Убио заштићеног орла, па се похвалио на фејсбуку

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
POLICAJAC KRIVOLOVAC Ubio zaštićenog orla, pa se pohvalio na Fejsbuku

Policajac Mika Popović iz Šapca na svom Fejsbuk profilu pohvalio se "lovinom" - orlom mišarom koji spada u zaštićenu vrstu. Fotografiju je Blicu poslao predsednik Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije.

618381_m-popovic-pozira-sa-ubijenim-misarom_ff.jpg


Predsednik Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, Jožef Gergelj iz Sente, prosledio je novinarima sliku lovca koji pozira sa odstreljenom lovinom, među kojom je i strogo zaštićena ptica orao mišar.

U propratnom pismu sa naslovom –“Stati na put javašluku”, stoji :

“Lovac ili bolje rečeno krivolovac Mika Popović radi u MUP-u Republike Srbije u Šapcu. Drži u ruci zaštićenu vrstu orla mišara "Buteo buteo" koju je ubio i time se hvali na svom fejsbuk profilu. Nadamo se da će mu biti oduzeta puška i da će odgovarati za zlodelo”.

Zaštićena ptica orao mišar najrasprostranjeniji je u Karpatskoj niziji, kojoj pripada i Vojvodina.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/56...io-zasticenog-orla-pa-se-pohvalio-na-Fejsbuku


Колики кретен да будеш да би урадио овако нешто...
 
Полицијо, најглупља нацијо :D

Krivolova ima svuda i ne može se iskoreniti. Od krivolova je veći problem lovokrađa, za koju se koriste zamke i slične naprave, a ne vatreno oružje. Lovočuvari zapošljavani preko veze, a i ne jure krivolovce i lovokradice jer se svi u kraju poznaju. A i kako bi se proveo da napiše kaznu policajcu. Opet ostaje da je sistem smrdljiv iznutra.

Ono što je zanimljivo ovde da je ovaj kreten javno pokazao sebe u vršenju nezakonite radnje. Ovo se jedino može pripisati gluposti.
 
Поента је у поноситом сликању приликом кршења закона, не у самом прекршају.

За то стварно мораш да будеш дегенерик.

Ja sam lovac. Isključivo divlja svinja i ako se ukaže potreba pri pojavi besnila, besne jedinke. Čak i ako bih fotografisao ulov, to bi bilo za lični album, a ne za javno hvalisanje, jer i nije neko čudo čekati u senci da ti pas dovede divljač na 30 metara, a ti to upucaš poluautomatskom puškom. Druga je stvar da to uradiš nožem u dogfajtu 1 na 1. Tu stranu lova gde se uključuje pas (osim ako je lov jedini način prehrane) nikad nisam razumeo, kao ni fotografije, ni kačenje glava životinjskih leševa na zidove dnevne sobe.

Očigledno da, to, osim što smeta dobrom delu urbanizovanih građana, bode oči i raznim NVO, tako da stvara lošu sliku o pravim lovcima, kojih ima, ali ih niko ne vidi iz prostog razloga jer se ne eksponiraju kao gore navedeni krelac.

- - - - - - - - - -

Ma jok, treba nesto korisnije, na primjer, psihopate odvesti na bilo koji vojni poligon i pustiti vojsku da vjezba na njima, sa gumenim metcima naravno. Bio bi to pravi "lov" na krvolocne zvijeri.........

Samo da te podsetim. Psihopata ima mnogo više među vozačima, nego među legalno naoružanim građanima. Pa ti sad opet preračunaj šta si rekao.
 
"Druga je stvar da to uradiš nožem u dogfajtu 1 na 1."

Колико си ти дивљих звери убио у "догфајту" 1 на 1?
Јел имаш нож као у Рамба?

Nijednu. Zato i nemam fotografije o tome u javnosti. To je i bila poenta onoga što sam napisao. Tebi i tebi sličnima poručujem da razumete post koji citirate, pa onda pokrenite diskusiju. Ne samo na osnovu nekoliko reči, nasumično izabranih.
 
Ja sam lovac. Isključivo divlja svinja i ako se ukaže potreba pri pojavi besnila, besne jedinke. Čak i ako bih fotografisao ulov, to bi bilo za lični album, a ne za javno hvalisanje, jer i nije neko čudo čekati u senci da ti pas dovede divljač na 30 metara, a ti to upucaš poluautomatskom puškom. Druga je stvar da to uradiš nožem u dogfajtu 1 na 1. Tu stranu lova gde se uključuje pas (osim ako je lov jedini način prehrane) nikad nisam razumeo, kao ni fotografije, ni kačenje glava životinjskih leševa na zidove dnevne sobe.

