SESELJ OBJASNIO...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: SESELJ OBJASNIO...

Hochstapler nije na forumu
    Secas li se svega kompjuteru stari ili je i tebi otisla memorija.
    Veoma poznat Hochstapler (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    muški
    U kockarskom salonu nepotopivog broda Titanik
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano SESELJ OBJASNIO...

Ste reci..sve sto je pricao je tacno,i sve to ljudi sa malo mozga i samosvesti znaju,jos jedan od glavnih razloga zasto je Seselj demonizovan je taj sto govori konkretne stvari i prica istinu...jako poucno predavanje ,preporucujem ANTIGLOBALISTIMA i ljubiteljima ISTINE da pogledaju ovo predavanje,bez obzirra na politicko i stranacko OPREDELJENJE.
    Tesko, Gorko, Lako

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: SESELJ OBJASNIO...

recimo do polovine snimka nema potrebe za celim snimkom,sustina je do polovine snimka
    Tesko, Gorko, Lako

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    306

sve se to zna ali eto.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    253

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    sve se to zna ali eto.
    eto treba objasniti ljudima da su glasanja farsa i da ne treba da izlaze na izbore

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Konačno i on shvatio Branka Dragaša oko dolara ozbiljno!
    Ybg ,a o elektronskom novcu ništa...Pa dobro-publika je takva da ne bi skoro niko ukapirao...
    Kako recimo da onim brbanima objasni libor?

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Cuti, kad Seselj nesto shvati, onda gomila debila promeni pricu...
    I tako stalno...

Ali nema dovoljno onih koji bi popravili ono sto Seselj naopako uradi...malo je pametnih u Srbiji i Balkanu...
    Zato bi Seselj mogao malo cutke da kapira....skupo kosta njegovo kapiranje....
    A za one koji bez njega ne bi nikad ukapirali, pa nema neke velike koristi ni ovako , kad ukapiraju kad prodje voz i sto ukapiraju , pa onda guse ostale...

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

seselj nije antiglobalista
    ali deluje tako jer su mu cetnici iz cikaga oduzeli titulu vojvode

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

objasni tvrdnju da seki nije antiglobalista?
    Tesko, Gorko, Lako

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio TaDeUss Pogledaj poruku
    objasni tvrdnju da seki nije antiglobalista?
    antiglobalisti su vecinom levicari i antikapitalisti
    seselj je desnicar i pobornik kapitalizma
    mada retoricki je podrzavao kim dzonga i uga caveza
    takva licnost se ne moze uzeti za ozbiljno kao primer antiglobalizma

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1250

Levičari su većinom ili budale ili bitange.
    Antiglobalisti su pametni ljudi koji vide da je globalizam samo novi totalitarni oblik porobljavanja
    zzz

Aktivan član AjdOdatleBre (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Војислава Шешеља ценим као ЈЕДИНОГ политичара који Вреди, а и међу људима су такви као он преретки.
    Такође, има огромне заслуге за Србију и Српство и то су све чињенице.
    Наравно, количина и прљавштина ХУЉА које лају на њега, сразмерна је његовој величини...

Међутим, уређења држава је лекција коју није добро изучио, или из скромности, неће да сам себи призна истину:

"Демократија је НАЈГОРИ систем икад виђен на планети, она је предстража антихриста!"

Ту спадају све ВРСТЕ демократије: парламентарна, монархизам, ... као и сви системи КОНТРОЛИСАНИ од демократије: колоније, комунизми, социјализми, тираније, ...

Од енглеске револуције и француске револуције, то зло је тежило да завлада светом. После фебруарске револуције у Русији је скоро па успело...

Свеједно, једини нормалан систем је: "Домаћин у кући", а под сувлашћу са Црквом (наравно Православном). "Скупштина", тачније "Саборност" може и треба, али не као изборна, већ заслужена! То је све, а остало је зло. Избори, дувања, лајања, партије, реклама, гомиле лажи, пљувања и превара... то је само ФИНГИРАЊЕ да народ нешто бира, а ту бирања нема. Бирао је само један у сенци...

Не, треба да бира Један - Најбољи и то јавно - аутократски!
    Једина контрола да му буде Црква и евентуално Сабор старих и заслужних људи.
    Као у Византији, Старој Србији, Царској Русији.

Уосталом, где је у Светом писму поменута демократија?
    Само код Христовог распећа... Господ је распет на демократски начин!

Да је нормално време, одавно би Војислав Шешељ овде био Краљ, а не мета за пљување лопова и ЛГБТ-оваца.

Све у свему, бар по мени је бољи други део емисије...

Дужност сваког члана КПЈ, је да пљује Војводу Војислава где гођ море!

