TROJE DECE IZGUBILA ZA 13 MESECI: Dva sina su mi umrla za Kosovo, a treći od tuge!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
TROJE DECE IZGUBILA ZA 13 MESECI: Dva sina su mi umrla za Kosovo, a treći od tuge!


Nada Milić je tokom NATO bombardovanja izgubila dvojicu sinova, oficira, godinu dana kasnije umrlo joj je najstarije dete, a bez supruga je ostala 2011.
gazimestan, foto aleksandar jovanović

KRALJEVO - Živa sam, a ne živim. Moj život je okončan... Čekam samo fizički kraj. Za mene nema budućnosti. Postojim u prošlosti, u danima sreće koje sam radosno delila s mojom decom i suprugom.

Ovako za Kurir započinje potresnu ispovest Nada Milić - srpska Majka Hrabrost - koja je 1999. i 2000. godine na Kosovu tokom bombardovanja izgubila trojicu sinova, u razmaku od samo 13 meseci! Od 2011. među živima nije ni njen suprug Dragoljub.

Ratovali s teroristima

- Ne postoji veća nesreća, bolniji osećaj od onog kad roditelj nadživi dete, a ja sam nadživela svu svoju decu! To me je oborilo, a smrt muža zadala mi je konačni udarac. Dok je bio živ, bili smo jedno drugom podrška. Sad se sama nosim sa surovom sudbinom - tiho zbori Nada listajući albume s porodičnim fotografijama.

Njeni blizanci, Srđan i deset minuta mlađi Boban, bili su oficiri ondašnje Vojske Jugoslavije, sa službom na Kosovu i Metohiji, gde su i živeli. U proleće 1999. imali su po 25 godina. Ratovali su sa albanskim teroristima i avijacijom NATO.
- Srđan je ranjen 31. marta, kad je vozilom naleteo na protivtenkovsku minu. Umro je na Vojnomedicinskoj akademiji 4. aprila. Posle njegove sahrane u Prištini, Boban je krenuo u svoju jedinicu. Kao da je znao da ni on neće dugo. Poručio mi je: „Majko, zapali sveću i za mene kad izađete na Srđanov grob.“ Poginuo je 14. aprila, kad je njegovo vozilo pogodila avionska bomba. Pošto smo napustili Kosovo u junu 1999, nismo želeli da njihovi grobovi ostanu u Prištini. U oktobru te godine preneli smo im tela u Kraljevo, gde smo se preselili - plačući govori Nada.

Ona, suprug Dragoljub i najstariji sin Goran (27), ekonomista, zaposlen na carini, morali su da nastave dalje. Ali, bilo je teško, posebno Goranu.

Napravili spomen-sobu

- Nije uspeo da se izbori s tugom za Srđanom i Bobanom. U jutro 13. maja 2000. našla sam ga u sobi, mrtvog. Presvisnuo je od bola - priseća se Nada traumatičnog događaja.

U znak sećanja na svoje sokolove, kako su ih zvali, Nada i pokojni Dragoljub su nekadašnji dnevni boravak u svojoj kući u Kraljevu pretvorili u spomen-sobu. U staklenim vitrinama su stvari njihovih sinova, uniforme, diplome, fotografije, odlikovanja...
- Svakog jutra uđem u sobu i kažem: „Dobro jutro, deco moja!“ - završava Nada svoju tragičnu priču.

Odlikovani i sinovi i majka
TRGOVI NOSE NJIHOVO IME

Po Srđanu, Bobanu i Goranu nazvan je trg u Kosovskoj Mitrovici i ulica u Malom Mokrom Lugu. Srđan i Boban su posthumno odlikovani Ordenom za zasluge za narod, a na Dan državnosti ove godine predsednik Tomislav Nikolić odlikovao je i Nadu Sretenjskim ordenom I stepena.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/t...mrla-za-kosovo-a-treci-od-tuge-clanak-1790649

Svako kome je stalo do Srbije treba ovo da procita i zapamti. Uklanjanje, brisanje, izvrtanje, nece spreciti istinu da izadje na videlo. Ujedno ovo je moj poslednji post jer stvarno nemam vise zivaca da se natezem sa jednim supermoderatorom koji ce sigurno ovaj deo obrisati.

Pozdrav
 
...

