"МАГНИТ"највећи руски трговински ланац долази у Србију - да купује без посредника!!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
У Србију долази највећи руски трговински ланац „Магнит“ – намерава да купује српско воће и поврће без посредника
22.МАЈ 2015.


20. мај 2015. НСПМ
Произвођачима воћа и поврћа из Србије биће понуђено да постану добављачи највећег руског трговинског ланца „Магнит”, чија ће делегација наредне седмице доћи у Србију. Састанци са представницима наших воћара и повртара на којима ће се договарати пласман робе у Русију заказан је за среду 27. маја у Привредној комори Србије у Београду.




Привредна комора Србије је јуче упутила позив српским произвођачима да до 22. маја пошаљу информацију о производним капацитетима компаније и потврду учешћа. Представници „Магнита” разговараће са представницима сваке фирме до 30 минута по распореду који ће им бити саопштен.

„Магнит” је лидер на тржишту Руске Федерације са 10.000 продајних објеката, више од 260.000 запослених, 6.000 транспортних возила и 27 регионалних логистичко-дистрибутивних центара. Приход „Магнита” у 2014. години премашио је 20 милијарди долара.

Србија је у Русију у 2014. години извезла храну за 307,6 милиона долара, што је за 66,7 одсто више него у 2013. Највише је повећан извоз свежег и прерађеног воћа и поврћа. Извоз јабука је премашио 83 милиона долара, 80 одсто више него у претходној години, што је добрим делом последица одлуке руских власти да престану с увозом јабука из Пољске.

Извоз свињског и говеђег меса и месних прерађевина из Србије у Русију у прошлој години вредео је 63 милиона долара, а свих врста сира више од 28 милиона долара.

Увоз прехрамбених производа представља значајну ставку у руском увозу, указују у Привредној комори Србије. У 2013. години Русија је за увоз хране издвојила 41,9 милијарди долара.

Ал. М. (Политика)

*****************************
Најзад једна добар и паметан потез Привредне коморе Србије - ДА СЕ ВЕЋ ЈЕДНОМ СТАНЕ НА ПУТ ДОМАЋЕМ ОЛОШУ НЕРАДНИЧКОМ И ПРЕПРОДАВЦИМА И ТАПКАРОШИМА СВЕГА И СВАЧЕГА .......

Ово је спас за домаће воћаре и повртаре и произвођаче меса.......
 
Дошли људи поштено да тргују.

Све једно да ли је власник госпођа Путин или госпођа Обама.

Повећа се извоз, уштеди на посредницима и сви задовољни, а посебно крајњи потрошач.
 
...
Најзад једна добар и паметан потез Привредне коморе Србије - ДА СЕ ВЕЋ ЈЕДНОМ СТАНЕ НА ПУТ ДОМАЋЕМ ОЛОШУ НЕРАДНИЧКОМ И ПРЕПРОДАВЦИМА И ТАПКАРОШИМА СВЕГА И СВАЧЕГА .......

Ово је спас за домаће воћаре и повртаре и произвођаче меса.......

Voćari i povrtari su i do sada trgovali direktno s Rusima. Ali raznim. Sada je razlika samo u tome što se sad kao zvanično uvaljuje neka nova ruska firma koja će da trguje Srbaljskim seljacima. I sad malo reklame kako bi se posao monopolisao. :lol:

Privatna proizvodnja mesa gotovo i ne postoji, mislim, pojedinci seljaci. Proizvodnja mesa je u kombinatima.
 
Njihovi kamioni se vec dosta godina mogu videti na nasim putevima tako da su oni vec uveliko tu. Bilo bi dobro kad bi ovde otvorili i prodaju.

Da...Magnit je odavno kod nas. Redovni su kupci voća i povrća, koje svojim kamionima voze u Rusiju.

Ono što bi ovde moglo biti dobro je da se oni poduhvate neke organizacije naših manjih proizvođača, pošto mi Srbi očigledno nismo u stanju da se organizujemo sami.
 
Другари, ја сам под тешком репресијом естаблишмента Крстарице.

Мени свака друга порука на форуму нестаје.

Осећају Руси да радиш противу њи’... Имају они своје људи и на Крсти.
 
Ово је одлична вест ако није спин и лаж од стране Привредне коморе.