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1251

Narodu , neki misle , "treba samo pesme i igara" , a na ovakve "pojave reagovati svakodnevnim spin vestima " :

Pa i Tomas Man je u svojim cestim obracanjima javnosti , doduse tada nije bilo Neta , vec preko rado aparata i emisija i "ukazivao na Zemlje Tvrdjave i Zemlje Mrznje" i o stanju duha tadasnjeg vremena :

http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=523011

A u "medjuvremenu na Istoku nista novo " :

"Ср­би­ја бес­по­врат­но из­гу­би­ла из­ме­ђу 800 ми­ли­о­на и ми­ли­јар­ду евра за не­у­спе­шно спа­са­ва­ње сво­јих ба­на­ка, а у из­гле­ду је слич­на ак­ци­ја и за Срп­ску бан­ку

За ми­ли­јар­ду евра, ко­ли­ко се про­це­њу­је да је „ра­чун про­па­сти” др­жав­них ба­на­ка, мо­гао се на­пра­ви­ти га­со­вод „Ју­жни ток” кроз Ср­би­ју или око 500 ки­ло­ме­та­ра но­вог ауто-пу­та, три мо­ста с при­ступ­ним са­о­бра­ћај­ни­ца­ма ди­мен­зи­ја Мо­ста на Ади… Око ми­ли­јар­ду евра из­но­си бу­џет Ми­ни­стар­ства ра­да, за­по­шља­ва­ња и со­ци­јал­не по­ли­ти­ке и, ако ни­шта дру­го, уме­сто тро­ше­ња па­ра по­ре­ских об­ве­зни­ка на ло­ше од­лу­ке у др­жав­ним бан­ка­ма, ви­ше нов­ца мо­гло се да­ти за со­ци­јал­ну по­моћ, деч­ју за­шти­ту и до­дат­ке, на­кна­ду за не­за­по­сле­ност…

Из про­па­сти три бан­ке с ве­ћин­ским др­жав­ним ка­пи­та­лом иста та др­жа­ва као да ни­шта ни­је на­у­чи­ла, јер је за са­мо не­ко­ли­ко го­ди­на се­би при­у­шти­ла „лук­суз” да спа­са­ва још јед­ну сво­ју фи­нан­сиј­ску ин­сти­ту­ци­ју. Овог пу­та Срп­ску бан­ку.

koliko-kosta-propast-banaka(1)Ра­чун тог „лук­су­за” ни­је по­знат, а чи­ни се да не­ће ни би­ти уско­ро, јер др­жа­ва ни­је спрем­на да га са­оп­шти по­ре­ским об­ве­зни­ци­ма. Ка­ко је пре­до­чио Ду­шан Ву­јо­вић, ми­ни­стар фи­нан­си­ја, де­та­љи са­на­ци­је Срп­ске бан­ке су по­вер­љи­ви.

По ње­му, тро­шак до­ка­пи­та­ли­за­ци­је не­ће би­ти ве­ли­ки, а та бан­ка ко­ја је, ина­че, на­ста­ла из Вој­ног сер­ви­са На­род­не бан­ке Ју­го­сла­ви­је, ко­ји је оп­слу­жи­вао ком­плет­ну вој­ну ин­ду­стри­ју ве­ли­ке др­жа­ве, и убу­ду­ће ће има­ти са­мо ту функ­ци­ју. Да­кле, не­ће ра­ди­ти са ста­нов­ни­штвом ни дру­гом при­вре­дом. У јав­но­сти се по­ми­ње да је за спа­са­ва­ње ове бан­ке по­треб­но не­ко­ли­ко де­се­ти­на ми­ли­о­на евра.

У по­след­њих не­ко­ли­ко го­ди­на НБС ста­ви­ла је ка­та­нац на чак че­ти­ри бан­ке од ко­јих је са­мо јед­на би­ла при­ват­на – Уни­вер­зал бан­ка, док је у оста­ле три – Агро­бан­ци, При­вред­ној бан­ци Бе­о­град и Раз­вој­ној бан­ци Вој­во­ди­не др­жа­ва би­ла ве­ћин­ски или по­је­ди­нач­но нај­ве­ћи вла­сник.

Ко­нач­ни „ра­чун про­па­сти” за три, услов­но ре­че­но, др­жав­не бан­ке и по­кри­ва­ње оси­гу­ра­них де­по­зи­та за ко­је га­ран­ту­је др­жа­ва у уга­ше­ној при­ват­ној бан­ци још је не­по­знат. Оквир­ни по­да­ци за све њих су од нај­ма­ње 800 па све и до ми­ли­јар­ду евра.

Агро­бан­ка је за­тво­ре­на ка­да се по­ка­за­ло да су јој гу­би­ци по­је­ли ка­пи­тал за чак 300 ми­ли­о­на евра. Ме­ђу­тим, тро­шак ње­ног спа­са­ва­ња ту се не за­вр­ша­ва. Др­жа­ва је по­сле ње­ног га­ше­ња има­ла је­дан не­у­спео по­ку­шај спа­са­ва­ња та­ко што је офор­ми­ла Но­ву Агро­бан­ку ко­ју је до­ка­пи­та­ли­зо­ва­ла еми­си­јом хар­ти­ја од вред­но­сти ко­је тек тре­ба да стиг­ну на на­пла­ту. Та­ко не­ких сто­ти­нак ми­ли­о­на евра сти­же на на­пла­ту у 2015. го­ди­ни. Ка­да се по­ка­за­ло да овај мо­дел спа­са­ва­ња не­ће да­ти ре­зул­та­те и Но­ва Агро­бан­ка је трај­но уга­ше­на с тим што су јој и ак­ти­ва и па­си­ва пре­не­те у По­штан­ску ште­ди­о­ни­цу.

По истом мо­де­лу у исто­ри­ју је оти­шла и Раз­вој­на бан­ка Вој­во­ди­не. И њу је др­жа­ва пр­во у не­ко­ли­ко на­вра­та до­ка­пи­та­ли­зо­ва­ла са око 350 ми­ли­о­на евра да би на кра­ју и она за­вр­ши­ла с гу­бит­ком од око 210 ми­ли­о­на евра. Сли­чан ре­цепт спа­са­ва­ња при­ме­њен је и у При­вред­ној бан­ци, али је њен ра­чун про­па­сти ипак мно­го ма­њи.

Цр­ни обла­ци не­ли­квид­но­сти над­ви­ли су се и над при­ват­ном Уни­вер­зал бан­ком, чи­ји су ак­ци­о­на­ри би­ли нај­ви­ђе­ни­ји срп­ски при­вред­ни­ци, али је у овом слу­ча­ју, где су пре­ли­ми­нар­ни по­да­ци по­ка­за­ли да су гу­би­ци до­сти­гли 85 ми­ли­о­на евра, др­жа­ва ста­ла са­мо иза оси­гу­ра­них де­по­зи­та до 50.000 евра на шта је, уоста­лом, ду­жна и по за­ко­ну.

Да ра­чун про­па­сти свих ових ба­на­ка ни­је још ко­на­чан ви­ди се и из то­га што тек тре­ба да бу­де „спа­се­на” и Аген­ци­ја за оси­гу­ра­ње де­по­зи­та ко­ја је, под­ра­зу­ме­ва се, сво­јим сред­стви­ма ис­пла­ћи­ва­ла оси­гу­ра­не де­по­зи­те и због че­га је са­да њен ра­чун пра­зан. Са­мо по том осно­ву, од­но­сно за ње­ну до­ка­пи­та­ли­за­ци­ју, др­жа­ва на­ме­ра­ва да узме кре­дит од око 200 ми­ли­о­на евра код Европ­ске бан­ке за об­но­ву и раз­вој. По­што се на­га­ђа да је тај из­нос не­до­во­љан по­ми­ње се да би кре­дит слич­ног из­но­са, за исту на­ме­ну, мо­гао да се за­тра­жи и од Свет­ске бан­ке.

По­што је по­ста­ла „по­след­ње уто­чи­ште” свих ло­ших ба­на­ка и По­штан­ској ште­ди­о­ни­ци тре­ба фи­нан­сиј­ска ин­јек­ци­ја, а др­жа­ва је, за по­че­так, ове го­ди­не за то опре­де­ли­ла пет ми­ли­јар­ди ди­на­ра.

———————————————— ——-

Ста­ре бан­ке још ни­су уга­ше­не

Ско­ра­шња про­паст три бан­ке с др­жав­ним ка­пи­та­лом ни­је на­ше је­ди­но ис­ку­ство са за­тва­ра­њем ба­на­ка, а да се при том не зна цех њи­хо­ве про­па­сти. Кра­јем 2001. и по­чет­ком 2002. за­тво­ре­не су Ју­го­бан­ка, Бе­о­бан­ка, Ин­вест­бан­ка и Бе­о­град­ска бан­ка. Та­да се го­во­ри­ло да су у ми­ну­су од 1,5 па све до 8,5 ми­ли­јар­ди ма­ра­ка што је твр­дио та­да­шњи гу­вер­нер цен­трал­не бан­ке Мла­ђан Дин­кић и да ни­ко не мо­же да их до­ка­пи­та­ли­зу­је. Бан­ке по­ве­ри­о­ци су уга­ше­не, а ду­жни­ци оста­ли да се у при­ва­ти­за­ци­ји сна­ла­зе ка­ко мо­гу. Ни по­сле 13 го­ди­на сте­чај те че­ти­ри бан­ке ни­је за­вр­шен, од­но­сно не зна се ко­ли­ко ду­гу­ју, а ко­ли­ко по­тра­жу­ју, а глав­ни раз­лог за то је што су би­ле бан­ке ве­ли­ких пред­у­зе­ћа ко­ја још та­во­ре или су у ста­ту­су ре­струк­ту­ри­ра­ња.

