HELP! kupio sam digitalni risiver,ali mi ne nalazi kanale!

Poruka
3.736
zdravo,uzeo sam neki digitalni prijemnik za 3.600 din,mogu i model da napisem,ako je bitno.uzeo sam novu Mikron-ovu grid antenu i lepo je povezao,i pojacivac i sve...stavio je na terasu i uperio tamo gde je i pre bila uperena stara antena za analognu tv...mada su antene iste,samo sto je ova nova,eto...e sad,ja povezem tu antenu u tv,direktno bez digitalnog tjunera.hvata mi par kanala ovde u rupi,bez problema.a kad povezem na tjuner,izbaci mi tamo logo proizvodjaca i podesavanja,da odaberem jezik,drzavu itd...i najbitnije,ja krenem skeniranje kanala,nikad mi nista ne nadje.ide skeniranje od 177 do 500mhz ili tako nesto,nemam pojma..znaci nema nista,a ja sam u okolini Nisa,ne znam u cemu je frka...ima neko podesavanje,zove se ''napajanje antene on/off'',probao sam obe opcije,ma jok..sta da radim?
 
Е, и мени се то на пар места дешавало до сад... има где иде глат, а има где неће да га светојованиш...и још нисам наиш'о на ваљано решење...
Ево, у комшилуку... 20м ваздушно... један комшија хвата сигнал без проблема, а други... јок...
ни да бекне...
а у радњама само слежу раменима и причају како калдрма нема фугну...
 
Da li je najblizi predajnik koji si tu hvatao digitalizovan ili je jos i analogan? Ako je bio dobar signal makar jednog kanala, trebalo bi da imas i sve digitalne kanale (12-14, zavisi sta je do sada ubaceno) i to svi istog kvaliteta posto su svi u jednom paketu. Ja sam postavio dva uredjaja na dva razlicita mesta i na svakom sam uhvatio po dva predajnika, tako imam po 28 programa (doduse, ovi sa nac. frek. se ponavljaju).
Da, prvi uredjaj sam promenio odmah jer je bio neispravan ali su bili vrlo ekspeditivni i zamenili ga za pola sata donoseci novi DVTB.
 
Па, овамо, у мом селу... некима ради, некима не... најближи репетитор је још увек аналогни... пар антена је мењано на свим локацијама где неће, у положајима у којима хвата редован сигнал... уређају који неће код једног, раде код другог...и обратно...
телевизоре нису још носали једни код других, али, сумњам да би ту већ могао лако да се испрати количник варијабила... хехехе
Главно питање је што овде у комшилуку... некима ради, некима не...
Што се мене лично тиче, телевизор могу и да укину...:mrgreen:
 
Da li je najblizi predajnik koji si tu hvatao digitalizovan ili je jos i analogan? Ako je bio dobar signal makar jednog kanala, trebalo bi da imas i sve digitalne kanale (12-14, zavisi sta je do sada ubaceno) i to svi istog kvaliteta posto su svi u jednom paketu. Ja sam postavio dva uredjaja na dva razlicita mesta i na svakom sam uhvatio po dva predajnika, tako imam po 28 programa (doduse, ovi sa nac. frek. se ponavljaju).
Da, prvi uredjaj sam promenio odmah jer je bio neispravan ali su bili vrlo ekspeditivni i zamenili ga za pola sata donoseci novi DVTB.
mi ovde smo oduvek primali signal sa planine Jastrebac. i analogni je oduvek bio slab,mada je uvek bilo barem prvog i drugog programa.a koliko ja znam,svi predajnici su sad digitalni. o.O
 
mi ovde smo oduvek primali signal sa planine Jastrebac. i analogni je oduvek bio slab,mada je uvek bilo barem prvog i drugog programa.a koliko ja znam,svi predajnici su sad digitalni. o.O

