POMOĆ - CRN EKRAN !

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Služim se laptopom "Tošiba L 500" 4-5 godina.
Sve do juče radio je besprekorno
---------------------
A, onda....
Uključio sam ga ujutro, da vidim šta ima novo na "krstarici"
i da pročitam novine.
Radio je normalno 2-3 sata...
Tada je slika počela da treperi, a po tom i gubi.
Nakon pola sata toga stanja, hoće kaki - neće kaki, definitivno je nestala,
ekran pocrneo i mrtav....
Lupk'o, pipk'o, gasio, palio...jer sam totalna neznalica,
nakon 4-5 sati, sve se na volšeban način vrati u normalu...
Koristio sam ga nekoliko sati, a onda se sve ponovilo...
----------------------------
Danas opet, kao da je pušten snimak od juče....
Kontam, ako je nešto "prslo", kako da kasnije proradi ?
Zna li neko nešto, pomagajte, aman ljudi....
Zvao sam i servis.
Kažu ostaviti, pa da se vidi...
Može, kažu, biti nekakva grafička kartica, a ona je oko osam hiljada (!?)
Ma, jeb'o tehniku kad nije za prosečnog čoveka....
Pomagajte !
 
Probaj da ga prikljucis na neki drugi monitor. Skini bateriju i prikljuci napajanje samo preko struje. Ne nije virus...Ako se problem ponavlja uzmi usisivac i prisloniga kod otvora/e za hladjenje na neku blagu brzinu tu se obicno sakuplja prasina koja smeta kod hladjenja
 
Poslednja izmena:
Flet kabl ili čip.
Ako je lap malo stariji ( 4+ god) dešava se da propadne spoj graf procesora i ploče, kalaj kojim je zalemljen izgubi svojstva , "rasuši" se i puca. Tada se radi "prekuglavanje" ako grafika nije na zasebnoj ploči ( a u 90% nije) . To košta, mislim oko 50+e

Flet kabl je jeftinija opcija a ima nade i za još nekim jeftinijim kvarovima, ipak ne pucaju čipovi baš toliko često.
 
Grofe
ovo mi mirise da ces morati da kupis novu igracku. U novembru 2012 moj ekran je samo pocrneo kako ti to kazes i tu spasa nije bilo. Za razliku od tebe ja koristim desk top tako da je samo monitor riknuo pa sam morao da odem do prvog ducana i kupim samo monitor oko $100.00 i nesto. Medjutim vec prosle godine i na novom monitoru se pojavljuju poprecne linije u donjem delu tako ce i morati uskoro na djubriste.Da nosis laptop na
opravku mislim da nije sigurno pogotovo ako na hard-disk imas svoje privatne informacije.
 
Grofe imao sam isti problem sa mojim nekadasnjim lapom..Radio,pa ne radio ekran i tako je trajalo jedno vreme sve dok nije zakucao..Da bih bio siguran da je do monitora prikacio sam obican monitor i sve je radilo kako treba..Mogu da budu tri stvari u pitanju u tom slucaju a to su,displej,flet kabal ili treca varijanta koja je bila kod mene je neka vrsta neonke koja obasjava ekran...Ako ti je displej crko on se i ne isplati popravljati,on kosta nekih 7000-9000 plus rad..u druga dva slucaja taj kabal kosta do 2000 plus rad,dok ta neonka koja se menja oko 40 evra plus rad..Ja nisam hteo da popravljam,prebio sam sa serviserom i uzeo neki komp stubni..
 
Grofe imao sam isti problem sa mojim nekadasnjim lapom..Radio,pa ne radio ekran i tako je trajalo jedno vreme sve dok nije zakucao..Da bih bio siguran da je do monitora prikacio sam obican monitor i sve je radilo kako treba..Mogu da budu tri stvari u pitanju u tom slucaju a to su,displej,flet kabal ili treca varijanta koja je bila kod mene je neka vrsta neonke koja obasjava ekran...Ako ti je displej crko on se i ne isplati popravljati,on kosta nekih 7000-9000 plus rad..u druga dva slucaja taj kabal kosta do 2000 plus rad,dok ta neonka koja se menja oko 40 evra plus rad..Ja nisam hteo da popravljam,prebio sam sa serviserom i uzeo neki komp stubni..

π dim
Trebao si da ga popraviš
 
Hvala svima !
Tek sad ne znam ništa !
--------------------------------
Aj' neko da mi kaže kako to da mi od tri sata popodne,
a sada je 2,10 sledeći dan posle ponoći, radi ko singerica !?
Samo štepa....
Neprekidno, ne prestajem da kuckam i surfujem.
I ne prekida.
A, ja, strepim i čekam ka'će da zakove....!
Šta se tu događa ?

