Učitelji, nastavnici, profesori

poetessa

Legenda
Poruka
56.288
Šta ste im zamerili tokom vaših godina obrazovanja?
Šta im je to falilo u pristupu prema vama i drugima?
Kakvi su bili? Da li su bili arogantni, nadobudni, ogrezli u diskriminaciju (imali svoje ljubimce) ili letergiju prema svom poslu?
Šta je one svetle primerke, obično izdvajalo iz gomile osrednjih ili loših?
..
Da li ova izreka tačna ili koliko se sa njom slažete recimo

“What the teacher is, is more important than what he teaches.” Karl A.Menninger
odnosno sa prevodom..

"Оно што је учитељ (odnosno kakav je), је важније од онога што учи."
 
dve profesorke u srednjoj školi su mi bile simpatije, ali nisam smeo da im priđem.
danas, sa ovom pameću, smatrao bi ih ćurkama.

a da sam im prišao, i nekako izrazio ljubav, šta mislite, šta bi se desilo? pitam se kako bi one postupile u toj situaciji, da li bi im bilo nelagodno...
 
Najgora stvar je što su uštogoljeni, što veruju da su superiorni i pametniji samo zato što imaju titulu, najgore je što ne uče decu da misle, već ih samo gruvaju knjigama i nekim znanjem koje sutra neće ni znati da primene iako ga možda imaju... Ljudima treba paliti mozak, ne treba ih filovati kao tortu, samo da bude što deblja i deblja, bitan je ukus te torte...

- - - - - - - - - -

I smaralo me to što su moj temperament i intelekt shvatili tek na fakultetu, do tada su mislili samo da sam tvrdoglav, nemiran i drzak, jer, eto, nisu pomislili na to da se jednostavno protivim njihovim glupostima i da su prevaziđeni.
 
uglavnom su ok iz ove tacke gledista tad su naravno bili skotovi,bilo je i ostalo budala koje su se onako licno brecale na pojedince i etiketirale i onda nije bilo popravnog,u svakom slucaju svima zameram sto ne znaju da predaju i zadrze paznju,nadju nacin da svima pojasne dok ne nauce i ne dizu ruke,kao fazon nisi kod kuce naucio evo ti packa,ne treba tako,nego je njihov problem sto neko nije na casu naucio,to je njihova slaba ocena
 
Ne zameram nikome nista. Nisam imala dobar odnos samo sa jednom profesorkom, jer ne trpim tlaku, gazenje i ponizavanje. Na kraju sam svela racune - verujem da me se seca i dan danas. :mrgreen: I drago mi je sto sam imala prilike susresti se rano sa takvim primerkom arogancije (sada je uocljiv u roku od sek).
Inace sam najvise volela profesore koji su me tretirali ravnopravno - kao sebi ravnima, kao odgovornu i odraslu osobu, savetovali me, bodrili i davali slobodu da budem radoznala, sama istrazujem...itd., a pri tome su bili autoritet.
 
Sećam se nastavnika matematike iz gimnazije koji se zvao Milun i jedina stvar u koju je ogrezo taj čovek bile su brojke i matematika. Nosio je kesu od mleka punu belih kreda da mu slučajno ne zafali neka usred časa, i pisao po tabli uvek okrenut prema đacima držeći ruku u neobjašnjivom položaju. Taj se stvarno trudio da nas nauči da volimo matematiku. Ali avaj!
Još jedna osoba mi je ostala u lepom sećanju a to je tiha nastavnica srpskog kojoj se na žalost ne sećam imena, sa kojom je moglo mnogo lepo, dugo i zrelo da se razgovara.

Mnogo si me rastužila ovom temom, sad su mi navrle misli do suza....
 
dve profesorke u srednjoj školi su mi bile simpatije, ali nisam smeo da im priđem.
danas, sa ovom pameću, smatrao bi ih ćurkama.

a da sam im prišao, i nekako izrazio ljubav, šta mislite, šta bi se desilo? pitam se kako bi one postupile u toj situaciji, da li bi im bilo nelagodno...

Ne vjerujem da bi zamjerile. Imao sam i ja profesoricu seks bombu u srednjoj, ali nisam smio da joj predložim druženje. Danas sam ja profesor i siguran sam da bi ona tad sigurno pristala da sam pitao.
 
