Učitelji, nastavnici, profesori
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 76

Tema: Učitelji, nastavnici, profesori

Moderator poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

Podrazumevano Učitelji, nastavnici, profesori

Šta ste im zamerili tokom vaših godina obrazovanja?
    Šta im je to falilo u pristupu prema vama i drugima?
    Kakvi su bili? Da li su bili arogantni, nadobudni, ogrezli u diskriminaciju (imali svoje ljubimce) ili letergiju prema svom poslu?
    Šta je one svetle primerke, obično izdvajalo iz gomile osrednjih ili loših?
    ..
    Da li ova izreka tačna ili koliko se sa njom slažete recimo

“What the teacher is, is more important than what he teaches.” Karl A.Menninger
    odnosno sa prevodom..

"Оно што је учитељ (odnosno kakav je), је важније од онога што учи."
    Muškarci na temi Žene pitaju...su ovako glasali!
    Ne znam ja ništa, ja ovde samo postavljam pitanja

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Učitelji, nastavnici, profesori

većina je otaljavala
    nisu poštovali đake
    smatrali su nas materijalom za obradu
    nisu umeli da prenesu znanje

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

Citat Original postavio transient Pogledaj poruku
    većina je otaljavala
    nisu poštovali đake
    smatrali su nas materijalom za obradu
    nisu umeli da prenesu znanje
    srce za prvi odgovor na temi i pozdravčić

danas je izgleda još gore čini mi se
    ..
    od toliko čuda i Interneta...oni zakucani u stari sistem i dalje...i još nemotivisaniji

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    175

dve profesorke u srednjoj školi su mi bile simpatije, ali nisam smeo da im priđem.
    danas, sa ovom pameću, smatrao bi ih ćurkama.

a da sam im prišao, i nekako izrazio ljubav, šta mislite, šta bi se desilo? pitam se kako bi one postupile u toj situaciji, da li bi im bilo nelagodno...

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    337

Mogao si proći i ovako: ))

http://m.imdb.com/title/tt0465551/?ref_=m_nmfmd_act_28

....

Najlepša uspomena me veže za učiteljicu. Mi smo joj bili poslednja generacija pred penziju. Bukvalno druga majka.
    Kroz sve kasnije faze školovanja bilo je svega, i alkosa i klimakteričnih sujetnih baba i pozitivnih lujki i genijalaca... Recimo da nikog ne pamtim sa osećajem gorčine.

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    175

krećem da skidam taj film...

ko zna šta bi bilo, možda sam mogao da ih smuvam, možda su i one maštale da ih zagrlim svojim dugačkim tankim rukama

Iskusan Araon (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Najgora stvar je što su uštogoljeni, što veruju da su superiorni i pametniji samo zato što imaju titulu, najgore je što ne uče decu da misle, već ih samo gruvaju knjigama i nekim znanjem koje sutra neće ni znati da primene iako ga možda imaju... Ljudima treba paliti mozak, ne treba ih filovati kao tortu, samo da bude što deblja i deblja, bitan je ukus te torte...

- - - - - - - - - -

I smaralo me to što su moj temperament i intelekt shvatili tek na fakultetu, do tada su mislili samo da sam tvrdoglav, nemiran i drzak, jer, eto, nisu pomislili na to da se jednostavno protivim njihovim glupostima i da su prevaziđeni.
    "Živeti u Beogradu znači gledati sa filozofskim mirom kako preko noći obogaćene, bivše pevačice iz drumskih krčmi, kupuju senjačke vile propalih aristokratskih porodica." Momo Kapor.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6078

uglavnom su ok iz ove tacke gledista tad su naravno bili skotovi,bilo je i ostalo budala koje su se onako licno brecale na pojedince i etiketirale i onda nije bilo popravnog,u svakom slucaju svima zameram sto ne znaju da predaju i zadrze paznju,nadju nacin da svima pojasne dok ne nauce i ne dizu ruke,kao fazon nisi kod kuce naucio evo ti packa,ne treba tako,nego je njihov problem sto neko nije na casu naucio,to je njihova slaba ocena
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    18.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    620

Ne zameram nikome nista. Nisam imala dobar odnos samo sa jednom profesorkom, jer ne trpim tlaku, gazenje i ponizavanje. Na kraju sam svela racune - verujem da me se seca i dan danas. I drago mi je sto sam imala prilike susresti se rano sa takvim primerkom arogancije (sada je uocljiv u roku od sek).
    Inace sam najvise volela profesore koji su me tretirali ravnopravno - kao sebi ravnima, kao odgovornu i odraslu osobu, savetovali me, bodrili i davali slobodu da budem radoznala, sama istrazujem...itd., a pri tome su bili autoritet.