Jastrebac jos uvek emituje i analogni signal. Probaj ovako: povezi antenu direktno na tv i nadji analogne kanale. Tako ces ispitati da li ti je nova antena dobro povezana (nekada jedna mala licna moze da napravi problem ako dodiruje drugi pol).
Ako uspes da uhvatis RTS 2 dobar signal, onda bi trebalo da pronadjes i digitalne kanale.
Koji je to set box? Jel' imaju Uputstvo na Srpskom? Ja imam iskustva sa "Synergi" i "Bear".
 
pa napisao sam ja vec gore u postu,povezao sam direktno na tv antenu i radi,nema drugi,al ima prvi i belle amie,solidna slika i radi teletext.al u tjuner kad ubodem,nista ne nalazi.ja sam mislio da je digitalni signal zapravo puno jaci,kvalitetniji i da bolje probija prepreke.razocaro sam se i iznerviro.

Nisam napamet napisao 2. program jer RTS1 ide na VHF ( ne znam za Belami). Posto digitalni signal ide na UHF, potrebno je da imas dobar prijem nekog kanala na tom podrucju. Proveri jos jednom sve spojeve na antenskom kablu jer jedna licnica moze napraviti proglem kod slabih signala. Drugo ne znam sta da ti savetujem.

E, da. Proveri da li ti je dobar skart kabl. Cesto neki kontarkt ne bude dobar.
 
Poslednja izmena:
zdravo,uzeo sam neki digitalni prijemnik za 3.600 din,mogu i model da napisem,ako je bitno.uzeo sam novu Mikron-ovu grid antenu i lepo je povezao,i pojacivac i sve...stavio je na terasu i uperio tamo gde je i pre bila uperena stara antena za analognu tv...mada su antene iste,samo sto je ova nova,eto...e sad,ja povezem tu antenu u tv,direktno bez digitalnog tjunera.hvata mi par kanala ovde u rupi,bez problema.a kad povezem na tjuner,izbaci mi tamo logo proizvodjaca i podesavanja,da odaberem jezik,drzavu itd...i najbitnije,ja krenem skeniranje kanala,nikad mi nista ne nadje.ide skeniranje od 177 do 500mhz ili tako nesto,nemam pojma..znaci nema nista,a ja sam u okolini Nisa,ne znam u cemu je frka...ima neko podesavanje,zove se ''napajanje antene on/off'',probao sam obe opcije,ma jok..sta da radim?

Prvo, bacio si pare na antenu. Ne postoji digitalna antena, mogao si da koristis postojecu. Ako si sve dobro povezao, cini mi se da ti je problem sto ti skeniranje ide do 500mhz. To je nisko za digitalne kanale, ne znam za Jastrebac, ali Pljackovica u Vranju emituje kanale na 778mhz.
 
nisam bacio parice na antenu,nego sam pre toga imao neku logu (jagi) od 2 metra,koja inace hvata samo rts 1.resio sam problem,nova antena je morala da ide pod krov.signal je zasad slab,kao sto rece neko.kazu da ce da se pojaca do kraja meseca.morao sam antenu odvesti ispod krova i usmeriti sto bolje prema planini Jastrebac.nahvatao sam 14 kanaala,radi odlicno,uz povremeno kocenje/seckanje od 2-3 sekunde.i da,kupio sam neku filipsovu jacu plocicu,ali ne znam koliko ima uticaja u odnosu na onu crvenu,koja je dosla uz antenu,posto sam tu crvenu skartirao kao slabu.fala svima. :)
 
Kupio sam digitalni risiver "Bear" antenu nisam menjao imam Televes http://www.televes.com/en/catalogo/producto/dat-boss-790-uhf-6-unitspack i postavio sam je na motor tako da mogu menjat polozaj antene za pun krug,ono zbog cega pisem je da li gde ima spisak svih kanala sa frekvencijama na podrucju bivse YU tako da pokusam naci sto veci broj kanala,Trenutno imam nekih 40 programa sa dva polozaja antene (sever i istok) Hrvatski kanali i Srbski.
Takodje me zanima da li se i kako mogu gledati zakljucani kanali,nekad je za satelitske kanale bila mogucnost ubacivanja kljuceva koje sam nalazio na netu,da li postoji nesto slicno i za ove kanale?
 
