Strucna knjizevna kritika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vrela Cica

Iskusan
Poruka
5.579
Poznata sam knjizevna kriticarka. Volim da citam, pisem tekstove, pesme i kolumne. Volim i blogove, ali necu da ih pisem namerno, jer su svi ovi blogeri kod nas dosadni, iskompleksirani i glupi, a pre svega, negativni. Zbog moje ostre i beskompromisne kritike, ali postene i iskrene mnogi su me oznacili kao "Dama s lepim stasom, glasom i ostrim perom". To mene opisuje najbolje, jer ja jesam dama. Jesam zgodna i lepa. Lepo pevam, a i pisem lepe pesme. Mnogi su ih citali i videla sam da ih prepisuju, a ponekad ih salju svojim ljubavima. Ja, jednostavno, samo rodjena spisateljica, pa taj talenat ne bi trebalo da vene. Ostrog sam pera, jer i sami znate, da moja kritika uvek pogadja i da je najtacnije i precizniaj. Posto sam svestrana umetnica, cesto kritikujem i druga umetnicka dela. Pored knjizevnosti kinematografiju, tetar, ali i ljubav. Muziku sam malo zapostavila, jer sam ja sama promenila mnoge tokove savremena umetnosti. Ne zelim bas mnogo da pisem o sebi, ali sam htela da kazem samo nesto.
Ovu temu sam zamislila kao mesto na kojem cemo iznositi svoje misljenje o knjzevnim delima, ali... da se malo upotrebe i neki strucni termini. Da se napravi kao neka mala kritika, kojom cemo, mozda moci da ohrabrimo neke od forumasa da kazu sta misle, ali i da se negde malo obraazujemo u polju knjizevne kritike. Da se kaze, na primer, neko delo, koji je zanr, koji je stil pisanja, znate vecd sta treba da se kaze u kritici, da ja sada ne pametujem previse. Slobodno uzmite i neke knjige iz proslosti. Mozda i da peroprucite. Za razliku od one teme sa utiscima i preporukama, ovde malo da bude nekako ostrije i strucnije. Da cak malo procitamo i nekog kriticara. Da bude neka rasprava o delu.
Hajdemo!
 
Ovo tvoje napamet pisanje sa podcjenjivanjem ljudi koji pisu na blogovima...
da si to sto pises ,- ofiraj se pa cemo i mi i da vidimo ko je dosadan a ko stvarno vrijedi...rijeci su vrijedne samo ako stoji iza njih i branilac i postolje njihovo...ali mislim da si ovo napisala vrlo neozbiljno i sve je u znaku pitanja
ali ,- opovrgni me...jer zaista bi bilo lijepo da si ovo napisala istinito...lijepo bi bilo imati takvog nekog na Krsti...a, ima nas istio koji nijesmo
za,- baciti...
 
Ovo tvoje napamet pisanje sa podcjenjivanjem ljudi koji pisu na blogovima...
da si to sto pises ,- ofiraj se pa cemo i mi i da vidimo ko je dosadan a ko stvarno vrijedi...rijeci su vrijedne samo ako stoji iza njih i branilac i postolje njihovo...ali mislim da si ovo napisala vrlo neozbiljno i sve je u znaku pitanja
ali ,- opovrgni me...jer zaista bi bilo lijepo da si ovo napisala istinito...lijepo bi bilo imati takvog nekog na Krsti...a, ima nas istio koji nijesmo
za,- baciti...

Sta si hteo da kazes?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top