Teisticko antiidealizovanje covjeka, i to onog koji je...
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Teisticko antiidealizovanje covjeka, i to onog koji je...

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Teisticko antiidealizovanje covjeka, i to onog koji je...

Onog koji je od svih tvojih poznanika ili od ocima vidjenih a ne poznatih trenutno najbolji covjek...

Teizam kaze da nije onaj/oni koji su trenutno (jednako) najbolji ljudi na svijetu od svih koje znamo zasluzni onoga cega Bog jeste: toga da se za njih zrtvujem, da za njih ubijem neprijatelja njihovog, da njih slavim, da im se klanjam, da im odam duzno postovanje, i trazi od mene (i svakoga) da se za nesto sto mozda i ne postoji zrtvujem, da ratujem za to, jer hriscanstvo (barem ono) uvjek prica kako je i najbolji covjek gresan, a kako je Bog na nacin koji ne treba da nam bude poznat sposoban da tamo gdje izazova i "lepote greha" nema odrekne svoju volju od onoga sto mu tamo (gdje ima svega, u Raju) i ne treba da bi dosao do ljepote uzitka - grijeha.

Trazi se filozofsko objasnjenje za ovaj fenonomen...

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Podrazumevano Re: Teisticko antiidealizovanje covjeka, i to onog koji je...

Al si ga napisao, sve to covek razume

Poznat Branimir76 (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    164

Citat Original postavio MNI Pogledaj poruku
    Onog koji je od svih tvojih poznanika ili od ocima vidjenih a ne poznatih trenutno najbolji covjek...

Teizam kaze da nije onaj/oni koji su trenutno (jednako) najbolji ljudi na svijetu od svih koje znamo zasluzni onoga cega Bog jeste: toga da se za njih zrtvujem, da za njih ubijem neprijatelja njihovog, da njih slavim, da im se klanjam, da im odam duzno postovanje, i trazi od mene (i svakoga) da se za nesto sto mozda i ne postoji zrtvujem, da ratujem za to, jer hriscanstvo (barem ono) uvjek prica kako je i najbolji covjek gresan, a kako je Bog na nacin koji ne treba da nam bude poznat sposoban da tamo gdje izazova i "lepote greha" nema odrekne svoju volju od onoga sto mu tamo (gdje ima svega, u Raju) i ne treba da bi dosao do ljepote uzitka - grijeha.

Traži se preformulisanje podebljanog, jer eno je gospođa sintaksa gde pokušava da se ubije motikom.
    BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA... A KAD ĆEŠ ŽIVETI? - Meša Selimović

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Branimir76 Pogledaj poruku
    Traži se preformulisanje podebljanog, jer eno je gospođa sintaksa gde pokušava da se ubije motikom.
    Za one koji nemaju kapaciteta da zapamte recenicu duzu od 20 rijeci pa ne mogu da je svhate tema nije ni pisana. Ja nemam problema sa sintaksom, a ti imas ili sa medijalnim dijelom sljepoocnog reznja mozga (moguce lezije od alkohola, prisutne kod vecine ljudi), ili sa psihom...

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Za one koji nemaju kapaciteta da zapamte recenicu duzu od 20 rijeci pa ne mogu da je svhate tema nije ni pisana. Ja nemam problema sa sintaksom, a ti imas ili sa medijalnim dijelom sljepoocnog reznja mozga (moguce lezije od alkohola, prisutne kod vecine ljudi), ili sa psihom...
    Obrati pažnju na drugi deo pesme:"Pomozi bože ne znam kako ću sa ženama,ne znaš jer piće teče tvojim venama..."
    Tako da...kokoda...
    https://youtu.be/rbR3E1vhhtY

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Reči ćeš da nije piće več nešto drugo...To što se ne slažemo u pojedinostima je estetsko pitanje i ne treba ga dizati na akademski nivo...
    Poslednji put ažurirao/la Dragoljub69 : 22.05.2015. u 15:35
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Obrati pažnju na drugi deo pesme:"Pomozi bože ne znam kako ću sa ženama,ne znaš jer piće teče tvojim venama..."
    Tako da...kokoda...
    https://youtu.be/rbR3E1vhhtY

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Reči ćeš da nije piće več nešto drugo...To što se ne slažemo u pojedinostima je estetsko pitanje i ne treba ga dizati na akademski nivo...
    Prase tece mojim venama. (Jeo sam prasetinu.) Evo da vam objasnim nepismenjaci jedni:
    Reko sam da nije nikakvo cudo ako je neko tamo gdje ne mora da se napravi grijeh da bi se imalo sve (u Rajskim uslovima dakle, a oni su navodno u Raju) bezgresan.

