Srbija ponižena: Kosovski Albanci nisu se pojavili na pregovorima u Briselu!

Poruka
1.516
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=05&dd=26&nav_category=640&nav_id=996706

Albanci nisu došli na razgovor o ZSO
Tim Beograda i predstavnici EU u Briselu su ostvarili prvi napredak u formiranju ZSO na KiM, iako predstavnici prištinskih vlasti nisu došli na sastanak.

Šef Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić je rekao da je zahvalan Evropskoj uniji što je organizovala ovaj sastanak i dodao da je nedolazak kosovskih Albanaca "uvreda i omalovažavanje domaćina - EU".

. . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dal ce biti packi iz EU Kosovu zbog ovog - nece :D

Packe dobija samo Srbija

E majko moja sta smo doziveli, da nas siptari ponizavaju...

Ново светло на недолазак шиптара:

Тачи: Ускоро тужба за геноцид против Србије
Косовски министар спољних послова Хашим Тачи рекао је данас на седници Савета безбедности УН о Косову да ће Приштина ускоро покренути тужбу против Србије за геноцид и затражити одштету, а према његовим речима, за то је припремљена одговарајућа документација.

Опширније: http://rs.sputniknews.com/srbija/20150526/2161739.html#ixzz3bGREsGT1
 
Ново светло на недолазак шиптара:

Тачи: Ускоро тужба за геноцид против Србије
Косовски министар спољних послова Хашим Тачи рекао је данас на седници Савета безбедности УН о Косову да ће Приштина ускоро покренути тужбу против Србије за геноцид и затражити одштету, а према његовим речима, за то је припремљена одговарајућа документација.

Опширније: http://rs.sputniknews.com/srbija/20150526/2161739.html#ixzz3bGREsGT1

Najavljuje on vec godinama tuzbu, a citao sam da Kosovo nema nikakvih pravnih mogucnosti da tuzi

Preti praznom puskom zbog najavljenog formiranja suda za OVK
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=05&dd=26&nav_category=640&nav_id=996706

Albanci nisu došli na razgovor o ZSO
Tim Beograda i predstavnici EU u Briselu su ostvarili prvi napredak u formiranju ZSO na KiM, iako predstavnici prištinskih vlasti nisu došli na sastanak.

Šef Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić je rekao da je zahvalan Evropskoj uniji što je organizovala ovaj sastanak i dodao da je nedolazak kosovskih Albanaca "uvreda i omalovažavanje domaćina - EU".

. . .

Zašto ponižen? Da ti objasnim kako to funkcioniše, onaj ko se ne pojavi na pregovorima ne može da očekuje da se usvoje njegovi predlozi, predlozi koji su na stolu će se usvojiti bez obzira da li Priština učestvuje.

Kao ilustracija:



Ђурић је новинарима рекао да је захвалан Европској унији што је организовала овај састанак и додао да је недолазак косовских Албанаца "увреда и омаловажавање домаћина – ЕУ", преноси Бета.

"Врло сам задовољан јер разговори о ЗСО добро напредују и први пут после годину и по дана ствари су кренуле напред кад је реч о формирању ЗСО", рекао је Ђурић.

Новинарима је такође речено да су разговори београдског тима и представника ЕУ већ дошли до питања овлашћења и елемената функционисања ЗСО.

Ђурић је истакао да су у данашњим разговорима учествовали и представници косовске владе из редова српског народа на Косову, као и представници локалне самоуправе српских општина на Косову.

Према дипломатским изворима, представници косовских Албанаца су недолазак у Брисел, упркос позиву ЕУ, образложили тиме да се у Приштини расправља о формирању Специјалног суда за злочине ОВК, а да је тешко радити те две ствари упоредо.

Ђурић је рекао да је расправа с представницима ЕУ била квалитетна и добра и да ће бити настављена сутра.


- - - - - - - - - -

Najavljuje on vec godinama tuzbu, a citao sam da Kosovo nema nikakvih pravnih mogucnosti da tuzi

Preti praznom puskom zbog najavljenog formiranja suda za OVK

Tužiti može samo država koja ima stolicu u UN.
 
Poslednja izmena od moderatora:
" Tači: 'Tužićemo Srbiju za genocid.'

1981. - Albanci: 77,4%, Srbi: 14,9%
2011. - Albanci: 92,9%, Srbi: 1,5%

Broj Albanaca na Kosmetu povećan za 390.133 lica, broj Srba smanjen za 242.023 lica.

Iako je jasno da su obe strane činile zločine, živo me zanima kako će Tači da objasni da posle 'genocida nad Albancima od strane Srba' ima više Albanaca, a manje Srba. "


Борис Малагурски
 
" Tači: 'Tužićemo Srbiju za genocid.'

1981. - Albanci: 77,4%, Srbi: 14,9%
2011. - Albanci: 92,9%, Srbi: 1,5%

Broj Albanaca na Kosmetu povećan za 390.133 lica, broj Srba smanjen za 242.023 lica.

Iako je jasno da su obe strane činile zločine, živo me zanima kako će Tači da objasni da posle 'genocida nad Albancima od strane Srba' ima više Albanaca, a manje Srba. "


Борис Малагурски

Procitaj moj potpis dole i sve ce ti biti jasno :D
 
Dal ce biti packi iz EU Kosovu zbog ovog - nece :D

Packe dobija samo Srbija

E majko moja sta smo doziveli, da nas siptari ponizavaju...

Zato sto smo pustili da budemo ponizeni. Da mi imamo cvrstu politiku, ovoga ne bi bilo (nemamo je vec neko vreme, a sada smo u posebno losoj fazi).
Da zaista imamo neku drugu mogucnost, mi bismo mogli time da masemo, pa bismo ovde izvukli vise... ali mi nemamo. Nase verglanje u prazno "nas i Rusa 200 miliona" nema sadrzaja.
 