Vitača Milut
    Učlanjen
    06.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sećam se nastavnika matematike iz gimnazije koji se zvao Milun i jedina stvar u koju je ogrezo taj čovek bile su brojke i matematika. Nosio je kesu od mleka punu belih kreda da mu slučajno ne zafali neka usred časa, i pisao po tabli uvek okrenut prema đacima držeći ruku u neobjašnjivom položaju. Taj se stvarno trudio da nas nauči da volimo matematiku. Ali avaj!
    Još jedna osoba mi je ostala u lepom sećanju a to je tiha nastavnica srpskog kojoj se na žalost ne sećam imena, sa kojom je moglo mnogo lepo, dugo i zrelo da se razgovara.

Mnogo si me rastužila ovom temom, sad su mi navrle misli do suza....

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku
    dve profesorke u srednjoj školi su mi bile simpatije, ali nisam smeo da im priđem.
    danas, sa ovom pameću, smatrao bi ih ćurkama.

a da sam im prišao, i nekako izrazio ljubav, šta mislite, šta bi se desilo? pitam se kako bi one postupile u toj situaciji, da li bi im bilo nelagodno...
    Ne vjerujem da bi zamjerile. Imao sam i ja profesoricu seks bombu u srednjoj, ali nisam smio da joj predložim druženje. Danas sam ja profesor i siguran sam da bi ona tad sigurno pristala da sam pitao.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

@PerfectOne nije mi bila namera da rastužim...baš lepi odgovori inače od svih na temi
    ..
    i meni je od svih negde u sećanju ostala toplina naše učiteljice i sećanje na jednu nastavnicu Geografije koja je učeniku VIII razreda opalila šamar ...to su mi neka dva ključna momenta. I da, nastavnik Biologije i njegova sekcija na kojoj smo secirali ribu, a pre toga nas je plašio da će doneti žabu ili goluba...ali šaran u kesi je bio mnogo bolja varijanta..to smo već mogli nekako da prihvatimo

Vitača Milut
    Učlanjen
    06.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio poetessa Pogledaj poruku
    @PerfectOne nije mi bila namera da rastužim...baš lepi odgovori inače od svih na temi
    ..
    i meni je od svih negde u sećanju ostala toplina naše učiteljice i sećanje na jednu nastavnicu Geografije koja je učeniku VIII razreda opalila šamar ...to su mi neka dva ključna momenta. I da, nastavnik Biologije i njegova sekcija na kojoj smo secirali ribu, a pre toga nas je plašio da će doneti žabu ili goluba...ali šaran u kesi je bio mnogo bolja varijanta..to smo već mogli nekako da prihvatimo
    Znam da nije i nisi ti kriva što mene ovih dana drmusa hormonski disbalans, ali eto setih se tih divnih ljudi i svoje mladosti i to pokrenu neke emocije u neočekivanom pravcu.
    Inače sada pošto otresoh prašinu sa kariranog odelca i digoh se iz tužnih sa crvenim nosom, sećam se i neke nastavnice hemije koju smo zvali kiselinka. Možeš misliti zašto.
    Svi su je toliko mrzeli jer je sukljala H2SO4 iz svojih buljavih plavih očiju, da je neko iz škole napisao na kontejneru grafit: Ovde živi hemičarka!
    Poslednji put ažurirao/la PerfectOne : 27.05.2015. u 19:27

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

u svakoj školi postoji izgleda ozloglašena hemičarka
    ..
    jedan od omraženih predmeta meni bar

Vitača Milut
    Učlanjen
    06.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

u svakoj školi postoji izgleda ozloglašena hemičarka
    ..
    jedan od omraženih predmeta meni bar

Svima

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    175

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Ne vjerujem da bi zamjerile. Imao sam i ja profesoricu seks bombu u srednjoj, ali nisam smio da joj predložim druženje. Danas sam ja profesor i siguran sam da bi ona tad sigurno pristala da sam pitao.
    da li radiš u srednjoj školi?
    kako se nosiš sa srednjoškolkama, da li ima flerta, nabacivanja sa njihove strane bilo prema tebi ili nekom kolegi?
    kakve su ove nove generacije?

pogledao sam film koji je ripli postavila, interesantan je...

