Koliko naplacujete amortizaciju vozila?

HYPE

Domaćin
Poruka
4.613
Inspiracija za otvaranje teme je diskusija koju sam vodio neki dan sa jednim poznanikom. On je inace poluprofesionalni vozac, i pricao mi je o tome koliko on naplacuje prevoz svojim privatnim autom, kad je neko zainteresovan. Njegove cene su me iskreno zabezeknule. Npr. covek za put do Beograda i nazad (nekih 360 km sve ukupno) trazi 10 000 dinara (inace vozi minivan). To je po mom misljenju cist bezobrazluk, jer ako ga gorivo izadje 4200 (kaze da mu auto trosi 8l/100km), i nek uzme 1800 za amortizaciju (castim ga, racunam preko 40% cene goriva na amortizaciju automobila, sto je daleko iznad uobicajenog), opet mu ostane 4000 dinara cisto za nek je 6 sati rada. Ne znam da predsednik Srbije ima toliku satnicu, a ne neki priuceni vozac. Njegovo opravdanje inace je "ej, ali njih ide 6, treba im minivan, nek podele na 6 delova tih 10 000 i nece ih izaci puno. Ako im se ne svidja, nek uzmu dva auta, pa da vidim koliko ce ih onda izaci." Meni je sve to licno preterivanje, a i covek je generalno stipsa i stekara, i uvek juri za parama, ali nisam imao zivaca za raspravu nego sam mu rekao 'dobro druze' i cao.

Ali eto, zanima me, kad vas neko zamoli za prevoz, kakva vam je racunica, koliko naplacujete odredjene kilometraze itd...
 
Vozi Peugeot 806, prvu generaciju, onu s kraja 90-ih. Generalno je raspad iako je on to malo doterivao. Kao sto rekoh, nije da covek ima firmu za transport pa prevozi, nego svojim privatnim automobilom. A amortizacija ide max 30% cene goriva po kilometru, bar sam tako ja informisan. Opet, necu da tvrdim nista, nisam u toj prici pa ne znam situaciju, ali meni se cini da uzima previse.
 
Bus od NS do BG kosta oko 700 dinara a to je 75 km tako da ako ovaj na 6 ljudi i 360 km uzme 10k dinara to je bre jeftino.
Imam kolegu koji iz NS do aerodroma u Surcinu uzima 50€ tako da taj tvoj vozi veomapovoljno.
Kazu ljudi ali koliko on potrosi benzina a onda mi sto vozimo kazemo "Uzmes tu kantu sa benzinom pa se na njoj vozi."
Takve sam ja probleme oko amortizacije imao kad sam bio muzicar pa se secam da sam vozio Kadet GSI i naplacivao neku kintu a onda sam kupio Kadet 1,5 dizel i ovi se obradovali da ce sad manje da placaju a ja im rekao samo ovo "Ja dao vise para za auto i vi sad hocete manje da placate jer manje trosi? Ma idite autobusom jer to vam je najbolje."
 
Zato sto verovatno nemas svoj auto i onda ne znas kako je to voziti druge koji misle da treba da ih vozis dzabe.
Obicno se taj prevoz iskalkulise tako sto se naplacuje po kilometru.
Znas li da taj vozac ako vozi svaki dan bukvalno za 15 dana treba da radi servis koji ga kosta 50-ak eura a to mu je maltene 1 dan da je vozio gratis. Gume traju oko 50kkm +- a on to predje za kratko vreme jer ako svaki dan predje 720 i neki km to znaci da bi on za mesec dana prelazio bar 15k km sto znaci da na svaka 4 meseca mora da menja i gume a to kosta oko 250€.
Gde je jos sve ostalo sto se tice amortizera,trapa,kocnica,turbina,lezajeva....
A to sto neki ne zaradjuju toliku dnevnicu treba ih pitati dali su ulozili tih par hiljada eura u posao ili su dosli sa rukama u dzepovima pa prionuli na posao. Kad neko ulozi u posao ocekuje i da dobije.
Najlakse je ovima sto rade po firmama jer nista ne uloze jer im firma sve obezbedi.
 
Bus od NS do BG kosta oko 700 dinara a to je 75 km tako da ako ovaj na 6 ljudi i 360 km uzme 10k dinara to je bre jeftino.
Imam kolegu koji iz NS do aerodroma u Surcinu uzima 50€ tako da taj tvoj vozi veomapovoljno.
Kazu ljudi ali koliko on potrosi benzina a onda mi sto vozimo kazemo "Uzmes tu kantu sa benzinom pa se na njoj vozi."
Takve sam ja probleme oko amortizacije imao kad sam bio muzicar pa se secam da sam vozio Kadet GSI i naplacivao neku kintu a onda sam kupio Kadet 1,5 dizel i ovi se obradovali da ce sad manje da placaju a ja im rekao samo ovo "Ja dao vise para za auto i vi sad hocete manje da placate jer manje trosi? Ma idite autobusom jer to vam je najbolje."

180 tamo, 180 nazad, 360km ukupno. Mislim da je malo skuplje, al opet, ako ima musterije koje bi to toliko platile, tj. ako im se isplati, njihova stvar. Ko misli da se dobro zaradjuje na taj nacin, nek uzme svoj auto, nek vozi jeftinije, pa nek i on zaradjuje. Realno, 4000 je dobra dnevnica, samo je pitanje ima li posla svakog dana.
 

Back
Top