вронски неки су примили мито да гласају како треба.
 
Jeste li spremni za novu Fifu? :D
Fifa.jpg
 
Korupcija u FIFA – 150 mil. $ za 25 godina

Američki istražitelji tvrde da su čelnici FIFA tokom perioda od skoro 25 godina primili više od 150 miliona dolara mita.

Tužioci, koji su u sredu uhapsili 14 zvaničnika FIFA i dve kompanije, mahom sa američkog kontinenta, otkrili su nekoliko shema, a navodno je namešteno i domaćinstvo SP 2010. u JAR.

Od 14 uhapšenih, sedmoro je zadržano u pritvoru u Cirihu, a šestoro bi trebalo da bude izručeno SAD.

U petak bi trebalo da se održe predsednički izbori FIFA, a UEFA je tražila odlaganje. Među uhapšenima nije Sep Blater, koji se bori za peti uzastopni mandat.

Švajcarski tužioci su otvorili poesbne istrage u vezi sa dodelom domaćinstava sledeća dva Mundijala Rusiji 2018. i Kataru 2022. godine.
 

Back
Top