nagradno pitanje

Klonirani Šime

Veoma poznat
Poruka
10.431
što više trčiš za njom,i što se više trudiš u vezi,to ona više bježi..
kad si kul i nezainteresovan toliko,ona sprinta ka tebi..
jel treba glumiti hladnog,rezervisanog tipa čitav život..lebac i kruv mu *****?
smara me i sama pomisao na to..baci me u žestok bedak,mogu neko kratko vrijeme,ali ko da "kulira" čitav život:sad2:
jer normalna ženska čeljad su rijetka..
e tako,očekujem samo mudre odgovore..:telefon:

- - - - - - - - - -

ispravka:*****-vodim ljubav
 
što više trčiš za njom,i što se više trudiš u vezi,to ona više bježi..
kad si kul i nezainteresovan toliko,ona sprinta ka tebi..
jel treba glumiti hladnog,rezervisanog tipa čitav život..lebac i kruv mu *****?
smara me i sama pomisao na to..baci me u žestok bedak,mogu neko kratko vrijeme,ali ko da "kulira" čitav život:sad2:
jer normalna ženska čeljad su rijetka..
e tako,očekujem samo mudre odgovore..:telefon:

- - - - - - - - - -

ispravka:*****-vodim ljubav
normalna zenska celjad nisu retka, ali isto kao i muska celjad beze ako se za njima trci


mozes da budes ovakav ili onakav ali ne sme da oseti da se bojis da je ne izgubis
tada ona pocinje da se boji da ne izgubi tebe i cela price dobija povoljniji tok ;)
ljudi vise cene ono za staa se boje da ne izgube


ne sme da se ide ispod granice dostojanstva pa makar da mislis da ti zivota nema bez nje, inace ispadas iz igre odmah
dopada ti se i volis je ali ti nije neophodna, i neces se ponizavati da bi je imao.


to je ona cuvena situacija kad pored neke jako privlacne zene vidis muskarca koji ti ne deluje nista posebno, pa se pitas sta je u njemu nasla
on ima samopostovanje!!!


trcanje za njom/njim se manifestuje u tome sto vise drzis do njenih zelja i potreba nego do svojih
pozurivanje da se sto pre udje u vezu
ako odmah pokazes spremnost za ozbiljmu vezu ili brak, to deluje ocajnicki i veoma odbija
uvek menjas svoje planove da bise prilagodio njenim, a to nije uzajamno
ako uglavnom ti zoves, saljes poruke, iniciras kontakt, a druga strana kulira
ako ima potrebe da je cesto opominjes da se ne ponasa dobro prema tebi
(ponekad se desi svakom, ali ne uvek)
da, treba reci nekome ko napravi gresku i nije je svestan, ali ponavljati tzv ozbiljne razgovore, to nikako
ako si vec rekao sta ti smeta, a to se i dalje dogadja, znaci da nema nameru to da promeni, tj nije joj dovoljno stalo
to ti nece reci recima, ali postupci govore vise


ideja da zavisis od nje (emocionalno) je najodbojnija moguca i predstavlja smrt muske privlacnosti
normalno je da od nas zena zavise bespomocna bica, deca, a ne muskarci koji treba da budu oslonac, a ne neko ko ni sam ne moze bez nekog
dakle, ti si izabrao da budes sa njom zato sto zelis, a ne zato sto bez nje ne mozes


kad si stalno dostupan, to je ozbiljan turn off
We Cherish What We Work To Obtain


ti imas svoj zivot i nezavisno od nje
svoje prijatelje, porodicu, posao, hobi
ako si non stop na civiluku neces imati priliku ni da joj se dopadnes
to nije zato sto je ona losa, a ti treba da glumis, vec sto na taj nacin pokazujes da cenis sebe, da imas svoj zivot, svoje obaveze, svoje vreme, da ti se zivot nije sveo samo na to da budes stalno sa njom.
njoj imponuje neko ko sebe postuje, a ne otirac

jedna od veoma vaznih stvari je da se ne poredis sa drugim muskarcima, tj da nikad ne pokazujes ugrozenost i ljubomoru, sta god da osecas, jer je to pokazatelj veoma niskog samopouzdanja, a verovatno ces biti stavljen i na taj test (skoro svi to rade).
sto vise ljubomorises, samo dizes cenu i njoj i konkurentu, a kad si hladan, onda si superioran
kad ne pokazujes nikakvu ljubomoru, zapitace se da li mozda imas alternativu i mnogo su vece sanse da bude samo tvoja, nego kad ljubomorom pokazujes da je ona mnogo bitna, a da si ti mnogo isprepadan