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Mora da ti u Sutomore pljušti i šušti kiša pa ti fjaka...
    I sjeba si to u niku naziv-tresila ti se ruka na tastaturi ili čemu već...
    Piše se MNE (mutavo "mene" valjda)a ne MNI...Ako li je i umetnički,baš i nije velik
    otklon...
    Al hajde,kakvi ste-još ste i dobri...
    Ali pod monitoringom da se razumemo...Da prevedem:samo vas gledamo...
    Da...i da te pitam...Kome fale sad one tone bijelog uhapšene u Portugalu s kojima se i naš junoša
    Stefanović kiti...?

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    252
    Reputaciona moć
    221

Од када је Кант уништио сваку спекулативну метафизику а са њом и теологију, одговор на таква питања о богу, рају и осталим инфатилним пројекцијама вас верника, не можеш тражити у филозофији, већ међу онима који не умеју да мисле, него верују у пројектовани ауторитет на небу.

За такве наивне, безвезне инфатилности као што рекох, одавно нема места у филозофији.

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Од када је Кант уништио сваку спекулативну метафизику а са њом и теологију, одговор на таква питања о богу, рају и осталим инфатилним пројекцијама вас верника, не можеш тражити у филозофији, већ међу онима који не умеју да мисле, него верују у пројектовани ауторитет на небу.

За такве наивне, безвезне инфатилности као што рекох, одавно нема места у филозофији.
    Sad kad ti uskoči Svedenburžanin Ljubo s njegovim vizijama anđela...
    Znaš Ozi,mislim da i ovaj Đetić ima nekih duhovnih prosvetljenja (dali od sredstava ili mimo njih nev maj!) koja
    nisu bezveze...To što se ja šegačim,znači da ja to i s ozbiljnim stvarima činim...
    Ne treba duhovno eliminisati jer tad ostaje samo ljuštura nas...Isceđena ličnost-zombika...

- - - - - - - - - -

Naprotiv,našu duhovnost treba da oplemenjujemo,a to najbolje činimo istražujući je...
    Varaju se koji misle da to donosi zadovoljstva-to je kao i kocka-dobitak omogućava dalju igru...

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku

Posto je iz postavke teme jasno da ja nisam vjernik,
    a ti me nazivas vjernikom
    to je djetinjarija. (U prvodu na "strucni" djetinjarija je "infantilizam", ako nisi znao pa si napisao rijec da bi ti je ja objasnio.) Djeca i nisu neki veliki vjernici, tako da je ovo od TEBE INFANTILNO dvostruko.
    Poslednji put ažurirao/la MNI : 22.05.2015. u 23:28

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Posto je iz postavke teme jasno da ja nisam vjernik,
    a ti me nazivas vjernikom
    to je djetinjarija. (U prvodu na "strucni" djetinjarija je "infantilizam", ako nisi znao pa si napisao rijec da bi ti je ja objasnio.) Djeca i nisu neki veliki vjernici, tako da je ovo od TEBE INFANTILNO dvostruko.
    I ti sad provaljuješ... Kako može dvostruho detinjasto...
    S jedne strane detinjast i s druge strane detinjast?
    No ,dobro ta greška (u žaru borbe da ja prevlada),ali svi koji se bave filozofijom ili drugim istraživanjima su
    pomalo infantilni,tj .zadržali tu dečiju radoznalost da se prodre umom u nepoznato...
    Biti pomalo infantilan je pre vrlina nego mana! (malo branim i sebe ybg...)

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    82

MNI,
    Pri kraju si nešto zakomplicirao rečenicu ali svejedno pokušaći da odgovorim samo ne na filozofski način.
    Ako pominješ Boga a nisi vernik onda je onaj tvoj prvi deo idiom koji bi trebao da kaže da naše današnje bogove među ljudima treba pustiti niz reku. Ona ih je donela i ona će ih i odneti. Nakupili se nakakvih pozicija, vlasti, moći pa su tu gde jesu i gde im je malo svega. Pusti ih jer su oni kao krpelji; Kada se napune više nego što im treba sami puknu. Ali, skloni im se sa očiju.
    Ako im treba nešto nek ratuju sami, ako nekoga mrze neka ispravljaju sami...
    Ono drugo, što priča Hrišćanstvo o grehu slobodno spoji sa onim malim ali mnogim bogovima među ljudima. Greh su doneli popovi pa neka ga nose sa sobom. Istina o životu je malo drugačija; Ja bih rekao, "Ništa nije zabranjeno, sve je dozvoljeno ali sve nije ispravno." Za to nije presudan društveni moralizam da nam određuje šta je šta ali zato unutarnja prirodna etičnost koja izvire iz našeg stanja svesti jeste merodavna i najbliža etalonu vrednosti. Zato treba raditi na ekspanziji lične svesti. Ali, ko može reći kako i na koji način raditi da bi se svest ekspandirala? I ovde nastaje problem. To već nije u oblasti filozofije već je to oblast duhovnog razvitka. Zašto? Jednostavno što je Svest duhovna kategorija odnosno kvalitet nas kao Duše a ne našeg uma čijim se sadržajem mi kao intelektualci kitimo i ponosimo.
    Raj, kao kategorija crkvenjaka ne postoji već postoje oblasdti izuzetno visoke ili sveobuhvatne svesti a to je ono čemu stremimo. Najpre preko iskustava a onda i svesno svojim voljnim izborom...Neznam kako ću proći tvoj strašni sud.

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Mani se Luis političara koji su gori i od krimosa-krimosu pre možeš poverovati jer bar nekad drži reč,a
    političar i najveću zakletvu pogazi! Nema tog šta nisu pogazili...Eno,zar se nisu svi Titu zakleli?!
    A to im ime bilo svetije i od Boga! Koji šljam...
    A inače,mislim da se MNI ne poziva na njih,već na ove koji se pozivaju na Boga i u ime njega čine,ali pritom i samog Boga
    stavlja u poziciju čoveka,spušta ga iz transcedencije u poznate okvire i kušnje nejvećih grehova...
    To je preispitivanje šta je zaista greh,poput Meše Selimovića i to tipa"Neka baci prvi kamen ko nije grešan" uključujući iBoga
    koji je kreator svega pa i grehova kao ideja...
    Mogao bih o ovom do sutra,ali to je sve relativno i hipotetički...
    Iza toga je njegov (MNI) osećaj relativne čistoće i relativne zaprljanosti grehom...