Svako kome je stalo do Srbije treba ovo da procita i zapamti. Uklanjanje, brisanje, izvrtanje, nece spreciti istinu da izadje na videlo. Ujedno ovo je moj poslednji post jer stvarno nemam vise zivaca da se natezem sa jednim supermoderatorom koji ce sigurno ovaj deo obrisati.

Pozdrav

Nek ti je sa srećom. Ali, siguran sam da ćemo prepoznati i novi nik. ;)
 
Sve mogu da razumem, samo ne mogu zivo bice koje se zove novinarem i ovo mu je prica za novine...

Ova prica nema svrhu da bude igde osim u komsiluku oko majke...
SVE ostalo je zloupotreba...SVE

da ne pricamo o kuriru kurir je sranje,al o ratovima i ratnim gubitcima treba da se prica bez obzira da li vi podrzavate ono za sta su se borili ili ne....
 
Sve mogu da razumem, samo ne mogu zivo bice koje se zove novinarem i ovo mu je prica za novine...

Ova prica nema svrhu da bude igde osim u komsiluku oko majke...
SVE ostalo je zloupotreba...SVE

Secam se da je Smilja Avramov pricala o vozu punom leseva koji je stigao iz Slovenije i da je u Beogradu to zataskano samo ne znam zasto.

- - - - - - - - - -

Zasto ovo ne bi bila prica za novine? Nije zloupotreba vec realnost, realna zivotna prica.

- - - - - - - - - -

A ne kontam da 2 brata posalju na Kosovo.:roll:
 
Za koga su ovi ginuli nije mi jasno uopste.Sve sto su branili je nestalo posle 2000.

Najvažnije je da su preprodavci Srbije dobili svoje bulevare na lakat
a onda svi pobegoše iz te stranke u pobedničku na isti lakat

- - - - - - - - - -

Nek ti je sa srećom. Ali, siguran sam da ćemo prepoznati i novi nik. ;)

bez uvrede brale, da li si razmišljao o promeni nicka?
uopšte nećemo da muštulukujemo po forumu kad provalimo koji ti je novi...

- - - - - - - - - -

Свака смрт од 1914. до 2000. је потпуно протраћена.

što je najgore, svi sa sela pobegoše na beogradske studije pa će kad diplomiraju da pitaju Stojka da ih ubaci negde
tako da danas za razliku od 1914-te ili 1941-ve nema nikog na selu.
Više se neće ni četnicima ni partizanima ni okupatorima ni oslobodiocima isplatiti da ratuju na smenu po bogatijim selima
toga više nema, koliko si zaradio toliko ćeš jesti, ako nemaš posla crkni.
Može se ratuje samo ako selo postoji a ovi dodjoše da budu administracija po Beogradu.
Srbija je završila sa ratovanjima.
 
Sve mogu da razumem, samo ne mogu zivo bice koje se zove novinarem i ovo mu je prica za novine...

Ova prica nema svrhu da bude igde osim u komsiluku oko majke...
SVE ostalo je zloupotreba...SVE

Како можеш овако да се налупеташ - то Земља не држи. Ова трагична истина о једној од безброј породица са Космета ЈЕСТЕ СВАКАКО ЗА НОВИНЕ - ЗА ЈАВНОСТ.... ДА НАРОД ЗНА ИСТИНУ...

а не да по цео боговетни дан слушам жвалављења лажова и политикантских џепароша.
Када политиканти и велеиздајничка власт заврше са лупетањем на свим тв.каналима непрекидно слушамо разноразне лекаре КОЈИ ЖВАЛАВЕ ДЕТАЉЕ О РАЗНИМ БОЛЕШТИНАМА И ТАКО ПЛАШЕ
НАРОД уверавајући га да нон-стоп треба да висе по ординацијама - а када они заврше онда пуштају рекламе приватних "здравствених установа" - СМРТ и БОЛЕСТ ЈЕ У ОВОЈ ЗЕМЉИ ПОСТАЛА ГЛАВНИ ПРЕДМЕТ ТРГОВИНЕ и БИЗмИСА.......
 
СМРТ и БОЛЕСТ ЈЕ У ОВОЈ ЗЕМЉИ ПОСТАЛА ГЛАВНИ ПРЕДМЕТ ТРГОВИНЕ и БИЗмИСА.......

maratonci-trce-pocasni-krug-1.jpg


Od državotvornih Nemanjića preko nesrećnih Obrenovića i Karadjordjeviča - DO TOPALOVIĆA
 

Back
Top