slava mami budale
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: slava mami budale

Veoma poznat villaret (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    245

Podrazumevano slava mami budale

Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    997

Podrazumevano Re: slava mami budale

Nece biti "da je tako" , jer je "Apostolima nagovestio zavrsetak tog Dana recima - Da mora da se ispuni sto je napisano i predskazano o Njegovom dolasku i odlasku iz ovoga ovozemaljskog zivota" .
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio villaret Pogledaj poruku
    Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.Da bi to postigo dovoljno je da samom sebi kazes sta je meni ljudska pohvala i ljudsko blacanje kad u meni sija zrak boziji..jel tako ili nije tako?
    Није. У мени сија сјај када осетим трнутак људске славе јер Бог не постоји.

Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    245

Citat Original postavio НецаШмеца Pogledaj poruku
    Није. У мени сија сјај када осетим трнутак људске славе јер Бог не постоји.
    a kad prodje trenutak ljudske slave vise si tuzan nego onaj koji nikad nije bio slavan..pa prebiras po proslosti i slikama..turas mi pod nos albume slika i video filmove ko si bio ...tuga pregolema..

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    312

Filozofski razumljivo i istinito, ali prakticno neizvodljivo. Covek se pokvari onog trena kada se rodi i celog zivota grabi sve sto mu se svidi i potrebno i nepotrebno. "Slava" je jos uvek nedovoljno ispitano stanje covekove svesti.
    Tako mi Marksa, Engelsa i Savatija i zene mu Mare, religija je opijum za mase!

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a kad prodje trenutak ljudske slave vise si tuzan nego onaj koji nikad nije bio slavan..pa prebiras po proslosti i slikama..turas mi pod nos albume slika i video filmove ko si bio ...tuga pregolema..
    А не већ тражим нови.

Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    245

Citat Original postavio hogarius Pogledaj poruku
    Filozofski razumljivo i istinito, ali prakticno neizvodljivo. Covek se pokvari onog trena kada se rodi i celog zivota grabi sve sto mu se svidi i potrebno i nepotrebno. "Slava" je jos uvek nedovoljno ispitano stanje covekove svesti.
    u zelji da se istakne grabi jer iskljucivo sluzi samo sebi..skromnost mu deluje tako strasno,mozda cak i stetno..a u stvari skromnost pocinje tamo gde covek oseca nad sobom nesto uzviseno..nesto sto ceni i voli i zbog toga je spreman da zrtvuje i sebe..

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    312

u zelji da se istakne grabi jer iskljucivo sluzi samo sebi..skromnost mu deluje tako strasno,mozda cak i stetno..a u stvari skromnost pocinje tamo gde covek oseca nad sobom nesto uzviseno..nesto sto ceni i voli i zbog toga je spreman da zrtvuje i sebe..
    Vilika, takvim nesto fali.
    Tako mi Marksa, Engelsa i Savatija i zene mu Mare, religija je opijum za mase!

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    997

Kao sto "posle plime bogacenja neminovno sledi i oseka morala" , tako je i sa "minutom slave" ...

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    700

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Nece biti "da je tako" , jer je "Apostolima nagovestio zavrsetak tog Dana recima - Da mora da se ispuni sto je napisano i predskazano o Njegovom dolasku i odlasku iz ovoga ovozemaljskog zivota" .
    Dan koji pominjes je dan stradanja, jeste im rekao noc pre, ali kada je ulazio u Jerusalim tada se bio osilio, mislio za sebe da je kralj.

Da se drzao prosjaka i bednika ko sto je bilo pre ulaska poziveo bi jos koju godinu i ne bi priredio svojoj majci da glada kako joj ubijaju sina.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    700

I ne samo to, mozda bi mu kraljevi i progledali kroz prste za maslinove grane, vec je poceo bacati kletvu na stanovnike Jerusalima:

"О, Јерусалиме! Кад би ти знао, особито у овај дан, шта је за срећу твоју; али је сад сакривено од твојих очију.
    Јер ће доћи дани да ће те опколити непријатељи твоји са свих страна, и разбиће тебе и децу твоју и неће оставити у теби камен на камену..."

Proklinjati decu je vise nego uzasno.

Veoma poznat sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    249

sto se sekirate , niko od nas nece ostati za 100 i vise godina.

mozda nas se za 20-30 godina od smrti neko i seti ali za 100 godina ostace secanje na djokovica i na jos par ljudi koji to zasluze .

- - - - - - - - - -

a trenutna slava je bas to - trenutak

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Kao sto "posle plime bogacenja neminovno sledi i oseka morala" , tako je i sa "minutom slave" ...
    Ви православци мрзите живот.

Elita Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    601

Tako je. I pohvalu i pokudu, i uspeh i neuspeh treba prihvatiti sa istom dozom smirenosti, jer sve je prolazno i ko je danas "gore" taj ce vec sutra biti "dole" i obratno, nije "greh" biti slavan, nego kad te i ako te slava promeni i ucini osionim ili neskromnim, a to retko ko izbegne. Ali na srecu, ima takvih.
    "it doesn't matter...as long as I keep on smiling"

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    700

Ljudsku slavu jednostavno treba prestati voleti a to znaci pobediti tastinu spoljasnje popularnosti.
    Jesi li se pokajala sto su ti se svidjali slavni muskarci?

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Рече будала и отвори тему.

