Pitanje u vezi potraznje i zarade 3d animacijom
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Pitanje u vezi potraznje i zarade 3d animacijom

Zainteresovan član Tracer (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    18

Podrazumevano Pitanje u vezi potraznje i zarade 3d animacijom

Pozdrav, na faxu sam radio u autocadu, pro engineru, solid edge, cam softveru, i moje shvatanje prostora se poboljsalo od kad sam na masinstvu al za to ne verujem da se moze naci freelance posao.
    Zajedno sa jednim drugarom, internet programerom, planiram da radimo neki mali sajt, gde ce postojati i neka 3d animacija, pa mi je on predlozo da naucim da radim u Maya.
    Sad se je pitam da li postoji neki freelance posao za 3d animaciju, i kako to ide ako da, jel ima neko iskustva da mi nesto napise.
    Npr ranije sam probao da radim u corel draw, na nakom nasem sajtu dizajnzona cini mi se, i par stranih, i tu se otvori konkurs gde poslodavci objave sta im treba, onda mi radimo i uvek se vrti pobeda oko par likova koji su dugo u tome da li je i sa ovm slicno
    zujim

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    537

Podrazumevano Re: Pitanje u vezi potraznje i zarade 3d animacijom

Pozdrav Tracer ,

Naravno da postoji , 3D je veoma popularan pogotovo za americko podrucje. Iznenadio bi se za koje sve sitnice ljudi angazuju 3D dizajnere .

Licno nisam upoznat ni sa kakvim konkursima , princip je prost , postavis se za pocetak na neki freelance sajt , u kratkim crtama i radovima pokazes sta umes i klijent na osnovu tvog portfolija i napisanih kvalifikacija dodje i kaze sta treba i pita koliko kosta (naravno da i za to mora da prodje odredjeni period , nije bas sve tako idealno ali je to u sustini to ) Svaki sledeci klijent ti zavisi od toga koliko je ovaj prosli bio zadovoljan tvojom uslugom . Kasnije kako vreme prolazi a i kako su apetiti sve veci , postajes sve manje zavistan od tih sajtova i generalno se dobar deo svodi na osnovu preporuka .

Zarada varira naravno od toga koliko se dugo bavis tim poslom i koliko si dobar u njemu, takodje i koliko si spreman da radis , zato je tvoj portfolio tvoja licna karta . . Sto se tice konkretno 3D animacija , najvise je zastupljeno rigovanje , jer spada u zahtevnije tehnike i veoma se ceni u game industriji . Ali najpopularnija tehnika jeste generalno modeliranje jer da bi neko uradio animaciju potreban mu je model , logicno Opet svaki klijent trazi 3D dizajnera o jednom trosku koji bi mu uradio i modeling i teksture i animaciju , i render tzv. Generalist. Ako je osoba koja mu je uradila model specijalizovana samo za tu jednu oblast (klasicni 3D Modelar) , klijent predaje model animatoru ili generalistu kako bi mu ovaj zavrsio ostatak posla .

Predznanje u 2D softveru kao sto su Corel, photoshop,After effect ... i sl . Moze biti veliki bonus u zavisnosti sta konkretno radis .

ps.

Inace postoje i Auto-Cad freelancer-i , naravno , samo opet nisu toliko trazeni kao 3D artisti. Stavise I Auto Cad , i pro eng i sav taj parametarski 2D/3D softver koji si naveo ima udela i ovde . Npr , milion puta mi se desavalo da uvozim u Max model koji je radjen u pro Engineer-u kako bih uradio 3d prezentaciju sa kvalitetnijim renderom .
    Poslednji put ažurirao/la BLANKED : 23.05.2015. u 17:17
    Where there's no emotion, there's no motive for violence.

My art.

Nov član biscuitedi (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pitanje u vezi potraznje i zarade 3d animacijom

Ti programi u kojima si radio su najvise za industriju. Preporucio bi ti da pogledaj na njihovom community forumu pa tamo nadjes ograle.
    Na primer za PTC is iskustva znam da imaju ogroman community.

Slične teme

1. Pitanje u vezi nervnog sloma
    Autor Zabrinut u forumu Zdravlje
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.04.2004., 22:02
  2. Pitanje u vezi Linux-a
    Autor u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.02.2004., 12:19
  3. pitanje u vezi sa HDD-om
    Autor sjjajj u forumu Softver
    Odgovora: 4