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    175

Citat Original postavio PerfectOne Pogledaj poruku
    Sećam se nastavnika matematike iz gimnazije
    da li si fantazirala o njemu?

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku
    da li radiš u srednjoj školi?
    kako se nosiš sa srednjoškolkama, da li ima flerta, nabacivanja sa njihove strane bilo prema tebi ili nekom kolegi?
    kakve su ove nove generacije?

pogledao sam film koji je ripli postavila, interesantan je...
    Tako je, radim u srednjoj i još sam u onoj grupi mladih profesora. Flerta ima, što je u neku ruku i normalno, jer mi djeluje prirodno da se neka djevojka od 17-18 godina zadivi pojavom svog mladog profesora. Nekad je to otvoren flert, a nekad djevojka nema hrabrosti da ti to kaže, ali se jasno vidi da je zaljubljena. Samo, ja se maksimalno trudim da tome odolim. Ne bih baš da u ovim teškim vremenima ostanem bez posla zbog one stvari. Mada, mora se priznati da ima vrlo lijepih i zgodnih tih djevojaka od 17-18 godina.

A bilo je i u prošlosti nekih seksualnih veza između kolega i pojedinih đaka. Čak je bilo i poznatih skandala, ali sve se to nekako zaboravi i zataška posle nekog vremena. Ja kakav sam baksuz, vjerujem da bi me odmah streljali na trgu.
    Poslednji put ažurirao/la Rudjer : 27.05.2015. u 16:14

Iskusan Araon (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

I nije hemičarka, ja sam udario profesora tehničkog...
    "Živeti u Beogradu znači gledati sa filozofskim mirom kako preko noći obogaćene, bivše pevačice iz drumskih krčmi, kupuju senjačke vile propalih aristokratskih porodica." Momo Kapor.

Poznat Docta (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Šta ste im zamerili tokom vaših godina obrazovanja?
    Šta im je to falilo u pristupu prema vama i drugima?
    Kakvi su bili? Da li su bili arogantni, nadobudni, ogrezli u diskriminaciju (imali svoje ljubimce) ili letergiju prema svom poslu?
    Šta je one svetle primerke, obično izdvajalo iz gomile osrednjih ili loših?
    ..
    Da li ova izreka tačna ili koliko se sa njom slažete recimo

“What the teacher is, is more important than what he teaches.” Karl A.Menninger
    odnosno sa prevodom..

"Оно што је учитељ (odnosno kakav je), је важније од онога што учи."

tačna je za one koji tičere smatraju autoritetima. ili bi voleli da su im tičeri autoriteti. oni to međutim nisu, odnosno ne bi trebalo da budu. tičeri su tu samo da ti kažu koji tekst da nabubaš kako bi dobio sertifikat da možeš da nastaviš dalje ka svom mestu šrafa u sistemu. drugim rečima treba ih shvatati tehnički a ne lično. sad, biti šraf u sistemu je za mnoge nužnost i neizbežno pa je bitno distancirati se duhovno ako je već nemoguće fizički. loše je ako šraf zavoli svoju funkciju u mašineriji i uživi se, istripuje da bi trebalo da 'napreduje u karijeri', da sebe i druge meri tim napretkom itd... to je opasna iluzija. treba dakle mrzeti svoj posao.

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Tako je, radim u srednjoj i još sam u onoj grupi mladih profesora. Flerta ima, što je u neku ruku i normalno, jer mi djeluje prirodno da se neka djevojka od 17-18 godina zadivi pojavom svog mladog profesora. Nekad je to otvoren flert, a nekad djevojka nema hrabrosti da ti to kaže, ali se jasno vidi da je zaljubljena. Samo, ja se maksimalno trudim da tome odolim. Ne bih baš da u ovim teškim vremenima ostanem bez posla zbog one stvari. Mada, mora se priznati da ima vrlo lijepih i zgodnih tih djevojaka od 17-18 godina.

