Michelin Crossclimate - zimska guma koja se moze voziti i leti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Michelin Crossclimate - zimska guma koja se moze voziti i leti

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Podrazumevano Michelin Crossclimate - zimska guma koja se moze voziti i leti

http://www.b92.net/automobili/vozili_smo.php?yyyy=2015&mm=05&nav_id=995262

Da li je neko testirao ovu gumu?

Vidim ima je i kod nas da se kupi u Beogumi kosta 9800 dinara

http://www.beoguma.com/catalog/product/view/id/11524/s/michelin-cross-climate-94v-xl/

Sta mislite o ovoj gumi ? Da li je konacno proslo vreme kupovine letnjih i zimskih pneumatika ?

Primećen član moljac1 (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: Michelin Crossclimate - zimska guma koja se moze voziti i leti

Ovo moze da bude dobra stvar za vozila koja se voze samo po gradu i okolini,tesko da ce ovo bez lanaca se popeti negde gde ima mnogo snega.A za vozace koji voze zustrije,i ocekuju da guma gripuje i ponasa se kako treba po suvom/vlaznom vremenu,ovo nije guma za njih.

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: Michelin Crossclimate - zimska guma koja se moze voziti i leti

nikad ne mogu da budu jedne gume za leto i zimu ,

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.05.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    17

Meni ovo deluje kao super stvar. Nije za trke kao ni za severni pol, za većinu ostalih situacija će biti sasvim dovoljna.

Ako ne bude dovoljna ova, biće sledeća generacija, važno je da su na pravom putu.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Zivo me zanima da li vredi kupiti ovu gumu, sudeci po snimcima za sneg nije losa , ali me interesuje kako i koliko se brzo trosi leti.

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Ako je dobra zimi onda je ta guma jako mekana i sigurno će se trošiti brže nego uobičajeno,jedino ako Mišelin nije napravio neki novi izum tako da je ta guma dobra i leti i zimi.Po meni takve gume su za tamo gde ima snega desetak dana u godini.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

i ko nece da ima dva kompleta

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Ako je dobra zimi onda je ta guma jako mekana i sigurno će se trošiti brže nego uobičajeno,jedino ako Mišelin nije napravio neki novi izum tako da je ta guma dobra i leti i zimi.Po meni takve gume su za tamo gde ima snega desetak dana u godini.
    trebao si detaljno da procitas tekst

Michelin kaze da je pronasao novu revolucionarnu smesu koju niko drugi jos nema i ta nova smesa omogucava ovakve karakteristike i zimi i leti.

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Sumnjivo mi je to jer o toj gumi ni reči u Norveškoj.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3009

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

http://www.beoguma.com/catalog/product/view/id/11524/s/michelin-cross-climate-94v-xl/

Sta mislite o ovoj gumi ? Da li je konacno proslo vreme kupovine letnjih i zimskih pneumatika ?
    jeste, odavno...
    oni koji zive u tropskim krajevima sigurno ne kupuju zimske gume...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Sumnjivo mi je to jer o toj gumi ni reči u Norveškoj.
    pravili su prezentacije sirom sveta... Ne znam kako su zaobisli vas u norveskoj

Evo vidis zvali su gomilu novinara na alpe da vide karakteristike gume

Pravo ce gume da se pokazu tek na sledece prolece znacemo realna iskustva obicnih ljudi jer je guma kao guma u prodaji se pojavila od aprila ovog meseca

evo videa koji poredi ovu gumu sa standardnim all season gumama

Kaze na videu da je guma prva letnja guma sertifikovana kao i zimska sa planinom i tri pahulje.
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.05.2015. u 17:16

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Moje misljenje je da ova guma nije bolja od prave zimske gume, ali je bolja od bilo koje dosadasnje all season gume. Oni koji ne voze po planinama po snegu auto zimi , mislim da je ova guma pun pogodak za kupovinu.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Evo ga uporedni test Michelin Cross Climate vs zimska guma

Sad ovo je michelinov promotivni video pa je pitanje da li je sve to tacno. Ali ako jeste bolje gume od ove nema. Navodno na ocasional snow, tj snegom pokrivenoj podlozi ova guma je jednako dobra kao i zimska do 30 km na sat mereno.

pogledajte video
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.05.2015. u 17:45

Početnik tropoli (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sava intensa 225/45 r17 kosta 8700 dinara + Sava eskimo u istoj dimenziji oko 10500.

Michelin Crossclimate u ovoj dimenziji kosta 23000.

Sa ovom cenom Michelinki, ipak sam za izbor 2 para Sava guma.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

jasam gledao 205/55/16 tu je razlika mala

Iskusan Sugaenzi (avatar)
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    112

Ja sam je uzeo odlicno su se pokazale po suvom videcemo sta ce biti po snegu

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Citat Original postavio Sugaenzi Pogledaj poruku
    Ja sam je uzeo odlicno su se pokazale po suvom videcemo sta ce biti po snegu
    i ja isto mada nema tu sta vec su je testirali na snegu u Alpima kad je izasla bila u Aprilu i pokazala se sa performansama kao bilo koja druga zimska guma.

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Evo sad sam pogledao na michelinovoj stranici u norveskoj i dalje preporucuju X Ice North,odnosno punokrvnu zimsku gumu.Mada ove godine je michelin 5 u testovima zimskih guma.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Meni u gepeku stoje ko zna koliko, nikako da stignem da odem u servis i zamenim ih. Džaba mi mišelin kad sam mogao da prodjem sa nekim kineskima, jer ovde čiste ulice takvom brzinom, da sneg na ulicama ne vidiš, a živim u planinskim predelima.

Nov član
    Učlanjen
    27.06.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovo nije zimska guma koja se moze voziti ljeti,nego ljetna guma koja je atestirana i za zimske uslove voznje,a to je osnovna razlika izmedju ove i svih dosadasnjih all season guma.imam je na autu i odlicno se pokazala u ljetnim uslovima voznje sto se i ocekuje kad se pogleda specifikacija gume,za zimu cemo jos da vidimo al za neke normalne uslove voznje mislim da nece biti vecih problema.

Primećen član Komikum (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    15

Jednostavan odgovor.Ne postoji guma za auto koja je dobra leti i isto tako zimi.Kao kad ti kazu idi kod tog majstora on radi sve automobile i odlican jeZaboravi to je bacanje para

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Citat Original postavio Komikum Pogledaj poruku
    Jednostavan odgovor.Ne postoji guma za auto koja je dobra leti i isto tako zimi.Kao kad ti kazu idi kod tog majstora on radi sve automobile i odlican jeZaboravi to je bacanje para
    ja je vozim zimus se odlicno pokazala.

Nisam se nigde zaglavio.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Primećen član Komikum (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    15

ja je vozim zimus se odlicno pokazala.

Nisam se nigde zaglavio.
    Ne verujem da imas toliko predjenih kilometara kao ja.Iz iskustva kazem da ne postoji guma koja je univerzalna za sve vremenske prilike, a da se pokazala kako treba.Bar ne jos.Zadji malo sa tim gumama po Alpima u zimskom periodu ili negde gde ima puno snega velikih prevoja itd.Uostalo ne treba mene da slusas.Pogledaj nordijske zemlje.Da li neko od njih vozi univerzalne gume.

Aktivan član borisbg (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Komikum Pogledaj poruku
    Ne verujem da imas toliko predjenih kilometara kao ja.Iz iskustva kazem da ne postoji guma koja je univerzalna za sve vremenske prilike, a da se pokazala kako treba.Bar ne jos.Zadji malo sa tim gumama po Alpima u zimskom periodu ili negde gde ima puno snega velikih prevoja itd.Uostalo ne treba mene da slusas.Pogledaj nordijske zemlje.Da li neko od njih vozi univerzalne gume.
    Po toj logici, za nasu klimu ne valja ni jedna guma. Aj ti sa zimskim gumama vozi na plus 20 sto se cesto desava krajem februara. A opet u oktobru nocu bude nula, a gume letnje.

Veoma poznat sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    249

dosta su dobre nove generacije all-season guma

citao sam skoro neki test u auto bildu

i u nekim stvarima su bolje i leti od letnjih

i zimi od zimskih

posebno po vlaznom

jesu malo bolje pune zimske po snegu od njih ,ali snega nema 3 dana godisnje

- - - - - - - - - -

miselin i kontinental posebno

henkok je tu negde
    ccc , u sta sve covek veruje ;)

Slične teme

1. Zimska Olimpijada
    Autor UrosWasHere u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.02.2006., 12:21
  2. Guma za saku
    Autor nikola323 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2