Mnogo dosadni glumci

610full-hristina-popovic.jpg
 
Tom Cruise, Richard Gere, George Clooney, Cameron Diaz, Meryl Streep, Ben Afleck, Hugh Grant, Julia Roberts, Brad Pitt. Angelina mi je isto bila dosadna, dok nisam pogledala "Changeling" i "Girl, Interrupted".

Sloboda Mićalović (bila mi je cool u Mješovitom braku, od kako je počela da snima ranjene orlove, smučila mi se), onda, naravno, Ivan Bosiljčić, Branislav Lečić, Svetlana Bojković, Mina Lazarević...zapravo svi iz "Porodičnog blaga", "Boljeg života" i sličnih serija.

Ljudi, ugledajte se malo na Bette Davis, Katharine Hepburn (Meryl Streep, koja ju je prešla po broju nominacija, može samo cipele da joj briše.), Cary Granta, Sidney Poitiera i sl.
 
Poslednja izmena:
Tom Cruise, Richard Gere, George Clooney, Cameron Diaz, Meryl Streep, Ben Afleck, Hugh Grant, Julia Roberts, Brad Pitt. Angelina mi je isto bila dosadna, dok nisam pogledala "Changeling" i "Girl, Interrupted".

Sloboda Mićalović (bila mi je cool u Mješovitom braku, od kako je počela da snima ranjene orlove, smučila mi se), onda, naravno, Ivan Bosiljčić, Branislav Lečić, Svetlana Bojković, Mina Lazarević...zapravo svi iz "Porodičnog blaga", "Boljeg života" i sličnih serija.

Ljudi, ugledajte se malo na Bette Davis, Katharine Hepburn (Meryl Streep, koja ju je prešla po broju nominacija, može samo cipele da joj briše.), Cary Granta, Sidney Poitiera i sl.

I Odri Hepburn, to se ne sme zaboraviti
 
i odri hepburn a i ove ostale kalašture iz praistorije su isto dosadne ko proliw
samo zato što je nešto snimano pre sto godina i neko glumio pre sto godina ne znači da je po difoltu kvalitetno i nedosadno

- - - - - - - - - -

valjda me neće opet banovati što sam ''uvredio'' nekog ko se crvlja u zemlji 50 godina jao majko mila kakvi smarači..
tj i ne crvlja više,sve su se raspale vrv skroz
 
i odri hepburn a i ove ostale kalašture iz praistorije su isto dosadne ko proliw
samo zato što je nešto snimano pre sto godina i neko glumio pre sto godina ne znači da je po difoltu kvalitetno i nedosadno

Ne znam kako Bette Davis može bilo kome biti dosadna, ali dobro, svakom svoje. :) Jesi li gledao "Whatever Happened to Baby Jane", "The Letter", "Dark Victory", "Hush...hush Sweet Charlotte"? A što se Katharine Hepburn tiče, žena je bila lavica sa stavom na koju bi mnoge mogle da se ugledaju. A i presmešna je u filmovima "Adam's Rib", "Bringing Up Baby" i "The Philadelphia Story".
 
Poslednja izmena:
nisam ništa od toga gledo
''lavicom sa stavom'' mnoge zovu i merlin monro i slične drolještije tkd.. ne zvuči mi baš obećavajuće takav opis ako me kapiraš..
no dobro,sve je subjektivno,nego meni je samo malo iritantno kad se mnogi pozivaju na neka davno prošla vremena i nostalgično zaključuju kako je sve bilo bolje i ''kvalitetnije'' pre,pa i filmovi,što ne može biti dalje od istine jer ljudi tada baš nisu imali pojma da glume
 
i odri hepburn a i ove ostale kalašture iz praistorije su isto dosadne ko proliw
samo zato što je nešto snimano pre sto godina i neko glumio pre sto godina ne znači da je po difoltu kvalitetno i nedosadno

- - - - - - - - - -

valjda me neće opet banovati što sam ''uvredio'' nekog ko se crvlja u zemlji 50 godina jao majko mila kakvi smarači..
tj i ne crvlja više,sve su se raspale vrv skroz

Pa i danas ima dobrih glumica i glumaca, niko ni ne spori, samo sto su filmovi pomalo usiljeni ili su kopija neceg sto je vec viđeno jer su sve teme vec manje vise potrošene pa onda reditelji snimaju neke gluposti.
 
nisam ništa od toga gledo
''lavicom sa stavom'' mnoge zovu i merlin monro i slične drolještije tkd.. ne zvuči mi baš obećavajuće takav opis ako me kapiraš..
no dobro,sve je subjektivno,nego meni je samo malo iritantno kad se mnogi pozivaju na neka davno prošla vremena i nostalgično zaključuju kako je sve bilo bolje i ''kvalitetnije'' pre,pa i filmovi,što ne može biti dalje od istine jer ljudi tada baš nisu imali pojma da glume

Daleko od toga, ja volim i gledam i nove filmove, samo njih sam navela kao primer, jer ih baš volim. Ne znam, Merlin mi nikada nije bila simpatična, mislila sam na glumu, a ne privatno, a ona mi je u filmovima sva njanjava. Što se nagrada tiče, one su tad značile nešto, nisu se davale tek tako.
 