@PerfectOne nije mi bila namera da rastužim...baš lepi odgovori inače od svih na temi
..
i meni je od svih negde u sećanju ostala toplina naše učiteljice i sećanje na jednu nastavnicu Geografije koja je učeniku VIII razreda opalila šamar :eek:...to su mi neka dva ključna momenta. I da, nastavnik Biologije i njegova sekcija na kojoj smo secirali ribu, a pre toga nas je plašio da će doneti žabu ili goluba...ali šaran u kesi je bio mnogo bolja varijanta..to smo već mogli nekako da prihvatimo :lol:
 
@PerfectOne nije mi bila namera da rastužim...baš lepi odgovori inače od svih na temi
..
i meni je od svih negde u sećanju ostala toplina naše učiteljice i sećanje na jednu nastavnicu Geografije koja je učeniku VIII razreda opalila šamar :eek:...to su mi neka dva ključna momenta. I da, nastavnik Biologije i njegova sekcija na kojoj smo secirali ribu, a pre toga nas je plašio da će doneti žabu ili goluba...ali šaran u kesi je bio mnogo bolja varijanta..to smo već mogli nekako da prihvatimo :lol:

Znam da nije i nisi ti kriva što mene ovih dana drmusa hormonski disbalans, ali eto setih se tih divnih ljudi i svoje mladosti i to pokrenu neke emocije u neočekivanom pravcu.
Inače sada pošto otresoh prašinu sa kariranog odelca i digoh se iz tužnih sa crvenim nosom, sećam se i neke nastavnice hemije koju smo zvali kiselinka. Možeš misliti zašto.
Svi su je toliko mrzeli jer je sukljala H2SO4 iz svojih buljavih plavih očiju, da je neko iz škole napisao na kontejneru grafit: Ovde živi hemičarka! :)
 
Poslednja izmena:
Ne vjerujem da bi zamjerile. Imao sam i ja profesoricu seks bombu u srednjoj, ali nisam smio da joj predložim druženje. Danas sam ja profesor i siguran sam da bi ona tad sigurno pristala da sam pitao.

da li radiš u srednjoj školi?
kako se nosiš sa srednjoškolkama, da li ima flerta, nabacivanja sa njihove strane bilo prema tebi ili nekom kolegi?
kakve su ove nove generacije?

pogledao sam film koji je ripli postavila, interesantan je...
 
da li radiš u srednjoj školi?
kako se nosiš sa srednjoškolkama, da li ima flerta, nabacivanja sa njihove strane bilo prema tebi ili nekom kolegi?
kakve su ove nove generacije?

pogledao sam film koji je ripli postavila, interesantan je...

Tako je, radim u srednjoj i još sam u onoj grupi mladih profesora. Flerta ima, što je u neku ruku i normalno, jer mi djeluje prirodno da se neka djevojka od 17-18 godina zadivi pojavom svog mladog profesora. Nekad je to otvoren flert, a nekad djevojka nema hrabrosti da ti to kaže, ali se jasno vidi da je zaljubljena. Samo, ja se maksimalno trudim da tome odolim. Ne bih baš da u ovim teškim vremenima ostanem bez posla zbog one stvari. Mada, mora se priznati da ima vrlo lijepih i zgodnih tih djevojaka od 17-18 godina.

A bilo je i u prošlosti nekih seksualnih veza između kolega i pojedinih đaka. Čak je bilo i poznatih skandala, ali sve se to nekako zaboravi i zataška posle nekog vremena. Ja kakav sam baksuz, vjerujem da bi me odmah streljali na trgu.
 
Poslednja izmena:
Šta ste im zamerili tokom vaših godina obrazovanja?
Šta im je to falilo u pristupu prema vama i drugima?
Kakvi su bili? Da li su bili arogantni, nadobudni, ogrezli u diskriminaciju (imali svoje ljubimce) ili letergiju prema svom poslu?
Šta je one svetle primerke, obično izdvajalo iz gomile osrednjih ili loših?
..
Da li ova izreka tačna ili koliko se sa njom slažete recimo

“What the teacher is, is more important than what he teaches.” Karl A.Menninger
odnosno sa prevodom..

"Оно што је учитељ (odnosno kakav je), је важније од онога што учи."



tačna je za one koji tičere smatraju autoritetima. ili bi voleli da su im tičeri autoriteti. oni to međutim nisu, odnosno ne bi trebalo da budu. tičeri su tu samo da ti kažu koji tekst da nabubaš kako bi dobio sertifikat da možeš da nastaviš dalje ka svom mestu šrafa u sistemu. drugim rečima treba ih shvatati tehnički a ne lično. sad, biti šraf u sistemu je za mnoge nužnost i neizbežno pa je bitno distancirati se duhovno ako je već nemoguće fizički. loše je ako šraf zavoli svoju funkciju u mašineriji i uživi se, istripuje da bi trebalo da 'napreduje u karijeri', da sebe i druge meri tim napretkom itd... to je opasna iluzija. treba dakle mrzeti svoj posao.
 