Колико познајем Привредну комору и људе у њој ово је просто невероватна вест јер се уопште не уклапа у профил људи који су у врху. Али добро, видећемо и ово чудо да ли ће да заживи или не.

У сваком случају Руси морају да дођу не само у трговину и откуп него у све сфере привреде, економије и финансија и да потпуно избаце све западне инвеститоре и инвестиције са тла Србије.
.

- - - - - - - - - -

Другари, ја сам под тешком репресијом естаблишмента Крстарице.

Мени свака друга порука на форуму нестаје.

Мени свака 10-та преживи.
 
Ono sto je dobro u ovoj prici jeste da izbacuju posrednike iz procesa i to sto ce cela logistika biti unapredjena.
Prva stavka znaci bolje uslove za same proizvodjace ali i krajnje potrosace. Druga stvar otvara mogucnost efikasnijeg i veceg plasmana robe na ruskom trzistu. Za nas izmucene proizvodjace, mnogo dobra vest. Pri tome, obzirom da se radi o trgovinskom lancu, jednom kada naprave bazu ovde, vrlo lako ce moci da pocnu i sa nabavkom drugih proizvoda, a ne samo voca i povrca. Samo da nam domaci klosari ovo ne upropaste.
 
Ono sto je dobro u ovoj prici jeste da izbacuju posrednike iz procesa i to sto ce cela logistika biti unapredjena.
Prva stavka znaci bolje uslove za same proizvodjace ali i krajnje potrosace. Druga stvar otvara mogucnost efikasnijeg i veceg plasmana robe na ruskom trzistu. Za nas izmucene proizvodjace, mnogo dobra vest. Pri tome, obzirom da se radi o trgovinskom lancu, jednom kada naprave bazu ovde, vrlo lako ce moci da pocnu i sa nabavkom drugih proizvoda, a ne samo voca i povrca. Samo da nam domaci klosari ovo ne upropaste.

Слажем се. Све си лепо рекао и објаснио.
 
Ono sto je dobro u ovoj prici jeste da izbacuju posrednike iz procesa i to sto ce cela logistika biti unapredjena.
Prva stavka znaci bolje uslove za same proizvodjace ali i krajnje potrosace. Druga stvar otvara mogucnost efikasnijeg i veceg plasmana robe na ruskom trzistu. Za nas izmucene proizvodjace, mnogo dobra vest. Pri tome, obzirom da se radi o trgovinskom lancu, jednom kada naprave bazu ovde, vrlo lako ce moci da pocnu i sa nabavkom drugih proizvoda, a ne samo voca i povrca. Samo da nam domaci klosari ovo ne upropaste.

Они у целој ствари и јесу највећи проблем - нерадници и готовани (посредници) који свуда УГРАЂУЈУ СВОЈЕ ГУЗИЦЕ БЕЗ ТРУНКЕ РАДА ... што представља катастрофу за произвођаче - такође мислимд да би хитно морала да се заустави ПРОДАЈА или ИЗДАВАЊЕ НА 99 ГОДИНА(што је исто) пољопривредног земљишта јер наши сељаци неће моћи да опстану.......
 
Ono sto je dobro u ovoj prici jeste da izbacuju posrednike iz procesa i to sto ce cela logistika biti unapredjena.
Prva stavka znaci bolje uslove za same proizvodjace ali i krajnje potrosace. Druga stvar otvara mogucnost efikasnijeg i veceg plasmana robe na ruskom trzistu. Za nas izmucene proizvodjace, mnogo dobra vest. Pri tome, obzirom da se radi o trgovinskom lancu, jednom kada naprave bazu ovde, vrlo lako ce moci da pocnu i sa nabavkom drugih proizvoda, a ne samo voca i povrca. Samo da nam domaci klosari ovo ne upropaste.




Odlicna vesta i za onog koji prodaje i za krajnjeg potrosaca - i ja se plasim onog sto si napisao , a ja boldovao !
 
Политичка одлука. Још само да изграде једну врсту "Јавног складишта" које је описано у књизи "Приручник за извоз у Русију". Свака част Русима и Русији.
 
