Postojanje boga konačno dokazano: Naučnici pronašli šifrovanu poruku boga unutar DNK

proka

Legenda
Poruka
57.100
Postojanje boga konačno dokazano: Naučnici pronašli šifrovanu poruku boga unutar DNK



Istraživači sa Harvard univerziteta su juče objavili da su pronašli poruku od Boga zapisanu unutar ljudskog genoma.

U malo istraživanoj oblasti nekodirajuće DNK, tim vrhunskih genetičara je otkrio odlomak od 22 reči na drevnom aramejskom jeziku u kojem Bog potvrđuje svoje postojanje i svoju ulogu u stvaranju života na Zemlji.
Ovo neverovatno otkriće predstavlja neporeciv dokaz postojanja Boga i njegove uloge u stvaranju procesa evolucije putem prirodnog odabira.
Poruka je otkrivena kada su istraživači primetili čudne matematičke šablone u određenoj oblasti genoma.
POGLEDAJTE VIDEO:

„Bilo nam je jasno da šabloni nisu prirodni“, objašnjava Čarls Votson, vodeći naučnik projekta, „ali nismo mogli da pronađemo nikakvo ubedljivo objašnjenje za njih. Iz hira smo počeli da ukrštamo šablone sa jezičkim bazama podataka i bili smo šokirani kada smo shvatili da šabloni odgovaraju drevnom aramejskom jeziku“, rekao je on.
Zapanjen otkrićem, tim je kontaktirao jezičke stručnjake upoznate sa aramejskom jezikom – jezikom kojim se služio Isus Hrist.
Kada je poruka dekodirana, u njoj je pisalo:

„Pozdrav moja deco. Ja sam Jehova, jedini pravi Gospod. Pronašli ste tajnu postanja. Sada je podelite sa celim svetom“. Inače, Jehova je biblijsko ime za jevrejsko-hrišćanskog Boga.

Webtribune.rs


- - - - - - - - - -

http://webtribune.rs/postojanje-bog...i-pronasli-sifrovanu-poruku-boga-unutar-dnk/#

- - - - - - - - - -

na linku možete videti i video koji je u prilogu vesti
 
Postojanje boga konačno dokazano: Naučnici pronašli šifrovanu poruku boga unutar DNK



Istraživači sa Harvard univerziteta su juče objavili da su pronašli poruku od Boga zapisanu unutar ljudskog genoma.

U malo istraživanoj oblasti nekodirajuće DNK, tim vrhunskih genetičara je otkrio odlomak od 22 reči na drevnom aramejskom jeziku u kojem Bog potvrđuje svoje postojanje i svoju ulogu u stvaranju života na Zemlji.
Ovo neverovatno otkriće predstavlja neporeciv dokaz postojanja Boga i njegove uloge u stvaranju procesa evolucije putem prirodnog odabira.
Poruka je otkrivena kada su istraživači primetili čudne matematičke šablone u određenoj oblasti genoma.
POGLEDAJTE VIDEO:

„Bilo nam je jasno da šabloni nisu prirodni“, objašnjava Čarls Votson, vodeći naučnik projekta, „ali nismo mogli da pronađemo nikakvo ubedljivo objašnjenje za njih. Iz hira smo počeli da ukrštamo šablone sa jezičkim bazama podataka i bili smo šokirani kada smo shvatili da šabloni odgovaraju drevnom aramejskom jeziku“, rekao je on.
Zapanjen otkrićem, tim je kontaktirao jezičke stručnjake upoznate sa aramejskom jezikom – jezikom kojim se služio Isus Hrist.
Kada je poruka dekodirana, u njoj je pisalo:

„Pozdrav moja deco. Ja sam Jehova, jedini pravi Gospod. Pronašli ste tajnu postanja. Sada je podelite sa celim svetom“. Inače, Jehova je biblijsko ime za jevrejsko-hrišćanskog Boga.

Webtribune.rs


- - - - - - - - - -

http://webtribune.rs/postojanje-bog...i-pronasli-sifrovanu-poruku-boga-unutar-dnk/#

- - - - - - - - - -

na linku možete videti i video koji je u prilogu vesti
Blago tebi, Proko, neka ti nama jos dugo pozivis da nas uveseljavas. I jos na aramejskom. Ti si, Proko, nasa naucna uzdanica.

- - - - - - - - - -

Jesi li ozbiljan?
On, nas Proka, ozbilan je, ozbiljniji ne moze da bude. Kao celik ozbiljan.
 
ali vest je iznenadjujuca, bar toliko da nas malo mrdne iz učmalosti..

ja sam uvek bio za "opipljive" odgovore a ne za slepu veru..

