pravila fer igre

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.303
Kad je Bog dao zapovesti,nije dao zato sto je njemu trebalo da ugodimo.Nesto njemu fali pa mu mi sad tu ugadjamo.Jednostavno to treba nama samima.Norme i putokazi nama. Zapovesti su Izraz njegove ljubavi.Kao majka koja ima vrt ali vrt puna trnja i onda ona postavi detetu ogradicu i kaze detencetu za svaki slucaj da dete ne preskoci ogradu no no tamo..boc,boc.To su zapovesti bozije.Pricica za decu.Tako mala ali istinita:D
 
Kad je Bog dao zapovesti,nije dao zato sto je njemu trebalo da ugodimo.Nesto njemu fali pa mu mi sad tu ugadjamo.Jednostavno to treba nama samima.Norme i putokazi nama.

Bog na kojeg se pozivas je mlad bog, novijeg datuma.

25 000 godina p.n.e. pojavljuju se covekolika bozanstva i tada se krenulo sa prinosenjem zrtava. Legenda o Mojsiju je preuzeta iz price o caru Sarganu (2350 p.n.e.). Ako se vratimo nazad a to moramo uraditi jer i sam biblijski bog pripada jednoj plejadi bogova ("I rece Gospod Bog: evo postade covek kao jedan od nas"...) dolazimo do stvaraoca svega pa i samih bogova, a on nije dao zapovesti, barem ne u obliku koji je poznat.
 
Molitva nekom Bogu, ili bilo koja duhovna praksa od strane mase upućena nekom Bogu, pa i putem žrtvovanja daju tom Bogu energiju, snagu, moć i život. Zauzvrat, taj Bog može tim ljudima dati na primjer dobru žetvu. Ili možda na primjer neko znanje i moć, bilo nevidljivo, ili vidljivo kao što je napredak tehnologije, medicine, nauke.
 
Držiš mačku u kući, ta mačka zavisi najviše od tebe, ne, ili mnogo manje od tvojih komšija u zgradi, ulici, a o drugom gradu, državi ili kontinentu da i ne pričamo.
Ljudi zavise od Boga koji im je najbliži, Boga na Zemlji, a ne na Veneri, Marsu, Galaksiji, ili Univerzumu, o Čitavom Kosmosu da i ne pričamo.
 
Kad je Bog dao zapovesti,nije dao zato sto je njemu trebalo da ugodimo.Nesto njemu fali pa mu mi sad tu ugadjamo.Jednostavno to treba nama samima.Norme i putokazi nama. Zapovesti su Izraz njegove ljubavi.Kao majka koja ima vrt ali vrt puna trnja i onda ona postavi detetu ogradicu i kaze detencetu za svaki slucaj da dete ne preskoci ogradu no no tamo..boc,boc.To su zapovesti bozije.Pricica za decu.Tako mala ali istinita:D
De, uvazena Villika, reci mi zasto majka ne ocisti taj vrt od trnja pa da dete ima sirinu, da moze da potrci, da se igra loptom, a ne da mu preti sa "boc, boc".I sta sada sa tim ima tu nekakv bog koji postoji tek od dana kad je Jevrejin Mojsije napisa tu starojudejsku knjigu zvanu Tora. Pre toga niko zivi nije znao za tog jevrejskog zlobnog boga koji je potopio i spalio silnu decu. I sada mu, bas samo to jedno dete velika briga.
 

Back
Top