religiozna zahvalnost

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.303
Svet je pun bozijih cuda.Ustajes i vidis da si okruzen darovim.Prostor,vreme,duhovne snage i njegove sposobnosti.Stvaras u njima nesto novo i znacajno.Uzivas cak i kad ih zloupotrebljavas.Nikakva spoznaja,nikakvo misljenje,nikakva naucna istrazivanja nece ugasiti tu dubinu i tajanstvenost.
Da li se radujete bozijim tvorevinama ili prolazite pored njih ravnodusno kao nesto sto se samo po sebi razume..
 
Svet je pun bozijih cuda.Ustajes i vidis da si okruzen darovim.Prostor,vreme,duhovne snage i njegove sposobnosti.Stvaras u njima nesto novo i znacajno.Uzivas cak i kad ih zloupotrebljavas.Nikakva spoznaja,nikakvo misljenje,nikakva naucna istrazivanja nece ugasiti tu dubinu i tajanstvenost.
Da li se radujete bozijim tvorevinama ili prolazite pored njih ravnodusno kao nesto sto se samo po sebi razume..

Увек се обрадујем када видим лепу девојку.
 
ono sto je nuzno i korisno za tebe...dajes prednost ono sto je udobno i prijatno..time meris ove darove..
a kad vidis oko tebe ruzne devojke onda ropces..znaci meris ove darove merom tvoje licne koristi..nezahvalni si naslednik..:p
Slazem se s tvojim stavom. Nema ruzne devojke, ima samo manje lepe i lepe. I sve su dobre. Ne znam ko to rece, kada se udvarao devojci iskreno joj je rekao - volim te, ti si najlepsa na svetu kad ni jedne druge nema. Mi muskarci moramo da budemo zahvalni prirodi jer nam je podarila zenu. Moramo priznati, najlepsi moguci dar, ali i razorna bomba kad se aktivira.
 
i kako covek moze da zahvali na sve zapazeno i dobijeno..ne priznavanjem tudjeg dobrocinstva jer ozlojadjeno srce propraca takvo priznanje osecanjem uvredjenosti i zudnjom za osvetom..prava zahvalnost koju bog trazi od nas je radost na primljenom daru jer dar je zrak koji trazi povratno zracenje..radujete se i to je taj dobar odgovor na dar..a radost ce samo da se razbuktava bez prinude..slobodno..:D
 
Slazem se s tvojim stavom. Nema ruzne devojke, ima samo manje lepe i lepe. I sve su dobre. Ne znam ko to rece, kada se udvarao devojci iskreno joj je rekao - volim te, ti si najlepsa na svetu kad ni jedne druge nema. Mi muskarci moramo da budemo zahvalni prirodi jer nam je podarila zenu. Moramo priznati, najlepsi moguci dar, ali i razorna bomba kad se aktivira.
Zato treba pazljivo rukovati sa njom. Da se ne ogresi dusa :nono2:
 
ono sto je nuzno i korisno za tebe...dajes prednost ono sto je udobno i prijatno..time meris ove darove..
a kad vidis oko tebe ruzne devojke onda ropces..znaci meris ove darove merom tvoje licne koristi..nezahvalni si naslednik..:p

Волим само лепо шта је лоше у томе? Сигурно нећу рећи како је трула јабука лепа и укусна.
 
Svet je pun bozijih cuda.Ustajes i vidis da si okruzen darovim.Prostor,vreme,duhovne snage i njegove sposobnosti.Stvaras u njima nesto novo i znacajno.Uzivas cak i kad ih zloupotrebljavas.Nikakva spoznaja,nikakvo misljenje,nikakva naucna istrazivanja nece ugasiti tu dubinu i tajanstvenost.
Da li se radujete bozijim tvorevinama ili prolazite pored njih ravnodusno kao nesto sto se samo po sebi razume..

Ja koji sam HOMBRE DE CRISTO ti kazem da je tema Hipi-klise-patetika i nema dodira sa realnoscu.Da i Hrist je bio protiv pateticnih proto-Hipika. ;) .
 
Svet je pun bozijih cuda.Ustajes i vidis da si okruzen darovim.Prostor,vreme,duhovne snage i njegove sposobnosti.Stvaras u njima nesto novo i znacajno.Uzivas cak i kad ih zloupotrebljavas.Nikakva spoznaja,nikakvo misljenje,nikakva naucna istrazivanja nece ugasiti tu dubinu i tajanstvenost.
Da li se radujete bozijim tvorevinama ili prolazite pored njih ravnodusno kao nesto sto se samo po sebi razume..

Nazalost, cesce prolazimo pored njih ravnodusno kao da se podrazumeva. A ne podrazumeva se. To samo znaci da ne zivimo svesno vec smo optereceni svetovnim brigama koje nagrizaju i "kvare" dusu.
 