Tako je, radim u srednjoj i još sam u onoj grupi mladih profesora. Flerta ima, što je u neku ruku i normalno, jer mi djeluje prirodno da se neka djevojka od 17-18 godina zadivi pojavom svog mladog profesora. Nekad je to otvoren flert, a nekad djevojka nema hrabrosti da ti to kaže, ali se jasno vidi da je zaljubljena. Samo, ja se maksimalno trudim da tome odolim. Ne bih baš da u ovim teškim vremenima ostanem bez posla zbog one stvari. Mada, mora se priznati da ima vrlo lijepih i zgodnih tih djevojaka od 17-18 godina.

A bilo je i u prošlosti nekih seksualnih veza između kolega i pojedinih đaka. Čak je bilo i poznatih skandala, ali sve se to nekako zaboravi i zataška posle nekog vremena. Ja kakav sam baksuz, vjerujem da bi me odmah streljali na trgu.

Ja sam upoznala nekog profu koji je dobio otkaz u školi zato što je koleginici poklonio neko cveće...e sad, da li je tu bilo nečeg više ili nije, ja to ne mogu da znam...ali ona ga je tužila za seksualno uznemiravanje i izgubio je posao u školi. I sad čovek daje privatne časove ima i malu decu, pokušava da preživi..i negde mi je bilo smešno kad je pričao kako je nastradao :lol:
..
tako da nisu to stvari za šaliti se, a naročito danas..on je nadrljao zbog koleginice, a zbog učenice..ko zna šta bi bilo :lol:

- - - - - - - - - -

I nije hemičarka, ja sam udario profesora tehničkog...

što? nisi voleo da radiš one radove sa testericom? :rumenko:
..
naš nastavnik tehničkog je lepio deci žvaku u kosu...to jest oni su sami lepili, on je izdavao narađenje :mrgreen:
..
ali na čudan način obožavali smo ga...umeo je sa klincima...koliko god ovo za žvaku izgledalo uvrnuto :lol:
 
tačna je za one koji tičere smatraju autoritetima. ili bi voleli da su im tičeri autoriteti. oni to međutim nisu, odnosno ne bi trebalo da budu. tičeri su tu samo da ti kažu koji tekst da nabubaš kako bi dobio sertifikat da možeš da nastaviš dalje ka svom mestu šrafa u sistemu. drugim rečima treba ih shvatati tehnički a ne lično. sad, biti šraf u sistemu je za mnoge nužnost i neizbežno pa je bitno distancirati se duhovno ako je već nemoguće fizički. loše je ako šraf zavoli svoju funkciju u mašineriji i uživi se, istripuje da bi trebalo da 'napreduje u karijeri', da sebe i druge meri tim napretkom itd... to je opasna iluzija. treba dakle mrzeti svoj posao.

a ja nisam ovu izreku taku shvatila...ja sam je više shvatila ono sa ljudske i vaspitne strane...da je bitan pristup i ljudskost, a bubanje ko bubanje, ko hoće informacije naučiće kad-tad :lol:
..
ja shvatih lično ipak više...ne tu kao tehnički...mada školski sistem stvarno nisam volela nešto...to je za mene uvek bila institucija...osim u nekim svetlim momentima evo koje ovde spomenusmo
...
ovo zadnje treba dakle mrzeti svoj posao...možda je prejako recimo za mene...ali negde valjda razumem šta si hteo da kažeš...ljudi se uglavnom poistovete sa pozicijom, profesijom, svojim poslom...prosto neki ni nemaju drugu dimenziju...a znamo ili makar osećamo da nismo tamo neki šraf ili uloga koju nam je ovo društvo serviralo...ali nije da se baš mašinerija zaustavila zbog par osvešćenih ljudi...mnogi su u tom tripu

- - - - - - - - - -

inace da se pohvalim da se cujem s razrednom iz osnovne svaki cas:heart:

štreberu :zplez:
..
ili tičers pet-u :lol:
..
mora da jeneka duševna žena :lol:
 

Back
Top