slava mami budale

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.303
Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?
 
Nece biti "da je tako" , jer je "Apostolima nagovestio zavrsetak tog Dana recima - Da mora da se ispuni sto je napisano i predskazano o Njegovom dolasku i odlasku iz ovoga ovozemaljskog zivota" .
 
Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?

Није. У мени сија сјај када осетим трнутак људске славе јер Бог не постоји.
 
Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?
Filozofski razumljivo i istinito, ali prakticno neizvodljivo. Covek se pokvari onog trena kada se rodi i celog zivota grabi sve sto mu se svidi i potrebno i nepotrebno. "Slava" je jos uvek nedovoljno ispitano stanje covekove svesti.
 
Filozofski razumljivo i istinito, ali prakticno neizvodljivo. Covek se pokvari onog trena kada se rodi i celog zivota grabi sve sto mu se svidi i potrebno i nepotrebno. "Slava" je jos uvek nedovoljno ispitano stanje covekove svesti.

u zelji da se istakne grabi jer iskljucivo sluzi samo sebi..skromnost mu deluje tako strasno,mozda cak i stetno..a u stvari skromnost pocinje tamo gde covek oseca nad sobom nesto uzviseno..nesto sto ceni i voli i zbog toga je spreman da zrtvuje i sebe..:D
 
Nece biti "da je tako" , jer je "Apostolima nagovestio zavrsetak tog Dana recima - Da mora da se ispuni sto je napisano i predskazano o Njegovom dolasku i odlasku iz ovoga ovozemaljskog zivota" .

Dan koji pominjes je dan stradanja, jeste im rekao noc pre, ali kada je ulazio u Jerusalim tada se bio osilio, mislio za sebe da je kralj.

Da se drzao prosjaka i bednika ko sto je bilo pre ulaska poziveo bi jos koju godinu i ne bi priredio svojoj majci da glada kako joj ubijaju sina.
 
I ne samo to, mozda bi mu kraljevi i progledali kroz prste za maslinove grane, vec je poceo bacati kletvu na stanovnike Jerusalima:

"О, Јерусалиме! Кад би ти знао, особито у овај дан, шта је за срећу твоју; али је сад сакривено од твојих очију.
Јер ће доћи дани да ће те опколити непријатељи твоји са свих страна, и разбиће тебе и децу твоју и неће оставити у теби камен на камену..."


Proklinjati decu je vise nego uzasno.
 
sto se sekirate , niko od nas nece ostati za 100 i vise godina.

mozda nas se za 20-30 godina od smrti neko i seti ali za 100 godina ostace secanje na djokovica i na jos par ljudi koji to zasluze .

- - - - - - - - - -

a trenutna slava je bas to - trenutak
 
Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?

Tako je. I pohvalu i pokudu, i uspeh i neuspeh treba prihvatiti sa istom dozom smirenosti, jer sve je prolazno i ko je danas "gore" taj ce vec sutra biti "dole" i obratno, nije "greh" biti slavan, nego kad te i ako te slava promeni i ucini osionim ili neskromnim, a to retko ko izbegne. Ali na srecu, ima takvih.
 
Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?

Рече будала и отвори тему.

Слава и јесте један кратак сегмент у твом животу, а осећај је предиван. Доживео сам је безброј пута када сам наступао у неким представама.

Аплауз, ап па осећање да си у једном тренутку центар света је нешто предивно што доживи мали број људи, Одрећи се тога зарад измишљеног садистичког Бога је невиђена глупост.
 
Рече будала и отвори тему.

Слава и јесте један кратак сегмент у твом животу, а осећај је предиван. Доживео сам је безброј пута када сам наступао у неким представама.

Аплауз, ап па осећање да си у једном тренутку центар света је нешто предивно што доживи мали број људи, Одрећи се тога зарад измишљеног садистичког Бога је невиђена глупост.

pa uspeh i jeste samo od gomile..a gomila ima tako puno duha a tek ukusa sto ima ..
samo priznanje zrelog sudije i kritucara moze radost da ti donese a oni ce te falite tek kada se budes osecao da te opravadava vlastita savest..hehe nisu oni mutavi ko rulja sto je.. ona aplaudira i majmunima..:p
 
pa uspeh i jeste samo od gomile..a gomila ima tako puno duha a tek ukusa sto ima ..
samo priznanje zrelog sudije i kritucara moze radost da ti donese a oni ce te falite tek kada se budes osecao da te opravadava vlastita savest..hehe nisu oni mutavi ko rulja sto je.. ona aplaudira i majmunima..:p

Ти се онда моли до краја живота и спремај се за живот после смрти.
 
