Termo dusek, solja, cebe, meble

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Solja za kafu radi na AAA baterije i svrha joj je da napitak duze ostane topao.
Svaki dan kapitalizam izbaci po nekoliko desetina ovakvih proizvoda koje kupuju i za koje se lepe mahom zene. Hoce posebno cebe, dusek, soljicu pa onda i posebnu kasicicu, pa slag, specijalnu penu....


Kakve su vase zene i da li trose na sve i svasta, na recimo tu solju za kafu?
Postoji li granica svega ovoga ili danasnje doba vise ceni trosenje a koje u slucaju solja/topla kafa ide na ustrb organizacije (isplanirati deo dana kada se kafa moze popiti dok je jos topla) i novcanika?
 
nisam ozenjen pa nism kvalifikovan, al posto sam bio i to dvaout + nezvanicne veze, mogu ti reci da nikad nisam vise bio u minusu, uvek imam solidnu sumu otkad sam uzeo svoje mesto i slobodo i otklachio shoperke.
pre toga primim direct na rcun, sutra odem na rucak u restoran kad racujn u minusu. znas koja je to blamaza? potrosila sve komplet, nedeljnu platu za jedan dan. nije to mala suma, to su 2-3 mesecne prosecne srbijanske plate onda bile. kolega platio sve ja gledo u patos. racun blokirran

bez odredjenih broja iljadarki moj racun nece da bidne

eto, ako sam doprineo
 
jezim se od tvkupovina i groznih ponuda - da vam olaksamo zivot
americki sindrom koji tako prezirem
prezirem kupovinu iz kuce, poruci donecu ti
i trgovce koji kucaju na vrata, bilo direktno ili preko medija
sama kupovina treba da ima draz..obidjes, pronjuskas, vidis, biras..
zao m je slabih karaktera koje svako moze da ubedi u sve - pa cak i da mu treba solja sa baterijama
grozno mi je i ono termos ispijanje po ulicama
pa ebogapatak, valjda su ljudi sa izlaskom iz faze dojenceta sazreli i znaju da isplaniraju vreme i kad se sta radi u toku dana - kad je vreme za kafu, kada za obrok, kada za odmor
 
Solja za kafu radi na AAA baterije i svrha joj je da napitak duze ostane topao.
Svaki dan kapitalizam izbaci po nekoliko desetina ovakvih proizvoda koje kupuju i za koje se lepe mahom zene. Hoce posebno cebe, dusek, soljicu pa onda i posebnu kasicicu, pa slag, specijalnu penu....


Kakve su vase zene i da li trose na sve i svasta, na recimo tu solju za kafu?
Postoji li granica svega ovoga ili danasnje doba vise ceni trosenje a koje u slucaju solja/topla kafa ide na ustrb organizacije (isplanirati deo dana kada se kafa moze popiti dok je jos topla) i novcanika?

Nikada dinar nije iskoristila sa moga računa iako ima ovlašćenje,ima svoje pare kao i ja svoje niti ona mene pita koji će mi nova grafika niti ja nju šta će joj nova bluza ili espadrile kada ih ima pun ormar. Zna se šta delimo i šta je zajedničko,ostatak kako kome milo i ta sitna zadovoljstva kupovine "gluposti" su sasvim ok dok ne pređu u opsesiju. Nikada nije kupila nešto iz telešopa ili sl. koliko ja znam,

P.S. ne ženite zaludne "domaćice" i nema problema
 
Poslednja izmena:
da sam zenio "sta naleti" sigurno bih delio ove muke :lol:

mada sa druge strane... :think:

mozda je i bolje da se uzme tako neki glupi gedzet neko da se prepiju pare...

