Da li je car Solomon u Carstvu nebeskom kod Boga?

НецаШмеца

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.309
Сећате га се? То је онај цар Соломон што је имао 300.000 жена и неколико стотина конкубина. Благо њему зар не?

Тема заразмишљање је следећа: ако је Соломон имао толико жена значи да је практивао пожуду, што је Христ касније забранио, намеће се питање да ли је он код Бога у Цасрству небеском?
 
Solomun nije u Bozjem carstvu, ali ce biti.

Zato sto se posle pokajao i prestao da cini greh.

Bas su ga i te mnoge zene navodile na greh.

Mada su to bile njegove vencane zene pa tako to nije bila preljuba.

U to vreme je to bilo uobicjano iako nije bilo Bogu po volji.

Dnas covek treba da ima jednu zenu.

Solomun nije u Bozjem carstvu jer ono tek dolazi.

U nebeskim dvorovima se nalzi samo Enoh, Ilija, Mojsije i jedna mala grupa koja je vaskrsla sa Isusom kao prvina zetve, simolizirjauci jevrejski przanik obrtanog snopa koji se time ispunio.

A velika zetva i veliko vaskrsenje dolazi prilikom drugog Isuovog dolaska, kada svi zajedno idu u nebeske dvorove, na kraju:

1.Thes 4:13 Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nadu;
1.Thes 4:14 Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim.
1.Thes 4:15 Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
1.Thes 4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhandjelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
1.Thes 4:17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
 
1. Carevima 11


1 Ali car Solomun ljubljaše mnoge žene tuđinke osim kćeri faraonove, Moavke, Amonke, Edomke, Sidonke i Hetejke,

2 Od ovijeh naroda za koje bješe rekao Gospod sinovima Izrailjevijem: ne idite k njima i oni da ne dolaze k vama, jer će zanijeti srce vaše za svojim bogovima. Za njih prionu Solomun ljubeći ih.

3 Te imaše žena carica sedam stotina, i tri stotina inoča; i žene njegove zanesoše srce njegovo.

4 I kad ostarje Solomun, žene zanesoše srce njegovo za tuđim bogovima; i srce njegovo ne bi cijelo prema Gospodu Bogu njegovu kao što je bilo srce Davida oca njegova.

5 I Solomun hođaše za Astarotom, boginjom Sidonskom, i za Melhomom, gadom Amonskim.

6 I činjaše Solomun što bješe zlo pred Gospodom, i ne hođaše sasvijem za Gospodom kao David otac njegov.


7 Tada sagradi Solomun visinu Hemosu, gadu Moavskom, na gori prema Jerusalimu, i Molohu gadu Amonskom.

8 Tako učini svijem ženama tuđinkama, te kađahu i prinošahu žrtve svojim bogovima.

9 A Gospod se razgnjevi na Solomuna što se odvrati srce njegovo od Gospoda Boga Izrailjeva, koji mu se bješe javio dva puta.

10 I bješe mu zapovjedio da ne ide za drugim bogovima, a on ne održa što mu Gospod zapovjedi.

11 I reče Gospod Solomunu: što se to nađe na tebi, i nijesi držao zavjeta mojega ni uredaba mojih, koje sam ti zapovjedio, zato ću otrgnuti od tebe carstvo i daću ga sluzi tvojemu.

12 Ali za tvojega vijeka neću to učiniti radi Davida oca tvojega; nego ću ga otrgnuti iz ruku sina tvojega,

13 Ali neću otrgnuti svega carstva; jedno ću pleme dati sinu tvojemu radi Davida sluge svojega i radi Jerusalima, koji izabrah.

