Ocijenite situaciju i kažite nešto pametno

gost 369478

Primećen član
Poruka
951
U petak sam imala ogromnu raspravu sa šeficom

Evo šta se desilo

Osoba koja je zadužena za primanje novih pacijenata nije kompetentna za taj poso a evo i razloga

Pacijent je nazvao i reko da je tek dosao iz bolnice i da treba da se previja rana . Ova je naslijepo primila pacijenta .

Sestra je sutradan otišla i vratila se saznala je od pacijenta da ima hepatitis c . Rana je duboka drži se otvoreno treba da se ispira i tamponira.

Sestra je tražila zaštitu mantil,masku za lice rukavice se spodrazumevaju kao i sredstvo desinfekcije . Sem rukavica i desinfekcije fol ništa više nije potrebno .

Mene je kačio red da previjam ranu otišla sam do osobe x i rekla daj mantile +masku za lice ostalo imam jedva mi dadoše a i to tek nakon što sam rekla da bez toga nema šanse da ću odem kod pacijenta .


Tamo kad sam stigla skuzim da je to najgori dio grada , kad sam ušla u stan dno dna , on sjedim na kauču jedva da priča kontam u sebi "na čemu je ?"

Odmah je reko da je zarazan i kroz priču priznaje da je dugo godina visio na igli , sad je kao ex Junkie. Svijet mi se okrenuo . Bila sam ljubazna iako sam u sebi mislila sad si me video i nećeš više .

Posle sam imala zasjedanje sa šeficom i rekla sam da nemam namjeru da odlazim više tamo

Ona to nikako nije razumela jer sam ja kompetentna i moja diploma mene ovlašćuje da i takve pacijente radim .


Pitala sam je a ovo neka bude pitanje i za ovde

On se rodio na ovaj svijet da baci i gazi život koji mu je dat , nije radio živeo je samo od porcije do porcije sad je njegov život gotov sa druge strane ja koja ima troje dece , koja sam se školovala uvijek radila i bila punopravni član ovog društva treba da odlazim kod takve osobe dok mi nad glavom lebdi mač propasti .

Istina u njemačkoj nemaš pravo odbiti pacijenta zbog zarazne bolesti ali i ovde ima propust u zakonu jer imamo pravo reči "nažalost ali nemamo kapacitet da vas primimo , puni smo "
 
zao mi je mislim da nisi u pravu i da si obavezna pomoci svakom kome je potrebna tvoja pomoc.

isto tako mozes reci da zelis leciti samo potpuno zdrave osobe , jer bolesni mogu imati neki virus koji moze preci na tebe.

cak moze biti i opasnije po tebe od ovog slucaja.

Imamo mi pacijenata sa hepatitis c ali su to uredne biografije , uredne živote .

Ovaj može imati i hiv ( sto nije isključeno jer ga rasturaju čirevi ) + što je bacao svoj život a sad bi kao srušen hteo da živi ?
 
sta znam....bivsi narkos, meni ih nije zao. medjutim ti imas obavezu zbog poziva koji si izabrala. ja sma npr. radila na farmi nesto, jer sam po srednjoskolskoj struci vet teh (fax je sasvim deseti). radila sma teljenje krava be zikakve zastitne opreme i rukavica. vuces tele koje izlazi direktno iz krave, kada se krava napne. dajes injekcije sto kravama, sto juris telice po boxevima. opet nisam nista nakacila. mada ja sam iskreno na ljude gadljiva.

najverovatnije bih previjala ranu tom kretenu, ali bih trazila punu zastitnu opremu. odbila bih da radim bez pune opreme.
 
To mi je odbojno iako to pred njim neiskazujem ali u meni sve vrišti !

On je sam bacio svoj život a sad diše na škrge

Nije tvoj posao da ga volis.
Uradis sta imas i ides dalje, nemas razloga da se zadrzavas.

Bacio jeste ali ne znas da li se kaje zbog toga.
Ako dise na skrge neko ce ga vec vratiti u vodu ili ce mu olaksati muke.

Mozda ima nekoga ko mu pomaze da se psihicki oporavi, malo po malo.
 