Tekst potice sa stranice WITscience.org i predstavlja satirican pogled na stvari, isto kao i nas Njuz. Vest je vec bila na Krstarici pre jedno godinu dana i tada su se isto kao i ti primili jedino kreacionisti... Zato prestani da se blamiras...
 
ali vest je iznenadjujuca, bar toliko da nas malo mrdne iz učmalosti..

ja sam uvek bio za "opipljive" odgovore a ne za slepu veru..

- - - - - - - - - -

na kraju krajeva, buducnost lečenja svih bolesti je u otvaranju tajni genoma...

a sa druge strane, vera kaže da ne postoji bolest nego da postoji samo greh ?
A ti bi malo pripipavke? Opipljive, a! Na koju si bacio oko. Pazi na genom!
 
verujem vam, što da ne :D

- - - - - - - - - -

a tema je večita, zar ne?

od koga potičemo.....
pitanje dok je veka i sveta

jel znate onaj vic, kako ono ide..

mama, mama, tata kaže da smo postali od majmuna
a na to ce mama, vidi sine, možda njegova porodica ali moja porodica je od boga :hahaha:

Ti mislis da je bolje biti covek nego majmun? Sto je uvredjivo biti majmum? Ljudi su krvolocnije zveri od svake zivotinje.
Nijedan majmun nije ubio drugog, silovao mu zenu, pobio decu, zato sto on veruje u nevidljivog boga sa plavom bananom a drugi majmun u boga sa crevenom bananom.
Ljudi su to previse puta radili.
 
to je istina

secam se nekog filma koji sam davno gledao, u formi je dokumentarca

radi se upravo o tom odnosu, kakvi smo medjusobno, pa je prvo bilikako čovek lovi životinju.... puca, seče je, radi trofeja... i sl
drugi deo je bio kako životinja lovi čoveka... uglavnom scene iz safari parkova, brutalno ali nema iživljavanja
i treće najgore, kako čovek lovi čoveka.... zapamtio sam scenu gde od ubijene žene seku dojku da bi napravili duvankesu ...
bruka

istina je da je čovek najgori na planeti

ili kako ima jedna replika u filmu matriks, gde porede čoveka sa virusom jer ga smatraju da je bolest koja razara planetu

ide ovako: sličnost izmedju čoveka i virusa je u tome da se oboje nekontrolisano šire, preko resursa koje imaju u okruženju i truju sve oko sebe...
 
Postojanje boga konačno dokazano: Naučnici pronašli šifrovanu poruku boga unutar DNK



Istraživači sa Harvard univerziteta su juče objavili da su pronašli poruku od Boga zapisanu unutar ljudskog genoma.

U malo istraživanoj oblasti nekodirajuće DNK, tim vrhunskih genetičara je otkrio odlomak od 22 reči na drevnom aramejskom jeziku u kojem Bog potvrđuje svoje postojanje i svoju ulogu u stvaranju života na Zemlji.
Ovo neverovatno otkriće predstavlja neporeciv dokaz postojanja Boga i njegove uloge u stvaranju procesa evolucije putem prirodnog odabira.
Poruka je otkrivena kada su istraživači primetili čudne matematičke šablone u određenoj oblasti genoma.
POGLEDAJTE VIDEO:

„Bilo nam je jasno da šabloni nisu prirodni“, objašnjava Čarls Votson, vodeći naučnik projekta, „ali nismo mogli da pronađemo nikakvo ubedljivo objašnjenje za njih. Iz hira smo počeli da ukrštamo šablone sa jezičkim bazama podataka i bili smo šokirani kada smo shvatili da šabloni odgovaraju drevnom aramejskom jeziku“, rekao je on.
Zapanjen otkrićem, tim je kontaktirao jezičke stručnjake upoznate sa aramejskom jezikom – jezikom kojim se služio Isus Hrist.
Kada je poruka dekodirana, u njoj je pisalo:

„Pozdrav moja deco. Ja sam Jehova, jedini pravi Gospod. Pronašli ste tajnu postanja. Sada je podelite sa celim svetom“. Inače, Jehova je biblijsko ime za jevrejsko-hrišćanskog Boga.

Webtribune.rs


- - - - - - - - - -

http://webtribune.rs/postojanje-bog...i-pronasli-sifrovanu-poruku-boga-unutar-dnk/#

- - - - - - - - - -

na linku možete videti i video koji je u prilogu vesti

xaxaxaxa au
 
SENZACIONALNO OTKRIĆE Srbi i Deda Mraz imaju istog pretka
Milana Pejić | 22. 05. 2015. - 17:55h | Foto: Grafički studio Blica | Komentara: 4

Prema DNK analizama, Srbi su dalji rođaci sa Mađarima, Bavarcima... ali i sa ljudima iz Laponije.
(+)

Većina današnjih evropskih muškaraca vodi poreklo od malobrojnih ljudi iz bronzanog doba, pokazuju rezultati istraživanja DNK.