Ja koji sam HOMBRE DE CRISTO ti kazem da je tema Hipi-klise-patetika i nema dodira sa realnoscu.Da i Hrist je bio protiv pateticnih proto-Hipika. ;) .

i prostor i vreme i priroda u njenom miru i buri,u njenoj spremnosti da sluzi coveku je realnost..nije to fantazija. ..dragoceni su to i divni darovi i svaki ukazuje coveku na njegove zadatke i beskonacne perspektive..
a kakav je samo dar imati svoje telo i ceo zivot ga osluskivati kako bi ovladao njegovim zagonetnim zakonima i kako bi te zakone potcinio zakonima duha..a iza svih ovih cudesnih darova stoji ljubav i blagost..i ko ne ume da se zahvali ovim darovima gospodu stvarno je slepac...:D
 
i prostor i vreme i priroda u njenom miru i buri,u njenoj spremnosti da sluzi coveku je realnost..nije to fantazija. ..dragoceni su to i divni darovi i svaki ukazuje coveku na njegove zadatke i beskonacne perspektive..
a kakav je samo dar imati svoje telo i ceo zivot ga osluskivati kako bi ovladao njegovim zagonetnim zakonima i kako bi te zakone potcinio zakonima duha..a iza svih ovih cudesnih darova stoji ljubav i blagost..i ko ne ume da se zahvali ovim darovima gospodu stvarno je slepac...:D

Izgleda da si spiritualno bice zena-devojka.Ako si stvarno tako,odnosno ako nisi klasicno-danasnjice,pro-materijalisticki nastrojena,pozivam te na cepi,da detaljnije-dubokoumno polemisemo i prodiskutujemo o tajnama-misterioznostima ovoga sveta,Svemira i Univerzuma,ako si raspolozena naravno? ;) .
 
i prostor i vreme i priroda u njenom miru i buri,u njenoj spremnosti da sluzi coveku je realnost..nije to fantazija. ..dragoceni su to i divni darovi i svaki ukazuje coveku na njegove zadatke i beskonacne perspektive..
a kakav je samo dar imati svoje telo i ceo zivot ga osluskivati kako bi ovladao njegovim zagonetnim zakonima i kako bi te zakone potcinio zakonima duha..a iza svih ovih cudesnih darova stoji ljubav i blagost..i ko ne ume da se zahvali ovim darovima gospodu stvarno je slepac...:D

Bravo Viki, svaka cast, imas Veliki Poljubac od mene, :cmok:
 
Svet je pun bozijih cuda.Ustajes i vidis da si okruzen darovim.Prostor,vreme,duhovne snage i njegove sposobnosti.Stvaras u njima nesto novo i znacajno.Uzivas cak i kad ih zloupotrebljavas.Nikakva spoznaja,nikakvo misljenje,nikakva naucna istrazivanja nece ugasiti tu dubinu i tajanstvenost.
Da li se radujete bozijim tvorevinama ili prolazite pored njih ravnodusno kao nesto sto se samo po sebi razume..

Свакако, само не знам ш'о једна од њих побеже одмах пошто се промоција мог романа завршила...
(ал' ја сам крив, требало је да јавим Ђури да блокира аеродром...)

- - - - - - - - - -

Sve bi to bilo super kad bi se pouzdano znalo da je ljubav zaista od boga.

A da potice od boga meni to ne ide u glavu bas zbog onih zemljotresa, poplava i vulkana gde stradaju i neduzni vernici

бла-бла трућ-трућ... ја на то твоје имам једноставан одговор, који се исто не би свидео ни многим верницима, ал' у томе и јесте цака.
 
Свакако, само не знам ш'о једна од њих побеже одмах пошто се промоција мог романа завршила...
(ал' ја сам крив, требало је да јавим Ђури да блокира аеродром...)

- - - - - - - - - -



бла-бла трућ-трућ... ја на то твоје имам једноставан одговор, који се исто не би свидео ни многим верницима, ал' у томе и јесте цака.

e sad znas za caku..drugi roman pisi i promaciju odrzi ali da ti to bude samo navlakusa..:D
 
Sve bi to bilo super kad bi se pouzdano znalo da je ljubav zaista od boga.

A da potice od boga meni to ne ide u glavu bas zbog onih zemljotresa, poplava i vulkana gde stradaju i neduzni vernici

Brate, to je zbog ovoga,a ne zbog Boga
Jov 2, 2 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.

To se sejtan sali sa nama, i uzima duse sebi, i zadovoljno trlja rucice.
 
Upravo je Bog Taj Koji Se neretko Služi katastrofama kako bi Zauzdao zlo i Naveo ljude da se pokaju i ostave greh.

Umesto da spreci zlo jer je svemocan on "neretko" koristi katastrofe kako bi ljude naveo da se pokaju i ostave greh a pri tom nisu sigurni ni da bog postoji, sta vise ateizam cveta kako vreme prolazi.

Ako i postoji bog onda je surov i ne voli bas coveka koga je stvorio. Ubistvo neduznog nije nacin navodjenja a u katastrofama i takvi ginu
 
Када те питају како живиш....jpg
 

Back
Top