Нишки матуранти: Параду нећемо памтити по лепом

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.073
Који напредњак је диг'о лову за мајице?

Niški maturanti: Paradu nećemo pamtiti po lepom

490x370_podela-opreme.jpg

Ovako je na Čairu izgledala podela opreme jedne od škola (foto: Nikola Dopuđ)

Nakon što su u petak 22. maja na Maturantskoj paradi neki od njih plesali u narandžastim i belim majicama od prošle godine sa natpisima "Šabac" i "Užice", a neki ostali bez opreme, belih kišobrana i pištaljki, niški maturanti saopštenjem za javnost pitaju ko je za to odgovoran.

Razočarani zbog toga, objašnjavaju zašto taj dan neće pamtiti po lepom.

Nedelju dana ranije, škole su obaveštene da moraju da smanje broj učesnika jer neće biti dovoljno majica, kišobrana i pištaljki. Neke škole su se sa tim izborile tako što su ograničile broj učesnika po odeljenju. Organizatori su tim potezom doveli u pitanje to da li smo svi mi maturanti isti i da li treba svi da imamo pravo učešća u našem događaju - piše u saopštenju.

Škole su zatim, kako kažu maturanti, redukovale broj učesnika i po obećanju očekivale da će dobiti po 80 ili 100 majica, ali se na stadionu "Čair", gde se delila oprema i odakle se krenulo u paradu, ispostavilo da ni to nije ispoštovano.

Bili smo dovedeni u položaj da biramo ko će od nas tog dana biti maturant, a ko će sa strane posmatrati događaj - objašnjava Nikola Dopuđ u ime svih niških maturanata.

240x0_Majica-Sabac.jpg

Neki su imali majice sa natpisom "Šabac"

Kada su, kako pričaju maturanti, organizatori predložili da zaplešu samo oni sa opremom, profesori su se izborili za to da na kraju ipak u red za kadril na Trgu kralja Milana stanu svi maturanti.

Ali predlog da u prvim redovima budu oni sa majicama, a pozadi oni bez opreme doneo je novo razočaranje. Maturanti su tu odluku nazvali "školskim primerom diskriminacije".

Prozvali su maturante iz Gimnazije „Stevan Sremac“ da ih postave na početak. Da li zbog televizijskog prenosa ili estetike, naređeno je da se ispred bine poređaju parovi sa majicama, a da maturanti bez majica formiraju parove na kraju plesnog podijuma. Oni su se pobunili jer je trebalo da budu na dve suprotne strane, a dobili su svega 20 majica - prepričava Nikola.

Podsetimo, koordinatorka Parade za Srbiju Biljana Jovanović je na dan njenog održavanja rekla da je opreme bilo za oko 700 učesnika, koliko ih je u Nišu i bilo planirano, ali da se na kraju pojavilo oko hiljadu đaka više zbog čega su i nastali problemi.

Maturanti zato "organizatorima, gradskim većnicima, prijateljima i sugrađanima" poručuju da "nisu tražili mnogo, samo da taj dan provedu zajedno i da ga slave kao jedan od najznačajnijih u njihovim životima".

Dugujete izvinjenje nama koji smo bili tamo, onima koji nisu bili jer im niste dozvolili, profesorima koji su morali da izaberu ko pleše a ko ne, profesorima koji su na licu mesta pokušali da nam objasne zašto neko ima, a neko nema majicu. Pored toga, dugujete nam i „Maturantsku paradu“ to je ono što smo čekali četiri godine i još nismo dobili! - izričiti su maturanti.

Kažu da Evropa nije videla kako izgleda kada niški maturanti plešu, ali da je videla nešto važnije od toga - njihovu međusobnu solidarnost i poštovanje.

 
Zar ne treba zadnji dan srednje škole da se deca useru od alkohola i droge kao što je to vekovima običaj , kakve bre parade , plesovi , pištalje i ostale cionističko -masonske novotarije ?

Вала, баш.

Ево шта кажу испод вести у коментарима.


Lola 18:39, 25.05.2015.

Deco, šta će vam ples.... Pozovite trubace I proveselite se onako...po naški.
16 32 Odgovori

user thumb
shaft 19:18, 25.05.2015.