meni je neporebno bacanje para sto je zena za 2500 uzela stolicu za komp (onaj pederski na tockice i podesavanje)
a ja sto sam predhodne nedelje popio sa drugarima 4000 nikom nista ... :roll:
 
ja sam čula da je ono električno ćebe recimo super stvar..drugarica je dobila na poklon...i pošto je meni stalno zima..ja bih to volela recimo :aha2:

to koristi moja baka. ona nikada ne lozi u spavacoj sobi. ni kada je bio onaj -25 napolju. kaze strkne el cebe pol sata pred pavanje i superiska.

a opet kolegi sa posle je skoro izgorela kuca zboh neispravnog cebeta.. pa ti vidi
 
Solja za kafu radi na AAA baterije i svrha joj je da napitak duze ostane topao.
Svaki dan kapitalizam izbaci po nekoliko desetina ovakvih proizvoda koje kupuju i za koje se lepe mahom zene. Hoce posebno cebe, dusek, soljicu pa onda i posebnu kasicicu, pa slag, specijalnu penu....


Kakve su vase zene i da li trose na sve i svasta, na recimo tu solju za kafu?
Postoji li granica svega ovoga ili danasnje doba vise ceni trosenje a koje u slucaju solja/topla kafa ide na ustrb organizacije (isplanirati deo dana kada se kafa moze popiti dok je jos topla) i novcanika?

zene stalno razmisljalju kako ce i na sta ce da potrose tudje pare!
 
Jedan moj drug je bio ovisnik od Neckermann kataloga i teleshopa.
Nema šta taj nije naručivao, od seckalica za voće do nekakvih mini fontana, svetlećih patuljaka i žaba za dvorište. Užas:lol:
I ubeđivao i nas da je sve to super, pa nas vrbovao da kupujemo nešto kako bi on tamo dobio neke poene i poklone...Ja uzela neku peglu da ga ne odbijem, crkla posle par meseci i kad sam mu se požalila, još me napušio da sigurno sam ja nešto zayebala:rotf:

Žene su u toj mašineriji marketinga uvek prijemčivija ciljna grupa (kozmetika, odeća, kućni aparati itd...), ali konzumerstvu i potrošačkoj groznici se generalno ljudi teško odupiru.
Na decu se cilja agresivnim reklamama i must have trendovima još od malih nogu, ljude se ubeđuje da im je sve, baš sve to neophodno jer im na ovaj ili onaj način "sigurno" može olakšati, ulepšati ili poboljšati kvalitet nekog aspekta svakodnevnice.
Posle kad oko sebe pogledaš koliko je to potpuno nepotrebnog djubreta koje realno ničemu ne služi, nekada već bude poprilično kasno za kućni budzet.
A usput se stvara i loša navika.

Sreća u nesreći te smo generalno siromašnije društvo pa se pojedini odupiru kupovini besmislica ne samo zbog zdravog razuma već i nemaštine.
 
Poslednja izmena:
Solja za kafu radi na AAA baterije i svrha joj je da napitak duze ostane topao.
Svaki dan kapitalizam izbaci po nekoliko desetina ovakvih proizvoda koje kupuju i za koje se lepe mahom zene. Hoce posebno cebe, dusek, soljicu pa onda i posebnu kasicicu, pa slag, specijalnu penu....


Kakve su vase zene i da li trose na sve i svasta, na recimo tu solju za kafu?
Postoji li granica svega ovoga ili danasnje doba vise ceni trosenje a koje u slucaju solja/topla kafa ide na ustrb organizacije (isplanirati deo dana kada se kafa moze popiti dok je jos topla) i novcanika?

Купохоличарство јесте болест, само мислим да телешопови нису толико део живота људи у Србији као на пример кладионице.:smeker:
 
Jedan moj drug je bio ovisnik od Neckermann kataloga i teleshopa.
Nema šta taj nije naručivao, od seckalica za voće do nekakvih mini fontana, svetlećih patuljaka i žaba za dvorište. Užas:lol:
I ubeđivao i nas da je sve to super, pa nas vrbovao da kupujemo nešto kako bi on tamo dobio neke poene i poklone...Ja uzela neku peglu da ga ne odbijem, crkla posle par meseci i kad sam mu se požalila, još me napušio da sigurno sam ja nešto zayebala:rotf:

Žene su u toj mašineriji marketinga uvek prijemčivija ciljna grupa (kozmetika, odeća, kućni aparati itd...), ali konzumerstvu i potrošačkoj groznici se generalno ljudi teško odupiru.
Na decu se cilja agresivnim reklamama i must have trendovima još od malih nogu, ljude se ubeđuje da im je sve, baš sve to neophodno jer im na ovaj ili onaj način "sigurno" može olakšati, ulepšati ili poboljšati kvalitet nekog aspekta svakodnevnice.
Posle kad oko sebe pogledaš koliko je to potpuno nepotrebnog djubreta koje realno ničemu ne služi, nekada već bude poprilično kasno za kućni budzet.
A usput se stvara i loša navika.

Sreća u nesreći te smo generalno siromašnije društvo pa se pojedini odupiru kupovini besmislica ne samo zbog zdravog razuma već i nemaštine.

Mi smo u kući morali da jedno vreme presrećemo poštara, jer je naručivanje poprimilo katastrofalne razmere što se tiče ćeleta :lol:
Polica iznad televizora se iznenada obogatila sa raznoraznim kuvarima, baštama, zbirkama poezije i kojekakvim magnetima, narukvicama i raznoraznim čudama, jer je on čovek počeo da naručuje iz tih kataloga, kako bi učestvovao u nagradnim igrama.
..
Sećam se da sam jedno vreme samo cepala i bacala te koverte sa porudžbenicima i raznoraznim čestitkama :lol:
..
A da ne spominjem večere na koje je išao sa komšijkama, jer keva nije htela da ide sa njim...što mu i nije baš tako teško palo :lol:

- - - - - - - - - -

to koristi moja baka. ona nikada ne lozi u spavacoj sobi. ni kada je bio onaj -25 napolju. kaze strkne el cebe pol sata pred pavanje i superiska.

a opet kolegi sa posle je skoro izgorela kuca zboh neispravnog cebeta.. pa ti vidi

ništa bolje onda da se smrzavam :sad2:
..
ne bih baš da spalim kuću :lol:
 
ja sam čula da je ono električno ćebe recimo super stvar..drugarica je dobila na poklon...i pošto je meni stalno zima..ja bih to volela recimo :aha2:

moram ti reci da je to vrlo gotivna naprava...
imam ga, cale doneo iz Afrike, vrlo mu je koristilo...
a i meni, iako nije zdravo spavati na njemu dok greje...
poenta je ukljuciti ga da zagreje krevet, i kad zagreje,
gasis ga, ne da ti stalno greje...
 
moram ti reci da je to vrlo gotivna naprava...
imam ga, cale doneo iz Afrike, vrlo mu je koristilo...
a i meni, iako nije zdravo spavati na njemu dok greje...
poenta je ukljuciti ga da zagreje krevet, i kad zagreje,
gasis ga, ne da ti stalno greje...

znači samo malo...ne smem da zaspim dok je uključeno :lol:
..
moja drugarica dobila iz Grčke..rođak joj doneo, to kod njih bilo na nekom sniženju, 2 za cenu jednog kod nas na primer.
Tako da je dobila na poklon i rekla mi da je baš super.
 
znači samo malo...ne smem da zaspim dok je uključeno :lol:
..
moja drugarica dobila iz Grčke..rođak joj doneo, to kod njih bilo na nekom sniženju, 2 za cenu jednog kod nas na primer.
Tako da je dobila na poklon i rekla mi da je baš super.

smes, ali nije preporucljivo...
ne samo zbog toga sto moze da se upali,
vec zato sto nije zdravo za organizam...
a inace verujem da si dovoljno hot da ti ne treba! :per:
 
