ATEIZAM

Gogilli

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.864
I ako je ovo pdf religija svi smo svesni činjenice da ovde ima dosta ateista koji učestvuju na temama.
Zbog toga smatram da i oni zaslužuju da imaju svoju temu na kojoj bi se moglo pisati i raspravljati sve što je vezano za ateizam i ateiste.

Ateizam (grč. α - odrični prefiks, grč. Θεος - Bog; bez boga u doslovnom prevodu) je, u širem smislu, odbijanje verovanja u postojanje božanstava.[1] U užem smislu, ateizam je stav da ne postoje božanstva.[2] Kroz istoriju se često pojavljuje i kao odrečan stav prema zvaničnoj religiji. Ateizam je opozicija teizmu, koji je u svom najopštijem obliku verovanje da postoji barem jedno božanstvo.[3][4]

Termin „ateizam“ je u početku imao negativno značenje kojim su označavane osobe koje su odbijale da veruju u ono u šta su tada verovali širi slojevi društva. Širenjem slobodoumlja, naučnog skepticizma i potonje kritike religije, značenje reči je primilo uže značenje. Prve osobe koje su se izjašnjavale kao ateisti pojavile su se u 18. veku.[5]

Ateisti su skeptični prema tvrdnjama o natprirodnim pojavama, obrazlažući svoj stav nedostatkom empirijskih dokaza. Takođe, ateisti su ponudili brojne razloge za neverovanje u bilo koje božanstvo. Među njima su problem zla, argument protivrečnih otkrovenja i argument neverovanja. Drugi razlozi za ateizam spadaju u spektar od filozofskih do društvenih i istorijskih. Iako su neki ateisti prihvatili sekularne filozofije[6][7], ne postoji jedna ideologija ili skup pravila o ponašanju koji svi ateisti poštuju.[8]

U zapadnom svetu, ateisti se smatraju isljučivo nereligioznim i nespiritualnim osobama.[9] Međutim, ateizam postoji u nekim verskim ili duhovnim sistemima verovanja, kao što su đainizam, budizam i hinduizam. Đainizam i neki vidovi budizma ne propovedaju verovanje u bogove.[10]

http://sh.wikipedia.org/wiki/Ateizam
 
I ako je ovo pdf religija svi smo svesni činjenice da ovde ima dosta ateista koji učestvuju na temama.
Zbog toga smatram da i oni zaslužuju da imaju svoju temu na kojoj bi se moglo pisati i raspravljati sve što je vezano za ateizam i ateiste.

Ateizam (grč. α - odrični prefiks, grč. Θεος - Bog; bez boga u doslovnom prevodu) je, u širem smislu, odbijanje verovanja u postojanje božanstava.[1] U užem smislu, ateizam je stav da ne postoje božanstva.[2] Kroz istoriju se često pojavljuje i kao odrečan stav prema zvaničnoj religiji. Ateizam je opozicija teizmu, koji je u svom najopštijem obliku verovanje da postoji barem jedno božanstvo.[3][4]

Termin „ateizam“ je u početku imao negativno značenje kojim su označavane osobe koje su odbijale da veruju u ono u šta su tada verovali širi slojevi društva. Širenjem slobodoumlja, naučnog skepticizma i potonje kritike religije, značenje reči je primilo uže značenje. Prve osobe koje su se izjašnjavale kao ateisti pojavile su se u 18. veku.[5]

Ateisti su skeptični prema tvrdnjama o natprirodnim pojavama, obrazlažući svoj stav nedostatkom empirijskih dokaza. Takođe, ateisti su ponudili brojne razloge za neverovanje u bilo koje božanstvo. Među njima su problem zla, argument protivrečnih otkrovenja i argument neverovanja. Drugi razlozi za ateizam spadaju u spektar od filozofskih do društvenih i istorijskih. Iako su neki ateisti prihvatili sekularne filozofije[6][7], ne postoji jedna ideologija ili skup pravila o ponašanju koji svi ateisti poštuju.[8]

U zapadnom svetu, ateisti se smatraju isljučivo nereligioznim i nespiritualnim osobama.[9] Međutim, ateizam postoji u nekim verskim ili duhovnim sistemima verovanja, kao što su đainizam, budizam i hinduizam. Đainizam i neki vidovi budizma ne propovedaju verovanje u bogove.[10]

http://sh.wikipedia.org/wiki/Ateizam



Ateist ne vidi verujuceg kao svog protivnika, kada je u pitanju teologija. Ateista vidi, u nacelu, i ne kao pravilo, vernika kao svog mrzitelja, jer su vekovima bili proganjani na najsuroviji moguci nacin pa i masovno ubijani. Sta vise, mnoge drzave, kao i nasa srednjovekovna Raska, imale su zakone su ateizam kaznjavali nastrozijom, kapitalnom kaznom. Da li treba naglasavati bezomucne kampanje koje su se vodile protiv ateizma i ateista.

Ateizam nije dogma, niti ideologija, ma da moze da bude prihvacen u sklopu neke ideoloske celine, kao jedan od njenih postulata (napr.,Marksizam), ili filosofskog ucenja. (napr.,Materijalizam, Humanizam). Ateizam je od teista shvacen i kao humanizam iako je u pitanju filozofski pokret koji zastupa potpunu slobodu za coveka i stavlja ga u centar Vaseljene. Dakle, ne boga vec coveka kao boga. Teist, pak, u svom uskogrudom tumacenju zivota i bespogovornom uvazavanja ucenja, tzv. svetih spisa, osudjuje i anatemise i ateizam i humanizam i materijalizam. Ova uskogrudost je posebno izrazena kod neukog i sujevernog sveta, ali nije ni mali broj politicara i visokoobrazovanih da se ponasaju zilotski i da su krajnje netrpljivi prema ateistima. O svestenicima i da ne govorimo, oni su izuzetno netrpeljivi ne samo prema drugim konfesijama, a narocito prema ateistima.


Broj ateista u svetu je u stalnom porasu. Racuna se da je broj ateista u svetu dostigao i prestigao cifru preko osam stotina i pedeset miliona. Brzi porast ateista je posledica razvaoja obrazovnog sistema i nauke koja pruza jasne dokaze da se teizam zasniva na mitologiji i da ni jedan podatak iz svetih knjiga nije naucno dokazan. Zato se ljudi koji veruju u te knjige i zovu “vernici”. Verujes u nesto sto je napisano od polupismenih i neukih ljudi pre 3, do 3,5 hiljada godina, kao i posle raspeca Hristovog.


Toliko za sada.

- - - - - - - - - -

sami su sebi negacija.
I to je sve sto pametni bankai ima da kaze.
 
Ateist ne vidi verujuceg kao svog protivnika, kada je u pitanju teologija. Ateista vidi, u nacelu, i ne kao pravilo, vernika kao svog mrzitelja, jer su vekovima bili proganjani na najsuroviji moguci nacin pa i masovno ubijani. Sta vise, mnoge drzave, kao i nasa srednjovekovna Raska, imale su zakone su ateizam kaznjavali nastrozijom, kapitalnom kaznom. Da li treba naglasavati bezomucne kampanje koje su se vodile protiv ateizma i ateista.

Ateizam nije dogma, niti ideologija, ma da moze da bude prihvacen u sklopu neke ideoloske celine, kao jedan od njenih postulata (napr.,Marksizam), ili filosofskog ucenja. (napr.,Materijalizam, Humanizam). Ateizam je od teista shvacen i kao humanizam iako je u pitanju filozofski pokret koji zastupa potpunu slobodu za coveka i stavlja ga u centar Vaseljene. Dakle, ne boga vec coveka kao boga. Teist, pak, u svom uskogrudom tumacenju zivota i bespogovornom uvazavanja ucenja, tzv. svetih spisa, osudjuje i anatemise i ateizam i humanizam i materijalizam. Ova uskogrudost je posebno izrazena kod neukog i sujevernog sveta, ali nije ni mali broj politicara i visokoobrazovanih da se ponasaju zilotski i da su krajnje netrpljivi prema ateistima. O svestenicima i da ne govorimo, oni su izuzetno netrpeljivi ne samo prema drugim konfesijama, a narocito prema ateistima.


Broj ateista u svetu je u stalnom porasu. Racuna se da je broj ateista u svetu dostigao i prestigao cifru preko osam stotina i pedeset miliona. Brzi porast ateista je posledica razvaoja obrazovnog sistema i nauke koja pruza jasne dokaze da se teizam zasniva na mitologiji i da ni jedan podatak iz svetih knjiga nije naucno dokazan. Zato se ljudi koji veruju u te knjige i zovu “vernici”. Verujes u nesto sto je napisano od polupismenih i neukih ljudi pre 3, do 3,5 hiljada godina, kao i posle raspeca Hristovog.


Toliko za sada.

- - - - - - - - - -

I to je sve sto pametni bankai ima da kaze.

Pa meni ste generalno smesni,vi kao da jadni vicete da vas vernici cuju,jer da nije toga niko od vas nama ne bi bio interesantan,barem meni tako delujete,kao neka decica koja prose za malo paznje.:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ateisti su, kao i svi ostali, slobodni ljudi. Bog je svima dao slobodu da veruju ili ne veruju, pa i njima. Oni koji ih mrze, ne treba to da rade. I to je greh. Mogu da ih žale. To nije.
 
Ateist ne vidi verujuceg kao svog protivnika, kada je u pitanju teologija. Ateista vidi, u nacelu, i ne kao pravilo, vernika kao svog mrzitelja, jer su vekovima bili proganjani na najsuroviji moguci nacin pa i masovno ubijani. Sta vise, mnoge drzave, kao i nasa srednjovekovna Raska, imale su zakone su ateizam kaznjavali nastrozijom, kapitalnom kaznom. Da li treba naglasavati bezomucne kampanje koje su se vodile protiv ateizma i ateista.

Objasni ti meni da li tebe neko ovde proganja zato što si ateista?
To što izjavljuješ da vernika vidiš kao mrzitelja više govori o tvojim osećajima upućenim verujućima.
Zbog čega ja tebe ne vidim tako?
Verovatno zato što o mržnji i ne razmišljam.
 
Pa meni ste generalno smesni,vi kao da jadni vicete da vas vernici cuju,jer da nije toga niko od vas nama ne bi bio interesantan,barem meni tako delujete,kao neka decica koja prose za dinar.:lol:
Tebi tako ateisti deluju jer si nesazreo, nesvrsen i kao vernik i kao bankai. Kad prestanes da gledas crtace, ako ikada dostignes taj nivo, shvatices mnoge stvari koje su ti sada neshvatljive. Neko, kao ti napr., ostaje celog svog zivota pubertetlija i zato mu je sve smessno.

A, gde si ti to, , cuo da ateisti vicu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Postoji jedna zanimljiva stvar u vezi religije koja meni kao ateisti zapada za oko. Naime religija je tako osmisljena da ne moze ni da se obori ni da se dokaze. Tako je konstruisana. Koji god dokaz izneli protiv boga vernici ce reci: To je bog tako hteo, tako uredio.

Primer evolucija. Vernici su joj se protivili i govorili da je ateisticko-satanisticka podvala. Neki, ne svi naravno. Usudicu se da kazem vecina. I kako vreme prolazi sve vise vernika prihvata evoluciju. Ali sa jednom zackoljicom. Kazu da evolicija postoji a da ju je pokrenuo bog. Papa je to uradio a ima i dosta vernika raznih religija koji tako prihvataju evoluciju.

Veliki prasak. On je dosta vremena bio na udaru i podsmehu vernika. Sad vernici, opet naglasavam da mislim na deo vernika, kazu da se on desio ali da ga je bog pokrenuo.

Zemlja kao ravna ploca. Za ovo nisam siguran, ali se secam da sam od mnogih cuo da je crkva, valjda katolicka, u srednjem veku govorila da je zemnja ravna ploca. Ispostavi se da nije.

Ista stvar i sa tvrdnjom da smo mi centar univerzuma.

Isto i sa odlaskom na nebo kada umremo jer je tamo carstvo bozije. Zasto nebo? Nebo je prikazano u velikom broju religija kao mesto gde su bogovi. Valjda zato sto su i zemlju i okeane i planine i reke ljudi "osvojili" a nebo je bilo nedostizno i kao tako bilo je odgovarajuce mesto za bogove. Sada vise nije nedostizno ali je u narodu ostalo recenica da kada neko umre da ide na nebo. Raj vise nije na nebu. Ali vernici opet mogu da kazu da jeste ali da je nevidljiv ili da mi ne mozemo da ga opazimo.

Vestacki zivot. Vernici su govorili da ljudi nikad nece uspeti da stvore zivot, jer to samo bog moze. Nauka, koliko ja znam, to jos nije uspela ali se blizi. Vernici ce reci da je bog to dozvolio ljudima.

I tako dalje i tako blize...
 
Sve je to ok što si ti izneo da ti zapada za oko ali na ovoj temi bavićemo se ateizmom i ateistima a ne vernicima.

Eto ja bih volela da znam zašto mnogi koji se izjašnjavaju kao ateisti čitaju i čvrsto veruju u npr. horoskop.
Zašto ateisti ne svi ali većina imaju potrebu da ubedjuju verujuće kako Bog ne postoji?
 
Objasni ti meni da li tebe neko ovde proganja zato što si ateista?
To što izjavljuješ da vernika vidiš kao mrzitelja više govori o tvojim osećajima upućenim verujućima.
Zbog čega ja tebe ne vidim tako?
Verovatno zato što o mržnji i ne razmišljam.
Gogili,ova tvoja reakcija dovoljno govori da sam u pravu. Pre svega, zbog licnih predrasuda nisi htela ili nisi mogla da dovoljno ozbiljno shvatis sustinu citiranog teksta. To deluje tvoja podsvest da na nimalo kolelgijalan, tolerantan nacin reagujes. Vidi, od 325. godine n.e., kada hriscanstvo postaje zvanicna drzavna religije Rimske imperije, pa do skora, ratovalo se protiv nevernika, muceni su i ubijani na najgori moguci nacin. I danas crkveni velikodostojnici znaju da ateiste oslovljavaju pezorativnim nazivom nevernici, koristeci rec koju su nekada Turci karakterisali hriscane.

I kada si otvorila temu, to znaci da hoces na ravnopravnoj osnovi da diskutujes sa ostalim, a ne kao moderator. Zasto moras na svojoj temi ti da modriras?
 
Isto i sa nelogicnostima i greskama u bibliji. Pre neki dan sam gledao dokumentarac u kome je najstarija biblija uporedjena sa danasnjom i da se mnogo stvari ne poklapa. Biblija je rec bozija koja je nepogresiva. I u nju se ne sme sumnjati. Ali otkud greske? Nije valjda bog pobedio? Naravno da nije, ljudi su pogresili prepisivajuci je, ali ipak se ne sme sumnjati da je svaka rec tacna.

I bog stvori svet za 7 dana. Sada kada nam je malo poznatije kako je kosmos nastao, mislite da su vernici rekli da su pogresili? Ma jok...
Svaki taj dan moze bogu da traje 1000 godina. Moze eto ako bog kaze dan bice dan. Ovaj 1000 godina. Moja greska, ako bog kaze dan ce buti hiljadu godina. Zasto je rekao dan? Zato.
Ali moze da bude i 100 000 godina. Kako to?
Pa lepo, kako ce...

Singularitet je glupa teorija. Kako jedna tacka da postoji a oko nje ne postoji vreme? U kom vremenu postoji ta tacka? Tu vide nelogicnost, a sasvim je logicno da je bog stvorio vreme. A i pre nego sto ga je napravio, kao i posle, on postoji izvan vremena. Sasvim logicno! A ume cesto da predje iz "izvana" u vreme.

Za sve nelogicnosti u bibliji, odgovor je jasan. Stilske figure. Kako onda znati sta je stilska figura a gde ono sto znaci predstavlja omo sto pise. Pa lako. Kako crkvi odgovara.

I tako dalje i tako blize...
 
Sve je to ok što si ti izneo da ti zapada za oko ali na ovoj temi bavićemo se ateizmom i ateistima a ne vernicima.

Eto ja bih volela da znam zašto mnogi koji se izjašnjavaju kao ateisti čitaju i čvrsto veruju u npr. horoskop.
Zašto ateisti ne svi ali većina imaju potrebu da ubedjuju verujuće kako Bog ne postoji?
Odgovor bi mogao da bude sasvim jednostavan, - zato sto vi hocete da dokazete da bog postoji. I zato sto crkve trosi ogromne svote novca radi sirenja svojih dogmi. Zar je to tako tesko razumeti?
 
Isto i sa nelogicnostima i greskama u bibliji. Pre neki dan sam gledao dokumentarac u kome je najstarija biblija uporedjena sa danasnjom i da se mnogo stvari ne poklapa. Biblija je rec bozija koja je nepogresiva. I u nju se ne sme sumnjati. Ali otkud greske? Nije valjda bog pobedio? Naravno da nije, ljudi su pogresili prepisivajuci je, ali ipak se ne sme sumnjati da je svaka rec tacna.

