Da li smem da ozenim rodicu!!!!!!!!!!!!!!!

fifa

Obećava
Poruka
58
Zanima me iz najtačnijih virova il informacija što se tiče roda! Imam več dugo vremena curu, s početka sve uredu bilo al kasnije se saznalo da smo rod i dokazano, al je 6. koljeno barem tako mislim! Nam to ne smeta al drugima čak i previše pa me zanima sad kako postupiti, ja nju kamoli njezinu mamu il čitavu granu neznam i kako onda da je gledam na nju da mi je rod, niti smo se obilazili ama nikada al eto stariji ljudi su nam rekli za taj rod!! Sad nekad sam čuo da se more, da se tolerira al zavisi od koljena te rodbine?!? Trebam savjet i pomoč! hvala na odgovorima

Da se veza prekine to ne dolazi u obzir!!
PREUZETO SA http://www.islambosna.ba/
 
fifa:
Zanima me iz najtačnijih virova il informacija što se tiče roda! Imam več dugo vremena curu, s početka sve uredu bilo al kasnije se saznalo da smo rod i dokazano, al je 6. koljeno barem tako mislim! Nam to ne smeta al drugima čak i previše pa me zanima sad kako postupiti, ja nju kamoli njezinu mamu il čitavu granu neznam i kako onda da je gledam na nju da mi je rod, niti smo se obilazili ama nikada al eto stariji ljudi su nam rekli za taj rod!! Sad nekad sam čuo da se more, da se tolerira al zavisi od koljena te rodbine?!? Trebam savjet i pomoč! hvala na odgovorima

Da se veza prekine to ne dolazi u obzir!!
PREUZETO SA http://www.islambosna.ba/

Ја не знам тачно шта код вас значи "родица" али ако сте У КРВНОМ СРДОСТВУ, без обзира што је шесто колено ако ступите у брак - велика је вероватноћа да ћете имати фелеричан тј. наказан пород тј. децу... а ако нисте у крвном срдоству имаћете презир родбине што се тиче обичајних закона - овде код нас православних препорука је да се људи не венчавају чак и ако рецимо немају никакво крвно сродство АЛИ ИМАЈУ ИСТУ КРСНУ СЛАВУ ... јер се сматра да им је заједнички предак у питању...
 
Nexus 6:
s'obzirom na to da pola Srbije slavi Sv. Nikolu, malo mi je tesko da poverujem u to...
uostalom, ako su prvi ljudi Adam i Eva...kako su nastali drugi?
pa recimo Adem i Hava porodili sina i kcerku..sta je dalje bilo...ha,sta kazete...ili nas je u ogromnom svemirskom bodu na stotine hiljada iskrcalo na ovu planetu..to bi srbi morali znati jer su oni najstariji narod na planeti..a i sam Bog je bio srbin i to jos zamislite pravoslavac.
 
eremita:
овде код нас православних препорука је да се људи не венчавају чак и ако рецимо немају никакво крвно сродство АЛИ ИМАЈУ ИСТУ КРСНУ СЛАВУ ... јер се сматра да им је заједнички предак у питању...
E ovo sto si rekla nema nikakve veze sa mozgom niti sa Pravoslavljem, znaci dezinformacija. Ko ti je to rekao molim te, posto u Crkvi to nisi mogla da cujes?
 
Peruzzi:
pa apzi ovako, po zakonu do cetvrtog kolena srodstva je zabranjeno, a po crkvi (pravoslavnoj) do sedmog. e sad....to sve zavisi i od tih koji hoce da se zene
ako je to rod po nekoj tamo babinoj tetki koja je sestra od prababe ujaka ove druge onda to i nije rod...
pa kod srba i ne postoji neki rod i moral..kod srba je tako oni tvrde kumstvo svetinja...ali se znaju i brzo kumovi posvadjati,pa onda kum Rajko kaze kumu Nikoli..***** mu bre dete u kolevci onako golopichato..hahahahahahhahhah..srpska kultura a posebno junastvo.................
 
fifa:
Zanima me iz najtačnijih virova il informacija što se tiče roda! Imam več dugo vremena curu, s početka sve uredu bilo al kasnije se saznalo da smo rod i dokazano, al je 6. koljeno barem tako mislim! Nam to ne smeta al drugima čak i previše pa me zanima sad kako postupiti, ja nju kamoli njezinu mamu il čitavu granu neznam i kako onda da je gledam na nju da mi je rod, niti smo se obilazili ama nikada al eto stariji ljudi su nam rekli za taj rod!! Sad nekad sam čuo da se more, da se tolerira al zavisi od koljena te rodbine?!? Trebam savjet i pomoč! hvala na odgovorima

Da se veza prekine to ne dolazi u obzir!!
PREUZETO SA http://www.islambosna.ba/
Шта ј.беш родицу и то је теби нормално !
Иди и лечи се док није касно!
 
panther:
E ovo sto si rekla nema nikakve veze sa mozgom niti sa Pravoslavljem, znaci dezinformacija. Ko ti je to rekao molim te, posto u Crkvi to nisi mogla da cujes?