14 I podiže Gospod protivnika Solomunu, Adada Idumejca, koji bijaše od carskoga roda u Idumeji.


Zato je zgresio i bio kaznjen :aha:
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da je iko stigao u raj ili pakao. Svi mrtvi, prosli, sadasnji i buduci, bez izuzetaka, bice mrtvi sve dok ne nastane smak sveta i ne dodje Strasni sudija da sudi ni po babu ni po stricevima. Na Strasnom sudu ce se vrsiti trijaza ko je za raj, a ko za pakao. Naravno, u paklu ce nastati neopisiva guzva, a raj ce biti gotovo pust, sa ponekim retkim bezgresnikom (citaj - ludom). I taj ili ta ce se grdno kajati sto se lisavao slatkog greha na zemlji, jer ce umirati od dosade setajuci se od jutra do mraka sa matorim i dosadnim, bradatim bogom i njegovim sinom koji ce mu svakodnevno sa pompom prepricavati svoj zivot i stradanja na zemlji, tj. prepricavace mu cetiri jevandjelja.
 
Poslednja izmena:
"
STARAC PORFIRIJE KAVSOKALIVIT
PODVIŽNIK LjUBAVI - PROZORLjIVI ČUDOTVORAC







MONAH AGAPIJE - BOŽANSKI OGANj KOJI JE STARAC PORFIRIJE ZAPALIO U MOME SRCU





Oštrouman ili glup?



Počeo sam polako i neusiljeno da otvaram svoje srce pred njim i da mu pričam o svemu što me je pritiskalo.

- Starče, želim da postanem monah. Volim monaški život. Želim da živim za Hrista. Često odlazim u jedan manastir. Međutim, u meni vlada prava zbrka; imam mnogo nedoumica. Recite mi, molim Vas: da li monah treba da bude oštrouman ili glup?

Jer, za sve što naumim da učinim, stalno me prekorevaju i kažu: "Monah nema svoje ličnosti. Ovde ne treba da činiš onako kako si dosad znao, nego kako si ovde zatekao, odnosno kako ti se kaže. Monah ne diže glavu niti protivreči".

Sa druge strane, slušam kako hvale svakoga ko nešto postigne: postigao je to jer je oštrouman i sve mu polazi za rukom. To me veoma zbunjuje.

Na to mi Starac odgovori:

- Čovek koji, poput monaha, preda svoje srce Hristu, postaje sasvim drugi čovek. Njegov um se otvara; biva ispunjen Hristom. Čuješ li? Jesi li me razumeo? Biva ispunjen Hristom. A kad su i um i srce nekog čoveka ispunjeni Hristom, onda je on mudar, onda je oštrouman - Duh Božiji ga poučava u svemu.

On je "oštrouman" ne u onom smislu kako to shvata svet - da daje odgovore koji će zadiviti druge, ili da neki posao radi bolje od drugih. Ne u tom smislu. Kako da ti to objasnim?

Pred teškoćama koje pred njega iskrsavaju, on se ne zbunjuje, ne očajava; pribegavajući Hristu, Koji je u njemu, pronalazi valjane i lake načine da te teškoće prevaziđe a da pri tom ne biva iznutra istrošen. Jesi li me shvatio, Georgije? (Izgovorio je moje tadašnje svetovno ime, iako me nikad za njega nije pitao, niti me je iko predstavio po imenu. Bio sam zapanjen.)

- Shvatio sam, Starče.

- Onaj ko je svoje srce predao Hristu, taj ne pati, bilo kakve teškoće da ga snalaze. On se raduje; preispunjen je unutarnjom radošću. Delatan je. Oprezan. Ne čini greške, ne nanosi štetu. Um, ruke, noge - pokreću se blagodaću Božijom. Kako takav čovek onda može biti glup?

Postoje, naravno, i slučajevi u kojima on treba da se pravi glup Hrista radi.

- Kako da se pravi glup?

Tako što prećuti ono što zna, ali sa nekim unutarnjim ciljem; tako što se pravi da ne razume, da ne zna, jer ima na umu neki dobar cilj. Tome će ga, malo-pomalo, naučiti Duh Sveti. Jer, kad je u nama Hristos, onda mi ne upravljamo sobom. Hristos živi u nama; On upravlja našim životom. ".

Sa:
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/StaracPorfirije/Lat_StaracPorfirije38.htm
 
Сећате га се? То је онај цар Соломон што је имао 300.000 жена и неколико стотина конкубина. Благо њему зар не?