Lepo ih ucis,alal vera!Neka trubaci budu sto smrdljiviji i svako po 2l piva i litar rakije,posle nek povracaju,jer, pobogu to je" NASKI"!Zbog takvih "savatodavaca" i ljubitelja PAROVA dogurasmo dovde!
40 15


- - - - - - - - - -

Ja sam u srednjoj medicinskoj uzivao u oganizaciji mis mokre majice maturantkinja, a ovi bi da plesu. Oj zivote..

И...?

Јеси ли побједио?
 
Hahaha, i te juznjacke vesti imaju botove.

- - - - - - - - - -

Вала, баш.

Ево шта кажу испод вести у коментарима.


Lola 18:39, 25.05.2015.

Deco, šta će vam ples.... Pozovite trubace I proveselite se onako...po naški.
16 32 Odgovori

user thumb
shaft 19:18, 25.05.2015.

Lepo ih ucis,alal vera!Neka trubaci budu sto smrdljiviji i svako po 2l piva i litar rakije,posle nek povracaju,jer, pobogu to je" NASKI"!Zbog takvih "savatodavaca" i ljubitelja PAROVA dogurasmo dovde!
40 15


- - - - - - - - - -



И...?

Јеси ли побједио?

Cekao sam te da me to pitas. Nisam, ali mi je pobednica brisala suze.
 
Ja razumem da su danas deca glupa i neobrazovana, a i roditelji su mahom takvi, ali trebalo je vec, posle toliko godina da neka ukapiraju , da sa kadrilom nemaju nikakve veze i da je dobra zabava u ucionici sa tri susedna odeljenja i pice i muzika bolji provod od priprema, drndanja i pizdunskog, vise zenskog balansiranja kao balerine , uz kisobrancice.

Nemam nista protiv kome se to radi, ali to se predstavlja kao kolektivitet, a nema osobine koje vrede.
Ustvari ja ne znam danas, kakvi su djaci, da li se uopste dozvoljava da zadnji dan u ucionicama naprave zurku i donesu pice i jece uz muziku...jer ovima danas je dovoljno i dve pesme i odmah tuca....tj vise razbijanje inventara nego sto umeju da se biju....vise se samaraju i lome palicama i to celicnim...i nozevima...
 
Ja razumem da su danas deca glupa i neobrazovana, a i roditelji su mahom takvi, ali trebalo je vec, posle toliko godina da neka ukapiraju , da sa kadrilom nemaju nikakve veze i da je dobra zabava u ucionici sa tri susedna odeljenja i pice i muzika bolji provod od priprema, drndanja i pizdunskog, vise zenskog balansiranja kao balerine , uz kisobrancice.

Nemam nista protiv kome se to radi, ali to se predstavlja kao kolektivitet, a nema osobine koje vrede.
Ustvari ja ne znam danas, kakvi su djaci, da li se uopste dozvoljava da zadnji dan u ucionicama naprave zurku i donesu pice i jece uz muziku...jer ovima danas je dovoljno i dve pesme i odmah tuca....tj vise razbijanje inventara nego sto umeju da se biju....vise se samaraju i lome palicama i to celicnim...i nozevima...

Ta igra je samo manifestacija, ovo sto si rekao stoji i mislim da tako bude zadnji dan barem u gimnazijama.
 
Плачу дебилчићи јер нису могли да играју квадрил у наранџастим мајицама.

Ја мислим да ће следеће године ЕУ да донира мајице, да не би било оваквих инцидената.












У дугиним бојама.
 
Ја мислим да ће следеће године ЕУ да донира мајице, да не би било оваквих инцидената.












У дугиним бојама.

Ономад су Нишу давали гориво за демократију, а сада ће мајице. Велики је то срозавање и понижење. Ја да сам на месту Нишлија био бих против уласка у ЕУ.
 
Ономад су Нишу давали гориво за демократију, а сада ће мајице. Велики је то срозавање и понижење. Ја да сам на месту Нишлија био бих против уласка у ЕУ.

Никад ти неће добијеш мајцу.
 

Back
Top