Јо­ва­на Ра­бре­но­вић, Политика" .
    .
    Poslednji put ažurirao/la bakonja : 26.05.2015. u 19:14
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Domaćin jos_1_5ak (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio cave man Pogledaj poruku
    Danas je ona klasicna podela na levicu i desnicu totalno prevazidjena, ne moze se danas podela na levicu i desnicu posmatrati isto kao pre 30 ili 50 godina.

Uostalom Sekija mozda teoreticari smatraju desnicarem , ali on je zapravo levica i to ona prava, nacionalno svesna levica (poput Caveizma) 21. veka , jer kad pogledamo njegov program zalaze se za visestranacki sistem sa neposrednom demokratijom , sekularnu drzavu, integraciju sa Rusijom i cvrste veze sa zemljama BRIKSa i njihovim saveznicima, anti imperijalizam , nacionalizaciju prirodnih resursa i strateske industrije (odnosno kontrolu drzave nad resursima i krupnim kapitalom) , naglasena briga drzave i finansiranje zdravstva i skolstva, smanjenje jaza izmedju bogatih i siromasnih , jacanje drustvene solidarnosti ......itd , a to su sve odlike raznih oblika levicarske ideologije.

Takodje ranije se otvoreno bratimio sa Zjuganovim i Komunistickom partijom Rusije, otvoreno se divio Ugu Cavezu , Kim Dzongu , podrzavao Gadafija, Sadama Huseina ( cak bio i veoma drag gost Sadamu Huseinu) ..........

Tako da Seseljeva ideologija i politicki put se moze smatrati nesto poput srpske verzije Caveizma i Bolivarizma,
    Petkovic Idolo do Flamengo

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1014

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Narodu , neki misle , "treba samo pesme i igara" , a na ovakve "pojave reagovati svakodnevnim spin vestima " :

Pa i Tomas Man je u svojim cestim obracanjima javnosti , doduse tada nije bilo Neta , vec preko rado aparata i emisija i "ukazivao na Zemlje Tvrdjave i Zemlje Mrznje" i o stanju duha tadasnjeg vremena :

http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=523011

A u "medjuvremenu na Istoku nista novo " :

"Ср­би­ја бес­по­врат­но из­гу­би­ла из­ме­ђу 800 ми­ли­о­на и ми­ли­јар­ду евра за не­у­спе­шно спа­са­ва­ње сво­јих ба­на­ка, а у из­гле­ду је слич­на ак­ци­ја и за Срп­ску бан­ку

За ми­ли­јар­ду евра, ко­ли­ко се про­це­њу­је да је „ра­чун про­па­сти” др­жав­них ба­на­ка, мо­гао се на­пра­ви­ти га­со­вод „Ју­жни ток” кроз Ср­би­ју или око 500 ки­ло­ме­та­ра но­вог ауто-пу­та, три мо­ста с при­ступ­ним са­о­бра­ћај­ни­ца­ма ди­мен­зи­ја Мо­ста на Ади… Око ми­ли­јар­ду евра из­но­си бу­џет Ми­ни­стар­ства ра­да, за­по­шља­ва­ња и со­ци­јал­не по­ли­ти­ке и, ако ни­шта дру­го, уме­сто тро­ше­ња па­ра по­ре­ских об­ве­зни­ка на ло­ше од­лу­ке у др­жав­ним бан­ка­ма, ви­ше нов­ца мо­гло се да­ти за со­ци­јал­ну по­моћ, деч­ју за­шти­ту и до­дат­ке, на­кна­ду за не­за­по­сле­ност…

Из про­па­сти три бан­ке с ве­ћин­ским др­жав­ним ка­пи­та­лом иста та др­жа­ва као да ни­шта ни­је на­у­чи­ла, јер је за са­мо не­ко­ли­ко го­ди­на се­би при­у­шти­ла „лук­суз” да спа­са­ва још јед­ну сво­ју фи­нан­сиј­ску ин­сти­ту­ци­ју. Овог пу­та Срп­ску бан­ку.

koliko-kosta-propast-banaka(1)Ра­чун тог „лук­су­за” ни­је по­знат, а чи­ни се да не­ће ни би­ти уско­ро, јер др­жа­ва ни­је спрем­на да га са­оп­шти по­ре­ским об­ве­зни­ци­ма. Ка­ко је пре­до­чио Ду­шан Ву­јо­вић, ми­ни­стар фи­нан­си­ја, де­та­љи са­на­ци­је Срп­ске бан­ке су по­вер­љи­ви.