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio louiskrstic Pogledaj poruku
    MNI,
    Pri kraju si nešto zakomplicirao rečenicu ali svejedno pokušaći da odgovorim samo ne na filozofski način.
    Ako pominješ Boga a nisi vernik onda je onaj tvoj prvi deo idiom koji bi trebao da kaže da naše današnje bogove među ljudima treba pustiti niz reku. Ona ih je donela i ona će ih i odneti. Nakupili se nakakvih pozicija, vlasti, moći pa su tu gde jesu i gde im je malo svega. Pusti ih jer su oni kao krpelji; Kada se napune više nego što im treba sami puknu. Ali, skloni im se sa očiju.
    Ako im treba nešto nek ratuju sami, ako nekoga mrze neka ispravljaju sami...
    Ono drugo, što priča Hrišćanstvo o grehu slobodno spoji sa onim malim ali mnogim bogovima među ljudima. Greh su doneli popovi pa neka ga nose sa sobom. Istina o životu je malo drugačija; Ja bih rekao, "Ništa nije zabranjeno, sve je dozvoljeno ali sve nije ispravno." Za to nije presudan društveni moralizam da nam određuje šta je šta ali zato unutarnja prirodna etičnost koja izvire iz našeg stanja svesti jeste merodavna i najbliža etalonu vrednosti. Zato treba raditi na ekspanziji lične svesti. Ali, ko može reći kako i na koji način raditi da bi se svest ekspandirala? I ovde nastaje problem. To već nije u oblasti filozofije već je to oblast duhovnog razvitka. Zašto? Jednostavno što je Svest duhovna kategorija odnosno kvalitet nas kao Duše a ne našeg uma čijim se sadržajem mi kao intelektualci kitimo i ponosimo.
    Raj, kao kategorija crkvenjaka ne postoji već postoje oblasdti izuzetno visoke ili sveobuhvatne svesti a to je ono čemu stremimo. Najpre preko iskustava a onda i svesno svojim voljnim izborom...Neznam kako ću proći tvoj strašni sud.
    Mislio sam na obozavanje ljudi koji dobrotom zasluzuju postovanje, a ne ljude sa parama i polozajem... Na prave dobrodusne ljude koje treba voljeti kao sto hriscani vole Boga (vole ga i-vise-i-umjesto tih ljudi).
    Neznam sto ti u recenici nije jasno: "od onoga sto mu tamo ne treba - ("-" = "misli se tim na") grijeha". (Jer sto ce nekome u raju grijeh kad tamo sve moze da ima bez napora i grijeha; posto se pretpostavlja da Bog zivi u raju.)
    TEMA GOVORI O TOME KAKO JE HRISCANSKA LJUBAV OKRENUTA KA NECEMU STO JE, KAKO I SAMI KAZU, MOZDA PRAZNO - NEBU ("MI VJERUJEMO A NE ZNAMO, JER JE TAKVA VJERA") - UMJESTO KA ONIMA KOJI SE MUCE NA OVOJ "MUKOTRPNOJ" ZEMLJI A IPAK KAO STO SE "NA MUCI POZNAJU JUNACI" NE POSTAJU ZLI. (Ne postaju to ni pored toliko "ljepote grijeha" ("privlacnost" je ispravnije nego "ljepota", ali to sam preuzeo od imena jednog domaceg filma) - a svaki intelektualac (posto koristis tu rijec) i zna da je grijeh "lijep": da se u necemu najnizem moze uzivati kako u necemu najuzvisenijem. I zna to i ako ne "proba" da li je tako...)

Zanimljivo je da gordost, koja jos i kod Katolika koji su totalno skrenuli sa puta za razliku od Pravoslavne Crkva, jeste najveci smrtni grijeh, pripada onome koji bi htio da bude najmocniji i svemocan i zahtijeva da mu se svi klanjaju a da ostane to i u slucaju da se promijeni i postane slobodom volje zao. (To je Bog. Bog zeli da bude najmocniji i zna da moze kao i svako ko ima slobodu volje da postane zao - ali ni u tom slucaju se ne bi odrekao svemocnosti, i zna da bi tada nastupio veci pakao nego onaj u paklu.)

Ovo sto pricam kao da vjerujem u Boga je samo "sporazum" da se pravim da jesam vjernik da bi objasnio kako vjernik u nesvjesnom dijelu psihe misli o tome.
    Poslednji put ažurirao/la MNI : 24.05.2015. u 20:46

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    82

Mani se Luis političara koji su gori i od krimosa-krimosu pre možeš poverovati jer bar nekad drži reč,a
    političar i najveću zakletvu pogazi! Nema tog šta nisu pogazili...Eno,zar se nisu svi Titu zakleli?!
    A to im ime bilo svetije i od Boga! Koji šljam...
    A inače,mislim da se MNI ne poziva na njih,već na ove koji se pozivaju na Boga i u ime njega čine,ali pritom i samog Boga
    stavlja u poziciju čoveka,spušta ga iz transcedencije u poznate okvire i kušnje nejvećih grehova...
    To je preispitivanje šta je zaista greh,poput Meše Selimovića i to tipa"Neka baci prvi kamen ko nije grešan" uključujući iBoga
    koji je kreator svega pa i grehova kao ideja...
    Mogao bih o ovom do sutra,ali to je sve relativno i hipotetički...
    Iza toga je njegov (MNI) osećaj relativne čistoće i relativne zaprljanosti grehom...
    Mislio sam na obozavanje ljudi koji dobrotom zasluzuju postovanje, a ne ljude sa parama i polozajem... Na prave dobrodusne ljude koje treba voljeti kao sto hriscani vole Boga (vole ga i-vise-i-umjesto tih ljudi).
    Neznam sto ti u recenici nije jasno: "od onoga sto mu tamo ne treba - ("-" = "misli se tim na") grijeha". (Jer sto ce nekome u raju grijeh kad tamo sve moze da ima bez napora i grijeha; posto se pretpostavlja da Bog zivi u raju.)
    TEMA GOVORI O TOME KAKO JE HRISCANSKA LJUBAV OKRENUTA KA NECEMU STO JE, KAKO I SAMI KAZU, MOZDA PRAZNO - NEBU ("MI VJERUJEMO A NE ZNAMO, JER JE TAKVA VJERA") - UMJESTO KA ONIMA KOJI SE MUCE NA OVOJ "MUKOTRPNOJ" ZEMLJI A IPAK KAO STO SE "NA MUCI POZNAJU JUNACI" NE POSTAJU ZLI. (Ne postaju to ni pored toliko "ljepote grijeha" ("privlacnost" je ispravnije nego "ljepota", ali to sam preuzeo od imena jednog domaceg filma) - a svaki intelektualac (posto koristis tu rijec) i zna da je grijeh "lijep": da se u necemu najnizem moze uzivati kako u necemu najuzvisenijem. I zna to i ako ne "proba" da li je tako...)