Тема заразмишљање је следећа: ако је Соломон имао толико жена значи да је практивао пожуду, што је Христ касније забранио, намеће се питање да ли је он код Бога у Цасрству небеском?

Kako lako odbacujete sve. :( a tako je sve jednostavno.

Car Solomon u "snu" kao i svi mrtvi http://religija.me/osnove/Sta_se_dogadja_sa_covjekom_kad_umre.pdf

To sto je imao mnogo zena i sto je zanemario Boga u vecem delu svog zivota isto je kao sto i ti i ja svaki dan zanemarujemo Boga "klanjajuci" se drugim "bogovima". Npr. spamujemo, gledamo fudbal redimo sve i svasta sto nije u funkciji plana spasenja preko Hrista i ljudi koji propovedaju Jevandjelje. Svaki covjek je rodjen gresan i ma koliki greh bio ako se pokaje iz srca Bog mu je spreman oprostiti. Tako je bilo sa Solomonom, na kraju je shvatio da je sve u zivotu tastina osim Boga. I car Navuhodonosor iz Vavilona je takodje to shvatio na kraju.
 
Сећате га се? То је онај цар Соломон што је имао 300.000 жена и неколико стотина конкубина. Благо њему зар не?

Тема заразмишљање је следећа: ако је Соломон имао толико жена значи да је практивао пожуду, што је Христ касније забранио, намеће се питање да ли је он код Бога у Цасрству небеском?

Брате, имаш неки извор, оно поглавље ђе ћитап вели да је тако, баш ме занима :lol: Мислим, ако је имао 300.000 и (још важније) ако је успео да одради бар једном нешто са сваком, онда му Царство Небеско не треба бар још три хиљаде година :lol:
Мислим, може да спава, како то већ каже чика Мирољуб тумачећи Библију (а то се односи и на свеце којима се православци моле - ако нисте знали, они спавају, дакле немају свест, џаба их молите за услуге).
Узгред, да мало досолим Христ је подржао све раније хебрејске законе, а једна од десет Мојсијевих заповести јасно каже ...
 
Solomon je ovako zavrsio svoj zivot:
1. Ali car Solomun ljubljase mnoge zene tudjinke osim kceri Faraonove, Moavke, Amonke, Edomke, Sidonke i Hetejke, 2. Od ovih naroda za koje bese rekao Gospod sinovima Izrailjevim: Ne idite k njima i oni da ne dolaze k vama, jer ce zaneti srce vase za svojim bogovima. Za njih prionu Solomun ljubeci ih. 3. Te imase zena carica sedam stotina, i tri stotina inoca; i zene njegove zanesose srce njegovo.
4. I kad ostare Solomun, zene zanesose srce njegovo za tudjim bogovima; i srce njegovo ne bi celo prema Gospodu Bogu njegovom kao sto je bilo srce Davida, oca njegovog. 5. I Solomun hodjase za Astarotom, boginjom sidonskom, i za Melhomom, gadom amonskim.
6. I cinjase Solomun sta bese zlo pred Gospodom, i ne hodjase sasvim za Gospodom kao David, otac njegov. 7. Tada sagradi Solomun visinu Hemosu, gadu moavskom, na gori prema Jerusalimu, i Molohu gadu amonskom. 8. Tako ucini svim zenama tudjinkama, te kadjahu i prinosahu zrtve svojim bogovima.
9. A Gospod se razgnevi na Solomuna sto se odvrati srce njegovo od Gospoda Boga Izrailjevog, koji mu se bese javio dva puta, 10. I bese mu zapovedio da ne ide za drugim bogovima, a on ne odrza sta mu Gospod zapovedi.
11. I rece Gospod Solomunu: Sto se to nadje na tebi, i nisi drzao zavet moj ni uredbe moje, koje sam ti zapovedio, zato cu otrgnuti od tebe carstvo i dacu ga sluzi tvom....

По овоме цар Соломон ће горети у паклу после страшног суда.
 

Back
Top