superman

koto

Buduća legenda
Poruka
42.580
Obeć'o sam ti bio brda i doline
Kad sam kleknuo pred tebe na rizol.
Rekoh, pokaži zvijezdu koju da ti skinem
S dvadeset se život činio kao švedski stol

A na nama je samo da odlučimo kamo
Sve će se drugo već nekako naći
Tvoj Superman s fudbalerkom će se
Već nekako snać

Dao bih sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima

Sad nas gledam u tom crno bijelom spotu
Što ga farovi auta vrte na stropu
Pokušavam u sebi posložiti stvari
Ne znam da l' im je mjesto u srcu il' glavi.

I dalje smo tu ti, ja i moj tata
Naša velika ljubav na premalo kvadrata
I dalje moja draga spava
U sobi gdje sam lijepio slike iz Brava


Dao bih sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima

Pun mi je ***** više praznih priča
I malog macchiata i velikih Hrvata
Večeras me pred zgradom čeka ekipa
I sutra ćemo zauvijek zalupiti vrata

Ako što krene po zlu, pitat ćeš me sigurno
Molim te, reci mi, što ti je to trebalo?
Shvati me, strah me je da tebi ne potonem
Moram znati da sam probao dati
sve te noći da,da ostanem taj čovjek u
tvojim očima

Dao sam sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima


dakle pitanje za gospodu..da li se trudite da ostanete "to" u njenim ocima
pitanje za dame..da li je on jos uvek "to"u vasim ocima

da li to uopste jos postoji
koliko je realno..
opletite :aha:
 
Obeć'o sam ti bio brda i doline
Kad sam kleknuo pred tebe na rizol.
Rekoh, pokaži zvijezdu koju da ti skinem
S dvadeset se život činio kao švedski stol

A na nama je samo da odlučimo kamo
Sve će se drugo već nekako naći
Tvoj Superman s fudbalerkom će se
Već nekako snać

Dao bih sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima

Sad nas gledam u tom crno bijelom spotu
Što ga farovi auta vrte na stropu
Pokušavam u sebi posložiti stvari
Ne znam da l' im je mjesto u srcu il' glavi.

I dalje smo tu ti, ja i moj tata
Naša velika ljubav na premalo kvadrata
I dalje moja draga spava
U sobi gdje sam lijepio slike iz Brava


Dao bih sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima

Pun mi je ***** više praznih priča
I malog macchiata i velikih Hrvata
Večeras me pred zgradom čeka ekipa
I sutra ćemo zauvijek zalupiti vrata

Ako što krene po zlu, pitat ćeš me sigurno
Molim te, reci mi, što ti je to trebalo?
Shvati me, strah me je da tebi ne potonem
Moram znati da sam probao dati
sve te noći da,da ostanem taj čovjek u
tvojim očima

Dao sam sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima


dakle pitanje za gospodu..da li se trudite da ostanete "to" u njenim ocima
pitanje za dame..da li je on jos uvek "to"u vasim ocima

da li to uopste jos postoji
koliko je realno..
opletite :aha:

Uvek sam izbegavala ovu pesmu... zbog primera iz moje okoline... zbog tih primera nikad nisam ni imala neka preterana ocekivanja od medjuljudskih odnosa i vecito manje dajem nego sto uzimam.. Slabo da me sta moze iznenaditi na duze staze, moze na sekund, onda u glavi preslozim kako realno idu stvari i potegnem kocnicu. Znam da to nije zivot, valjda ga zato i zivim kroz filmove, knjige i muziku... treba osetiti tu strast i strah i sve zivo, ja ne mogu, upravo zato sto znam sta dolazi posle toga. Nekako svi zavrsimo samleveni. I u svojim ocima i u ocima drugih. Nekako kazes, uradis, a onda se ispostavi. Nekako svi zavrsimo na istom mestu i samo onima koji najmanje razmisljaju bude zadovoljavajuce.
Ne ocekujem. Nikada niko nije ni bio "to" u mojim ocima. Ne bacam taj teret ni na koga. Nomad sam i nomade volim. Ne zelim ni da ja nekome budem "to", ne mogu ni ja podneti iskreno da kazem. Zato smo tu zbog obostrane koristi, zbog obostrane perspektivnosti, zbog obostranih smetnji i praznina. Batalim cim vidim da se neko zanosi, da ima dublje poente sve. Nisam ja kapacitet za to, nemam zeludac, a sa nesvesnim povredjivanjem ljudi i okretanjem glave na drugu stranu u fazonu bas me briga sam zavrsila pre koju godinu.
Jednom sam bila u odnosu koji se strmoglavio u to ludilo, nije se dalo prekinuti, jos gore je bilo za nastaviti.. bilo proslo, ne ponovilo se. Sad se druzim sa ljudima koji imaju tegove na nogama, u vezi sam sa njima, zivim sa njima. Nekako ti njihovi tegovi pomazu i meni da ostanem pri zemlji. Lako odletim, vrlo lako, do plafona i odem dalje.. a nisam kapacitet da probijem taj plafon, vec sam ona sto slomi vrat. Neka hvala.
 
