KoJe reLigiJe ili KulTove ne VoliTe i zaSto ???

Не волим масоне зато што су лажовчине. Имају велико знање, али га злоупотребљавају. Изузетно су подмукли и покварени.

Не волим хуманисте зато што су лицемери. Тобоже желе добробит човечанству, а залажу се за елиминацију неколико МИЛИЈАРДИ људи.

Не волим мухамеданце јер су фанатични и затуцани. Слепо се држе неких догми које ограничавају људску слободу и, што је најгоре, желе да такав систем наметну целом свету.

Не волим култ личности, иако сам, морам признати, некада и сам склон „прављењу идола” од појединих људи. Надам се да ћу временом успети да се са тиме изборим.
 
leblebije:
Ne volim nijednu religiju zato sto se lako zloupotrebljavaju za obmanu mase...

bash tako... veruj ti u boga, to je OK,
mislim u tu neku vishu silu, "tvorca" i "sudiju"

al shta ce ti u svemu tome posrednici???
ja ne da mrzim sve sveshtenike, propovednike... sve one koji u stvari ne rade nishta, prichaju nekom neku prichicu... a to mnogo dobro naplate :( na ovaj il onaj nachin.
 
dacu samo moj komentar na do sad napisano...:confused: Cudno su mi samo komentari tipa...

ne volim......jer su GLUPI....ili
.................jer su lazovcine ili .........j
.................jer su licemerni...ili
.................jer su fanaticni i zatucani itd....

Zar je moguce da svi clanovi jedne religije budu glupi ili zatucani????? Bas svi?????
Ja poznajem ljude raznih religija i ima medju njima i pametnih i onih mozda manje inteligentnih kao i svugde......
Religija je stvar VERE i povezana je sa stavom srca.....jer se srcem veruje...Naravno potrebno je i spoznanje na kome se gradi vera aili takvo jedno spoznanje moze da razume dete od 10 godina.....Na primer dete od 10 godina moze vec da cita i razume bibliju......Vidjala sam i to...I naravno da je potrebna i inteligencija da bi se razumela biblija na primer i shvatila duhovnost........

I td....:cool:
 
Immortal_girl:
dacu samo moj komentar na do sad napisano...:confused: Cudno su mi samo komentari tipa...

ne volim......jer su GLUPI....ili
.................jer su lazovcine ili .........j
.................jer su licemerni...ili
.................jer su fanaticni i zatucani itd....

Zar je moguce da svi clanovi jedne religije budu glupi ili zatucani????? Bas svi?????
Ja poznajem ljude raznih religija i ima medju njima i pametnih i onih mozda manje inteligentnih kao i svugde......
Religija je stvar VERE i povezana je sa stavom srca.....jer se srcem veruje...Naravno potrebno je i spoznanje na kome se gradi vera aili takvo jedno spoznanje moze da razume dete od 10 godina.....Na primer dete od 10 godina moze vec da cita i razume bibliju......Vidjala sam i to...I naravno da je potrebna i inteligencija da bi se razumela biblija na primer i shvatila duhovnost........

I td....:cool:


ako si ti ukapirala smisao te knjige ja cu da je pojedem, i to bez da je solim :D
ma ... mala ispravka
ako si je chitala, ja cu da je pojedem bez da je solim...
 
Immortal_girl:
dacu samo moj komentar na do sad napisano...:confused: Cudno su mi samo komentari tipa...

ne volim......jer su GLUPI....ili
.................jer su lazovcine ili .........j
.................jer su licemerni...ili
.................jer su fanaticni i zatucani itd....

Zar je moguce da svi clanovi jedne religije budu glupi ili zatucani????? Bas svi?????
Ja poznajem ljude raznih religija i ima medju njima i pametnih i onih mozda manje inteligentnih kao i svugde......
Religija je stvar VERE i povezana je sa stavom srca.....jer se srcem veruje...Naravno potrebno je i spoznanje na kome se gradi vera aili takvo jedno spoznanje moze da razume dete od 10 godina.....Na primer dete od 10 godina moze vec da cita i razume bibliju......Vidjala sam i to...I naravno da je potrebna i inteligencija da bi se razumela biblija na primer i shvatila duhovnost........

I td....:cool:


Ne nisi me razumela ne kazem ja da nema pametnih ljudi koji su religiozni niti da ne treba imati vere.... daleko od toga... samo kazem da popovi, svestenici, drzava itd. koriste religiju za neke druge, lose stvari... a sto se vere tice ona je vrlo bitna, ali ne vera u nekog boga nego u sebe...
 
