Imam par nedoumica

JeffJeffJeff

Početnik
Poruka
2
Nov sam na forumu,registrovao sam se cisto da vidim da li cu ovde dobiti kompletne odgovore na neka pitanja koja imam.

Imam 15 godina,i bavim se fudbalom vec 8 godina. visok sam 174 cm i tezak 67 kg.

Prilicno sam zadovoljan svojom figurom,ali nikada nisam imao vidljive trbusnjake,i to zelim da promenim. Razlog iz kog sam boldovao tu rec je taj sto sam fizicko aktivan svaki dan (bio to trening,utakmica,fudbal sa drustvom...) i ta oblast je prilicno cvrsta,tako da znam da tu ima formiranih misica.

Treba mi pomoc od nekog ko se u to razume bolje od mene,da mi kaze kako da skinem taj povrsinski sloj sala.
Cuo sam mnogo razlicitih misljenja,i procitao svasta,ali me to sve vise i vise zbunjuje :D

Radi se o tome da jos uvek nemam nikakva primanja,i da ne mogu sebi da kupujem svu "zdravu" hranu koju ljudi na internetu spominju. Sa caletom sam uspeo da se izborim za jaja,ribu,jogurt,mleko i crni hleb.

E sad,da napisem otprilike sta me sve zanima:

U koje doba bih trebao imati 3 glavna obroka?

Sta bih trebao jesti za ta 3 obroka (imajuci na umu da nisam u mogucnosti da sebi kupim sve i svasta,mislim na stvari koje svako ima u kuci,ako se razumemo :D )?

Sta bih trebao izbaciti iz ishrane (volim slatkise i sokove,cuo sam da su jako nezdravi,i spreman sam da ih izbacim)?

Testa,da ili ne?

Torta,da ili ne?

Sta bih mogao piti sem vode (cajevi,mleko,jogurt)?

Da li je istina da ne bih trebao jesti posle 6 sati?

Da li je moguce da necije genetske predispozicije ne dozvoljavaju da trbusnjaci budu vidljivi (to moj cale govori stalno,ja mu eto,neverujem)?

Da li trebam da radim neke posebne vezbe da bih izgubio salo na stomaku,ili samo da se bavim sportom,kao sto vec radim, i da znojanjem to izbacim iz sebe?

Hvala unapred :D
 
Poslednja izmena:
U koje doba bih trebao imati 3 glavna obroka?

Kao prvo treba da imaš 5 manjih obroka. Jer prejedanjem razvaljuješ želudac i stomak. A i 5 manjih obroka lakše variš i bolje iskorišćavaš.

Sta bih trebao jesti za ta 3 obroka (imajuci na umu da nisam u mogucnosti da sebi kupim sve i svasta,mislim na stvari koje svako ima u kuci,ako se razumemo :D )?

Pileće grudi su jeftine a potrebno ih je kuvati 20 minuta tako i da se lako spremaju. Uz njih jedi i kuvano povrće sve nemasno i nesoljeno.

Sta bih trebao izbaciti iz ishrane (volim slatkise i sokove,cuo sam da su jako nezdravi,i spreman sam da ih izbacim)?

Pa naravno da izbaciš slatkiše i sokove. Samo banana jedanput dnevno od slatkiša jer je to vlaknasta hrana i dugo se vari pa se ugljen.hidr. polako ubacuju u sistem.

Testa,da ili ne?
Testo samo pre utakmice. Hleb izbaci 50% ali jedi povremeno testenine špagete itd...

Torta,da ili ne?
Samo pileće grudi i kuvano povreće. Testenine po nekad.Banane jedna dnevno, badem po malo jednom dnevno.

Sta bih mogao piti sem vode (cajevi,mleko,jogurt)?
Samo voda.

Da li je istina da ne bih trebao jesti posle 6 sati?
Ne nije istina. U Španiji ljudi večeraju oko 23h sobzirom da imaju onu sijestu popodne relativno kasno idu na spavanje i nisu debeli i nemaju taj problem u društvu.

Da li je moguce da necije genetske predispozicije ne dozvoljavaju da trbusnjaci budu vidljivi (to moj cale govori stalno,ja mu eto,neverujem)?

ne verujem. Mislim da svi mogu da imaju trbušnjake.

Da li trebam da radim neke posebne vezbe da bih izgubio salo na stomaku,ili samo da se bavim sportom,kao sto vec radim, i da znojanjem to izbacim iz sebe?

Samo promeni ishranu da bi skinuo to salo. Znojenje nikako, nemoj da nosiš neke vruće pantalone jer onda dehidriraš veoma brzo a od treninga ništa. Ubaci u trening zgibove, sklekove abstraps,plank, čučnjeve, sve vrste skokova. Treniraj i kući obavezno ako hoćeš da uradiš nešto u sportu treniraj kući vikendom i kada god imaš vremena.Ima puno vežbi za jačanje srednjeg dela gledaj youtube.

Pogledaj moj potpis možda ti bude od pomoći.
 
