Zašto su "stranci" uvek bili bolji ?

interesantno je da u većini slučajeva klanove u Srbiji prave ti "stranci"
dok srbi maltene i nemaju pravo glasa a kamoli da budu na nekim položajima
kao što su likovi iz susednih država

Srbina na polozaju je lako potkupiti. Jajare su podmitljive.
To koriste oni koji dodju u Srbiju.
Kada Crnogorac zauzme poziciju, on oko sebe stvara krug svojih Crnogoraca. Samo od njih prima mito.

Srbina pak ce i siptar da potkupi. Toliko je to lakomo na pare.
Ne vidi dalje od nosa.

Srbi nemaju nacionalnu svest. Tito im je isprao mozgove za sitne pare.



Koza Nostra ce duze da traje nego danasnja Srbija..Oni imaju nacionalnu svest a Srbi je nemaju.

Jedno stado ovaca je kompaktnije nego Srbija danas.
 
Poslednja izmena:
Srbina na polozaju je lako potkupiti. Jajare su podmitljive.
To koriste oni koji dodju u Srbiju.
Kada Crnogorac zauzme poziciju, on oko sebe stvara krug svojih Crnogoraca. Samo od njih prima mito.

Srbina pak ce i siptar da potkupi. Toliko je to lakomo na pare.
Ne vidi dalje od nosa.

Srbi nemaju nacionalnu svest. Tito im je isprao mozgove za sitne pare.


šta mogu drugo da pomislim nego da je Srbija na žalost, uvek bila
plodno tlo za manipulaciju...
Srbi prevashodno nemaju svoje 'JA' nego prepuštaju svakoj bagri sa strane
da im rukovodi državom, a osnova jedne države(između ostalog) je - ekonomija

jbt. hrvati i bosanci su odjednom toliki stručni kadrovi da budu na šefoskim i direktorskim mestima
 
šta mogu drugo da pomislim nego da je Srbija na žalost, uvek bila
plodno tlo za manipulaciju...
Srbi prevashodno nemaju svoje 'JA' nego prepuštaju svakoj bagri sa strane
da im rukovodi državom, a osnova jedne države(između ostalog) je - ekonomija

jbt. hrvati i bosanci su odjednom toliki stručni kadrovi da budu na šefoskim i direktorskim mestima

Sada je to politika NSP.
Strani kadrovi ce bolje da krcme Srbiju.
 
Sada je to politika NSP.
Strani kadrovi ce bolje da krcme Srbiju.

posle ovog posta će verovatno da zatvore temu ali nebitno...
bio sam po mnogim hrvatskim forumima, i bio proteran sa njih,
nisam doživeo nigde da me iko brani kao što na krstarici brane hrvate
i ujedno sankcionišu srbe jer podižemo međunarodni nered i međunacionalnu neslogu...

bitno da su ostali sigurni, a nas ko ebe...
 
Zaboravili ste vi sta ste....seljaci....pa samo copy paste objasnjenja iz visokih krugova, kao u satiri gospodja ministarka...

Seljak ima jednostavno objasnjenje.....Ako je Pera bolji i ja to kazem, on ce dobiti pitchke...

Zato i postoji istinita prica iz prve ruke... Jedno veliko i razvijeno selo u Vojvodini, i slucajno sam mogao da im pomognem da im se izgradi kaldrmisani put od 5km, koji ce voditi do desetak farmi na obodu tog sela.
Kocka se skidala jer se u blizini gradio put a osnova je bila kaldrma pa su skidali i pravili klasican asfaltni put.
Da ne bi kocku vozili 20km i vise i tamo bacali, predlozim seljacima i putarskoj firmi i ministarstvu da odrade put seljacima, stalno se zale kad padne kisa ne moze kamion za mleko ili bilo sta.
Samo je trebalo obezbediti ko je kontakt i koordinator za tu zajednicu desetak farmera i selo , da bi dosli inzenjeri i pregledali i organizovali transfer sa sto manje kostanja i vremena.
I tu je stalo...."sto bas ti", "moja cerka ima visu ekonomsku","ali ona nije to radila pa ne zna","sto bas ti","ako bi moglo da ti njoj pomazes i odradis to , a da ona bude glavna u tome".

