Lik?

Ja sam Sorel ( Crveno i crno), Oliver Tvist, mala Neli ( Stara prodavnica retkosti, ali sam jos ziva),i mozda i Dama sa psetancetom od Cehova.
A gde si ti?
Marija Magdalena?
 
Ja sam Sorel ( Crveno i crno), Oliver Tvist, mala Neli ( Stara prodavnica retkosti, ali sam jos ziva),i mozda i Dama sa psetancetom od Cehova.
A gde si ti?
Marija Magdalena?

Ne znam. Ja sam pre Skarlet O'hara, ali iz filma i plava, a ne kao iz knjige. Ima mnogo likova, koje me opisuju. Devica Marija, na primer.
 
Citao sam samo "Bracu Karamazov", nisam ostalo.

Ja ti ne zameram. Nista nisi propustio. On je los pripovedac, ali je precenjen. To je sasvim dovoljno dosade u zivotu iz "Karamazovih". Ja sam procitala mnogo njegovih dela, pa zato i sudim.

@Cico

Stvarno podsecas na Sonju;)

Nezna sam i odana, ali nisam prostitutka. Ipak, moras da imas u vidu da su Ruskinje prirodno promiskuitetne zena, a ja nisam ni Ruskinja, ni promiskuitetna. A i pobozna sam.
 
Ja ti ne zameram. Nista nisi propustio. On je los pripovedac, ali je precenjen. To je sasvim dovoljno dosade u zivotu iz "Karamazovih". Ja sam procitala mnogo njegovih dela, pa zato i sudim.



Nezna sam i odana, ali nisam prostitutka. Ipak, moras da imas u vidu da su Ruskinje prirodno promiskuitetne zena, a ja nisam ni Ruskinja, ni promiskuitetna. A i pobozna sam.
Pravoslavne si vere kao te Ruskinje, a i stalno imas na repertoaru neke nove likove ;)
 
Хари Халер:D
Ti si ovaj:

22022454rx.jpg

Biraj da li si neki K tipa geometar ili Gregor Samsa;)
 
Ti si ovaj:

Biraj da li si neki K tipa geometar ili Gregor Samsa;)

Мало сам лепши, али да, у суштини, сублимација Самсе, К.-а, Халера и још неколико Кафкиних ликова, је и мој доживљај света у коме се налазим. Халер је залутао као Хесеов човек.
 
Poslednja izmena:
Uvek kad se pomene Kafka meni zalebdi to staro pitanje oko miljea u kom je pisac pisao te svoje čuvene priče...
Stvori mi se slika suterenske "Pivaren" s interijerom od robao cigala,isto takvim šankom ,zadimljenim prostorom
koji jedva probija svetlo gasne lampe i krigle na pišćevom stolu s pivom na dnu svake...
Berlin Aleksanderplac mi najpribližnije...
Depresivne halucinacije nisu nikakva novost za te suterene Zlatnog grada...
 
dr Faustus

E sad tesko je razluciti izmedju 'sta mislim da jesam', 'sta bih volela da jesam' i sta sam podsvesno, sta sam potencijalno, sta objektivno...jbg ispade da sam stepski vuk, a on mi se nikako ne svidja:mrgreen:
 
Uvek kad se pomene Kafka meni zalebdi to staro pitanje oko miljea u kom je pisac pisao te svoje čuvene priče...
Stvori mi se slika suterenske "Pivaren" s interijerom od robao cigala,isto takvim šankom ,zadimljenim prostorom
koji jedva probija svetlo gasne lampe i krigle na pišćevom stolu s pivom na dnu svake...
Berlin Aleksanderplac mi najpribližnije...
Depresivne halucinacije nisu nikakva novost za te suterene Zlatnog grada...
Mda...S tim Francom imam neke zajedničke crte,čak i životni put s dosta obrta,samo što sam
ja bolje prošao-nisam ostao bez ruke i štićenica mi živka i zdravka...Najsličnije je to s pivkanima...
S količinama...Zvanim Q i pinta...;)
 

Back
Top