Kupio sam digitalni risiver "Bear" antenu nisam menjao imam Televes http://www.televes.com/en/catalogo/producto/dat-boss-790-uhf-6-unitspack i postavio sam je na motor tako da mogu menjat polozaj antene za pun krug,ono zbog cega pisem je da li gde ima spisak svih kanala sa frekvencijama na podrucju bivse YU tako da pokusam naci sto veci broj kanala,Trenutno imam nekih 40 programa sa dva polozaja antene (sever i istok) Hrvatski kanali i Srbski.
Takodje me zanima da li se i kako mogu gledati zakljucani kanali,nekad je za satelitske kanale bila mogucnost ubacivanja kljuceva koje sam nalazio na netu,da li postoji nesto slicno i za ove kanale?

Postavis auto pretrazivanje i svi kanali koji su u paketu predajnika sa koga hvatas signal bice registrovani. E sad, posto mozes da menjas polozaj antene, mozda da pokusas da izvrsis autopretrazivanje na vise polozaja pa onda zapamti na kom polozaju koji predajnik hvatas. Broj kanala je odredjen paketom na svakom predajniku i nema veze sa polozajem antene za taj predajnik. Za sada svi imaju svih 6 kanala sa nac. frekv. (rts1 i 2, Pink, B92, Hepi, Prva) a ostali su razliciti za svaki predajnik (npr. sa Avale ide Studio B kao lokalna i jos neke lokalne i kablovske a sa Cota idu novosadske i vojvodjanske lokalne). Ja jednim polozajem antene hvatam i Avalu i Cot pa imam sve te kanale (28).
 
Ja sam nov ovde pa se ne snalazim ali imam i ja slican problem ovome.Imam denverov stb uredjaj skart kablom povezan sa sony trinitrokolor televizorom ali kanale nemam vec nedelju dana.Negde sam procitao da problem moze da predstalja antena sa pojacivacem tako da sam probao i antenu bez pojacivaca ali i dalje isto(u pitanju su sobne antene).Prilikom automatske pretrage kanala pretraga ide do nekih 200MHz ,onda naglo predje na 400 MHz.Ne razumem u cemu je problem s obzirom da sam u Beogradu.
 
Ja sam nov ovde pa se ne snalazim ali imam i ja slican problem ovome.Imam denverov stb uredjaj skart kablom povezan sa sony trinitrokolor televizorom ali kanale nemam vec nedelju dana.Negde sam procitao da problem moze da predstalja antena sa pojacivacem tako da sam probao i antenu bez pojacivaca ali i dalje isto(u pitanju su sobne antene).Prilikom automatske pretrage kanala pretraga ide do nekih 200MHz ,onda naglo predje na 400 MHz.Ne razumem u cemu je problem s obzirom da sam u Beogradu.

ja sam se iskreno namucio,evo i danas sam opet namestao antenu ispod krova,jer nedelju dana nije bilo digitalnog signala na vecini kanala,a juce je trajno iskljucena analogna tv.tako da,te sobne antene su zivo sra*nje,moras vanjsku antenu nabaviti i ako ti ne nadje signal na nekoj nizoj lokaciji (terasa),onda moras kao ja.dakle,na krov ili ispod krova,nije velika razlika.moras naci optimalni polozaj antene,jer,kako sam razumeo,signal je jos slab i nema ga svuda,znaci gustina (intenzitet) signala nisu razvijeni,tako da moras traziti neki optimalni polozaj i kalibrisati.znaci,idemo opet ono kao pre 30 godina,jedan sedi kod televizora,a neko gore da pomera antenu.da dodam da je jako bitno pomerati antenu u levu i desnu stranu,znaci okretati je,ali VRLO lagano,jer je signal jako osetljiv.trenutno je ovde kod mene kvalitet signala oko 55-60%,a intenzitet oko 59-63%,sto stvarno nisu neke zavidne vrednosti.nasao sam idealan polozaj antene i jedva je ucvrstio,a da ne poremetim signal znacajno.jos je poprilicno slab i nerasprostranjen signal i nije ni nalik onome sto pricaju na reklamama i kuju ga u zvezde,kao u sve u srbiji.znaci moras se pomuciti,jer mislim da ce da prodje jos neko vreme,dok taj signal ne postane bolji.i da,ume ponekad cesto da se zakoci slika na par sekundi i da pucketa zvuk,a nekad se to retko desava.prve programe nalazi tek na frekvenciji od oko 650MHz,onda ih naredja 13 ili 14 komada,ne secam se tacno,i mogu da kazem da RTS 1 najgore radi,to jest,dosta cesce se koci i zastaje,neznam zasto.
 