Poslednja izmena:
Hvala,mnogo si mi pomogao :D Za ovo znojenje nisam mislio da navlacim 3 sloja odece na sebe,nego na ono znojenje na treningu. Problem mi je da organizujem sebi tih 5 obroka,jer nikad nisam u fiksno vreme kuci,treninzi se pomeraju svaki dan,skola,drustvo,imas mozda neki savet kako to da resim,ili samo da improvizujem?
 
Da li moze svako da mu se vide trbusnjaci, moze, problem je u ceni i tu pomaze genetika.

Neko moze sa 11% masti da ima trbusnjake dok neko mora da ide do 3-8% da bi se videlo. Sto imas manje masti to osecas kao glad, to ti je cena. Ako ides ka veoma niskom broju ti nemozes da odrzavas tu formu cele godine, to se vec smatra takmicarska forma.

http://www.builtlean.com/2010/08/03/ideal-body-fat-percentage-chart/ pogledaj tabelu po godistu (samo gleda se od 18 godine)

https://www.fitwatch.com/blog/what-is-the-ideal-body-fat-to-see-your-abs

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=127545583 dobro pravilo palca

"Everybody is different, but here is the rough guideline I have seen and have heard:

14-16% you should see your top two abs, and the outline of the next two
12-14% you should see your top two pretty clearly, and the next two should be pretty clear
11-12% your top four should be easily visible, maybe a slight outline of the next two. But probably not yet.
10% - should have the top four pretty cut and very easy to see whereas #5 and #6 should have a decent outline.

Under 10% its kind of a crap shoot. Some people have a cut six pack at 10%, some need to get closer to 8."

http://rosstraining.com/blog/2015/04/09/looks-can-be-deceiving/ bokser prica kako je bio vise snazan sa malo masti nego kad ima trbusnjake ali mu svako govori kako snazno izgleda

e sada da li tebi treba drzati dijetu sa 15 godina radi izgleda to je drugo pitanje, video sam postove da izmedju 13-17 godina mast nesme biti ispod 5%

Postoji izreka trbusnjaci se prave u kuhinji.

Stanfordski fudbalski trainer Turley govori svojim sportistima “Eat breakfast,” “Stay hydrated,” and “Eat as much as you want of anything that you can pick, pluck, or kill.” Jednostavno izbegava se preradjena hrana. Sve te dijete i pravila su ili laicka ili komplikovana.
 
Da li moze svako da mu se vide trbusnjaci, moze, problem je u ceni i tu pomaze genetika.

Neko moze sa 11% masti da ima trbusnjake dok neko mora da ide do 3-8% da bi se videlo. Sto imas manje masti to osecas kao glad, to ti je cena. Ako ides ka veoma niskom broju ti nemozes da odrzavas tu formu cele godine, to se vec smatra takmicarska forma.

http://www.builtlean.com/2010/08/03/ideal-body-fat-percentage-chart/ pogledaj tabelu po godistu (samo gleda se od 18 godine)

https://www.fitwatch.com/blog/what-is-the-ideal-body-fat-to-see-your-abs

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=127545583 dobro pravilo palca

"Everybody is different, but here is the rough guideline I have seen and have heard:

14-16% you should see your top two abs, and the outline of the next two
12-14% you should see your top two pretty clearly, and the next two should be pretty clear
11-12% your top four should be easily visible, maybe a slight outline of the next two. But probably not yet.
10% - should have the top four pretty cut and very easy to see whereas #5 and #6 should have a decent outline.

Under 10% its kind of a crap shoot. Some people have a cut six pack at 10%, some need to get closer to 8."

http://rosstraining.com/blog/2015/04/09/looks-can-be-deceiving/ bokser prica kako je bio vise snazan sa malo masti nego kad ima trbusnjake ali mu svako govori kako snazno izgleda

e sada da li tebi treba drzati dijetu sa 15 godina radi izgleda to je drugo pitanje, video sam postove da izmedju 13-17 godina mast nesme biti ispod 5%

Postoji izreka trbusnjaci se prave u kuhinji.

Stanfordski fudbalski trainer Turley govori svojim sportistima “Eat breakfast,” “Stay hydrated,” and “Eat as much as you want of anything that you can pick, pluck, or kill.” Jednostavno izbegava se preradjena hrana. Sve te dijete i pravila su ili laicka ili komplikovana.

To je najvaznije pitanje. Sa 15 godina treba da razmislja o pravilnom razvoju tela a ne da li se vide trbusnjaci.
 
Hvala,mnogo si mi pomogao :D Za ovo znojenje nisam mislio da navlacim 3 sloja odece na sebe,nego na ono znojenje na treningu. Problem mi je da organizujem sebi tih 5 obroka,jer nikad nisam u fiksno vreme kuci,treninzi se pomeraju svaki dan,skola,drustvo,imas mozda neki savet kako to da resim,ili samo da improvizujem?

Tupperware - nema drugo rešenje pakuj hranu.

Alarm na telefonu i jedi na vreme.

Ali ovo sve važi samo ako budeš trenirao i kući jer ćeš onda više da jedeš. Ako samo fudbal budeš trenirao nisam siguran da ti trebaba baš toliko hrane.

Generalno isharana treba da ti bude puno proteina a kalorije samo najneophodnije.

Obavezno vežbe za sredinu i to kući da ih radiš nema drugo rešenje.
 

Back
Top