Bog, božanstvena priroda i drugi (p)ogledi
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bog, božanstvena priroda i drugi (p)ogledi

Zainteresovan član Вук Сварожић (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    14

Smile Bog, božanstvena priroda i drugi (p)ogledi

Pre tridesetak godina, podstaknut pitanjima - na koja nisam dobijao odgovore, ni od profesora teološkog fakulteta ni u knjigama, koje sam "proždirao" - sam počeo da tragam za alternativom, koja bi bila odgovor na neka osnovna, a kroz njih i na izvedena, komplikovanija pitanja.
    Došao sam do zaključka da je samo ljudska vrsta mogla da bude tako arogantna da uzme sebi za pravo da proglasi da je načinjena prema božijem liku i da na taj način definiše i oblik Boga. Međutim, kako je vreme prolazilo - došao sam do ideje, koja bi i tu ideju (donekle) opravdala, ali više kao nesporazum, odnosno lošu interpretaciju Božije reči, koja je objavljena putem nekog od mnogobrojnih proroka.
    Takođe, na taj način sam dobio smisao izreka kao što su:
    - Bog je čovek - čovek je Bog
    - tenjo tenga yuiga dokusan (ja sam centar svemira)
    - Bog je jedan
    ...
    Dakle, šta je pretežan gradivni element čoveka? Voda.
    Koji je najzastupljeniji element na Zemlji? Voda.
    Na koji način funkcioniše ljudski organizam? Električnim impulsima.
    Šta provodi električne impulse? Voda.
    Uzimajući prethodno u obzir, kao i otkriće naučnika da voda "pamti", menjajući svoju strukturu u odnosu na to šta se u toj vodi desilo - mogu da predpostavim da:
    Voda na zemlji pamti sve šta se desilo od nastanka zemlje. Sva voda je u vezi jedna sa drugom, bilo u integralnom (tečnom) stanju, bilo u gasovitom (rastvorena u vazduhu) ili čvrstom.
    Komunikacija između nas a i sa samim Bogom se odvija na dva načina - disanjem (udah unosi vodu sa vazduhom, a izdah izbacuje vodu iz nas, koja nosi informaciju, specifičnu za nas) i električnim impulsima našeg postojanja. Na isti način i Bog komunicira sa nama. Neki mogu da protumače dobijenu informaciju, a neki ne.

Da li je Bog svestan sebe ili ne - rano je za argumentaciju
    Takođe mislim da Bog ne razlikuje pojmove dobra i zla.
    U svakom slučaju - voda ako ima svest o sebi, ako odluči da smo "promašeni projekat" - može da nas istrebi veoma lako, a bez nje nama opstanka nema.
    Sve ostalo su pretpostavke, koje su donekle povezane (ništa više i ništa manje od većine svetskih religija), a o kojima je moguće diskutovati

Neki od argumenata "za" bi mogli da budu - odgovori na misterije proročkih snova i transova, misterije komunikacije na daljinu (blizanaca, bliskih i srodnih osoba....), predosećanja, osećanja ovakve ili onakve "atmosfere"... sve nas spaja voda i ona sve prenosi, a ako je ona i Bog - tako i sa nama komunicira....

Mislim da nam nije potrebna vera u bajke i mitove, u bezgrešne i strašne... Da smo dovoljno evoluirali da znamo koje bi trebale da nam budu "Božije zapovesti", a da to da ličimo na boga - 65% sličnosti (koliko vode ima svako od nas) je veeelika sličnost

Koliko god da šaljivo pišem - mislim da je ovo teorija (vera) koja zaslužuje malo razmišljanja i slobodne komentare, pogotovo protivnika iste

Učlanjen
    25.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    14

Podrazumevano Re: Bog, božanstvena priroda i drugi (p)ogledi

http://en.wikipedia.org/wiki/Water_memory
    Jedan članak o tome kako voda pamti.

Poznat
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bog je stvorio sve , pa i vodu,a i mi smo sastavljeni od dobrog dela vode.Bog je stvorio i Lucifera , paloga andjela , koji je pokusao da bude bog umesto Boga, pa je osudjen, i zbacen na zemlju, gde nama dodje krvnik ljudski.Prema tome , Bog itekako dobro zna sta je dobro , a sta zlo.

Učlanjen
    25.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    14

To je sve citat tekstova koje su pisali ljudi. Polupismeni, sujeverni, a prekrajali i redigovali politički motivisani, vlasti željni.
    Ništa različito od današnjih političara.

Učlanjen
    25.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    14

Učlanjen
    25.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    14

Стигле нове коцкице

http://forum.krstarica.com/entry.php...80%D1%85%D0%B0

Pravila za slanje poruka