Istraživači su analizirali podatke 334 muškarca iz 17 različitih zemlja Evrope i sa Bliskog istoka fokusirajući se na DNK sekvence Y hromozoma koji se prenose isključivo po muškoj liniji. Na taj način moguće je pratiti tok nasleđivanja stotinama hiljada godina unazad.Tako se došlo do zaključka da dva od tri muškarca u Evropi potiču od tri porodice nastale pre otprilike 5.000 godina koje su se brzo proširile Starim kontinentom. Stručnjaci kažu da je do eksplozije muške populacije došlo u periodu socijalnih, ekonomskih i tehnoloških dostignuća.




- Umesto da se javljaju tokom paleolita kao lovci sakupljači, čini se da se većina modernih nacija naselila po Evropi nakon širenja poljoprivrede tokom neolita - rekao je vođa studije Mark Jobling, genetičar sa Univerziteta Lečester u Engleskoj.


On je dodao da su dominantni muškarci povezani sa ovim kulturama verovatno krivci za obrasce Y hromozoma koje vidimo danas.


Jedna od DNK mutacija povezana sa muškarcima današnje Evrope datira između 3700. i 6500. godine i ona se širila prema prostorima današnje Španije, Francuske, Italije, Engleske i Irske.


Druga koja vodi poreklo iz istog perioda danas je istaknuta u Holandiji, Mađarskoj, Srbiji, Bavarskoj i Laponiji, popularnoj domovini Deda Mraza.
Treća mutacija koja se desila u čoveku koji je živeo između 4570. i 7340. godine preovladava u Norveškoj.


Zajedno, naučnici su procenili, ove tri loze čine 63 posto evropske muške populacije.


- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/560759/SENZACIONALNO-OTKRICE-Srbi-i-Deda-Mraz-imaju-istog-pretka
 
Лажу! За мене постоје богови и богиње ја као мали бог.
mali Bog možeš biti samo na Božji način. trebaš u sebe ugraditi ćistu istinu i ljubav . samo istinom u sebi čovek može postati to što si poželeo. i to ne odmah. sva večnost čoveku stoji na raspolaganju. ma koliko ti to dugačkim izgledalo veruj da se ne zna šta je tu lepše i zanimljivije. putovanje ili cilj.
 
mali Bog možeš biti samo na Božji način. trebaš u sebe ugraditi ćistu istinu i ljubav . samo istinom u sebi čovek može postati to što si poželeo. i to ne odmah. sva večnost čoveku stoji na raspolaganju. ma koliko ti to dugačkim izgledalo veruj da se ne zna šta je tu lepše i zanimljivije. putovanje ili cilj.
Бог у кога ти верујеш није љубав већ чиста манифестација насиља над човеком, а са осталим би се сложио са тобом.
 
Бог у кога ти верујеш није љубав већ чиста манифестација насиља над човеком, а са осталим би се сложио са тобом.
šta će onome kooji može sve moguće nasilje? nasilje treba laži da se odbrani. istini ne treba takva pomoć,nasilje je do ljudi i njihovog vidjenja/neshvatanja Boga a ne samog Boga.

zamisli ovaj svet kao video igricu. sebe kao učesnika. a boga sa druge strane. ti si dakle biće na vejferu. a on u nekom drugom svetu.Bog te iz ovog sveta može lako preneti u neki drugi. i to će uraditi kad sazriš nad pitanjima koja su postavljena pred tebe.

samo što ti slabo ide...:mrgreen:optužuješ boga neosnovano umesto da tražiš krivicu kod sebe. a ako bi našao da je Bog kriv pa bio bi red da osim što optužiš i dokažeš krivicu.
 
Када прочиташ Библију можемо да причамо о природи Бога. Овако нема смисла ти ћеш само лупетати ко навијен.
jesi ti neki mazohista?

objasnio sam ti da ne trebam pročitati bibliju da bih pričao s tobom ili bilo kim... shvati to tako kao da je imam u genima. i da mi ne treba elektronski mikroskop da bi je čitao. a možeš da shvatiš i da mi se prividja... da je imam u stvari imam u mašti ili razumu,..

a ko zna šta si ti čitao pa stvorio uvrnutu predstavu o Bogu na osnovu pa opet ljudskog zapisa....stoga ima smisla da najpre pitaš druge ljude da ti je pojasne. a ne da pokazuješ kako loše zaključuješ i još gore sudiš. i svaku diskusiju samnom smaraš istom bedastoćom.
 

Back
Top