Kako su razbucali JNA

Kužim ja to odavno ali se nikad nisam mogao načuditi ZAŠTO Srbi toliko smetaju??Kakva je to patološka mržnja koja postoji među Hrvatima već više od sto godina(suđenje pedesetorici 1903-e Zagreb)....

Pitao sam i neke Hrvate(nekad,negde)ali mi je jedan od njih odgovorio da ni on ne zna i ne shvata....

Није суштински битно зашто. Није битно да ли је тај однос утемељен у нечему или је ирационалан. Прихвати да је тако и рачунај с тим.

Комунисти никад нису желели да прихвате ништа што им се није уклапало у идеолошке матрице и тај раскорак између реалне и пројектоване стварности их је на крају коштао свега.
 
JNA je izgleda bila "Tigar od Papira" Tu treba sagledati ulogu oficira skolovanih po vojnim akademijama. Neverovatno je kako su uspevali da pripreme osobe sa prepariranim mozgovima. Njihova uloga u potapanju organizacije koja ih je proizvela je u sustini - kljucna.

Znaš ko je išao vojne akademije tih godina, pretežno ? Oni koji nisu znali šta će od života svog a čuli da su oficiri i ti visoki činovi bili plaćeni i tretirani ko bubreg u loju, drkanje ***** pretežno a fino si plaćen. Zato si u JNA tih godina imao svakakve genijalce.
 
Pa moj Ivek, Srbi iz Bosne i JESU dobili rat, jos su tu, imaju pola Bosne, niko ih nije mogao savladati, ni nasi ustasoidi u svim varijantama (HV, HVO, HOS) ni Muslici a Boga mi ni NATO! :D

Mogu i ja odgoovoriti necijim citatom:

"Kme kme"

z:D

- - - - - - - - - -



Ne kuzis, bolje biti gladan i bos ali bez Srba, nego imati posao i lijepo zivot sa Srbima kao prvim susjedima!
Svaki domoljub ce ti reci da je danas sve bolje nego u ona davna jugo vremena kad su Hrvati jos zivjeli ko ljudi, a ne ko beskucnici u podrumima propalih Detroitskih tvornica! :D

To se kaže ovako: Srbi jesu izgubili rat u 'rvatskoj ali nisu u Bosni. Činjenica da mi imamo entitet a da vaš polako nestaje je nešto što vi zaboravljate. Istina, vama Hercegovina nije dovoljna, vi ste htjeli komplet Bosnu pod svoje al' niste uspjeli eo već drugi put.

Ovo drugo, vidiš buraz, mržnja se uči. A vas su tako naučili...
 
Možda si u pravu

Eno kako je NATO sa par stotina vojnika pobjedio tu istu vojsku kaju tako hvališ bacili ih na koljena za par sedmica a ovi su ipak toj tvojoj vojsci odoljevali četiri godine i na kraju niste pobjedili

Eto vidis, da bi se Srbija "bacila na koljena" potrebna je bila najmanje svjetska sila br. 1", s tim da je trajalo 3 mjeseca i da nisu ni takli vojsku, vec civile.
Da bi se vas ubacilo u trokutic od 23% potreban je bio samo on! z:D
 
Kužim ja to odavno ali se nikad nisam mogao načuditi ZAŠTO Srbi toliko smetaju??Kakva je to patološka mržnja koja postoji među Hrvatima već više od sto godina(suđenje pedesetorici 1903-e Zagreb)....

Pitao sam i neke Hrvate(nekad,negde)ali mi je jedan od njih odgovorio da ni on ne zna i ne shvata....

Vise je razloga! Najvazniji je onaj da se Srbima stavlja na krivnju propast Austrougarske, gdje smo mi sve do njenog raspada uzivali u svojoj omiljenoj ulozi - timarenju svapskih kobila!
Onda je dosla nada sa Hitlerom koji je takodje propao. Dobro, sigurno bi propao i bez Srba, ali je prvi ustanak protiv njegove vojske digao upravo Srbin, i kak je i Alfred Jodl na sudjenju u Nirnbergu rekao, Hitler je zbog toga morao odgoditi napad na SSSR za oko 2 mjeseca, sto je kasnije za Svabe bilo fatalno!
Znaci, opet ste vi krivi sto nam nas drugi gospodar nije pozivio bar malo duze! z:D
Pa onda dolaze razlozi da ste uvijek bili jaci, veci, bolji i uspjesniji u svemu, itd!
Danas nam na primjer smeta sto smo i jedni i drugi u otrpilike istoj ekonomskoj situaciji, ali mi u EU i NATO, a vi ste ih imali protiv sebe! Pa u cemu je onda fazon?
 
Pa moj Ivek, Srbi iz Bosne i JESU dobili rat, jos su tu, imaju pola Bosne, niko ih nije mogao savladati, ni nasi ustasoidi u svim varijantama (HV, HVO, HOS) ni Muslici a Boga mi ni NATO! :D

Mogu i ja odgoovoriti necijim citatom:

"Kme kme"


z:D

- - - - - - - - - -



Ne kuzis, bolje biti gladan i bos ali bez Srba, nego imati posao i lijepo zivot sa Srbima kao prvim susjedima!
Svaki domoljub ce ti reci da je danas sve bolje nego u ona davna jugo vremena kad su Hrvati jos zivjeli ko ljudi, a ne ko beskucnici u podrumima propalih Detroitskih tvornica! :D

ma vidi..znas da sam iskren i pošteno pišem, nemam dlake na jeziku...skidam kapu čejenima iz BiH..ostvarili su snagom oruzja ono sto su htijeli( da su svi imali oruzja kao vi srbi do rata nikada ne bi došlo) nadalje rat u BiH nije gotov ako itko sjebe RS to će biti sami srbi i njihov firer Mile....BiH je multietnička sa nagalskom na srpski entitet -RS...medjutim vi srbi pokusavate sada legalizirati (zbog situacije u svijetu-muslimani) ono što nećete nikada uspijeti..moras znati da je Dejton sastavljen u trenutku kada je bilo bolje potpisati los mir ..nego dobar rat...opet ti ponavljam ovi entiteti vise razdvajaju nego sto spajaju zato i jesam pobornik ukidanja tzv.entiteta-umjetnih granica..i da BiH konačno bude država Bosanaca i Hercegovaca..NE pravoslavaca,katolika i islamista..kontaš??:think::D
 
ma vidi..znas da sam iskren i pošteno pišem, nemam dlake na jeziku...skidam kapu čejenima iz BiH..ostvarili su snagom oruzja ono sto su htijeli( da su svi imali oruzja kao vi srbi do rata nikada ne bi došlo) nadalje rat u BiH nije gotov ako itko sjebe RS to će biti sami srbi i njihov firer Mile....BiH je multietnička sa nagalskom na srpski entitet -RS...medjutim vi srbi pokusavate sada legalizirati (zbog situacije u svijetu-muslimani) ono što nećete nikada uspijeti..moras znati da je Dejton sastavljen u trenutku kada je bilo bolje potpisati los mir ..nego dobar rat...opet ti ponavljam ovi entiteti vise razdvajaju nego sto spajaju zato i jesam pobornik ukidanja tzv.entiteta-umjetnih granica..i da BiH konačno bude država Bosanaca i Hercegovaca..NE pravoslavaca,katolika i islamista..kontaš??:think::D

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::rotf::rotf::rotf::rotf:

ћути и чувај Осек уз превремену бранитељску пензију
због које те већ пљују младе генерације :lol:
 
Ja sam neki dan na youtube prvi put cuo da je dio vojske pripremio drzavni udar 1990-91, i u jutro pred izvedbu, plan je zaustavljen iz vrhovnog staba po naredjenju Americke ambasade. Prica general Jovan Milanovic. Znaci da je plan procurio.
 
Neki kazu "nista lakse" a neki smatraju da je akcija izvedena vrlo perfidno. Kako se dogodilo da jedna dobro obucena i solidna armija propadne tako neslavno ne ostvarivsi ni jedan zadatak za koji se tako dugo spremala i za koju je narod izdvajao dobre "peneze"? Kad pogledas realno - sramota jedna a kad razmislis bolje - izgleda da drugacije nije ni moglo biti!?

JNA, zapravo, uopste nije bila dobro obucena. Obuka je bila katastrofalna u skladu sa oklopnom sovjetskom doktrinom. Ta armija uopste nije bila sposoba za borbu u naseljenim mestima. Slon u staklenoj radnji.
Avijacija golo ***** vec osamdesetih.

JNA je bila obucena samo da radi ono sto je radila. Ideolosko ispiranje mozga i granatiranje nebranjenih gradova.
 
JNA je bila smejurija,kao i sve drugo što je nastalo u doba SFR.Vojska Maroka bi raybucala JNA za jedan dan.Žali Bože bačenih para na školvanje kadra koji je pobegao kada se zapucalo.Cela fama oko JNA je bila navodna mogućnost da digne "22 miliona pušaka" u slučaju sukoba (što naravno,nije ni blizu istini) u slučaju rata.Taj podatak je svrstao JNA visoko na rangu evropskih armija (na peto mesto)
JNA je bila smešno smeće
 
Ne bi vojska Maroka razbucala JNA, i nije bas da je sve iz vremena SFRJ bilo smejurija, ali JNA definitivno ne bi imala sanse protiv neke NATO vojske, a pokazala se apsolutno nedorasla onim sto joj je i bilo zamerano, a to je borba protiv gerilaca. Radi se o sovjetskom tipu vojske koja je fijasko dozivela u Afganistanu i Ceceniji.
Ej bre, Slovenacki politicari proglase nezavisnost, a ti odes, tipicno komunjarski, TENKOVIMA, ej, tenkovima da tu nezavisnost ponistis! U takvim slucajevima se ide jakim snagama specijalne policije i helikopterskim desantima, a tek ako postoji gerila i zauzme svoja uporista u gradovima i selima, ide se vojskom. Tenkovima se ide na grad samo ako hoces da ga unistis ili ako se branis od spoljne, kopnene agresije.
One slovenacke garde su bile luk i voda. To je vatrogasna brigada Panceva mogla da pobedi.
Radilo se o tipicnoj demonstraciji moci.

Zato se JNA i obucavala samo sa tim ciljem. Ocekivala se kopnena agresija vojske iste filozofije (SSSR) a ne borba protiv separatizma, gerile ili udarima iz vazduha i mora.
 
Три деценије касније цвиле и цмиздре како су их зајебали, и како су они били страшни и озбиљни али ето десило се тако да су их запишали сви који су само и покушали :D

Један од горих детаља ратова деведесетих јесте што није много, много више високих официра ЈНА побијено.
 
Три деценије касније цвиле и цмиздре како су их зајебали, и како су они били страшни и озбиљни али ето десило се тако да су их запишали сви који су само и покушали :D

Један од горих детаља ратова деведесетих јесте што није много, много више високих официра ЈНА побијено.

gle cuda, sa ovim zadnjim sam apsolutno saglasan....Pobby, old chap, ponekad stvarno zablistas...
 

Back
Top