Najveci deo ste vec pokrili. Imam nekoliko favorita uz objasnjenje zasto ih smatram dosadnim, iritantnim itd.

Prvi je Adam Sendler, vec vise puta pominjan. Zasto me covek nervira? Pa zato sto u bas svakom filmu glumi istog lika jos od Hepi Gilmora. Uvek Adam Sendler glumim blago retardiranog dobricu ili blago retardiranog dobricu sa problemom kontrole besa. Svaki jeb.eni film ista uloga.

Iz istog razloga jako me nervira Set Rogen. Covek koji u svakom filmu glumi duvaca vutre koji urla nesto a da ga niko ne razume. Sve fore su stonderske, covek je isti u svakom filmu, jedino se menja radnja u kojoj se nalazi. Uglavnom idiot. Ima jedan poludobar film "Knocked up", ali cak i tu gllumi stondiranu budalu nespremnu da se suoci sa ocinstvom. Mada ima par dobrih fora. U svojoj ekipi ima i Djemsa Franka, koji je malo talentovaniji od ekipe koja se okuplja oko Seta Rogena, ali Franko se istripovao da je neka opasna holivudska avangarda, pa se druzi sa Marinom Abramovic i drugim "konceptualnim umetnicima". Sada i bira neke bizarne uloge (kada nije sa Rogenovom ekipom idiota).

Sa zenske strane nervira me vec pomenuta Ema Votson. Nije toliko zbog uloga, svi smo je gledali u Hariju Poteru i sto se mene tice tu je mogla da okonca karijaru. U svakom filmu glumi neku krhku lepoticu, koja niti piski niti prdi. Ipak, ono zbog cega me mozda najvise nervira je onaj deo van filma, odnosno njena politicka angazovanost. Ona je predvodnik onog agresivnog feminizma i predvodnik borbe za raznolikost polova (ono ne postoje samo muski i zenski pol, vec neogranicen broj. Tako sutra ako se izjasnis da je tvoj pol sifonjer, to i drugi moraju da prihvate). Da cujete te govore na raznim dodelama nagrada i nekim skupovima, automatski covek da dobije proliv.

Zajedno sa njom ide i Meril Strip, mada o njoj vise i ne mozemo pricati kao o glumici, vec o politickom aktivisti. Prva je bila da se bori za prava zena, sa svojim ortakom Harvijem Vajnstinom, koji je, dok je ona propovedala neka prava zena, ovaj te zene silovao o napastvovao. Meril je bila jedna od udarnih pesnica Hilari u kampanji, kao sto se sada nudi Opri za sledece izbore u SAD. Uglavnom idiot. Nekad mozda i glumica, sada smarac.

A za kraj, prva nagrada ide Kristen Stjuart (vec je neko ranije pomenuo). Ima onaj teleci izraz lica koji nije menjala ni u jednom delu Sumrak Sage, niti u bilo kom drugom filmu, kao ni u javnim nastupima. Ne znam da li je neko isisao sav zivot iz nje po rodjenju, jer onog zivog lesa mozes da drzis u frizideru.

Moram od nasih da pomenem Anu Sofrenovic. Ne zelim ovde da pljujem njene uloge, jer realno nisam ni gledao neki film niti predstavu gde je glumila.Ali ono sto se secam je jedan intervju, veoma davno, mislim da je u nekom casopisu koji vise ne izlazi poput "TV Revije". Dakle pristojne novine, nije neki tabloid. I pitanja su bila pristojna malo iz profesije, malo iz privatnog zivota, ali sa merom i ukusom. Odgovori, u jednoj recenici, glupi, uobrazeni i arogantni, kao da intervju daje neka diva. Interesantnije bi bilo da je novinar intervjuisao ciglu nego nju. Ali nije to problem, nesto vise od decenije kasnije, nedavno citam ispovest Ane Sofrenovic. Prethodno je ostavljala neke potresne statuse na fejsu o svojoj borbi protiv depresije. Sada zudi za paznjom sto medija sto virtuelne internet zajednice. Nema vise one arogancije, sada postoji zelja za paznjom, nekad opera, danas grand parada fazon. Druga osoba.
 
Poslednja izmena:

Back
Top