Očigledno da, to, osim što smeta dobrom delu urbanizovanih građana, bode oči i raznim NVO, tako da stvara lošu sliku o pravim lovcima, kojih ima, ali ih niko ne vidi iz prostog razloga jer se ne eksponiraju kao gore navedeni krelac.

- - - - - - - - - -



Samo da te podsetim. Psihopata ima mnogo više među vozačima, nego među legalno naoružanim građanima. Pa ti sad opet preračunaj šta si rekao.

Osim za prehranu ne vidim ni jedan normalan razlog zasto bih uzeo pusku i otisao u lov. Sa psom ili bez. A to 1 na 1 zvuci kao neki adrenalinski zavisnik

Drugar je lovac. Kaze kako voli prirodu i relaksira ga kada ode u sumu. Kada ga pitam kakva je to ljubav prema prirodi ako ode u tu prirodu i ubije zivotinju koja je deo te prirode koju voli nije uspeo da mi da ni jedan smislen odgovor.
 
Osim za prehranu ne vidim ni jedan normalan razlog zasto bih uzeo pusku i otisao u lov. Sa psom ili bez. A to 1 na 1 zvuci kao neki adrenalinski zavisnik

Drugar je lovac. Kaze kako voli prirodu i relaksira ga kada ode u sumu. Kada ga pitam kakva je to ljubav prema prirodi ako ode u tu prirodu i ubije zivotinju koja je deo te prirode koju voli nije uspeo da mi da ni jedan smislen odgovor.

Ljudi vole oružje i vole da iz njega gađaju. Divlju svinju je jako teško uloviti bez pomoći pasa i drugih lovaca. Njeno meso je ukusno i nema ga da se kupi u slobodnoj prodaji, a i ako ga negde ima, ne znaš kakvo je.

Kad sve to spojiš, dobiješ lovca na DS. Slično tako je i sa ostalim životinjama koje ja ne lovim. Ljudi vole meso jarebice, prepelice, srnetine. Pošto ga nema u prodavnicama, oni te životinje ubijaju u divljini. Recimo, ribolovci imaju kompletniju ponudu na tržištu, pa opet svakodnevno pecaju. Lovci samo jednom nedeljno. To bi trebalo da je dovoljno objašnjenje.
 
Osim za prehranu ne vidim ni jedan normalan razlog zasto bih uzeo pusku i otisao u lov. Sa psom ili bez. A to 1 na 1 zvuci kao neki adrenalinski zavisnik

Drugar je lovac. Kaze kako voli prirodu i relaksira ga kada ode u sumu. Kada ga pitam kakva je to ljubav prema prirodi ako ode u tu prirodu i ubije zivotinju koja je deo te prirode koju voli nije uspeo da mi da ni jedan smislen odgovor.

A objašnjenja ima, samo treba razumeti. Lovačko dobro ima određeni broj životnija koje to stanište može da prehrani. Kad se taj broj uveća, vrši se selektivni odstrel. U isto vreme, ti isti lovci preko zime prehranjuju divljač, koja ne bi preživela zimu bez takve pomoći. Ovde pišem o lovu, ne o krivolovu, koji je kao i svaki drugi kriminal loša pojava.
Što se tiče odstrela, u čemu je razlika ako platiš da (eventualno) odstreliš životinju i platiš u supermarketu za meso životinje, koju je neko već ubio? Samo trip u nečijoj glavi, ali bez želje da se ozbiljno posmatra problem. Samo da napomenem, ja nisam lovac, a pucanje me zanima samo u streljani, kao sportsko. Naravno, volim da pojedem dobar komad divljači, a svejedno mi je kako je došla u tanjir, sve dok je reč o selektivnom odstrelu.
 
Šteta je samo što je ubio orla, orao je prelepa ptica. A kad neko recimo ubije svinju, sa tim nemam problem. Mada kapiram da nemaju ni ovi što se zgražavaju nad orlom, kucama i macama. Kapiram da će na sledećoj porodičnoj proslavi jesti svinjsko i teleće pečenje.

- - - - - - - - - -

Osim za prehranu ne vidim ni jedan normalan razlog zasto bih uzeo pusku i otisao u lov. Sa psom ili bez. A to 1 na 1 zvuci kao neki adrenalinski zavisnik

Drugar je lovac. Kaze kako voli prirodu i relaksira ga kada ode u sumu. Kada ga pitam kakva je to ljubav prema prirodi ako ode u tu prirodu i ubije zivotinju koja je deo te prirode koju voli nije uspeo da mi da ni jedan smislen odgovor.