Mi smo u kući morali da jedno vreme presrećemo poštara, jer je naručivanje poprimilo katastrofalne razmere što se tiče ćeleta :lol:
Polica iznad televizora se iznenada obogatila sa raznoraznim kuvarima, baštama, zbirkama poezije i kojekakvim magnetima, narukvicama i raznoraznim čudama, jer je on čovek počeo da naručuje iz tih kataloga, kako bi učestvovao u nagradnim igrama.
..
Sećam se da sam jedno vreme samo cepala i bacala te koverte sa porudžbenicima i raznoraznim čestitkama :lol:
..
A da ne spominjem večere na koje je išao sa komšijkama, jer keva nije htela da ide sa njim...što mu i nije baš tako teško palo :lol:

Ćale je spojio ugodno sa ...ugodnim:lol:
Ko moja ex sveki....išla na te promocije jastuka, jorgana, šerpi...ja se čudila kako može, pa to je prevara, navlakuša, a ona...ma ko da ja slušam šta oni tamo pričaju, dobijemo večeru i družimo se malo:rotf:

- - - - - - - - - -

moram ti reci da je to vrlo gotivna naprava...
imam ga, cale doneo iz Afrike, vrlo mu je koristilo...
a i meni, iako nije zdravo spavati na njemu dok greje...
poenta je ukljuciti ga da zagreje krevet, i kad zagreje,
gasis ga
, ne da ti stalno greje...

Nadam se da uputstvo nije na Svahiliju:lol:
malo crnoafričkog humora:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
smes, ali nije preporucljivo...
ne samo zbog toga sto moze da se upali,
vec zato sto nije zdravo za organizam...
a inace verujem da si dovoljno hot da ti ne treba! :per:

ma mani me nisam uopšte hot...noge večito hladne :lol:
..
bogme razmisliću o tome ćebencetu ili o nekom alternativnom grejanju :p

- - - - - - - - - -

Ćale je spojio ugodno sa ...ugodnim:lol:
Ko moja ex sveki....išla na te promocije jastuka, jorgana, šerpi...ja se čudila kako može, pa to je prevara, navlakuša, a ona...ma ko da ja slušam šta oni tamo pričaju, dobijemo večeru i družimo se malo:rotf:

- - - - - - - - - -



Nadam se da uputstvo nije na Svahiliju:lol:
malo svrnoafričkog humora:mrgreen:
ej, isto tako i moj ćale...sećam se jedno vreme sam samo slušala šta su imali za večeru :lol:
..
jao Bože..šta ti je penzionerski život..možda ćemo i mi tako :lol:
 
Mi smo u kući morali da jedno vreme presrećemo poštara, jer je naručivanje poprimilo katastrofalne razmere što se tiče ćeleta :lol:
Polica iznad televizora se iznenada obogatila sa raznoraznim kuvarima, baštama, zbirkama poezije i kojekakvim magnetima, narukvicama i raznoraznim čudama, jer je on čovek počeo da naručuje iz tih kataloga, kako bi učestvovao u nagradnim igrama.
..
Sećam se da sam jedno vreme samo cepala i bacala te koverte sa porudžbenicima i raznoraznim čestitkama :lol:
..
A da ne spominjem večere na koje je išao sa komšijkama, jer keva nije htela da ide sa njim...što mu i nije baš tako teško palo :lol:

- - - - - - - - - -



ništa bolje onda da se smrzavam :sad2:
..
ne bih baš da spalim kuću :lol:

mada tom logikom nemoj nikad ni ulicu da prelazis jer mogu da te pregaze... pa sad .. :think:
 
pa dobro šta sad da radim..da kupim to čudo i povedem se za trendom i svojom sopstvenom željom da sebi ugodim...ili ne? :think:
..
mislim jel' lukusuz to ćebe ili ne? :rumenko:
..
a tako fino zvuči..eno Maher me već ubedio :lol:

ima jos jedan sistem sto mi seljaci koristimo. mnogo je bezbedniji a to je
hideg-melegvizes-palack-750.jpg



mada kazu da i mladi momak postize sl efekat :rumenko:
 

Back
Top