По ње­му, тро­шак до­ка­пи­та­ли­за­ци­је не­ће би­ти ве­ли­ки, а та бан­ка ко­ја је, ина­че, на­ста­ла из Вој­ног сер­ви­са На­род­не бан­ке Ју­го­сла­ви­је, ко­ји је оп­слу­жи­вао ком­плет­ну вој­ну ин­ду­стри­ју ве­ли­ке др­жа­ве, и убу­ду­ће ће има­ти са­мо ту функ­ци­ју. Да­кле, не­ће ра­ди­ти са ста­нов­ни­штвом ни дру­гом при­вре­дом. У јав­но­сти се по­ми­ње да је за спа­са­ва­ње ове бан­ке по­треб­но не­ко­ли­ко де­се­ти­на ми­ли­о­на евра.

У по­след­њих не­ко­ли­ко го­ди­на НБС ста­ви­ла је ка­та­нац на чак че­ти­ри бан­ке од ко­јих је са­мо јед­на би­ла при­ват­на – Уни­вер­зал бан­ка, док је у оста­ле три – Агро­бан­ци, При­вред­ној бан­ци Бе­о­град и Раз­вој­ној бан­ци Вој­во­ди­не др­жа­ва би­ла ве­ћин­ски или по­је­ди­нач­но нај­ве­ћи вла­сник.

Ко­нач­ни „ра­чун про­па­сти” за три, услов­но ре­че­но, др­жав­не бан­ке и по­кри­ва­ње оси­гу­ра­них де­по­зи­та за ко­је га­ран­ту­је др­жа­ва у уга­ше­ној при­ват­ној бан­ци још је не­по­знат. Оквир­ни по­да­ци за све њих су од нај­ма­ње 800 па све и до ми­ли­јар­ду евра.

Агро­бан­ка је за­тво­ре­на ка­да се по­ка­за­ло да су јој гу­би­ци по­је­ли ка­пи­тал за чак 300 ми­ли­о­на евра. Ме­ђу­тим, тро­шак ње­ног спа­са­ва­ња ту се не за­вр­ша­ва. Др­жа­ва је по­сле ње­ног га­ше­ња има­ла је­дан не­у­спео по­ку­шај спа­са­ва­ња та­ко што је офор­ми­ла Но­ву Агро­бан­ку ко­ју је до­ка­пи­та­ли­зо­ва­ла еми­си­јом хар­ти­ја од вред­но­сти ко­је тек тре­ба да стиг­ну на на­пла­ту. Та­ко не­ких сто­ти­нак ми­ли­о­на евра сти­же на на­пла­ту у 2015. го­ди­ни. Ка­да се по­ка­за­ло да овај мо­дел спа­са­ва­ња не­ће да­ти ре­зул­та­те и Но­ва Агро­бан­ка је трај­но уга­ше­на с тим што су јој и ак­ти­ва и па­си­ва пре­не­те у По­штан­ску ште­ди­о­ни­цу.

По истом мо­де­лу у исто­ри­ју је оти­шла и Раз­вој­на бан­ка Вој­во­ди­не. И њу је др­жа­ва пр­во у не­ко­ли­ко на­вра­та до­ка­пи­та­ли­зо­ва­ла са око 350 ми­ли­о­на евра да би на кра­ју и она за­вр­ши­ла с гу­бит­ком од око 210 ми­ли­о­на евра. Сли­чан ре­цепт спа­са­ва­ња при­ме­њен је и у При­вред­ној бан­ци, али је њен ра­чун про­па­сти ипак мно­го ма­њи.

Цр­ни обла­ци не­ли­квид­но­сти над­ви­ли су се и над при­ват­ном Уни­вер­зал бан­ком, чи­ји су ак­ци­о­на­ри би­ли нај­ви­ђе­ни­ји срп­ски при­вред­ни­ци, али је у овом слу­ча­ју, где су пре­ли­ми­нар­ни по­да­ци по­ка­за­ли да су гу­би­ци до­сти­гли 85 ми­ли­о­на евра, др­жа­ва ста­ла са­мо иза оси­гу­ра­них де­по­зи­та до 50.000 евра на шта је, уоста­лом, ду­жна и по за­ко­ну.

Да ра­чун про­па­сти свих ових ба­на­ка ни­је још ко­на­чан ви­ди се и из то­га што тек тре­ба да бу­де „спа­се­на” и Аген­ци­ја за оси­гу­ра­ње де­по­зи­та ко­ја је, под­ра­зу­ме­ва се, сво­јим сред­стви­ма ис­пла­ћи­ва­ла оси­гу­ра­не де­по­зи­те и због че­га је са­да њен ра­чун пра­зан. Са­мо по том осно­ву, од­но­сно за ње­ну до­ка­пи­та­ли­за­ци­ју, др­жа­ва на­ме­ра­ва да узме кре­дит од око 200 ми­ли­о­на евра код Европ­ске бан­ке за об­но­ву и раз­вој. По­што се на­га­ђа да је тај из­нос не­до­во­љан по­ми­ње се да би кре­дит слич­ног из­но­са, за исту на­ме­ну, мо­гао да се за­тра­жи и од Свет­ске бан­ке.

