Sta vasi Fejsbuk statusi govore o vama?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Facebook-status-updates-reveal-low-self-esteem-and-narcissism-1050x699.jpg


The research found:

  • People with low self-esteem more frequently posted status updates about their current romantic partner.
  • Narcissists more frequently updated about their achievements, which was motivated by their need for attention and validation from the Facebook community. These updates also received a greater number of ‘likes’ and comments, indicating that narcissists’ boasting may be reinforced by the attention they crave.
  • Narcissists also wrote more status updates about their diet and exercise routine, suggesting that they use Facebook to broadcast the effort they put into their physical appearance.
  • Conscientiousness was associated with writing more updates about one’s children.

Ceo tekst mozete procitati ovde:

http://interrete.org/facebook-status-updates-reveal-low-self-esteem-and-narcissism/

===============================

U kratkim crtama, oni sa niskim samopouzdanjem pisu svom partneru, narcisti se hvale svojim uspesima i traze potvrde za njih.

People who receive more likes and comments tend to experience the benefits of social inclusion, whereas those who receive none feel ostracised.

Ima li istine u ovome? Kakve postove vi objavljujete? Da li se zbog lajkova osecate prihvaceno, bolje, vise vredno ili ne?
 
Ebo te fejsbuk :lol:

Nemam pojma, recimo kada postavim fotke svog konjceta i macora ima lajkova mali milion. Kada postavim neki clanak vezan za trening u sportu kojim se bavim, uvek lajkuje odredjena grupa ljudi... Isto tako ako postavim nesto o omiljenoj pevacici, nekom filmu, seriji ili omiljenim reziseru, glumcu/glumici....

Takodje kada objavljujem albume sa takmicenja koja fotografijesm, ima puno lajkova, ali prednjace osobe i njihovi prijatelji koji su na fotkama...

Bila sam na nekim fensi desavanjima i na nekim sastanicma i te fotke/linkove ka tekstu su lajkovali svi zivi....

Uglavnom postujem na fb ovo sto sam opisala. Ne izvestavam kada sam jela, otisla u wc i slicno... Neki put prodje i nedelju dana da nista ne zakacim...
 
Ova slika govori sve ono što sam htela da kažem.
Znači na fejsu ljudi pišu ono što žele da drugi pročitaju.

Inače, slabo pišem na fejsu, više čitam.

- - - - - - - - - -

Ebo te fejsbuk :lol:

Nemam pojma, recimo kada postavim fotke svog konjceta i macora ima lajkova mali milion. Kada postavim neki clanak vezan za trening u sportu kojim se bavim, uvek lajkuje odredjena grupa ljudi... Isto tako ako postavim nesto o omiljenoj pevacici, nekom filmu, seriji ili omiljenim reziseru, glumcu/glumici....

Takodje kada objavljujem albume sa takmicenja koja fotografijesm, ima puno lajkova, ali prednjace osobe i njihovi prijatelji koji su na fotkama...

Bila sam na nekim fensi desavanjima i na nekim sastanicma i te fotke/linkove ka tekstu su lajkovali svi zivi....

Uglavnom postujem na fb ovo sto sam opisala. Ne izvestavam kada sam jela, otisla u wc i slicno... Neki put prodje i nedelju dana da nista ne zakacim...

A ko komenatriše člankove vezane za treninge?
imali tu neke razlike?
 
@tena

Preksinoć mi školska objavi sledeće :

Da i ja pohvalim sebe sa 105 kg smršala sam na 81 kg.

Zatim sledi serijal lajkova i pitanje mnogih žena "kako?Šta si radila?"

A ova će ni pet ni šest "nemam pojma"

Došlo mi da napišem "a da odes kod doktora? Zderati nebaviti se sportom a mršaviti nezvuci zdravo

Al ništa nisam dodala na taj show program da nebi ispala hejterka. ...čekam slike u bikiniu. ........
 
@tena

Preksinoć mi školska objavi sledeće :

Da i ja pohvalim sebe sa 105 kg smršala sam na 81 kg.

Zatim sledi serijal lajkova i pitanje mnogih žena "kako?Šta si radila?"