Они у целој ствари и јесу највећи проблем - нерадници и готовани (посредници) који свуда УГРАЂУЈУ СВОЈЕ ГУЗИЦЕ БЕЗ ТРУНКЕ РАДА ... што представља катастрофу за произвођаче - такође мислимд да би хитно морала да се заустави ПРОДАЈА или ИЗДАВАЊЕ НА 99 ГОДИНА(што је исто) пољопривредног земљишта јер наши сељаци неће моћи да опстану.......

Al ako Vucic prihvati americki ultimatum i uvede sankcije Rusiji od ovoga nema nista.

Nasi proizvodjaci ce morati da bace to voce i povrce, jer Amerika i Nemacka nece da kupe nista od nas.

[/SIZE][/B]

Odlicna vesta i za onog koji prodaje i za krajnjeg potrosaca - i ja se plasim onog sto si napisao , a ja boldovao !
Izgleda da se svi bojimo boldovanog. Strah opravdan iskustvom, ali i realnoscu.
S jedne strane, na gubitku bi bili paraziti posrednici, a sa druge, u prici su i politicari koji su svoje bedne karijere vezali za samo jednu politicku opciju (Brisel, Berlin, Vasington).

Ipak, mislim da bi pokusaj opstrukcije mogao da ih kosta puno, mozda cak i glave. Znate, ovaj narod zivi u permanentnoj krizi vec bar 25 godina. Do sada je izgubio vec svaku nadu. Ovo je posle niza sarenih laza, eksploatatorskih investicija i apstraktnih obecanja o boljem zivotu u EU, koja samo sto nas nije primila - prvi konkretan posao koji donosi mogucnost veceg izvoza i konkretne zarade, a koji ne podrazumeva inetrvenciju drzave. Sada, ne sutra; bez nekih politickih uslova; bez cekanja izgradnje infrastrukture i koridora X(XX). Prost i jednostavan posao sa mogucnoscu unapredjenja. I sada da ljudima neko ugasi to svetlo na kraju tunela ? To je riskantan potez... Mada veoma moguc.
 
Другари, ја сам под тешком репресијом естаблишмента Крстарице.

Мени свака друга порука на форуму нестаје.

Imas srece sto ja nisam moderator. Dozivotni ban. Momentano. Ne zato sto si evropeisticki pacov. Nego zato sto si nepismen.

- - - - - - - - - -

A Ruje nama nisu dale da kupujemo gas bez Jugorosgasa i sličnih kriminalnih posredničkih firmi ,life is bitch .

Kako vi evropeisti pregovarate sa Rusima, budite sretni sto se ne grijemo na drva.
 
Cestitam Privrednoj komori, mladom Krkobabicu i celoj izvrsnoj vlasti na uspehu.

Ако ме мозак добро служи, млађани Крка је у Привредној комори Београда а ово је Привредна комора Србије.
 
Права ствар ће бити када се организују директни договори и реализују инвестициони пројекти овог трговинског ланца са директним произвођачима, било да су из области ратарства или узгајивачима свиња, стоке и сл. На тај начин би се избегли државни апарчици који селектују инвеститоре према сопственом политичком циљу. Верујем да је то следећа фаза у инвестирању и тек то би била права прилика за домаће произвођаче, али и за инвеститоре. Поготово се то односи на инвеститоре са истока. Другачије не могу ући.
 
Права ствар ће бити када се организују директни договори и реализују инвестициони пројекти овог трговинског ланца са директним произвођачима, било да су из области ратарства или узгајивачима свиња, стоке и сл. На тај начин би се избегли државни апарчици који селектују инвеститоре према сопственом политичком циљу. Верујем да је то следећа фаза у инвестирању и тек то би била права прилика за домаће произвођаче, али и за инвеститоре. Поготово се то односи на инвеститоре са истока. Другачије не могу ући.

Molim Boga da se ovo dogodi.
To je jedini put koji može da znači spas od eurosamoubica srpske privrede.
 
Nasi ljudi svuda po Evropi kupuju za Magnit,bez obzira sto su uvedene sankcije EU.Moj komsija kupuje jabuke u Poljskoj za Magnit,zato sto Srbija ne moze da proizvede dovoljno.Ne samo jabuke,nego svu hranu.Najveci problem je ako krenu da izvoze,cena hrane ce skociti,a i ovako smo gladni
 

Back
Top