По­што је по­ста­ла „по­след­ње уто­чи­ште” свих ло­ших ба­на­ка и По­штан­ској ште­ди­о­ни­ци тре­ба фи­нан­сиј­ска ин­јек­ци­ја, а др­жа­ва је, за по­че­так, ове го­ди­не за то опре­де­ли­ла пет ми­ли­јар­ди ди­на­ра.

———————————————— ——-

Ста­ре бан­ке још ни­су уга­ше­не

Ско­ра­шња про­паст три бан­ке с др­жав­ним ка­пи­та­лом ни­је на­ше је­ди­но ис­ку­ство са за­тва­ра­њем ба­на­ка, а да се при том не зна цех њи­хо­ве про­па­сти. Кра­јем 2001. и по­чет­ком 2002. за­тво­ре­не су Ју­го­бан­ка, Бе­о­бан­ка, Ин­вест­бан­ка и Бе­о­град­ска бан­ка. Та­да се го­во­ри­ло да су у ми­ну­су од 1,5 па све до 8,5 ми­ли­јар­ди ма­ра­ка што је твр­дио та­да­шњи гу­вер­нер цен­трал­не бан­ке Мла­ђан Дин­кић и да ни­ко не мо­же да их до­ка­пи­та­ли­зу­је. Бан­ке по­ве­ри­о­ци су уга­ше­не, а ду­жни­ци оста­ли да се у при­ва­ти­за­ци­ји сна­ла­зе ка­ко мо­гу. Ни по­сле 13 го­ди­на сте­чај те че­ти­ри бан­ке ни­је за­вр­шен, од­но­сно не зна се ко­ли­ко ду­гу­ју, а ко­ли­ко по­тра­жу­ју, а глав­ни раз­лог за то је што су би­ле бан­ке ве­ли­ких пред­у­зе­ћа ко­ја још та­во­ре или су у ста­ту­су ре­струк­ту­ри­ра­ња.

Јо­ва­на Ра­бре­но­вић, Политика" .
    .
    Које су то заслуге Шешеља за Српство?

Али - РЕАЛНО.

За свако поштовање је његово држање у Хагу, и раскринкавање тога суда као пуког политичког, сходно томе и боравак тамо у затвору.
    Као и за написаних толико књига, чак иако је у већини њих нешто што смо од раније већ знали.

Међутим, и то, и конкретне, још веће заслуге у антиглобалистичкој борби, и слободарски отпор, уз све своје мане и грешке, носи Слободан Милошевић.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1438

Није проблем у глобализму, већ у његовој суштини. У томе какав је његов карактер и шта он са собом носи. Ако се ствари постављају на примитиван и наиван начин да је све што је глобално лоше, а анти-глобално добро – онда нећемо далеко стићи. Заправо, свако ко се поводи за таквим резоном пре ће наудити себи и онима око себе, него што ће постићи одређени циљ или остварити неки општи интерес.

Шеки ово прича јер зна да такве лагане приче пролазе код бесловесне масе, и да је то најлакши начин да привуче пажњу на себе и узме који политички појен.
    ... Генерале, ако данас не будемо јахали заједно, сутра ћемо висити одвојено!

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Citat Original postavio cave man Pogledaj poruku
    desnica u kojoj zemlji..zaboravljujes da se ovdasnja desnica dosta razlikuje od recimo desnice suseda..ovdasnji desnicari se vezuju za Rusiju,sveslavenski savez,dok odmah zapadno desnicari se zalazu za tekovine nacionalsocijalizma ,zalazu se za NATO..itd..potpuno neuporedivo i razlicito...Rusija se protivi americi koja olicenje antiglobalistickog pokreta..to je toliko logicno pa nema kud..a ovdasnji levicari se zalazu u sustini za sta se zalaze desnica zapadno od Dunava i Save..
    Tesko, Gorko, Lako

Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Које су то заслуге Шешеља за Српство?

Али - РЕАЛНО.

За свако поштовање је његово држање у Хагу, и раскринкавање тога суда као пуког политичког, сходно томе и боравак тамо у затвору.
    Као и за написаних толико књига, чак иако је у већини њих нешто што смо од раније већ знали.

Међутим, и то, и конкретне, још веће заслуге у антиглобалистичкој борби, и слободарски отпор, уз све своје мане и грешке, носи Слободан Милошевић.
    Не - него вероватно твој миљеник дебели дебил аца бумбар и престолосерачник има заслуге за Српство?