Poslednja izmena:
e moja koto :aha:
odgovoricu i ja tebi kroz stihove

Svako jutro tu na stolu
dorucak te ceka
Vruca turska kafa
'kojom pocinjes dan
Novine i cigarete
da ti bude sve po volji
da kad od kuce krenes
budes zadovoljan

Svako jutro kad se budis
ja poljubim ti oci
Sve ruzne snove oteram sto sanjao si
Al dok smesim se ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te

Ja nisam super zena
Ja nisam ta sto san ispunjava
a sama nikad ne sanja
Pa ja sam samo zena
Meni treba vise od reci
vise od dodira
Meni trebas samo ti

Kada pratim te do lifta
kazes javicu se s posla
I poljubis me ovlas
kao da umoran si
Ja ne mogu da te shvatim
a jos manje da te vratim
Gdje sam to pogresila
daj reci mi

Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te

Ja nisam super zena....
 
ja slusam pesmu, i skontam da nemam stav..
meni je toliko davno neko bio"to" da sam sasvim zaboravila kako je to..

a " to" je mnogo vise od ljubavi, "To" je On , Muskarac, Glava, Stub, Oslonac. Sto neko rece nekidan, stena.

koliko je realno moguce u ovoj srbiji biti "to"
strasan je to teret..
da li on moze biti On ako nije "To"?
 
prvo, jedno veliko :heart: za Hladno pivo, jako ih volim, jako. Doduse Samo za taj osecaj je moja omiljena, ali moze sve, moze.
Sviraju kako ja volim-zestoko.

Elem, ako sam dobro razumela i pesmu i temu, nije poenta ni u kakvom ludilu niti Ana Karenjina vs Vronski strastima, nego da te voljena osoba gleda onako kako te je gledala sa pocetka veze. I tihe ljubavi su velike ljubavi, ne mora sve da eksplodira oko vas kada ste zajedno? NIkako da shvatim zasto se velike emocije vezuju za masinu za mlevenja mesa, kostiju, dzigerice..ok, bude i toga, ali dajmo se uozbiljiti..ljubav je ljubav je ljubav, meine damen und herren.tou sluicaju da niste znali i da ste cekali mene da vam objasnim.
Dakle, postoji i realno je.. Zaebaces se pet puta i petnaest puta, ali ces vremenom (ako imas vise srece to ce biti to ranije, ali ebi ga i oziljci se broje u zivot) nekako, prateci neke mrvice u sumi, doci i do onoga ko ce ti biti zauvek taj. Kada god ga pogledas.I pitaces se koliko glup si bio/bila ranije, a taj neko je sve vreme bivstvovao na ovom svetu, pored tebe.

I bice trenutaka, uvek ih bude, kada ces spustiti glavu i trenutaka kada ces brojati do deset i trenutaka u kojima ces zbog carapa na podu glumiti mladju sestru Ilije gromovnika, ali, ali...
imam oko sebe parove koji zrace tim ti si za mene taj vajbom i posle x godina zabavljanja ili braka. volela bih da imam i umem da zadrzim isti taj osecaj.
i, sto je jos vaznije mozda, volela bih da i ja ostanem ta kada god me pogleda, makar i u ljutnji, tuzi ili najobicnijoj slinavoj kijavicavoj fazi.

I, nekako mislim, da sve ironije, sarkazmi, izvrtanje ruglu i lepljenje etiketa patetika preko iskrenih emocja, vise znace plac deteta u mracnoj sumi, nego nesto drugo.


ako sam omasila temu, prastaj. :)
 
prvo, jedno veliko :heart: za Hladno pivo, jako ih volim, jako. Doduse Samo za taj osecaj je moja omiljena, ali moze sve, moze.
Sviraju kako ja volim-zestoko.