Peruzzi:
поштедео си ме писања. хвала

а зашто не волиш култ личности?


Зато што верујем у Бога, и трудим се да се не везујем за људе. У неким космичким размерама, људска бића су прилично несавршена, и не можете од њих очекивати да вас у сваком тренутку разумеју и да вам помогну. Није случајно стављена Заповест:

НЕ ПРАВИ СЕБИ ИДОЛА НИТИ КАКВА ЛИКА, НЕМОЈ ИМ СЕ КЛАЊАТИ И СЛУЖИТИ.

Да одговорим и на питање да ли је могуће да су баш СВИ чланови одређене верске заједнице лажови, лицемери итд. Наравно да нису. Када сам говорио о масонима, хуманистима и осталима, нисам мислио на обичне чланове/вернике, већ на њихове лидере. Они који се налазе на дну те лествице су обични смртници којима је лако манипулисати, и њих заправо жалим. Моја „мета” су они који се налазе на врху ових организација.
 
Pobunjenik:
Зато што верујем у Бога, и трудим се да се не везујем за људе. У неким космичким размерама, људска бића су прилично несавршена, и не можете од њих очекивати да вас у сваком тренутку разумеју и да вам помогну. Није случајно стављена Заповест:

НЕ ПРАВИ СЕБИ ИДОЛА НИТИ КАКВА ЛИКА, НЕМОЈ ИМ СЕ КЛАЊАТИ И СЛУЖИТИ.


Да одговорим и на питање да ли је могуће да су баш СВИ чланови одређене верске заједнице лажови, лицемери итд. Наравно да нису. Када сам говорио о масонима, хуманистима и осталима, нисам мислио на обичне чланове/вернике, већ на њихове лидере. Они који се налазе на дну те лествице су обични смртници којима је лако манипулисати, и њих заправо жалим. Моја „мета” су они који се налазе на врху ових организација.

OK za odgovor...i

Ako si protiv kulta licnosti....tj obozavanja coveka.....kako onda prema ovoj zapovesti objasnjavas obozavanje toliko mnogo svetaca i likova - ikona koje ljudi obozavaju....Zar ta zapovest nije protiv toga jasna........
 
То је за мене техничко питање. Колико ми је познато, у Русији је постојао један покрет против икона, јер су сматрали да се, ето, на тај начин крши Божја Заповест. Мислим да у свему треба имати меру. Када бисмо се слепо држали свега што тамо пише, она не бисмо смели ни да се фотографишемо. Што је најогре, оваква пракса заиста постоји у појединим мухамеданским земљама, што доказ да верски фанатизам заиста може да вас одведе у духовни понор.

Слављење светаца је изузетно значајан обред код Срба, и Свети Сава – један од најмудријих Срба свих времена, увођењем празновања светаца дао је Србима једну специфичност у односу на остале православне народе. Зато мислим да се тога никада не смемо одрећи. Мудри Арчибалд Рајс је 1928. написао Србима:

„Брижљиво чувајте ту народну религију јер ће ваш народ, онога дана када је напустите, бити изгубљен.”
 
Pobunjenik:
То је за мене техничко питање. Колико ми је познато, у Русији је постојао један покрет против икона, јер су сматрали да се, ето, на тај начин крши Божја Заповест. Мислим да у свему треба имати меру. Када бисмо се слепо држали свега што тамо пише, она не бисмо смели ни да се фотографишемо. Што је најогре, оваква пракса заиста постоји у појединим мухамеданским земљама, што доказ да верски фанатизам заиста може да вас одведе у духовни понор.

Слављење светаца је изузетно значајан обред код Срба, и Свети Сава – један од најмудријих Срба свих времена, увођењем празновања светаца дао је Србима једну специфичност у односу на остале православне народе. Зато мислим да се тога никада не смемо одрећи. Мудри Арчибалд Рајс је 1928. написао Србима:

„Брижљиво чувајте ту народну религију јер ће ваш народ, онога дана када је напустите, бити изгубљен.”


slave se slave jer se srbi vole inate, pa je teshko bilo ukinuti paganstvo, lakshe ga je bilo modifikovati... a onda polako... ;) i ono jednog dana ischezne, a ostane josh jedan mehanizam NWO za kontrolu mase...

mislim... OK je "kad nemozesh da ga pobedish, pridruzimu se" al ne mora da se lazemo i mistifikujemo neke gluposti :(
 
crow:
bash tako... veruj ti u boga, to je OK,
mislim u tu neku vishu silu, "tvorca" i "sudiju"

al shta ce ti u svemu tome posrednici???
ja ne da mrzim sve sveshtenike, propovednike... sve one koji u stvari ne rade nishta, prichaju nekom neku prichicu... a to mnogo dobro naplate :( na ovaj il onaj nachin.