Zanimljivo je da gordost, koja jos i kod Katolika koji su totalno skrenuli sa puta za razliku od Pravoslavne Crkva, jeste najveci smrtni grijeh, pripada onome koji bi htio da bude najmocniji i svemocan i zahtijeva da mu se svi klanjaju a da ostane to i u slucaju da se promijeni i postane slobodom volje zao. (To je Bog. Bog zeli da bude najmocniji i zna da moze kao i svako ko ima slobodu volje da postane zao - ali ni u tom slucaju se ne bi odrekao svemocnosti, i zna da bi tada nastupio veci pakao nego onaj u paklu.)

Ovo sto pricam kao da vjerujem u Boga je samo "sporazum" da se pravim da jesam vjernik da bi objasnio kako vjernik u nesvjesnom dijelu psihe misli o tome.
    OK. Koja reč više pomogne da se približimo. Kada se hoće uvek se da razmeniti koja reč razumevanja.
    Lično ne razdvajam potrebu za spoznajom istine po tpme da li je želi filozof i ide svojim putem ili je to neko koji koristi onaj drugi duhovni.
    Veća je nevolja ako ih nastojimo po svaku cenu držati odvojeno. Tada smo sasvim sigurno sebi amputirali mogućnost da dođemo do cilje.
    Uz to, ljude čini različitim njihova svest a ne da li se bave politikom ili religijom ili su otvoreni krimosi...
    Možemo naći ljude u ateizmu koji su daleko više svesti od religijskih lidera pa su samim tim i bliži Bogu od ovih koji proučavaju svete knjige. Nas približava životnom cilju naša svest a nikako religioznost.
    Svest je zakon na svim poljima života i rada. Nevolja je što je jedni žele strpati u um gde joj nije mesto. Jer, Svest je ono što mi jesmo kao jedinstveno duhovno biće.
    Kada i ako bolje analiziramo da se videti da najviše ljubavi imaju baš oni koji poseduju visoku svest. Jer, i ljubav i Svest su duhovna kategorija i duhovni kvalitet.
    Greh, onako kako ga tuzmače ne postoji ali sasvim sigurno postoji etalon koji je mera naših dela. Ali, ta dela niko nama ne procenjuje osim religijskih lidera koji ovde preko njih ucenjuju svoju pastvu.
    Inače, obožavanje bilo koje vrste i bilo koje kategorije drugioh ljudi iz našeg okruženja nema mesta pa makar to bili najpozitivniji primeri čak i po merilima Kreatora. Ma koliko bili pozitivni uvek su ograničeni u svojoj svesti. To znači da obožavanjem njih sebi stavljamo barikadu u progresu vlastite svesti. Ipak, dobro je kopirati druge ljudi u onim segmentima u kojima čine, ispravno i pozitivno. Može neko da nam bude inspiracija ili ideal ali ne bi trebao biti idol.
    Hvala vam na razmeni ovih nekoliko rečenica.