Чудан си Ти даса, ПАНТХЕРЕ, да не кажем смешан... јављаш се веома ретко на овај форум... али када год се јавиш не пропушташ прилику да ме пљунеш...ок...
зар не мислиш да је у најмању руку неукусно ДА МЕ ОСЛОВЉАВАШ У ЖЕНСКОМ РОДУ ИАКО СИ ДОБИО САСВИМ СУПРОТНА УВЕРАВАЊА... мислим, заиста си смрад...
... мислиш ако си окачио аватар фотку Храма Светога Саве - да си Ти сам тумач свега у Православљу - ја нигде и не пишем да ИМАМ ТУМАЧЕЊЕ ЦРКВЕ О ЖЕНИДБИ И УДАДБИ - ја не знам одакле си Ти... међутим, ако би се о овим стварима распитивао код старијег света који није преверио, већ је и био и остао православан - сваки старији човек ће ти рећи ово што ја написах - а Ти узми ИЛИ БАЦИ, БАШ МЕ БРИГА ... и заобиђи ме 'леба Ти...

Баш сте чудни ви Тадићевци... а велиш у потпису: С' ВЕРОМ У БОГА, ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ! ???????????
 
Slobodno je mozes ozeniti, svoju "rodjaku", jer vi ste sesto koleno i to jeste neka vrsta familije, ali kako se kaze "stara familija". Kazu do petog kolena ne treba uzimati srodnika, ali u vasem slucaju krv se "procistila" tako da vi vise i niste rodjaci. Ipak je najbolje da se posavetujes sa nekim strucnijim i svojim Hodzom (posto ste vi islamisti vise religiozni i to vam je prece nego zakonska strana), kako ce oni i okolina gledati, jer ne mozes reci: "rekli mi oni na krstarici".

Sa genetske strane gledano, nece biti problema oko poroda. Bice zdrav!
 
eremita:
Чудан си Ти даса, ПАНТХЕРЕ, да не кажем смешан... јављаш се веома ретко на овај форум... али када год се јавиш не пропушташ прилику да ме пљунеш...ок...
зар не мислиш да је у најмању руку неукусно ДА МЕ ОСЛОВЉАВАШ У ЖЕНСКОМ РОДУ ИАКО СИ ДОБИО САСВИМ СУПРОТНА УВЕРАВАЊА... мислим, заиста си смрад...
... мислиш ако си окачио аватар фотку Храма Светога Саве - да си Ти сам тумач свега у Православљу - ја нигде и не пишем да ИМАМ ТУМАЧЕЊЕ ЦРКВЕ О ЖЕНИДБИ И УДАДБИ - ја не знам одакле си Ти... међутим, ако би се о овим стварима распитивао код старијег света који није преверио, већ је и био и остао православан - сваки старији човек ће ти рећи ово што ја написах - а Ти узми ИЛИ БАЦИ, БАШ МЕ БРИГА ... и заобиђи ме 'леба Ти...

Баш сте чудни ви Тадићевци... а велиш у потпису: С' ВЕРОМ У БОГА, ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ! ???????????
A sto se ti stidis sto si zensko, sta tu ima lose?
Ti nemoj molim te da me ucis o pravoslavlju jer sam ceo zivot proveo u drustvu svestenika i to sto si rekla je glupost za krsnu slavu.
I kakve veze ima Tadic sa mojim potpisom?
A i kakva sam to uveravanja dobio da nisi zensko, samo si napisala MUSKO SAM, jaka potvrda, a i nemoj da me uveravas jer PROVERENO ZNAM DA SI DEVOJCICA i nemoj toga da se stidis!!!
 
P R E U Z E T O
S A
B O S A N S K O G
S A J T A

fifa:
Zanima me iz najtačnijih virova il informacija što se tiče roda! Imam več dugo vremena curu, s početka sve uredu bilo al kasnije se saznalo da smo rod i dokazano, al je 6. koljeno barem tako mislim! Nam to ne smeta al drugima čak i previše pa me zanima sad kako postupiti, ja nju kamoli njezinu mamu il čitavu granu neznam i kako onda da je gledam na nju da mi je rod, niti smo se obilazili ama nikada al eto stariji ljudi su nam rekli za taj rod!! Sad nekad sam čuo da se more, da se tolerira al zavisi od koljena te rodbine?!? Trebam savjet i pomoč! hvala na odgovorima

Da se veza prekine to ne dolazi u obzir!!
PREUZETO SA http://www.islambosna.ba/

P R E U Z E T O
S A
B O S A N S K O G
S A J T A
 

Back
Top