Elem, ako sam dobro razumela i pesmu i temu, nije poenta ni u kakvom ludilu niti Ana Karenjina vs Vronski strastima, nego da te voljena osoba gleda onako kako te je gledala sa pocetka veze. I tihe ljubavi su velike ljubavi, ne mora sve da eksplodira oko vas kada ste zajedno? NIkako da shvatim zasto se velike emocije vezuju za masinu za mlevenja mesa, kostiju, dzigerice..ok, bude i toga, ali dajmo se uozbiljiti..ljubav je ljubav je ljubav, meine damen und herren.tou sluicaju da niste znali i da ste cekali mene da vam objasnim.
Dakle, postoji i realno je.. Zaebaces se pet puta i petnaest puta, ali ces vremenom (ako imas vise srece to ce biti to ranije, ali ebi ga i oziljci se broje u zivot) nekako, prateci neke mrvice u sumi, doci i do onoga ko ce ti biti zauvek taj. Kada god ga pogledas.I pitaces se koliko glup si bio/bila ranije, a taj neko je sve vreme bivstvovao na ovom svetu, pored tebe.

I bice trenutaka, uvek ih bude, kada ces spustiti glavu i trenutaka kada ces brojati do deset i trenutaka u kojima ces zbog carapa na podu glumiti mladju sestru Ilije gromovnika, ali, ali...
imam oko sebe parove koji zrace tim ti si za mene taj vajbom i posle x godina zabavljanja ili braka. volela bih da imam i umem da zadrzim isti taj osecaj.
i, sto je jos vaznije mozda, volela bih da i ja ostanem ta kada god me pogleda, makar i u ljutnji, tuzi ili najobicnijoj slinavoj kijavicavoj fazi.

I, nekako mislim, da sve ironije, sarkazmi, izvrtanje ruglu i lepljenje etiketa patetika preko iskrenih emocja, vise znace plac deteta u mracnoj sumi, nego nesto drugo.


ako sam omasila temu, prastaj. :)

Sigurno si citala Necistu krv. Sofkin kraj... svi mi imamo takav neki kraj, retki su oni koji zadrze kontinuitet. Dobro ta prica jeste ekstremna, neko pukne na jednu, neko na drugu stranu. Meni je to bolno, ma koliko banalna prica bila, te promene kod ljudi koje su neminovne... kakve god bile nisu ono na sta si pristao na pocetku.
 
koliko sam ja shvatila pesmu, on pati jer se nije materijalno ostvario onako kako je mislio da ce sa 20..i nije joj pruzio ono sto je mislio da ce pruziti..
to je nesto sto se decacima usadjuje, da moraju biti hranitelji, nosioci porodice..a znamo svi kakav je zivot u srbiji bio poslednjih 20 godina..
veoma veliki broj muskaraca je veoma nezadovoljan svojim statusom, sto finsijskim sto poslovnim, i to se odrazava na musko-zenske odnose..
pri tome, ne mislim na sponzorsk evartijante, nego na upravo tu musku potrebu da moze da se brine za porodicu..

- - - - - - - - - -

ali nema veze, nije vazno kako je ko shvatio, neka se tema odvija svojim tokom..
teme ionako imaju svoj zivot neovisan od otvaraca. nikad se ne zna de ce okrenuti:lol:
 
koliko sam ja shvatila pesmu, on pati jer se nije materijalno ostvario onako kako je mislio da ce sa 20..i nije joj pruzio ono sto je mislio da ce pruziti..
to je nesto sto se decacima usadjuje, da moraju biti hranitelji, nosioci porodice..a znamo svi kakav je zivot u srbiji bio poslednjih 20 godina..
veoma veliki broj muskaraca je veoma nezadovoljan svojim statusom, sto finsijskim sto poslovnim, i to se odrazava na musko-zenske odnose..
pri tome, ne mislim na sponzorsk evartijante, nego na upravo tu musku potrebu da moze da se brine za porodicu..

