Режим кочи избор Виде Петровић Шкеро за члана Агенције за борбу против корупције

комшија

Stara legenda
Poruka
91.004
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/561143/Vlast-koci-izbor-Vide-Petrovic-Skero

SNS u Skupštini Srbije blokira kandidaturu bivše predsednice Vrhovnog suda za člana Odbora Agencije za borbu protiv korupcije.

573426_vida-petrovic-skero120215ras-foto-oliver-bunic35_f.jpg


Bivša predsednica VSS: Vida Petrović Škero


Vida Petrović Škero skoro dva meseca čeka da se skupštinski odbor za pravosuđe izjasni o njenom dolasku na funkciju, za koju su je predložili poverenik Rodoljub Šabić i ombudsman Saša Janković.
Ona bi u Odboru Agencije trebalo da zameni Branka Lubardu, koji je otišao za sudiju Evropskog suda u Strazburu.


Prema saznanjima „Blica“, Škero je u nemilosti naprednjaka po više osnova - zbog toga što je u javnosti kritikovala neke poteze Ministarstva pravde i ministra Nikole Selakovića, zatim, jer je smatraju kadrom DS-a, ali i zbog toga što su je predložili Janković i Šabić, koji su, pogotovo ombudsman, u žestokom sukobu s naprednjacima.


Vida Petrović Škero kaže za „Blic“ da ne zna šta je razlog za odugovlačenje.
- Možda ima veze sa onima koji su me predložili, ili zato što su se povodom mene u javnosti dešavale razne stvari. Kada se menjaju zakoni po hitnom postupku, na primer, o penzionisanju, i to za tri-četiri dana, za to se ima vremena, a za mene izgleda da treba više vremena - kaže Petrović Škero.



Petar Petrović, predsednik Odbora za pravosuđe, tvrdi za „Blic“ da „nije bilo instrukcije da se oteže“.
- Imali smo dosta posla u proteklo vreme, poput rasprave o izveštajima Saše Jankovića i Rodoljuba Šabića, ali verujem da će tema funkcije u Agenciji doći na red za desetak dana - kaže Petrović.


Poslanik SNS i član Odbora za pravosuđe Vladimir Đukanović tvrdi za „Blic“ da ni zbog Vide Petrović Škero ni zbog njenih predlagača ne postoji problem. „Koga god da su predlagači predložili, razgovaraćemo, a uvažena gospođa Škero svakako zaslužuje da se o njoj razgovara. Nikakvih zakulisnih radnji nema“, kaže Đukanović
 
Pa sta sad...da li je to cini ista postenijom...ne.....

Prvo ta agencija nema autoritet ni kod naroda ni kod vlasti, nema ni neka ovlastenja, nema nista samo stavis dupe na vetrometinu...
Mozes sitno da smrduckas , a nema ni svesti u narodu ni u vlasti sta ta agencija treba da radi i sta znaci pravilan rad te agencije..

Pa nek je neko posten ko ja, i sposoban i resen da sredi stvar, ne da lincuje ili se sveti, nego da sredi sve da dodje u redovno stanje i protoke i po protokolima, opet nece raditi svoj posao dobro na mestu agencije...nece zato sto niti ko ceni niti ce da se obezbedi kontinuitet, a cim nema kontinuiteta, svako ko je privremeno u bajboku zbog lopovstine samo ceka da se stvari proemene i da opet dodje njegovo vreme...
A da ne pricam reakciju na Balakanu , a to je, e bas si ti posten , a mi nismo...
 
ne vidim razlog zasto bi kadar ds-a bio postavljan na visoke, a ni obicne funkcije

Не видим зашто би било чији кадар био постављан на ову функцију...

Нарочито партијски доказан.

Али, то ваљда мора због непристрасности коју мора да има да би добро радио свој посао.
 
VPŠ je više kadar Voje Koštunice i pokojnog Batića nego DS-a ,a Dule Petrović ,Homen i Malovićka su je sklonili sa funkcije i postavili debelu Mesarevićku kada je DS zajahao na vlast .

Tačno. A od etikete i vojnika Slobine podguzne muve su je rehabilitovali upravo jurišnici Koštunice dr Voje.
 

Back
Top