A bilo je i u prošlosti nekih seksualnih veza između kolega i pojedinih đaka. Čak je bilo i poznatih skandala, ali sve se to nekako zaboravi i zataška posle nekog vremena. Ja kakav sam baksuz, vjerujem da bi me odmah streljali na trgu.
    Ja sam upoznala nekog profu koji je dobio otkaz u školi zato što je koleginici poklonio neko cveće...e sad, da li je tu bilo nečeg više ili nije, ja to ne mogu da znam...ali ona ga je tužila za seksualno uznemiravanje i izgubio je posao u školi. I sad čovek daje privatne časove ima i malu decu, pokušava da preživi..i negde mi je bilo smešno kad je pričao kako je nastradao
    ..
    tako da nisu to stvari za šaliti se, a naročito danas..on je nadrljao zbog koleginice, a zbog učenice..ko zna šta bi bilo

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Araon Pogledaj poruku
    I nije hemičarka, ja sam udario profesora tehničkog...
    što? nisi voleo da radiš one radove sa testericom?
    ..
    naš nastavnik tehničkog je lepio deci žvaku u kosu...to jest oni su sami lepili, on je izdavao narađenje
    ..
    ali na čudan način obožavali smo ga...umeo je sa klincima...koliko god ovo za žvaku izgledalo uvrnuto

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6078

inace da se pohvalim da se cujem s razrednom iz osnovne svaki cas
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

Citat Original postavio Docta Pogledaj poruku
    tačna je za one koji tičere smatraju autoritetima. ili bi voleli da su im tičeri autoriteti. oni to međutim nisu, odnosno ne bi trebalo da budu. tičeri su tu samo da ti kažu koji tekst da nabubaš kako bi dobio sertifikat da možeš da nastaviš dalje ka svom mestu šrafa u sistemu. drugim rečima treba ih shvatati tehnički a ne lično. sad, biti šraf u sistemu je za mnoge nužnost i neizbežno pa je bitno distancirati se duhovno ako je već nemoguće fizički. loše je ako šraf zavoli svoju funkciju u mašineriji i uživi se, istripuje da bi trebalo da 'napreduje u karijeri', da sebe i druge meri tim napretkom itd... to je opasna iluzija. treba dakle mrzeti svoj posao.
    a ja nisam ovu izreku taku shvatila...ja sam je više shvatila ono sa ljudske i vaspitne strane...da je bitan pristup i ljudskost, a bubanje ko bubanje, ko hoće informacije naučiće kad-tad
    ..
    ja shvatih lično ipak više...ne tu kao tehnički...mada školski sistem stvarno nisam volela nešto...to je za mene uvek bila institucija...osim u nekim svetlim momentima evo koje ovde spomenusmo
    ...
    ovo zadnje treba dakle mrzeti svoj posao...možda je prejako recimo za mene...ali negde valjda razumem šta si hteo da kažeš...ljudi se uglavnom poistovete sa pozicijom, profesijom, svojim poslom...prosto neki ni nemaju drugu dimenziju...a znamo ili makar osećamo da nismo tamo neki šraf ili uloga koju nam je ovo društvo serviralo...ali nije da se baš mašinerija zaustavila zbog par osvešćenih ljudi...mnogi su u tom tripu

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    inace da se pohvalim da se cujem s razrednom iz osnovne svaki cas
    štreberu
    ..
    ili tičers pet-u
    ..
    mora da jeneka duševna žena

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6078

xaxa streber,jednom mi lupila samar sto je nisam zarezivo,drugi put me slala da joj kupim cigare ja reko ne mogu sadpos mo se zavoleli

Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1428

majko mila..jel ima ovde neko da nije popio šamar od nastavnice ili sam udelio
    ..
    znači istina je "ko se bije, taj se voli"
    Poslednji put ažurirao/la poetessa : 27.05.2015. u 16:47 Razlog: prokleta nepismenost :((

Slične teme

1. Nastavnici,profesori
    Autor mimus u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 11:51
  2. PROFESORI SESTE BEOGRADSKE GIMNAZIJE
    Autor MAJA u forumu Škole
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.09.2008., 11:11
  3. [b]Ludi nastavnici[/b]
    Autor lilika-bovika u forumu Tinejdžeri