- - - - - - - - - -
Dobro, jesam sirila temu bzv, jer mi materijalno nije primarno trenutno i nisam odgajana tako da je musko odgovorno za materijalnu situaciju. Ja sam pricala o nekim drugim stvarima koje ljudi treba da pruze jedno drugom..

ali nema veze, nije vazno kako je ko shvatio, neka se tema odvija svojim tokom..
teme ionako imaju svoj zivot neovisan od otvaraca. nikad se ne zna de ce okrenuti:lol:
Dobro, jesam sirila temu bzv, jer mi materijalno nije primarno trenutno i nisam odgajana tako da je musko odgovorno za materijalnu situaciju. Ja sam pricala o nekim drugim stvarima koje ljudi treba da pruze jedno drugom..
 
ja slusam pesmu, i skontam da nemam stav..
meni je toliko davno neko bio"to" da sam sasvim zaboravila kako je to..

a " to" je mnogo vise od ljubavi, "To" je On , Muskarac, Glava, Stub, Oslonac. Sto neko rece nekidan, stena.

koliko je realno moguce u ovoj srbiji biti "to"
strasan je to teret..
da li on moze biti On ako nije "To"?

A sad sam pročitala pesmu do kraja...:rotf:

Čuj, draga moja, uvek se možete lagati na jedan fin način. To je ona korisna laž, takoreći mašta.

Dok ga držiš pod ruku, ili dok šetate zagrljeni, kažeš mu
- Kako si jak, kako si čvrst i za sve sposoban.:zaljubljena:
A on kaže:
- Kupiću ti ovakvog malog pežoa da sa njim ideš na posao. :zaljubljena:
 
aha, ok, ok, mislila sam na Njega kao svoju drugu polovinu, ne na Njega kao hranitelja.
uf, tesko pitanje..mozemo da idealizujemo situaciju i kazemo da novac nije vazan, a jeste. hm, mozda je kvaka u tome da se on oseca neprilagodjeno i nedovoljno uspesno, manje muskarac, ukoliko ne moze da iznese sve te zahtevane hraniteljotacljubavnik role i onda svoj nemir prenese i na nju.a ona je i sama vec naceta borbom za opstanak u uslovima u kojima veci deo populacije sa ovih prostora zivi.
tu vealjda treba stati i ostati i znati reci dosta je bilo.neko ce da potone, ali zelim da verujem da ce vecina ipak doplivati do obale.
tesko je svima, ali lakse je uz saborca, majku mu. e sad, kukavicluk je podviti rep i cvileti, i to je je jedino sto ja ne bih trpela.ne kukam ni sama, e neces mi ni ti kukati, majcin sine. jescemo poparu, ali depresiju ostavi iza coska ili za nekog drugog.

@atavizam, citala sam Necistu krv, ali ako sad krenem da raspredam o tome, necu stati dva dana. imam potpuno drugaciji pogled na tu knjigu od vecine sa kojima sam o njoj razgovarala, pa ne bih sad i ovde jela gomna o tome.
 
@atavizam
ssuper si odgovorila na temu. iskreno.
@antigona
e , a ko ne moze da ti kupi pezoa, a teo bi?:)

Muškarci (ne svi) svoje sposobnosti potvrđuju ukoliko su u stanju da odgovore na potrebe svoje porodice.
Ponekad je u našoj državi nemoguće izboriti se za pristojan život, a o pežou da ne govorimo.
Naravno da nisam tražila pežo, ali bitno je da i dalje muškarac želi da ti život učini boljim, bez obzira što nije u mogućnosti.

Bitna je volja i želja, a da bi bio voljan, moraš i ti da kažeš neku lepu reč ili nešto uradiš.:)
(Pod uslovom da niste prethodnog dana bili u svađi) :lol:
 
Obeć'o sam ti bio brda i doline
Kad sam kleknuo pred tebe na rizol.
Rekoh, pokaži zvijezdu koju da ti skinem
S dvadeset se život činio kao švedski stol

A na nama je samo da odlučimo kamo
Sve će se drugo već nekako naći
Tvoj Superman s fudbalerkom će se
Već nekako snać

Dao bih sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima

Sad nas gledam u tom crno bijelom spotu
Što ga farovi auta vrte na stropu
Pokušavam u sebi posložiti stvari
Ne znam da l' im je mjesto u srcu il' glavi.