Слава и јесте један кратак сегмент у твом животу, а осећај је предиван. Доживео сам је безброј пута када сам наступао у неким представама.

Аплауз, ап па осећање да си у једном тренутку центар света је нешто предивно што доживи мали број људи, Одрећи се тога зарад измишљеног садистичког Бога је невиђена глупост.

Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    245

Рече будала и отвори тему.

Слава и јесте један кратак сегмент у твом животу, а осећај је предиван. Доживео сам је безброј пута када сам наступао у неким представама.

Аплауз, ап па осећање да си у једном тренутку центар света је нешто предивно што доживи мали број људи, Одрећи се тога зарад измишљеног садистичког Бога је невиђена глупост.
    pa uspeh i jeste samo od gomile..a gomila ima tako puno duha a tek ukusa sto ima ..
    samo priznanje zrelog sudije i kritucara moze radost da ti donese a oni ce te falite tek kada se budes osecao da te opravadava vlastita savest..hehe nisu oni mutavi ko rulja sto je.. ona aplaudira i majmunima..

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa uspeh i jeste samo od gomile..a gomila ima tako puno duha a tek ukusa sto ima ..
    samo priznanje zrelog sudije i kritucara moze radost da ti donese a oni ce te falite tek kada se budes osecao da te opravadava vlastita savest..hehe nisu oni mutavi ko rulja sto je.. ona aplaudira i majmunima..
    Ти се онда моли до краја живота и спремај се за живот после смрти.

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Želja za slavom prvi je korak ka propasti.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    287

Volim slave i ako sam ateista. Pojedem, popijem, odvrnemo muziku.....jedino sto moram da istrpim ono da cestitam kao slavu, da se prekrstim bez ikakvog osecanja [a smejao bih se].
    Volim i ribu i prasetinu a o rakiji da ne pricam tako da mi je nebitno dal je slava posna ili mrsna. Samo nek je veselo
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio TinkerBellx Pogledaj poruku
    Želja za slavom prvi je korak ka propasti.
    Какву си глупост одвалио.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio cleaner Pogledaj poruku
    Volim slave i ako sam ateista. Pojedem, popijem, odvrnemo muziku.....jedino sto moram da istrpim ono da cestitam kao slavu, da se prekrstim bez ikakvog osecanja [a smejao bih se].
    Volim i ribu i prasetinu a o rakiji da ne pricam tako da mi je nebitno dal je slava posna ili mrsna. Samo nek je veselo
    И ја исто иако сам паганин. На крају крајева славе су паганског карактера.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    997

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    I ne samo to, mozda bi mu kraljevi i progledali kroz prste za maslinove grane, vec je poceo bacati kletvu na stanovnike Jerusalima:

"О, Јерусалиме! Кад би ти знао, особито у овај дан, шта је за срећу твоју; али је сад сакривено од твојих очију.
    Јер ће доћи дани да ће те опколити непријатељи твоји са свих страна, и разбиће тебе и децу твоју и неће оставити у теби камен на камену..."

Proklinjati decu je vise nego uzasno.

Ovo su Prorocke reci Sina Bozijeg i ubrzo se i videlo koliko su to i bile .
    Grad Jerusalim je bio razoren " ...i ni kamen ne kamenu nije ostao..." , a u sta moze da uveri svaki putnik ili turista , a i oni koji na Netu ili u knjigama pogledaju fotografije ostataka gradskih utvrdjenja i o rasejanom narodu ( ili raseljenom i razvejanom sirom sveta) ...
    Od zidina nekada "postojanog grada i njegovih mocnih utvrdjenih zidova" , preostao je "Zid placa" kao spomen na ta vremena i na dogadjaje koji su opisani u Novom Zavetu .

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    700

Tumacis proizvoljno. Onima koji su neutralni i koji ne reaguju emotivno jasno je da je Isus bacio kletvu i ono sto je zastrasujuce, pominje malu decu.

Mene to ne iznenadjuje, cuo si da mu je majka bacala kletvu na smokvu a samo jer joj smetao vetar koji je pomerao lisce.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Ideš ljudima u kuću da bi jeo i pio, bez imalo poštovanja prema tim ljudima.
    Ne moraš se ti uopšte krstiti ako ne veruješ ali treba da pokažeš poštovanje prema tome što te domaćini smatraju prijateljem svoje porodice i samim tim ti ukazali čast pozivajući te na svoju slavu.
    Da znaju šta misliš ne verujem da bi tako više bilo.
    Kakav si ti to čovek?

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Какву си глупост одвалио.

- - - - - - - - - -

И ја исто иако сам паганин. На крају крајева славе су паганског карактера.
    Bila bi glupost da si ljudi znaju granice. Ovako, želja za slavom u očima drugih nije ništa drugo nego hrana za vlastitu taštinu, koju što više hraniš, bude sve više gladna...a sve jednom ima svoj kraj...a znaš ono...nema goreg nego imati pa nemati...

- - - - - - - - - -

A zašto se krstiš, ako si ateista? Ideš protiv sebe i svojih stavova...

Slične teme

1. Imali budale za provod po ovoj vukojebini AMERICI--Bizmark
    Autor VRAGOLAN u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2004., 23:16
  2. Da li ste i vi mamac za budale?
    Autor ziggy u forumu Arhiva
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 23.01.2004., 09:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor