Fakultet za programiranje

Dusko Betting

Početnik
Poruka
6
Pozdrav ljudi,
trebaju mi odgovori na sledeca pitanja:
1. da li je tezak za nekog ko se vec pomalo razumije, i pravio je sajtove preko wordpressa, joomle, forume smf i sl.
2. da li ima mnogo matematike
3. da li posle zavrsenog faksa imamo znanje raditi i za najbolje firme, ili je to znanje mnogo kasni za znanjem koje se uci u inostranstvu
 
1) Rad sa skriptama i izrada sajtova nisu za laike i glupake ali su daleko od ozbiljnog programiranja u nekom C-olikom ili objektno orijentisanom jeziku.

2) Naravno da ima matematike ali nije baš kao na Matematičkom fakultetu. Za sada

3) Da nisam upoznao momke koji su završili Kembridž a ovaj drugi neki faks u Kanadi, mislio bih da je vrlo slično. Razlika je ogromna, nažalost u njihovu korist. Ipak potražnja je još uvek dovoljna tako da ima mesta i za domaće IT-evce ( ali neće još dugo, ponuda prestiže potražnju)

Programiranje se ozbiljno radi na RAF-u i ETF-ovom smeru "Softverski inženjering". RAF je komplet privatni i mnogo košta, ETF-ov SI je neka hibridna mutljavina i košta malo manje.
RAF je dosta bolji.

Ostaju varijante sa kursevim i sličnim glupostima, ali ko ti obeća programersko znanje za manje od barem 3-4 godine ...šutni ga u yaya odmah, ne čekaj da te pokrade.
 
Poslednja izmena:
Pa da li da upisujem taj faks, volio bih znati praviti sajtove i to, al nzm sta ce tu matematika... i znam da je to mnogo isplativ posao, i ako se potrudim da cu biti bogaat, jer znam dosta sajtova koji traze programere za kratkorocno, takodje znam dosta likova koji su to zavrsili, a i mogao bi poci u nekoj stranoj zemlji i raditi za dobru platu i jos imati projekte pored toga:) Da li je faks tezak?
 
Pa da li da upisujem taj faks, volio bih znati praviti sajtove i to, al nzm sta ce tu matematika... i znam da je to mnogo isplativ posao, i ako se potrudim da cu biti bogaat, jer znam dosta sajtova koji traze programere za kratkorocno, takodje znam dosta likova koji su to zavrsili, a i mogao bi poci u nekoj stranoj zemlji i raditi za dobru platu i jos imati projekte pored toga:) Da li je faks tezak?

Za samo pravljenje sajtova mozda ne treba matematika, ali za programiranje uopste je matematika izuzetno potrebna
 
Pa da li da upisujem taj faks, volio bih znati praviti sajtove i to, al nzm sta ce tu matematika... i znam da je to mnogo isplativ posao, i ako se potrudim da cu biti bogaat, jer znam dosta sajtova koji traze programere za kratkorocno, takodje znam dosta likova koji su to zavrsili, a i mogao bi poci u nekoj stranoj zemlji i raditi za dobru platu i jos imati projekte pored toga:) Da li je faks tezak?

Jel ti hoćeš da budeš programer ili samo dizajner sajtova? Znaš li uopšte šta je programiranje?
 
Dzaba ti to sto mislis samo na pare i to hoces li biti bogat, ako ne volis to sto radis.
Mnogo motivacije i truda je potrebno da bi zaista naucio da programiras, a ja tu motivaciju pronalazim u tome sto volim programiranje i samu informatiku. Cak ni od matematike ne treba bezati, cak bih rekao da ne mozes biti kvalitetan programer bez solidnog znanja matematike. Potrebno je jako dobro poznavanje matematike za npr. racunarsku grafiku, algoritmiku, kriptografiju, itd, da ne nabrajam vise. I moras biti spreman da budes u toku sa novim stvarima, jer se informatika razvija izuzetno brzo. Dakle, prilagodjavanje novim tehnologijama i ucenje novih stvari ne bi smelo da ti predstavlja problem i da te nervira.

I kao sto @Bren rece, da li tebe interesuje programiranje ili dizajn? Jer to nikako nije isto, i cak ces pogresiti ako upises fakultet za programiranje iskljucivo zbog toga, jer ces o dizajnu jako malo uciti.

Za tebe je onda neki fakultet primenjenih umetnosti, ili neki kursevi vezani za web dizajn
 
Poslednja izmena:
1) Rad sa skriptama i izrada sajtova nisu za laike i glupake ali su daleko od ozbiljnog programiranja u nekom C-olikom ili objektno orijentisanom jeziku.

2) Naravno da ima matematike ali nije baš kao na Matematičkom fakultetu. Za sada

3) Da nisam upoznao momke koji su završili Kembridž a ovaj drugi neki faks u Kanadi, mislio bih da je vrlo slično. Razlika je ogromna, nažalost u njihovu korist. Ipak potražnja je još uvek dovoljna tako da ima mesta i za domaće IT-evce ( ali neće još dugo, ponuda prestiže potražnju)

Programiranje se ozbiljno radi na RAF-u i ETF-ovom smeru "Softverski inženjering". RAF je komplet privatni i mnogo košta, ETF-ov SI je neka hibridna mutljavina i košta malo manje.
RAF je dosta bolji.

Ostaju varijante sa kursevim i sličnim glupostima, ali ko ti obeća programersko znanje za manje od barem 3-4 godine ...šutni ga u yaya odmah, ne čekaj da te pokrade.

U čemu je konkretna razlika i njihova prednost?
 

Back
Top