Volim slave i ako sam ateista. Pojedem, popijem, odvrnemo muziku.....jedino sto moram da istrpim ono da cestitam kao slavu, da se prekrstim bez ikakvog osecanja [a smejao bih se].
Volim i ribu i prasetinu a o rakiji da ne pricam :ok: tako da mi je nebitno dal je slava posna ili mrsna. Samo nek je veselo :D
 
Želja za slavom prvi je korak ka propasti.

Какву си глупост одвалио.

- - - - - - - - - -

Volim slave i ako sam ateista. Pojedem, popijem, odvrnemo muziku.....jedino sto moram da istrpim ono da cestitam kao slavu, da se prekrstim bez ikakvog osecanja [a smejao bih se].
Volim i ribu i prasetinu a o rakiji da ne pricam :ok: tako da mi je nebitno dal je slava posna ili mrsna. Samo nek je veselo :D

И ја исто иако сам паганин. На крају крајева славе су паганског карактера.
 
I ne samo to, mozda bi mu kraljevi i progledali kroz prste za maslinove grane, vec je poceo bacati kletvu na stanovnike Jerusalima:

"О, Јерусалиме! Кад би ти знао, особито у овај дан, шта је за срећу твоју; али је сад сакривено од твојих очију.
Јер ће доћи дани да ће те опколити непријатељи твоји са свих страна, и разбиће тебе и децу твоју и неће оставити у теби камен на камену..."


Proklinjati decu je vise nego uzasno.


Ovo su Prorocke reci Sina Bozijeg i ubrzo se i videlo koliko su to i bile .
Grad Jerusalim je bio razoren " ...i ni kamen ne kamenu nije ostao..." , a u sta moze da uveri svaki putnik ili turista , a i oni koji na Netu ili u knjigama pogledaju fotografije ostataka gradskih utvrdjenja i o rasejanom narodu ( ili raseljenom i razvejanom sirom sveta) ...
Od zidina nekada "postojanog grada i njegovih mocnih utvrdjenih zidova" , preostao je "Zid placa" kao spomen na ta vremena i na dogadjaje koji su opisani u Novom Zavetu .
 
Tumacis proizvoljno. Onima koji su neutralni i koji ne reaguju emotivno jasno je da je Isus bacio kletvu i ono sto je zastrasujuce, pominje malu decu.

Mene to ne iznenadjuje, cuo si da mu je majka bacala kletvu na smokvu a samo jer joj smetao vetar koji je pomerao lisce.
 
Volim slave i ako sam ateista. Pojedem, popijem, odvrnemo muziku.....jedino sto moram da istrpim ono da cestitam kao slavu, da se prekrstim bez ikakvog osecanja [a smejao bih se].
Volim i ribu i prasetinu a o rakiji da ne pricam :ok: tako da mi je nebitno dal je slava posna ili mrsna. Samo nek je veselo :D

Ideš ljudima u kuću da bi jeo i pio, bez imalo poštovanja prema tim ljudima.
Ne moraš se ti uopšte krstiti ako ne veruješ ali treba da pokažeš poštovanje prema tome što te domaćini smatraju prijateljem svoje porodice i samim tim ti ukazali čast pozivajući te na svoju slavu.
Da znaju šta misliš ne verujem da bi tako više bilo.
Kakav si ti to čovek?
 
Какву си глупост одвалио.

- - - - - - - - - -



И ја исто иако сам паганин. На крају крајева славе су паганског карактера.

Bila bi glupost da si ljudi znaju granice. Ovako, želja za slavom u očima drugih nije ništa drugo nego hrana za vlastitu taštinu, koju što više hraniš, bude sve više gladna...a sve jednom ima svoj kraj...a znaš ono...nema goreg nego imati pa nemati...

- - - - - - - - - -

Volim slave i ako sam ateista. Pojedem, popijem, odvrnemo muziku.....jedino sto moram da istrpim ono da cestitam kao slavu, da se prekrstim bez ikakvog osecanja [a smejao bih se].
Volim i ribu i prasetinu a o rakiji da ne pricam :ok: tako da mi je nebitno dal je slava posna ili mrsna. Samo nek je veselo :D

A zašto se krstiš, ako si ateista? Ideš protiv sebe i svojih stavova... :)
 

Back
Top