Ovakav stav možeš i smeš da imaš samo pod uslovom da si vegetarijanac, ili vegan. U slučaju da komentarišeš s besom kad neko prebije psa ili mačku ili ulovi orla ili ode u lov, a sa druge strane jedeš suhomesnato, paštete, pečenje, onda je ovo čisto patetično licemerje.
 
Nijednu. Zato i nemam fotografije o tome u javnosti. To je i bila poenta onoga što sam napisao. Tebi i tebi sličnima poručujem da razumete post koji citirate, pa onda pokrenite diskusiju. Ne samo na osnovu nekoliko reči, nasumično izabranih.

Значи по теби ловац није ловац ако убије пушком него ножем 1 на 1?
Јел просечан ловац изгледа овако?
ramboknife.jpg
 
Šteta je samo što je ubio orla, orao je prelepa ptica. A kad neko recimo ubije svinju, sa tim nemam problem. Mada kapiram da nemaju ni ovi što se zgražavaju nad orlom, kucama i macama. Kapiram da će na sledećoj porodičnoj proslavi jesti svinjsko i teleće pečenje.

- - - - - - - - - -



Ovakav stav možeš i smeš da imaš samo pod uslovom da si vegetarijanac, ili vegan. U slučaju da komentarišeš s besom kad neko prebije psa ili mačku ili ulovi orla ili ode u lov, a sa druge strane jedeš suhomesnato, paštete, pečenje, onda je ovo čisto patetično licemerje.

А теби је исто убити свињу која се користи у прехрани, и убити орла из чисте обести?
 
POLICAJAC KRIVOLOVAC Ubio zaštićenog orla, pa se pohvalio na Fejsbuku

Policajac Mika Popović iz Šapca na svom Fejsbuk profilu pohvalio se "lovinom" - orlom mišarom koji spada u zaštićenu vrstu. Fotografiju je Blicu poslao predsednik Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije.

618381_m-popovic-pozira-sa-ubijenim-misarom_ff.jpg


Predsednik Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, Jožef Gergelj iz Sente, prosledio je novinarima sliku lovca koji pozira sa odstreljenom lovinom, među kojom je i strogo zaštićena ptica orao mišar.

U propratnom pismu sa naslovom –“Stati na put javašluku”, stoji :

“Lovac ili bolje rečeno krivolovac Mika Popović radi u MUP-u Republike Srbije u Šapcu. Drži u ruci zaštićenu vrstu orla mišara "Buteo buteo" koju je ubio i time se hvali na svom fejsbuk profilu. Nadamo se da će mu biti oduzeta puška i da će odgovarati za zlodelo”.

Zaštićena ptica orao mišar najrasprostranjeniji je u Karpatskoj niziji, kojoj pripada i Vojvodina.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/56...io-zasticenog-orla-pa-se-pohvalio-na-Fejsbuku


Колики кретен да будеш да би урадио овако нешто...
pa samo pandur
 
Значи по теби ловац није ловац ако убије пушком него ножем 1 на 1?
Јел просечан ловац изгледа овако?
Pogledajte prilog 352859

Ajde idi pročitaj šta sam napisao ili se otrezni. Nemam nameru da ti odgovaram na nešto što nisam napisao.

- - - - - - - - - -

Не разумем задовољство у убијању. И то пушком са оптиком. Јуначине!

To što ti ne razumeš, ne znači da je nešto loše. A kako vidim, po tebi je u redu ako je puška bez optike, kao što je gore pomenuti policajac uradio. I u lov se ne ide zbog junaštva. Pobrkala si sa ratom.

- - - - - - - - - -

Толико лова и криволова има у Србији да ми није јасно одакле више има животиња за убијање. Ускоро ће прећи на овце и краве.

Pa razmisli malo. Očigledan zaključak je da nema toliko lova i krivolova. A i ne znam odakle ti podatak ga da ima toliko da bi sve životinje trebalo da budu pobijene. Pričale babe po komšiluku?
 
i ja sam kao mali isao sa lovcima i bio clan lovackog drustva.
posle doslo punoletstvo sudjenja, uslovne i za mene vise nema puske, samo pracka :lol:


ali da budes toliki idiot da upucas primerak zasticene vrste (zasticena jer je pred izumiranjem) za to nemam reci.

a da je pozirao za fejsbuk tu nema sta da se doda. pandur ko pandur
 

Back
Top