Vruće - ladno !!!
 
Hvala svima !
Tek sad ne znam ništa !
--------------------------------
Aj' neko da mi kaže kako to da mi od tri sata popodne,
a sada je 2,10 sledeći dan posle ponoći, radi ko singerica !?
Samo štepa....
Neprekidno, ne prestajem da kuckam i surfujem.
I ne prekida.
A, ja, strepim i čekam ka'će da zakove....!
Šta se tu događa ?

Vruće - ladno !!!

Kad zabode sledeći put, priključi ga na monitor.
Ako baca sliku na monitr ( ili tv ) a ne baca na svoj displej - onda NIJE graf procesor nego kabl ili lampa ( jeftina popravka)
 
Provalio sam da mi se povrati slika na ekran
kad spustim i ponovo podignem poklopac laptopa !
E, sad da mi neko kaže šta se tu dešava ?

Da li je oslabila veza, koja spaja tastaturu i ekran !?

99% - da

Biće da je do flet kabla ( "veza koja spaja ploču i displej")


PS- da nisi ti nešto čačkao po podešavanjima za gašenje displeja ? Ono kao da ti ugasi displej za 2-3-5 minuta neaktivnosti ? Da li proradi ako kucnesš neko slovo na tastaturi ?
 
99% - da

Biće da je do flet kabla ( "veza koja spaja ploču i displej")


PS- da nisi ti nešto čačkao po podešavanjima za gašenje displeja ? Ono kao da ti ugasi displej za 2-3-5 minuta neaktivnosti ? Da li proradi ako kucnesš neko slovo na tastaturi ?

Možda, ne znam, mislim da nisam čačkao ništa....
Iako suštinski imam navike da istražujem, a ni u šta se ne razumem.
Kao, nabošću neku novu opciju, pa ću više da uživam...
Za ovih pet - šest godina, pet puta sam ga nosio za ponovno učitavanje programa.
Glupan upetlja, a pametan mu uzme soma ipo !
Ali, ovo sa automatskim gašenjem, mislim da nisam....
Kada pocrni, kuckao sam redom - sve simbole na tastaturi, redom.
I, nije vredelo.
Ovo sa poklopcem sam juče slučajno provalio.
Evo, neposredno pre odgovora na tvoj post, ponovo je slika zadrhtala i nestala...
Spustih poklopac, digoh, i evo radi...!
Nisam pametan !
 
Kada pocrni, kuckao sam redom - sve simbole na tastaturi, redom.
I, nije vredelo.

Znači ono otpada, nije do podešavanja..

Ovo sa poklopcem sam juče slučajno provalio.
Evo, neposredno pre odgovora na tvoj post, ponovo je slika zadrhtala i nestala...
Spustih poklopac, digoh, i evo radi...!
Nisam pametan ![/B]

Nema šta, kabl je otišao . To je otprilike oko 3000 din, deo i ruke
 
π dim
Trebao si da ga popraviš

Da mi je rekao da je to u pitanju i da ce kostati 50 eu sigurno bi popravio,nego mi rekao da je crko ekran,nisam se nasao u racunici da pucam za popravku 100 eu..tako da sam uzeo neki drugi komp od njega,i posle neke 2 nedelje kad sam prolazio pored njega svratio da vidim sta je uradio sa lapom i on mi prica sta je bilo u pitanju,kao nije znao onda..ma sve mangupi,hehe..jbg da sam majstor za te stvari znao bi,ovako sta da radim..

- - - - - - - - - -

Kol'ko ukupno ceniš da će morati se plati ?

budi srecan ako ti je otisao flet kabal..to je najmanja cifra za popravku..
 
Da mi je rekao da je to u pitanju i da ce kostati 50 eu sigurno bi popravio,nego mi rekao da je crko ekran,nisam se nasao u racunici da pucam za popravku 100 eu..tako da sam uzeo neki drugi komp od njega,i posle neke 2 nedelje kad sam prolazio pored njega svratio da vidim sta je uradio sa lapom i on mi prica sta je bilo u pitanju,kao nije znao onda..ma sve mangupi,hehe..jbg da sam majstor za te stvari znao bi,ovako sta da radim..

- - - - - - - - - -



budi srecan ako ti je otisao flet kabal..to je najmanja cifra za popravku..

Toga se najviše i bojim !
Prevarantskih majstora....
A, 99 % su takvi !
Izmiščjaju kvarove da bi te odrali !
 

Back
Top