Nije tvoj posao da ga volis.
Uradis sta imas i ides dalje, nemas razloga da se zadrzavas.

Bacio jeste ali ne znas da li se kaje zbog toga.
Ako dise na skrge neko ce ga vec vratiti u vodu ili ce mu olaksati muke.

Mozda ima nekoga ko mu pomaze da se psihicki oporavi, malo po malo.

Ima 48 godina on nema gde da se oporavi njemu je fajront a da li se kaje ili ne to njemu neće promijeniti situaciju niti sudbinu

Ja jesam sestra ali ja nemam namjeru da se žrtvujem samo da bi ušla u orden svetih ruku
 
Ima 48 godina on nema gde da se oporavi njemu je fajront a da li se kaje ili ne to njemu neće promijeniti situaciju niti sudbinu

Ja jesam sestra ali ja nemam namjeru da se žrtvujem samo da bi ušla u orden svetih ruku

Moze da posluzi kao primer.

Pogled na jednog alkoholicara i njegov zivot je uticao na to da pocnem da razmisljam o svom odnosu prema alkoholu, moze i on tako da utice na neke klince koji razmisljaju da probaju drogu.
Tek kada vidis neku katastrofu postanes svestan da je zaista moguca i da nije samo prica.

Skole si zavrsila jer volis taj posao, ne jer volis ordenje.
Ne opterecuj se njime, imas i druge ljude kojima mozes da pomognes, neke koji tek pocinju zivot.
 
Nije mi jasno kako se žrtvuješ?! Ako vodiš računa nema teorijske šanse da se zaraziš...

Vodim računa

Pošto je stan haos uz to je i dijabeticar iako sam sebi daje insulin vazda razgledam da nije bacio iglu tako negde , pamćenje mu nikako neradi svaki dan se prestavljam i svaki dan me pita "hoćete li i sutra doći ?"

Zbog toga se i nerviram

Da mu je uredan život , stan čist mozda bi ignorisala njegovu biografiju ovako mi samo oči frljaju da nije igle pobacao po podu ili ostavio na stolu itd itd .
 
Ko si ti da sudiš o njemu ? Ako si zdravstveni radnik, zna se šta treba da radiš, a ti samo kukaš.
Jadni ljudi koji zavise od takvih !

I ubice imaju pravo na fer suđenje i advokata, a ti sudiš bolesnom čoveku, o čemu bre ti pričaš? Strašno !

Neces verovati ali je mnogo ovakvih kao što sam ja .

A da mu sudim ja mu nesudim on je sam sebi presudio .

Dugo je tražio ko će da ga primi jer su svi odbili da ga prime kao pacijenta . To je i sam reko . A primljen je zbog bahatog rada
 
I jos ovo sestra što je prva bila kod njega stranac

Ja takodje stranac

A svabica neće da idu

Pa čekaj one neće svoj narod da liječe a nas dve strankinja da idemo kod njihovog ?

zato te i placaju
al bez obzira
promasila si profesiju skroz ili si se vec svega zasitila
mozda je vrijeme da razmislis o nekoj promjeni u tom smislu
da migrirash u neki rastereceniji segment tog svog posla ako je izvodljivo
 
I jos ovo sestra što je prva bila kod njega stranac

Ja takodje stranac

A svabica neće da idu

Pa čekaj one neće svoj narod da liječe a nas dve strankinja da idemo kod njihovog ?

svi cuvaju svoje , zato me nerviraju nasa medjusobna podmetanja gde su nam svi bolji sem nasih

a svi oni se medjusobno pomazu i vuku jedni druge i zato su nam direktori svi sem ljudi odavde
 
Ja sam rodjena u njemačkoj i sa vama dole nemam nikakve veze .

To što si rođena tamo, samo znači da si druga generacija gastarbajtera.

Ako nemaš nikakve veze sa nama "dole" šta ćeš na ovom forumu ? Idi bre na neki nemački, Auf Wiedersehen !


Ja takodje stranac

Kako stranac kad si rođena "gore" ???

Imala si raspravu sa šeficom...da sam ti ja šef, popila bi otkaz odmah, a ne raspravu !
 
Poslednja izmena:

Back
Top