- Пљунуо Титу у СРЕД ОКА и одробијао најгори затвор на планети, а скоро две године (док си ти ...).
    - Разбио брукање Светог Саве од дерпеа из позоришта 1990.
    - Основао Српске добровољце Четнике и помагао у ратовима 1990-тих, колико је год могао!
    - Духовно бодрио Србију и Српство УВЕК!
    ...
    ...
    ...
    - Директно довео на власт Путина! Тако што је неодлучног Милошевића уласком у коалицију 1997. присилио да се ОДУПРЕ на Космету 1999!
    А 1999. на Космету и наша Српска БОРБА, је била ГЛАВНИ УЗРОК ПУЧА У РУСИЈИ И ПУТИНОВОГ ДОЛАСКА НА ВЛАСТ!
    Да није Шешељ ушао у коалицију (и то после КРАЂЕ председничких избора од стране СПС-а и ЈУЛ-а!!!) са Слобом 1997. Слоба би ушао са Ђинђом и Вуком и оде Космет женски, а Русија ОСТА под Јељцином и ДОБРО ЈУТРО АНТИХРИСТЕ!!!

Колика је само заслуга Војислава код ИЗОБЛИЧАВАЊА хашког њасра и целог демократског запада у 12-то годишњем процесу, само ће Бог знати да Цени!

Али, доктор наука са 20. година, доказани борац против Тита и Титоваца, Викур и Дерапе, и свих врста људског отпада, па наравно да СМЕТА кретенима свих боја и врста. Шта ви имате од Шешеља?
    Дал:
    - Храброст
    - Доследност
    - Поштење
    - Праведност
    - Несебичност
    - Интелигенцију
    - Мушкост
    - Вредноћу
    - Патриотизам
    - Христољубивост
    - Снагу личности
    - Образовање
    ...
    - Да ли вас цене у свету?

Само лајте на бољег од себе НЕМЕРЉИВО. Ви сте сви лајачи на њега, НУЛЕ!

Poznat slučajni-prolaznik (avatar)
    Učlanjen
    30.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    177

Citat Original postavio AjdOdatleBre Pogledaj poruku
    Не - него вероватно твој миљеник дебели дебил аца бумбар и престолосерачник има заслуге за Српство?

- Пљунуо Титу у СРЕД ОКА и одробијао најгори затвор на планети, а скоро две године (док си ти ...).
    - Основао Српске добровољце Четнике и помагао у ратовима 1990-тих, колико је год могао!
    ...
    ...
    ...
    - Директно довео на власт Путина! Тако што је неодлучног Милошевића уласком у коалицију 1997. присилио да се ОДУПРЕ на Космету 1999!
    А 1999. на Космету и наша Српска БОРБА, је била ГЛАВНИ УЗРОК ПУЧА У РУСИЈИ И ПУТИНОВОГ ДОЛАСКА НА ВЛАСТ!
    Да није Шешељ ушао у коалицију (и то после КРАЂЕ председничких избора од стране СПС-а и ЈУЛ-а!!!) са Слобом 1997. Слоба би ушао са Ђинђом и Вуком и оде Космет женски, а Русија ОСТА под Јељцином и ДОБРО ЈУТРО АНТИХРИСТЕ!!!

Колика је само заслуга Војислава код ИЗОБЛИЧАВАЊА хашког њасра и целог демократског запада у 12-то годишњем процесу, само ће Бог знати да Цени!

Али, доктор наука са 20. година, доказани борац против Тита и Титоваца, Викур и Дерапе, и свих врста људског отпада, па наравно да СМЕТА кретенима свих боја и врста. Шта ви имате од Шешеља?
    Дал:
    - Храброст
    - Доследност
    - Поштење
    - Праведност
    - Несебичност
    - Интелигенцију
    - Мушкост
    - Вредноћу
    - Патриотизам
    - Христољубивост
    - Снагу личности
    - Образовање
    ...

BRAVO !!!!

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1014

Citat Original postavio AjdOdatleBre Pogledaj poruku

...
    ...
    ...

Дал:
    - Храброст
    - Доследност
    - Поштење
    - Праведност
    - Несебичност
    - Интелигенцију
    - Мушкост
    - Вредноћу
    - Патриотизам
    - Христољубивост
    - Снагу личности
    - Образовање
    ...

Да само подсетим:

Све то смо ми знали одавно пре но што се појавио Шешељ... Ми смо се борили још у време док је Тито био жив, против брозног режима

Шешељ је кренуо као супротстављен режиму у време СФРЈ, али је, већ након првог хапшења усмерен као део део пројекта рушења Југославије, и као фактички антисрпски радник.

И то да поновим. интелигенцију, упорност, и држање у Хагу никад му нисам спорила...

Чак сам, из принципа, на задњим изборима за њега гласала...

Али, то је нешто друго...

Ваља пажљиво разлучити све то, и на крају донети јасан закључак.

Ви, површни, острашћени, па још и партијски навијачи, (докажи да немаш у свему овоме неки ситни интерес тога типа), нисте објективно мерило.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Шешељ је кренуо као супротстављен режиму у време СФРЈ, али је, већ након првог хапшења усмерен као део део пројекта рушења Југославије, и као фактички антисрпски радник.

И то да поновим. интелигенцију, упорност, и држање у Хагу никад му нисам спорила...

