Balkanci (Balkanke) i mentalitet

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Cesto cujemo taj izraz "Balkanac" koji obicno ima pogrdno znacenje za pripadnike muskog roda.
E sad, zasto je to tako? Zasto je taj izraz pogrdan i kakav je mentalitet jednog Balkanca?

Sta je sa zenskom populacijom? Jesu li i one pod uticajem balkanskog mentaliteta i kakve su Balkanke, jer malo mi je tesko poverovat da samo muskarci padaju pod uticaj balkanskog mentaliteta?
 
Upozoravam korisnike foruma , koji bi da aktivno ucestvuju u ovoj temi , da ce moderatori, zatim i ostali korisnici to itekako sankcionisati ( i do sada su) jer su i sami kolektori takvog mentaliteta.
Tako da ovo nalikuje kad vas nemac za vreme okupacije pita da li mrzite Nemacku.....Ako odgovoris iskreno , dobijes metak u celo , po hitnom postupku...
Stari forumasi ce vec naci nacin da popljuju a da ne kazu istinu....samo da obidju....znaju sta je opste prihvacena pljuvacina.
 
Cesto cujemo taj izraz "Balkanac" koji obicno ima pogrdno znacenje za pripadnike muskog roda.
E sad, zasto je to tako? Zasto je taj izraz pogrdan i kakav je mentalitet jednog Balkanca?

Sta je sa zenskom populacijom? Jesu li i one pod uticajem balkanskog mentaliteta i kakve su Balkanke, jer malo mi je tesko poverovat da samo muskarci padaju pod uticaj balkanskog mentaliteta?

Uglavnom se taj izraz koristi u pezorativnom smislu, misleci na glup i primitivan. Sto se zena tice one su po mentalitetu daleko iza zena na Zapadu i po percepciji emancipacije, ponasanju, manirima.
 
Cesto cujemo taj izraz "Balkanac" koji obicno ima pogrdno znacenje za pripadnike muskog roda.
E sad, zasto je to tako? Zasto je taj izraz pogrdan i kakav je mentalitet jednog Balkanca?

Sta je sa zenskom populacijom? Jesu li i one pod uticajem balkanskog mentaliteta i kakve su Balkanke, jer malo mi je tesko poverovat da samo muskarci padaju pod uticaj balkanskog mentaliteta?

Znam samo da je grozan taj mentalitet
 
Meni, recimo u 50% slucajeva prija taj mentalitet u 50% ne ! Kao i sa svim drugim sve zavisi od slucaja do slucaja !

i smesno mi je kad ljudi krenu da nagrdjuju nas " mentalitet " a pritom misle da je tudj ( ciji,,zapadnjacki?) i po cemu bolji. Jeste, po nekim stvarima, zasigurno, dok po drugima , ni najmanje ...Ta prica " sve je uvek savrseno " sa druge strane mi je malo prenaivna
 
Poslednja izmena:
Najbolji mogući mentalitet. Meni je u principu smešan opanak koji se popapuči, e to je ona loša strana balkanskog mentaliteta, odeš da rmbčiš u svet i misliš da si uništio svoj dnk sklop.
Kapiram da je izraz ,,balkanac" izmislio neko ko je želeo da se mnogo izdigne sam iznad sebe i sopstvene vukojebine odakle su mu prababa, baba, deda ili mama, a nesvestan sopstvenih prioriteta :)
ne gotivim ljude koji se odriču sebe, tj svojih predaka.
 
Balkanac se prepozna na kilometar, ukratko seljak.
Opanak mu iz dupeta viri nosi isprane farmerke, belu ili roze majcu ima kratko osisanu frizuru mozda malo gela po sredini i nike patike od skora mozda neka druga marka.Zadrigao je, voli da nosi usko I ako ima stomakliju,
Balkanke se isto lako prepoznaju jer ih stranci cesto mesaju s prostitutkama, vole da se tako oblace glavate su tamnokoze (turski gen) I misle da su mnogo zgodne a inace cene cednost.Cesto sprze kosu u plavo.
Oba pola vole narodnjake ili domaci "pop", dosadni su u pm a ako I imaju o necemu da pricaju to su ili ekonomske teme prezivljavanja ili neke price iz glorie/skandala.
 
Cesto cujemo taj izraz "Balkanac" koji obicno ima pogrdno znacenje za pripadnike muskog roda.
E sad, zasto je to tako? Zasto je taj izraz pogrdan i kakav je mentalitet jednog Balkanca?

Sta je sa zenskom populacijom? Jesu li i one pod uticajem balkanskog mentaliteta i kakve su Balkanke, jer malo mi je tesko poverovat da samo muskarci padaju pod uticaj balkanskog mentaliteta?

Balkanke su jos gore. tek je to dance.
 
Meni, recimo u 50% slucajeva prija taj mentalitet u 50% ne ! Kao i sa svim drugim sve zavisi od slucaja do slucaja !

i smesno mi je kad ljudi krenu da nagrdjuju nas " mentalitet " a pritom misle da je tudj ( ciji,,zapadnjacki?) i po cemu bolji. Jeste, po nekim stvarima, zasigurno, dok po drugima , ni najmanje ...Ta prica " sve je uvek savrseno " sa druge strane mi je malo prenaivna

Sve su zene za kritiku al nase - katastrofa.