I bog stvori svet za 7 dana. Sada kada nam je malo poznatije kako je kosmos nastao, mislite da su vernici rekli da su pogresili? Ma jok...
Svaki taj dan moze bogu da traje 1000 godina. Moze eto ako bog kaze dan bice dan. Ovaj 1000 godina. Moja greska, ako bog kaze dan ce buti hiljadu godina. Zasto je rekao dan? Zato.
Ali moze da bude i 100 000 godina. Kako to?
Pa lepo, kako ce...

Singularitet je glupa teorija. Kako jedna tacka da postoji a oko nje ne postoji vreme? U kom vremenu postoji ta tacka? Tu vide nelogicnost, a sasvim je logicno da je bog stvorio vreme. A i pre nego sto ga je napravio, kao i posle, on postoji izvan vremena. Sasvim logicno! A ume cesto da predje iz "izvana" u vreme.

Za sve nelogicnosti u bibliji, odgovor je jasan. Stilske figure. Kako onda znati sta je stilska figura a gde ono sto znaci predstavlja omo sto pise. Pa lako. Kako crkvi odgovara.

I tako dalje i tako blize...

Sbranislav uz dužno poštovanje ali nalaziš se na temi ateizam pa barem ovde se zaustavi o pisanju kako i zašto vernici veruju o tome ima dosta tema.
Ovde ćemo govoriti o ateizmu.
 
Sve je to ok što si ti izneo da ti zapada za oko ali na ovoj temi bavićemo se ateizmom i ateistima a ne vernicima.

Eto ja bih volela da znam zašto mnogi koji se izjašnjavaju kao ateisti čitaju i čvrsto veruju u npr. horoskop.
Zašto ateisti ne svi ali većina imaju potrebu da ubedjuju verujuće kako Bog ne postoji?

Ja sam to napisao jer zelim da diskutujem sa ateistima, i ostali su dobrodosli, o tim stvarima. O cemu da pricam sa ateistima, iako je tema ateizam, ako ne o religiji? :)
Ko je kad postao ateista, zbog cega, sta kome smeta u religiji, sta mu je dobro u religiji. Ipak se sve vrti oko religije.

Sto se tice horoskopa, ja u to neverujem. A i ateiste koje znam na horoskop gledaju kao na glupost, razbribrigu ili unosni biznis. Zasto vernici veruju kad sam procitao negde da je stav SPC da su to sve dela demona? Mozete mi verovati na rec, jer nemam blage veze gde sam to procitao. Sigurno moze da se nadje na netu, ali lenj sam previse. Ko mi ne veruje nek proveri.
 
Gogili,ova tvoja reakcija dovoljno govori da sam u pravu. Pre svega, zbog licnih predrasuda nisi htela ili nisi mogla da dovoljno ozbiljno shvatis sustinu citiranog teksta. To deluje tvoja podsvest da na nimalo kolelgijalan, tolerantan nacin reagujes. Vidi, od 325. godine n.e., kada hriscanstvo postaje zvanicna drzavna religije Rimske imperije, pa do skora, ratovalo se protiv nevernika, muceni su i ubijani na najgori moguci nacin. I danas crkveni velikodostojnici znaju da ateiste oslovljavaju pezorativnim nazivom nevernici, koristeci rec koju su nekada Turci karakterisali hriscane.

I kada si otvorila temu, to znaci da hoces na ravnopravnoj osnovi da diskutujes sa ostalim, a ne kao moderator. Zasto moras na svojoj temi ti da modriras?

Gledaj ovako .... ostavi sada malo po strani šta se ranije dešavalo i lepo mi odgovori na moje postavljeno pitanje koje se odnosi na sadašnje doba, baš u državi Srbiji.
Iz kog razloga ti vernike doživljavaš kao mrzitelje ateista?
Da li tebe neko proganja ili ugnjetava zato što si ateista?
Isto tako interesuje me zašto ti je uvredljiv naziv nevernik?
Ja sam vernik suprotno od toga je nevrnik i zaista ne vidim ništa u tome uvredljivo ali ako tebe to iz nekog razloga vredja izvinjavam se i prestajem sa tim.
 