ako pocnes da se osecas lose u vezi, uzaludno je svadjati se, a narocito je uzaludno kukati i bilo sta objasnjavati, jer onaj ko se lose ponasa prema tebi zna da se lose ponasa
jedino sto mozes je da se u tom slucaju malo distanciras i da vidis da li ce da se promeni
ako to nema efekta, onda ne vredi, nije joj ni stalo


i nisu zene krive (kao sto nisu ni muskarci) zato sto ih ne inspirise ono sto im je dostupno
takva je ljudska priroda, niko nije kriv
coveku je u prirodi da se vise bavi onim cemu se nada, nego sto uziva u onome sto ima


ova tema je ljude zanimala otkad je sveta i veka i uvek ce tako i biti pa je dostao tome i pisano

Scarcity can have a big influence on your perception of the attractiveness and worth of someone else. So, if you are chasing someone, you might want to stop and ask yourself why. Do you have something tangible and real to base your attraction on? Or, is that "amazing connection" just an illusion you have created because they are making you chase them and react?

Also, if you find others are "bored" with you or devalue you, you might want to be a little harder to obtain yourself. Don't give in so easily. Make them work a bit for it. Make yourself scarce. You might be surprised what it does to their perceptions!

http://changingminds.org/principles/scarcity.htm
https://www.psychologytoday.com/blo...4/does-playing-hard-get-make-you-fall-in-love
https://www.psychologytoday.com/blo...r/201105/make-them-love-you-taking-not-giving


dakle nije rec o tome da glumis da si ono sto nisi, vec da sebe preispitujes da li ides ispod granice dostojastva kad imas osecaj da dajes vise nego sto dobijas, ili se iz nekog razloga ne osecas dobro u vezi


PS btw sve ovo se moze primeniti i na druge odnose, vaze ista pravila
“Easy things nobody wants, but what is forbidden is tempting.” ~ Ovid

PPS izvinjavam se na ovolikoj opsirnosti, obicno sam konciznija :)

nije nesto preterano mudar odgovor, ali je dobronameran
girl_phone1.gif
 
Poslednja izmena:
sve je to nepotreban stres.

u ženama treba uživati na distanci.
ukoliko ne želiš decu, ne posedovati ih.

čak i da smuvam neku, šta me posle čeka? njena očekivanja, zahtevi. full-time job.

a seks uh
šta ako ne uspem da joj nađem klitoris? šta ako mi potencija nije ok, šta ako prerano dođem do zadovoljenja...

eventualno ako bih našao neku emocionalno oštećenu hipsterku, to bi bilo lepo, dok sa ovim krdom normalnih koje razmišljaju svojim jajašcetom, nemam šta da tražim
 
Sta znam, ja ne mogu da glumim neku hladnocu, mada i po prirodi sam hladan sa ljudima, ali umem i da se zacipim kao krpelj kada mi se neko dopadne, jace od mene.
E sad trcanje za nekim, moljenje da nas udostoji svoje ljubavi ne.

I apsolutno treba imati svoj zivot, svoje ja, interesovanje, hobije, a nikako da nam druga osoba postane centar sveta. Imao sam prilike da budem nekom centar sveta i izludelo me je, jer ja tako nesto nisam mogao da pruzim, a ocekivalo se od mene.
Sta znam, to glumljenje hladnoce mi je klinacki nekako, jednostavno treba mi prostora, imam svoje obaveze, potrebe, i to ocekujem da se postuje, molim lepo.
 
što više trčiš za njom,i što se više trudiš u vezi,to ona više bježi..
kad si kul i nezainteresovan toliko,ona sprinta ka tebi..
jel treba glumiti hladnog,rezervisanog tipa čitav život..lebac i kruv mu *****?
smara me i sama pomisao na to..baci me u žestok bedak,mogu neko kratko vrijeme,ali ko da "kulira" čitav život:sad2:
jer normalna ženska čeljad su rijetka..
e tako,očekujem samo mudre odgovore..:telefon:

- - - - - - - - - -

ispravka:*****-vodim ljubav
to je pravilo no1,sad ne treba ostaviti kuchke u mislju da su nahranile sebi ego kad si fin prema njima,provaliti kakve su i povaliti kuliranjem,a kad naidje neka za ozbiljnu vezu onda moze ulepo
 
Ahahah, tačno.
Jbg, Šime, i ta teorija je manjkava, bolje izbaci nagradu iz ovog pitanja. :ok:

od nekog ko švrlja flomasterom po licu obrve nisam ni očekivao da shvati poentu teme...omašila si žestoko..
nema nagrade,samo malo kukam i ništa više...:telefon:

- - - - - - - - - -

Trcis za pogresnim zenama.

znam,ali to se ispostavi tek na kraju,mislim to da su pogrešne..:aha:

- - - - - - - - - -

to je pravilo no1,sad ne treba ostaviti kuchke u mislju da su nahranile sebi ego kad si fin prema njima,provaliti kakve su i povaliti kuliranjem,a kad naidje neka za ozbiljnu vezu onda moze ulepo

sad sam istripovan da ne vrijedi više u lijepo ni sa jednom....loša su mi iskustva i frkica mi je da budem normalan i pažljiv...itd:sad2:
 
Distance gracije na opširnom odgovoru,i što si se potrudila...ali nisam ja iz te priče,imam samopoštovanje,imam i život,i prijatelje i hobije,i nisam od onih koji guše...pa opet iskustvo je tako loše...
eto ja nikad nisam bježao kad su trčale za mnom,pod trčanjem podrazumjevam mnogo pažnje i ljubavi..a trčale u uglavnom kad sam bio ravnodušan...:think:
i ne mogu da ukapiram ovo što pričaš o dostupnosti..valjda kad voliš nekog onda si uvijek i dostupan...šta treba da radim,da glumim nedostupnost i da igram igrice?sama pomisao da moram da glumim čitav život,me smori..
 
razumem te, ali koliko god imao protiv nekih zakonitosti, to ih nece promeniti
takva je ljudska priroda

i ne radi se o glumi
mnogi tumace ovo kao negoativno i sebicno, ali verujem da je upravo suprotno, tj pokusaj odrzavanja odnosa u nekom reciprocitetu i ravnotezi je upravo nesebicno ponasanje i postovanje onog drugog i njegovih potreba
svi smo skloni da poletimo kada se zaljubimo, zelimo da se prepustimo skroz, ali nismo svi isti, pa ono sto je za nekoga izliv neznosti, za nekog drugog je preterano i obratno
mislim da, makar na pocetku, treba malo bise koristiti razum, a kasnije kad veza krene kako treba, odnosi legnu na svoje mesto i nije vise toliko potrebno razmisljati jer se bolje poznajemo

na pocetku treba bas povesti racuna jer tu moze lako sve ta se upropasti
 
Poslednja izmena:
samo jos da dodam ovo, pa da vise ne dosadjujem...

da li ste primetili da se skoro svi zale kako moraju da glume da bi bili privlacni?
ili izjavljuju da ne zele da glume
i stalno se cuje kako je druga strana ovakva ili onakva

da li je to logicno?
svi se zale, a svi su dobri?

pa svi smo mi jedni drugima druga strana i svi smo pomalo ljuti sto ne mozemo da se ponasamo uvek bas kako nama odgovara, potpuno spontano, a da to stalno nailazi na odobravanje
problem je samo u tome sto svi imamo razlicite potrebe, a ne zelimo da se prilagodjavamo tidjim potrebama
ocekujemo da je dovoljno to sto su nam osecanja iskrena i uglavnom se osecamo iznevereno, prevareno, manipulisano, razocarano, zato sto ne dobijamo od takvog odnosa bezuslovno prihvatanje i zadovoljavanje nasih potreba bas po svojoj meri

samo su roditelji (i to ne svi) spremni da se maksimalno prilagode i podrede nama, a ostali zele da se i mi njima prilagodimo
 
poštovana koleginice Distance,stvar je u tome da sam imao perioda i kad nisam bio tako dobar...ne izgiravam nikakvu moralnu veličinu,i ne tvrdim da sam savršen 30 dana u mjesecu,i ne mislim za sebe da sam svetac...iako se lično ja trudim..
mene samo kopka i buni to,da tek kad sam se iz petnih žila trudio da budem savršen,da se preispitujem svakodnevno..one se uglavnom ohlade..
dok sam bio oštar i nezainteresovan toliko(a bilo je takvih momenata) sve je išlo glatko..:)
 
poštovana koleginice Distance,stvar je u tome da sam imao perioda i kad nisam bio tako dobar...ne izgiravam nikakvu moralnu veličinu,i ne tvrdim da sam savršen 30 dana u mjesecu,i ne mislim za sebe da sam svetac...iako se lično ja trudim..
mene samo kopka i buni to,da tek kad sam se iz petnih žila trudio da budem savršen,da se preispitujem svakodnevno..one se uglavnom ohlade..
dok sam bio oštar i nezainteresovan toliko(a bilo je takvih momenata) sve je išlo glatko..:)

Zakasnio si sta se cudis
 

Back
Top