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Ljubav o kojoj pričaš,Luis,ipak ću da te obavestim da se ne bi majao s njom jer si pametan čovek,a zabludeo u generalizacije
    koje postavljaš jedne do druge dobijajući misticizam ili metafizićko "ferceranje" što reče Marlon,a i Đura (Đurić,nadrealista...),
    je (Milan s Pinka JE-transfer nastao od duhovne strepnje i strahova! Iliti ,srpskirenos!Majstori za psihu to dobro znaju
    (psihijatri) i svako ko pokazuje nešto više ili previše emotivnost- uplašene je ili čak aniksiozne je psihe!
    Sve naše empatije ,sipmpatije,ljubavi i one najveće dolaze od strahova i to najpre straha duše da će se opet naći u tom senovitom svetu
    nakon smrti u kom mora da se skriva po senkama od onih Kastenedinih beštija Valjaderosa...
    Ne bih znao,Luise,koliko artikulisano imaš duhovna sećanja,a i nije nešto mesto,čak i nije umesno u lične stvari se petljati,ali
    ovo što ti pričaš o ljubavi veoma liči na hriščansko odricanje svetovnih ljubavi u korist božanske-popovske() koja
    služi za lako drešenje kese i darivanje oltara ili ikona! ! !
    Koje ti oltare ili ikone imaš Luise,da ostavimo nešto ispod njih! Da ih ljubujemo uplašeni i prestravljeni od odvlačenja u mrak i proždiranja,isisavanja i sličnih
    horora sveta senki!?
    Znaš,ja sam naučio da se ne plašim mojih strahova već da ih shvatam-i emotivno i lucidno razumom...

Elem,jedna digresija...Jedan izuzetan prevarant drži predavanja ovih dana u NS i prodaje neke epruvetice s nekim bućkurišem
    za solidnu kintu i kaže:"Nije ovo alternativna medicina već komplementarna medicina..." Otkino sam se od smeha pa su me
    zamolili da napustim skup-ybg-nisam se mogao obuzdati,a veca me zajebala da idem da vidim taj "zdravstveni program"...
    Što ovo kažem? Pa...Možda bi i ti Luis mogao svoju Eckankar veru da nazoveš komplementarnom hriščanskoj?!

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

A inače,krugovi u žitu,ali i radio farovi koji ih čine su u fazama dešifrovanja,međutim,taj deo je dešifrovan-
    javlja nam ta vanzemaljska civilizacija da znaju za izvor determinirajućih sila koji-treba tek da se ispostavi-
    dolazi od jedne bezlične konglomeracije najudaljenijih predela Univerzuma.
    Dakle tvoj "Kreator" je najverovatnije "bezlična konglomeracija" koja emituje tu Pranu iliti "Duh Sveti" (Sent Spirit popularan
    među klerom Vatikana i Konstantinopolisa...)...
    Bog nam je,ybg,bezlična masa izgleda...Pazi Luis,da se ne zajebavamo-to je nauka -nema to veze s religijama,mistikom ili
    šta ti ja znam...Imaš na you tube te informacije...

Iskusan
    Učlanjen
    22.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

eeeeeee .... al si našo crkvu dje ćeš da se moliš.

Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Citat Original postavio snouden Pogledaj poruku
    eeeeeee .... al si našo crkvu dje ćeš da se moliš.
    A i ti si ga ukapirao...

Iskusan
    Učlanjen
    22.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

A i ti si ga ukapirao...
    jok. samo nikad čuo da je filozof nešto objasnio.

Poznat Branimir76 (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    164

Ali, u stvari, imaš problema sa sintaksom i to se neće popraviti tako što ćeš vređati sagovornike.

Samo o citiranom postu ti fale dve zapete u prvoj rečenici. Toliko o tvojoj sintaksi.
    BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA... A KAD ĆEŠ ŽIVETI? - Meša Selimović

Slične teme

1. Sta stoji izmedju ovog i onog sveta?
    Autor Jimi u forumu Muzika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.02.2005., 08:51
  2. Anatomski atlas covjeka????? PLS
    Autor Prljo u forumu Fakulteti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.12.2004., 23:26
  3. Recimo da tajna Ljubavi pocinje onog trenutka kada
    Autor Aleksa28 u forumu Ljubav i seks