Ви, површни, острашћени, па још и партијски навијачи, (докажи да немаш у свему овоме неки ситни интерес тога типа), нисте објективно мерило.
    И ја сам био против Тита, али траже се ДОКАЗИ у виду КАЗНЕ ЗАТВОРА - ПРОГОНА, исл...
    Ти си висила на ТВ студио Б (Стамболићевска ТВ), то је доказ за шта...?

Излишна је нека даља прича, јер на тврдње таквих да је:
    - Титовац и комуниста, Воја је ОДРОБИЈАО У ЗЕНИЦИ готово 2 године.
    - Слобиста, Воја је ОДРОБИЈАО у више махова готово 1. годину под Слобом.
    - Антисрбин, Воја је ОДРОБИЈАО У ХАГУ готово 12 година (код антисрба).

Што си гласала за Војислава, одлично (мада у окупацији од тога вајде нема..., али да ЗНАЈУ ДУШМАНИ!!!).

Да ли сам острашћен, површан, или партијски навијач, није битно...
    БИТНО је да они који могу да славе карађорђевиће - НИКАДА НЕЋЕ БИТИ МЕРИЛО СРБИМА!
    А поготову они који тврде да Православље толерише кремацију, масоне, исл БЕДЕ, такви нису мерило ничега...

На жалост Војислава је "Србија" (тачније ово што глуми Србе) НЕДОСТОЈНА!
    Овим пост карађорђевићевско-титовачким србидима треба неко ко ће да ДЕЉЕ КОЖУ СА КОРБАЧЕМ, а не Племенити Војислав!

Док овде не дођу Руси - мош се сликамо са Српством...
    Ако уопште дођу и затекну икога...

Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

a zasto Her Vojislavu odgovara uloga vecitog opozicionara i zasto odbija koaliciju za dokazanim patriotama i patriJotama
    Tesko, Gorko, Lako

Učlanjen
    29.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio TaDeUss Pogledaj poruku
    a zasto Her Vojislavu odgovara uloga vecitog opozicionara i zasto odbija koaliciju za dokazanim patriotama i patriJotama
    Схватићу да си наиван момак...

Улога опозиционара је улога коју је србија дала Воји Шешељу, док гласа за Милошевића, Коштуницу, Ђинђића, Тадића, Николића, Вучића, ... ако ниси провалио (сем за Слобу) у србији се РЕДОВНО ИЗГЛАСАВА НАЈВЕЋИ ТАЛОГ.

Које доказане патријоте - ко?
    - ДСС (убица Српске државности после Тита)
    - Двери (јајаре најгоре врсте)
    КО?
    Образ и Наши су већ у некој врсти сарадње са СРС-ом...
    Најгори од најгорих су ЛАЖНЕ СРБЕНДЕ, а таквих има колико хоћеш и такви су НАЈГОРИ, нпр:
    - СПО са оним Титовцем-Усташом Вуком
    - Коштуница стари УДБАШ и ПОЗАДИНАЦ са камаром лопова из ДСС-а...
    - СНС која нема шта није лагала...
    ...
    Наспрам таквих су ЛДП и ДС цвеће!
    Мислим да отприлике тако резонују у СРС-у, односно уверен сам, јер је немогуће да знам више од њих. Да уђу у "коалицију" са (нпр) Дверима - први бих ШУТНУО СРС ЗАУВЕК!

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Да само подсетим:

Све то смо ми знали одавно пре но што се појавио Шешељ... Ми смо се борили још у време док је Тито био жив, против брозног режима

Али, то је нешто друго...

Ваља пажљиво разлучити све то, и на крају донети јасан закључак.

Ima li neki dokaz za ovo?
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1014

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    Ima li neki dokaz za ovo?
    Немаш бољег доказа од читавог Шешељевог политичког деловања.

Паметном доста...

Мислим да већ одавно и нема смисла трошити време и енергију и говорити о нечем тако очигледном...

Време је да се они последњи и даље наивни, који очајнички у свакоме политичару који макар на часак, и привидно, заличи на српског националисту и родољуба, траже "оног правог", ослободе те илузије...

Да престану чекати да им нешто такво, или било какав национални бољитак уопште падне "с неба"...

И, како увек кажем - нек крену сами да раде на националној ствари, онолико колико су кадри у своме домену и позицији...

Толико за данас од мене...

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1438

Ево, Шешељ поново ради онај исти посао који је обављао и за време Милошевићеве власти. Глуми опозиционара, а у корист власти.
    ... Генерале, ако данас не будемо јахали заједно, сутра ћемо висити одвојено!

Slične teme

1. Savezna vlada daje garancije da se Seselj brani sa slobode
    Autor crni djordje u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.05.2012., 22:26
  2. Seselj u Hagu
    Autor chokolada u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 17.10.2010., 03:13
  3. Zasto je Vojislav Seselj u Hagu????
    Autor billy_THE_kid u forumu Politika
    Odgovora: 90