A ova će ni pet ni šest "nemam pojma"

Došlo mi da napišem "a da odes kod doktora? Zderati nebaviti se sportom a mršaviti nezvuci zdravo

Al ništa nisam dodala na taj show program da nebi ispala hejterka. ...čekam slike u bikiniu. ........
Neće javno napisati da je našla ljubavnika :cool:
 
Neće javno napisati da je našla ljubavnika :cool:

Razvodila se već dva puta :)))

Stavlja i bezobrazne statuse tipa prljavo vazda sa seksom povezane

Zatim se smiri valjda uvek kad nadje nekog koji će daje to što traži tad idu statusi ljubavi i emocija . Kad se opet rasformira onda opet sve iz početka .

Mladji sin ima 6 godina stavlja slike kako jadno dete spava na podu jer se izmirilo u 23:00

Zanimljivo je kako imam školskog koji je milioner išao sa nama u razred A s druge strane ona koja nije ništa završila i sad da joj država ne pomaže nebi imala leba za jesti . A zajedničko nam je da smo svi srećni neko više neko manje
 
...
Kakve postove vi objavljujete?
...

Isključivo postavljam iskrene statuse,
trudim se da budu blago humorni i informativni.

...
Da li se zbog lajkova osecate prihvaceno, bolje, vise vredno ili ne?

Naravno, prihvaćeno, bolje i više vredno !
( znam i kako je kad te niko ne primećuje, tako da cenim svaku pažnju !)
 
A sta je sa nama koji ne objavljujemo nista? :think:

preispitaj se zasto ti je zivot prazan :P

- - - - - - - - - -

Ceo tekst mozete procitati ovde:


===============================

U kratkim crtama, oni sa niskim samopouzdanjem pisu svom partneru, narcisti se hvale svojim uspesima i traze potvrde za njih.



Ima li istine u ovome? Kakve postove vi objavljujete? Da li se zbog lajkova osecate prihvaceno, bolje, vise vredno ili ne?

Zasto tako banalizujes fb

Fb se moze jako dobro koristiti za kontakte sa ljudima "))

Da se podeli ono dobro i lepo...

U poslovne svrhe itd...
 
Zasto tako banalizujes fb

Fb se moze jako dobro koristiti za kontakte sa ljudima "))

Da se podeli ono dobro i lepo...

U poslovne svrhe itd...

Apsolutno ne poricem da se FB moze koristiti pametno, tipa da odrzimo kontakt sa nekim ili u poslovne svrhe.
A ovo o samopouzdanju i sl. nije moj neki zakljucak, vec sam parafrazirao tekst iz nekog istrazivanja, pa me je zanimalo kakvo je misljenje ucesnika foruma.
 
Ja ne pamtim kad sam napisala nešto, uglavnom delim nešto što mislim da bi i drugima bilo zanimljivo
Nemam više potrebu za samopromocijom, sliku nisam promenila sto godina
A većinu prijatelja koji aktivno pišu statuse sam stavila na hide, jer mi je dosta te prepametnosti

"People with low self-esteem more frequently posted status updates about their current romantic partner."-staro pravilo, najsrećnije su one veze koje nisu videle nikakav oblik socijalnih mreža
Kad mi dobro ide u životu (da se primetiti da je to retko :lol: ), ni ne dotičem komp
 
Poslednja izmena:
Fejsbuk je teška glupost !
Obrisao sam nalog !
Definitivno, za sva vremena....

Nije fejsbuk teška glupost već tvoja citirana poruka.
Zato što način korišćenja fejsbuka određuje koja će osoba od svog života praviti sprdnju i glupost tamo,
dakle ljudi sami sebe prave budalama na fejsbuku što ne znači da je fesbuk glupost, naprotiv neki ga ljudi koriste pametno i dobro im dođe.
Izjave tipa "obrisao sam nalog" itd. su smiješna kao durenje djece koja pohađaju osnovnu školu, šta li je razlog tvog inaćenja
i šta li je proizvelo komplekse u tebi tamo? Osoba koja je dostigla neki nivo intelektualnog razvoja ne bi trebala ovako burno da reaguje, ako te je tuđa glupost
pogodila tamo i navela da zatreš svoj nalog onda i nisi bolji od tih, ali to ćeš valjda da nam objasniš u sledećoj poruci jer ja sam rekao svoje zašto.
 

Back
Top