- - - - - - - - - -

Najbolji mogući mentalitet. Meni je u principu smešan opanak koji se popapuči, e to je ona loša strana balkanskog mentaliteta, odeš da rmbčiš u svet i misliš da si uništio svoj dnk sklop.
Kapiram da je izraz ,,balkanac" izmislio neko ko je želeo da se mnogo izdigne sam iznad sebe i sopstvene vukojebine odakle su mu prababa, baba, deda ili mama, a nesvestan sopstvenih prioriteta :)
ne gotivim ljude koji se odriču sebe, tj svojih predaka.

Ni ja. Al za balkanke nisam siguran.
Dvolicne su.
 
Najbolji mogući mentalitet. Meni je u principu smešan opanak koji se popapuči, e to je ona loša strana balkanskog mentaliteta, odeš da rmbčiš u svet i misliš da si uništio svoj dnk sklop.
Kapiram da je izraz ,,balkanac" izmislio neko ko je želeo da se mnogo izdigne sam iznad sebe i sopstvene vukojebine odakle su mu prababa, baba, deda ili mama, a nesvestan sopstvenih prioriteta :)
ne gotivim ljude koji se odriču sebe, tj svojih predaka.

ne slazem se sa tobom, i on je svesan svogo porekkla i sam kaze da je balkanac, al kako je naviko ovde dole ne moze
 
Ajmo ljudi svi u Europu, tamo nas čekaju raširenih ruku, da konačno zaboravimo taj crni Balkan i tešku sudbu koja nam presudila da se rodimo baš tu...
Jel, a kako vi mislite da vas netko drugi poštuje kad ne poštujete sami sebe?

- - - - - - - - - -

ne slazem se sa tobom, i on je svesan svogo porekkla i sam kaze da je balkanac, al kako je naviko ovde dole ne moze

Ovo ti neki rvatski izrod, čim spominje balkansko porijeklo...zato i traži njemački pasoš, ne smije da se vrati vamo....ovdje sve sami Evropljani :mrgreen:
 
Sve te koje u negativnom kontekstu pomenu "ma, Balkanci", su klasične Balkanuše... Što je samo kontra što se pola tiče... Primitivne, zatucane, zadrigle, pune kompleksa i bez ikakvih manira, emancipacije... Nego bi neke primitivne, ograničene i jadne žene nekog svetskog tipa, sa sjajnim manirima, neke štatijaznamkakve, što će se desiti kad na vrbi niknu jagode... I još daju sebi za pravo da kažu "balkanci", beeeeži.
 
Sve te koje u negativnom kontekstu pomenu "ma, Balkanci", su klasične Balkanuše... Što je samo kontra što se pola tiče... Primitivne, zatucane, zadrigle, pune kompleksa i bez ikakvih manira, emancipacije... Nego bi neke primitivne, ograničene i jadne žene nekog svetskog tipa, sa sjajnim manirima, neke štatijaznamkakve, što će se desiti kad na vrbi niknu jagode... I još daju sebi za pravo da kažu "balkanci", beeeeži.

slazem se, mahom bas najevce balkanuse i kazu za druge da su balkanci:)))
 
Sve te koje u negativnom kontekstu pomenu "ma, Balkanci", su klasične Balkanuše... Što je samo kontra što se pola tiče... Primitivne, zatucane, zadrigle, pune kompleksa i bez ikakvih manira, emancipacije... Nego bi neke primitivne, ograničene i jadne žene nekog svetskog tipa, sa sjajnim manirima, neke štatijaznamkakve, što će se desiti kad na vrbi niknu jagode... I još daju sebi za pravo da kažu "balkanci", beeeeži.

Evo npr ti. Ti si jedan Balkanac sa dna.Znaci stavio si kravatu i nadenuo sebi ime Aron i mislis da si se prerusio. E pa nisi.
Gedzovan si prve klase.

- - - - - - - - - -

Voljela bih vidjeti narod savršenog mentaliteta. U svakom žitu ima i kukolja...
Ali kad vidimo ono što ne valja, onda radimo na sebi da to poboljšamo, ispravimo...a ne da pljujemo sami po sebi i očekujemo da će se bijegom u bijeli svijet nešto promijeniti.

Sta ti je to Tinker Belix? Srpkinjo.
 
Evo npr ti. Ti si jedan Balkanac sa dna.Znaci stavio si kravatu i nadenuo sebi ime Aron i mislis da si se prerusio. E pa nisi.
Gedzovan si prve klase.

- - - - - - - - - -




Sta ti je to Tinker Belix? Srpkinjo.

Eh, Milane, Srbine iz Gruže...znaš kako kaže naš narod: zovi me i loncem, samo me nemoj razbiti.... :lol:
A ovo Tinker...to ti je rad na sebi, (istina, na balkanski način)... da pokažem bjelosvjetskoj forumskoj javnosti da i ja, jedna Balkanka, natucam pokoju ingliš riječ...Šta da ti kažem, Balkan mi u genima :lol:
 

Back
Top