Zato sto smo pustili da budemo ponizeni. Da mi imamo cvrstu politiku, ovoga ne bi bilo (nemamo je vec neko vreme, a sada smo u posebno losoj fazi).
Da zaista imamo neku drugu mogucnost, mi bismo mogli time da masemo, pa bismo ovde izvukli vise... ali mi nemamo. Nase verglanje u prazno "nas i Rusa 200 miliona" nema sadrzaja.
Сад су Руси криви за издајничку политику жутих и снсоваца?
Е, свашта.
 
Zato sto smo pustili da budemo ponizeni. Da mi imamo cvrstu politiku, ovoga ne bi bilo (nemamo je vec neko vreme, a sada smo u posebno losoj fazi).
Da zaista imamo neku drugu mogucnost, mi bismo mogli time da masemo, pa bismo ovde izvukli vise... ali mi nemamo. Nase verglanje u prazno "nas i Rusa 200 miliona" nema sadrzaja.

Извинућеш господине, "нас и Руса" већ 15 година нема! У ком свету ти живиш кад не знаш да једина политика коју Србија води 15 година је "Европа нема алтернативу!". Проевропска политика нам је тотално глупа и штетна,али ми непогрешиво срљамо,тамо где нећемо никада стићи и због тога се понижавамо и трпимо економске штете!
Догод Србија виче да ЕУ нема алтернативу, нема шансе да стане на ноге!
 
*** *** ***

da bas tako

a mi sedimo na dve stolice, to ne moze nikako, dok si bio kao "neutralan" i prepreka varsavskom paktu podrzavali nas
kad je to puklo trebao si da imas dva grama mozga, ruske podrske na zalost nije bila nit je moglo biti a mi smo isli grlom u jagode, na sve moguce varke smo naseli, da se toliki gnev stvorio da su nas i sa kosovom prehebali

istorija se cesto ponavlja a mi to nikako da uvidimo
a
al ponovice s ei za ostale tako da ima nade i albanci ce balkanu i svetu da dojade
 
Poslednja izmena od moderatora:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=05&dd=26&nav_category=640&nav_id=996706

Albanci nisu došli na razgovor o ZSO
Tim Beograda i predstavnici EU u Briselu su ostvarili prvi napredak u formiranju ZSO na KiM, iako predstavnici prištinskih vlasti nisu došli na sastanak.

Šef Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić je rekao da je zahvalan Evropskoj uniji što je organizovala ovaj sastanak i dodao da je nedolazak kosovskih Albanaca "uvreda i omalovažavanje domaćina - EU".

. . .

Koji put smo poniženi? Albanci su pokazali da mogu da rade šta hoće, a ovaj naš još zahvaljuje propaloj Uniji što tako uspešno organizuje propale sastanke.
Ko nas vodi svih ovih godina dobro je da još postojimo, doduše svakim danom u sve manjoj državi.
Videćemo šta će ostati od nje nakon promene Ustava.
 
Сад су Руси криви за издајничку политику жутих и снсоваца?
Е, свашта.

Nisu Rusi nista krivi, to nije uopste pomenuto.

Nego ovi nasi, raznorazni, se pozivaju na nepostojece stvari.

- - - - - - - - - -

Извинућеш господине, "нас и Руса" већ 15 година нема! У ком свету ти живиш кад не знаш да једина политика коју Србија води 15 година је "Европа нема алтернативу!". Проевропска политика нам је тотално глупа и штетна,али ми непогрешиво срљамо,тамо где нећемо никада стићи и због тога се понижавамо и трпимо економске штете!
Догод Србија виче да ЕУ нема алтернативу, нема шансе да стане на ноге!

Mi ne mozemo drugacije zato sto je tako. EU i Nato su nam na severu, jugu, istoku i zapadu. Mi smo potpuno opkoljeni i nema sta tu da pametujemo. Da mi prezivimo i sacuvamo zivu glavu na ramenima, pa posle mozemo da budemo pametni. Mi drugu ponudu nemamo. Nikakve pare niti poslovi nas ne cekaju ako EU kazemo 'dovidjenja'.

"EU nema alternativu" svakako nije bila politika svih 15 godina posle 2000. godine.

- - - - - - - - - -

СНС гарнитура успешно уништава Србију на свим фронтовима!

Pre barem godinu dana sam pisao da SNS radi ono sto DS nije umeo, brzinom LDPa.

Veliko je pitanje da li umeju (ja mislim da ne uopste ne umeju) i da li ce se snaci (ocekujem da nece).

Zasto mnogo ljudi dozivljava sadasnje sprovodjenje DSovog programa toliko drugacije... tema za razmisljanje.
 
Verovatno je delegacija iz Srbadije isla u shopping u Briselu. Kolika je dnevnica za ovakva ''patriotska'' putovanja ? The Jeremic school ;)

Dobri trgovacki centri po Bruxellesu, nedavno bio..ne bih iskljucio i to kao mogucnost danasnje ekskurzije u europsku prijestolnicu od strane srpske delegacije..mozda su izmislili sastanak kako bi platio sve narod, kriza je da ide iz vlastitog dzepa :mrgreen:
 
Хитна ванредна вест! Новинара Ивана Максимовића ухапсила тзв. Косовска полиција


27.5.2015.





Новинара Ивана Максимовића ухапсила тзв. Косовска полиција у северном делу Косовске Митровице зато што је снимио наоружане Шиптаре!
По ком то закону „Косовска полиција“ има право да ухапси новинара који само ради свој посао?
Захтевамо да новинар Иван Максимовић одмах буде ослобођен!

*****************
А у исто време Вучко жвалави о "добросуседским односима" са Арнаутима у Тирани ---- :dash::dash::dash:
 

Back
Top