I dalje smo tu ti, ja i moj tata
Naša velika ljubav na premalo kvadrata
I dalje moja draga spava
U sobi gdje sam lijepio slike iz Brava


Dao bih sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima

Pun mi je ***** više praznih priča
I malog macchiata i velikih Hrvata
Večeras me pred zgradom čeka ekipa
I sutra ćemo zauvijek zalupiti vrata

Ako što krene po zlu, pitat ćeš me sigurno
Molim te, reci mi, što ti je to trebalo?
Shvati me, strah me je da tebi ne potonem
Moram znati da sam probao dati
sve te noći da,da ostanem taj čovjek u
tvojim očima

Dao sam sve te noći da,da ostanem taj čovjek u tvojim očima


dakle pitanje za gospodu..da li se trudite da ostanete "to" u njenim ocima
pitanje za dame..da li je on jos uvek "to"u vasim ocima

da li to uopste jos postoji
koliko je realno..
opletite :aha:

Tesko neko postaje to..ali kad postane, to ce biti uvek.
 
Не волим ја мушкарце-стене. Не треба ми то.

To ne postoji. Svako ljudsko bice je ranjivo. Niti je realno ocekivati da ce tvoj partner biti doveka savrsen i nepogresiv, jer svi gresimo.

Ko nije spreman da oprosti gresku osobi koju voli ili neku slabosti, i ne voli stvarno.

Ali ako se to pretvori u stalno posrtanje i stalno ispoljavanje slabosti, onda je to nesto drugo.
 
dakle pitanje za gospodu..da li se trudite da ostanete "to" u njenim ocima
pitanje za dame..da li je on jos uvek "to"u vasim ocima

da li to uopste jos postoji
koliko je realno..
opletite :aha:
Zanimljivo pitanje.

Slika drugog u sopstvenim očima iliti "to" se obično vezuje za ponašanje te osobe prema nama, o kom ponašanju, jelte, ovisi hoće li "to" i dalje ostati "to" ili će u očima pasti, pri čemu se zaboravlja da na "to" i te kako utiče naša slika koju smo o toj osobi stvorili, naša očekivanja od te osobe koja mogu biti više ili manje (ne)realna, i naš stepen suštinskog (ne)prihvatanja te osobe o kom (ne)prihvatanju ovisi očekujemo li da se ista menja onako kako bismo mi hteli, ili je volimo takvu kakva jeste.

Verujem da "to" postoji i da može da opstane uz prihvatanje realnog partnera, svest da se i partner i mi i veza/brak neminovno menjaju, i prihvatanje tih promena i pronalaženje novih načina i tačaka spajanja, i kad stare tačke nestanu. "To" je valjda ljubav, a i kad nestane ljubavi, "to" može i dalje da egzistira kroz poštovanje.

A pare..... o parama je zaludno pričati na ovom našem podneblju, osim što bih dodala da između "toga" i para ne pronalazim zajedničku vezu.
 
Zanimljivo pitanje.

Slika drugog u sopstvenim očima iliti "to" se obično vezuje za ponašanje te osobe prema nama, o kom ponašanju, jelte, ovisi hoće li "to" i dalje ostati "to" ili će u očima pasti, pri čemu se zaboravlja da na "to" i te kako utiče naša slika koju smo o toj osobi stvorili, naša očekivanja od te osobe koja mogu biti više ili manje (ne)realna, i naš stepen suštinskog (ne)prihvatanja te osobe o kom (ne)prihvatanju ovisi očekujemo li da se ista menja onako kako bismo mi hteli, ili je volimo takvu kakva jeste.

Verujem da "to" postoji i da može da opstane uz prihvatanje realnog partnera, svest da se i partner i mi i veza/brak neminovno menjaju, i prihvatanje tih promena i pronalaženje novih načina i tačaka spajanja, i kad stare tačke nestanu. "To" je valjda ljubav, a i kad nestane ljubavi, "to" može i dalje da egzistira kroz poštovanje.

A pare..... o parama je zaludno pričati na ovom našem podneblju, osim što bih dodala da između "toga" i para ne pronalazim zajedničku vezu.
Kako nema zajednicke veze?
Ljudi se dosta menjaju u toku prezivljavanja i krpljenja kraja sa krajem...
 
Tačno, menjaju se.
Ali način na koji se menjaju ne ovisi o parama, već o njihovoj psihi, psihičkoj stabilnosti i podršci bračnog partnera ili odsustvu iste.

Pa svi smo mi razliciti i imamo razlicite kapacitete za neke stvari. Ali kad se osvrnem oko sebe gomila ispraznih sudbina je upravo tako i nastala, golim prezivljavanjem. Sto je najgore ti ljudi i nisu alavi za pare, al' nedostatak istih donosi izvesna ponizenja koja ne moze svako da proguta...
 

Back
Top