Sbranislav uz dužno poštovanje ali nalaziš se na temi ateizam pa barem ovde se zaustavi o pisanju kako i zašto vernici veruju o tome ima dosta tema.
Ovde ćemo govoriti o ateizmu.

Ok. Ti si moderator. Ja sam postove kacio jer zelim da predocim drugim ateistima razloge svog neverovanja. Kao i da oni meni kazu svoje. Ali ja sam siguran da ovde, ne samo da nece da se prica o ateizmu, vec ima cela tema da se pretvori u prepucavanje izmedju vernika i ateista. A kako je krenulo bice i veselih karakterizacija. Sto jos manje ima veze sa temom.
 
Odgovor bi mogao da bude sasvim jednostavan, - zato sto vi hocete da dokazete da bog postoji. I zato sto crkve trosi ogromne svote novca radi sirenja svojih dogmi. Zar je to tako tesko razumeti?

Kome?
Na pdf religija je normalno da se priča (piše) o Bogu ali to ne znači da nekog ubedjujemo, onda ateista dodje i krene sa pričom Bog ne postoji dokaži da postoji.
Zašto bih dokazivala?
Niti te teram da veruješ, niti te teram da budeš pravoslavac niti imam potrebu da ti dokazujem bilo šta a onda ti kao ateista dodješ i tražiš neki dokaz i ubedjuješ me da Bog ne postoji ..... zašto?

I da ti ovde odgovorim jer nisam u prethodnom postu ..... moderišu oni koji su trenutno tu i ovu temu mogu svi moderatori da moderišu pa tako i ja.
Bez obzira na to pišem kao i svi ostali korisnici i smatraj me ravnopravnom sa vama jer to i jesam.
 
Gogili,ova tvoja reakcija dovoljno govori da sam u pravu. Pre svega, zbog licnih predrasuda nisi htela ili nisi mogla da dovoljno ozbiljno shvatis sustinu citiranog teksta. To deluje tvoja podsvest da na nimalo kolelgijalan, tolerantan nacin reagujes. Vidi, od 325. godine n.e., kada hriscanstvo postaje zvanicna drzavna religije Rimske imperije, pa do skora, ratovalo se protiv nevernika, muceni su i ubijani na najgori moguci nacin. I danas crkveni velikodostojnici znaju da ateiste oslovljavaju pezorativnim nazivom nevernici, koristeci rec koju su nekada Turci karakterisali hriscane.

I kada si otvorila temu, to znaci da hoces na ravnopravnoj osnovi da diskutujes sa ostalim, a ne kao moderator. Zasto moras na svojoj temi ti da modriras?

Vernici su u istoriji čoveka mnogo više bili gonjeni nego nevernici, jer ovi drugi i nisu postojali u velikom broju. Tako da ta priča ne pije vodu. Ne pišemo ovde o istoriji nego o sadašnjem odnosu ateista prema okruženju.
 
Vernici su u istoriji čoveka mnogo više bili gonjeni nego nevernici, jer ovi drugi i nisu postojali u velikom broju. Tako da ta priča ne pije vodu. Ne pišemo ovde o istoriji nego o sadašnjem odnosu ateista prema okruženju.

Cekaj, ako nevernika nije bilo u velikom broji ko je gonio vernike? Manjina gonila ogromnu vecinu?
 
Ateisti ne postoje.

Pa na sta moji roditlji potrosise silni novac za skolovanje, hranu, obucu, odecu?

Ako ces reci da nema ateista jer svako u mesto veruje, onda ok.
Ja verujem u prijateljstvo. Ja sam vernik. Verujem i da sam lep. Dobro, da nisam ruzan. I tu sam vernik.

Na osnovu cega to kazes? Ja ne verujem u boga. Zasto mislis da ipak verujem? Sama izjava predstavlja nista drugo do tvoje misljenje.
 
Realno,ni meni nisu najjasniji,evo ako odes u te njihove grupe,to je prosto smejurija,gledam jednom neka grupa ateista isla valjda u neki izlet i to do manastira i koliko su da neupotrebim neku losu rec...,uzeli jadni i okacili oko ruke atheist,zatim imaju obucu gde to pise,realno sami su komendija i posle kako covek da ih shvati ozbiljno.:lol:
 

Back
Top