Sa reci na (ne)delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Moramo da budemo pošteni i konstatujemo da, na početku Biblije, koja je sveta knjiga Jevreja, muslimana i hrišćana, jasno stoji da je Bog dao Adamu i Evi da se hrane vegetarijanski, jer ubijanja životinja nije bilo, jer nije bilo ni smrti ni umiranja: "Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu" (1. Mojsijeva 1:29)


Zasto se vernici i njihovi duhovni oci protive svome bogu?
 
Tokom trullanskog koncila održanog u Konstantinopolju 692 g. n. e., uspostavljeno je sledeće pravilo:”Biblija zabranjuje jedenje životinjske krvi. Svestenika koji to čini treba kazniti uklanjanjem iz službe, a laika izopstenjem iz crkve.”

Ako se na trenutak vratimo hrišćanskim korijenima i tradiciji Starog zaveta, uočiti ćemo u Levitu 7:26 još jednu zabranu jedenja mesa: “Ni krvi ne jedite u obitavalištima svojim ni od ptice niti od kojeg živinčeta.”
 
Moramo da budemo pošteni i konstatujemo da, na početku Biblije, koja je sveta knjiga Jevreja, muslimana i hrišćana, jasno stoji da je Bog dao Adamu i Evi da se hrane vegetarijanski, jer ubijanja životinja nije bilo, jer nije bilo ni smrti ni umiranja: "Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu" (1. Mojsijeva 1:29)


Zasto se vernici i njihovi duhovni oci protive svome bogu?


To je rekao ovima što ih je potopio.
Ovima što je spasao je rekao da jedu sve

3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
5 Moj. 12:15, 5 Moj. 14:3

4 Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

Znači kad kolješ moraš da pustiš krv da padne na zemlju a ne da je hvataš i jedeš
 
To je rekao ovima što ih je potopio.
Ovima što je spasao je rekao da jedu sve

3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
5 Moj. 12:15, 5 Moj. 14:3

4 Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

Znači kad kolješ moraš da pustiš krv da padne na zemlju a ne da je hvataš i jedeš

zbog ovog citata j.svjedoci se protive transfuziji krvi...shvatili bukvalno da se duša nalazi u krvi...:lol:-glavom u zid-
 
Moj prandeda je bio u Rusiji u zarobljeništvu i tamo postao Nazaren.
On je prvi uveo zabranu krvavica prilikom svinjokolja.

Ja recimo nikad nisam jeo krvavice jer su i svi ostali iz familije pridržavali toga i vernici i nevernici.
Majuške i švargle da, al krvavice nikad.

- - - - - - - - - -

Preispitaj ko je to rekao, bog ili entitet.

Bozija zapovest je jasna: "NE UBIJ"

Najvažnije svojstvo principa samilosti i zajedničke ljubavi ogleda se u šestoj zapovesti: Ne ubij.


Ja sam više pristalica ubijanja.

Naročito smatram da je neophodno ubijati predatore i parazite
 
Da prisustvujem svinjokolju? Decak, zbog krsenja svih mogucih bozijih propisa na takve svetkovine bacena je anatema link

A, pa to je zato što su pravili kobasicijadu u vreme posta.

Nemoj mnogo da se uzbuđuješ za "duše vernika" :lol:, da si malo bolje informisan znao bi da je
Kobasicijada pomerena i sada se održava pre početka Uskršnjeg posta, a tekst koji citirao je iz 2004 godine !!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top