Apsolutnno tako! Vjera nam je, na neki nacin, kao bicima kakva smo , neophodna, ali crkva kao institucija i popovi i hodze i svi po redu... Ni pod razno. Cast iuzecim akoji su fini, obrazovani ljudi, koji cute i delaju to sto moraju. Ali vecina su podbadaci i huskai sludjenog naroda podloznog manipulcijama.

Svi oni nam prodaju lazi koje mi skupo placamo. Poneko cak i zivotom. Eto, zato ne volim niti jednu vjeu u onom smislu u kome se manifestuje pred gomilom. A kako sam rodjena kao pravoslavka, sva razlika je u tome sto najradije idem u pravoslavne crkve... I pisem cirilicu.
 
HEBEHA:
I pisem cirilicu.

То нарочито.

Што се тиче овога о религијама, оно што си ти написала је класична доктрина Новог доба. Дакле, није битно ко је које вероисповести, Бог је један, религије су опијум за народ, али хајде ми прво да укинемо хришћанство, пре свега православно хришћанство, па ћемо онда да видимо ко је шта. То је оно што заступа Ново доба.

Све је ово једна велика манипулација. Веома је битно ко смо и шта смо, и којој конфесији припадамо. Нисмо сви исти, и никада нећемо бити исти. Нисмо ни једнаки, нити ћемо икада бити једнаки.
 
crow:
slave se slave jer se srbi vole inate, pa je teshko bilo ukinuti paganstvo, lakshe ga je bilo modifikovati... a onda polako... ;) i ono jednog dana ischezne, a ostane josh jedan mehanizam NWO za kontrolu mase...
pa u pravoslavlju i jeste ostalo mnogo paganskih obicaja.i zato ne znam sto se neko po svaku cenu prima kako je pravoslavlje najcistiji oblik hriscanstva.
koliko ja znam,protestanti su ostali najvise u granicama onoga sto bi htiscanstvo trebalo da predstavlja,u smislu da nemaju ikone kao pravoslavci,niti kipove kao katolici,da potenciraju skromnost,rad,postovanje nekih nacela itd...koliko sam citala nede,i njihove crkve su dosta jednostavne i skromne,za razliku od pravoslavnih a posebno katolickih koje su se menjale kako se menjala umetnost kroz barok,gotiku,cvtnu gotiku itd...
 
Pobunjenik:
То нарочито.

Што се тиче овога о религијама, оно што си ти написала је класична доктрина Новог доба. Дакле, није битно ко је које вероисповести, Бог је један, религије су опијум за народ, али хајде ми прво да укинемо хришћанство, пре свега православно хришћанство, па ћемо онда да видимо ко је шта. То је оно што заступа Ново доба.

Све је ово једна велика манипулација. Веома је битно ко смо и шта смо, и којој конфесији припадамо. Нисмо сви исти, и никада нећемо бити исти. Нисмо ни једнаки, нити ћемо икада бити једнаки.

:D :D :D da da...

a Novo Doba je deo Novog svetskog poretka koji je proklamovan 1931 zar ne???

e jado... Novi Svetski Poredak se sprovodi od proterivanja jevreja iz egipta. ustvari... malo pre toga, to je samo prvi korak...

a kolki si ti pravoslavac... :D :D :D

samo treba eko da prochita tvoje baljezgarije i da mu je sve jasno!

e, odavno bi ti na ignor, nego... znatizeljan sam.
imam osecaj da cesh opasno da me nasmejesh za bozic ;)
 
@pobunjenik

у праву си. јесте бог један, универзалан, али вера на неки начин осликава и општи поглед њених присталица на живот.

никад кинез, енглез и абориџин неће исто да схватају живот и да га живе на исти начин

то што се прилагођавају истим условима, наметнутим од стране белаца, је друго нешто. и даље свако тера по своме.

што се мене тиче - нема већег празника него кад се сви скупимо кући уз вруће печење, ма колико то неком арапину изгледало огавно.

исто као што мени никад неће бити јасни они тибетански трипови са јогом, медитацијом и тако то


то је нешто урођено. и опет, колико год да се прилагодимо новом светском поретку и глобализованом начину живота, и даље ће се друштво раслојавати на мање групе...

чопор
 

Back
Top