Poslednja izmena:
Da li negde ima popis svih kanala sa frekvencijama da mogu rucno pokusat trazit odredjeni kanal,kad idem na auto. trazenje kanala sa jednim polozajom antene pronadjem kanale i memorisem medjutim kad antenu okrenem na drugi polozaj i pokrenem auto.pretragu tad mi obrise prethodne kanale sto je zabelezio

Koliko se ja razumem, svaki dosadasnji predajnik emituje samo na jednoj frekvenciji i sadrzi paket kanala. promenom polozaja antene izgubio si signal sa tog predajnika i zato nemas vise te kanale. Dakle, kada podesis i nadjes kanale sa najblizeg predajnika, ne diraj vise nista. Ja imam 'srecu" da u ujednom polozaju antene "hvatam" i Avalu i Cot pa tako imam duplo vise kanala, mada se oni sa nac. frekv. nalaze u paketu svakog predajnika.
 
ja sam se iskreno namucio,evo i danas sam opet namestao antenu ispod krova,jer nedelju dana nije bilo digitalnog signala na vecini kanala,a juce je trajno iskljucena analogna tv.tako da,te sobne antene su zivo sra*nje,moras vanjsku antenu nabaviti i ako ti ne nadje signal na nekoj nizoj lokaciji (terasa),onda moras kao ja.dakle,na krov ili ispod krova,nije velika razlika.moras naci optimalni polozaj antene,jer,kako sam razumeo,signal je jos slab i nema ga svuda,znaci gustina (intenzitet) signala nisu razvijeni,tako da moras traziti neki optimalni polozaj i kalibrisati.znaci,idemo opet ono kao pre 30 godina,jedan sedi kod televizora,a neko gore da pomera antenu.da dodam da je jako bitno pomerati antenu u levu i desnu stranu,znaci okretati je,ali VRLO lagano,jer je signal jako osetljiv.trenutno je ovde kod mene kvalitet signala oko 55-60%,a intenzitet oko 59-63%,sto stvarno nisu neke zavidne vrednosti.nasao sam idealan polozaj antene i jedva je ucvrstio,a da ne poremetim signal znacajno.jos je poprilicno slab i nerasprostranjen signal i nije ni nalik onome sto pricaju na reklamama i kuju ga u zvezde,kao u sve u srbiji.znaci moras se pomuciti,jer mislim da ce da prodje jos neko vreme,dok taj signal ne postane bolji.i da,ume ponekad cesto da se zakoci slika na par sekundi i da pucketa zvuk,a nekad se to retko desava.prve programe nalazi tek na frekvenciji od oko 650MHz,onda ih naredja 13 ili 14 komada,ne secam se tacno,i mogu da kazem da RTS 1 najgore radi,to jest,dosta cesce se koci i zastaje,neznam zasto.

Imas li ti nekoga u komsiluku ko prima dobar signal? Kada ti "naredja 13ili 14 komada" to je to i ne diraj vise. Svi kanali dolaze u "paketu" na samo jednoj frekvenciji.
 
jedan komsija prima dobar signal i nije imao takve probleme kao ja,a udaljen je samo 500-tinak metara od mene.ali eto,los je signal i nepouzdan,kao telekomov 3g,boze me sacuvaj.nasao sam tih 13 kanala,ucvrstio sam antenu i necu je vise ni pipnuti.a danas su se pojavila sve ukupno 16 kanala,dodat je neki tv leskovac,tv kursumlija i jos ponesto,neznam tacno...signal oko 63%
 

Back
Top