Epilog, nisu se dogovorili u selu, kaldrma je stojala jedno 20 dana pored starog puta a onda je odvezena 20km dalje i bacena, kasnije je neko mozda otkupljivao ili odvozio tu odbacenu kaldrmu. Najvaznije je bilo ko ce biti glavni zasluzni u selu ako se izgradi put. Bolje i neizgradjen put nego da zasluge dobije neko naprecac ili neko van dogovorenih alavih i razmazenih porodica.


Da ne pricam lekcije koje sam dobijao u gradu u srednjoj skoli...to tek ne bi ste razumeli...

Ali poenta je uvek jednostavna....Ako pohvalis komsiju on dobi pitchke i prestiz a posle je veliki on a ti mali...

- - - - - - - - - -

Da, da sam hteo kolac od par hiljada evra i onda da ja organizujem to, to bi bilo efikasnije, ali bi bilo protivzakonito...
 
Jos dok sam sluzio JNA primetio sam isto. Zastavu su uvek dizali svi drugi osim Srba. Ja recimo nikada nisam izabran da dizem zastavu Jugoslavije a pre mene su selektovani albanci, slovenci, hrvati, muslimani i svi ostali. Pitao sam se jos tada u cemu je stvar i mislio sam da sam ja nesto licno skrivio i da je to bio razlog. Kasnije sam shvatio da smo podanicke duse i doopelizaci.
 
Jos dok sam sluzio JNA primetio sam isto. Zastavu su uvek dizali svi drugi osim Srba. Ja recimo nikada nisam izabran da dizem zastavu Jugoslavije a pre mene su selektovani albanci, slovenci, hrvati, muslimani i svi ostali. Pitao sam se jos tada u cemu je stvar i mislio sam da sam ja nesto licno skrivio i da je to bio razlog. Kasnije sam shvatio da smo podanicke duse i doopelizaci.

čudna je ta jna koju si ti služio. ja sam imao sve oficire srbe, sve podoficire srbe a dikoji je desetar bio nesrb. možda je među te što ih zovem srbima bio neki crnogorac al to je tada bili isti k....da napomene , vojsku sam služio u sloveniji. i da. ni jednom nisam dobio dopust osim redovnog i to na kraju roka. toliko o beneficijama.
 
Koje gluposti... :dash:

Istina je, naravno, potpuno drukčija. Dođite u HR pa vidite, na Banovinu (Baniju) ili Kordun, Liku... Gdje žive Srbi tamo je bio i asfalt, struja, voda. Gdje žive Hrvati baš i ne. Evo recimo primjer pruge (čeka obnovu) Sisak-Karlovac. Nakon Petrinje pruga ne ide najkraćim i najlogičnijom trasom. Pruga ide kroz ona sela gdje žive Srbi. U Jugi - direktori Srbi, milicajci - Srbi, svuda Srbi na skoro svim važnijim i bitnijim funkcijama. Ako se natječu za isto mjesto (funkciju) Srbin i Hrvat posao je dobio Srbin... Hrvati su u SFRJ - SRH bili građani drugog reda, i to je istina.
Možda je u Srbiji bilo drukčije, ja kažem kak je bilo u HR. A ni sad situacija nije ništa bolja za Hrvata iz HR. Sad su Srbe zamjenili Hrvati iz BiH... :(
 
Oooo, planinska veza... oce to.....Hrvati iz BIH su povezani isto kao hercegovci i bosanci u Srbiji i onda ko ce kome nego svoj svome...
A to samo znaci da su Hrvati iz Hrvatske pogresno tumacili dosadasnje stanje, isto kao i Srbi iz Srbije sto pogresno tumace i tumacili su stanje...
Ali da isprave tumacenje ne mogu ni jedni ni drugi...

Prosecan domacin u Srbiji ce diktatorski terorisati svoju porodicu, trazeci od clanova da se prilagode njegovim pogledima na situaciju....sa druge strane ne shvata da je povezana uloga da se bori i drustveno da zadrzi odredjenu funkcionalnost drustvene sredine....jer inace ce svaki mesec traziti drasticne promene od svoje porodice koju ona nece moci da podrzi...

To je nesto nalik glupim pricama da u Srbiji fale strucnjaci..., ali strucnjaka angazuju samo na 6 meseci za 5 godina, a ostalih 4,5 godine nek se ebe....ko ga ebe....ako vredi nek se snadje...
Pa tako se i snadje, ode.....jer je visak u zemlji...
 
Koje gluposti... :dash:

Istina je, naravno, potpuno drukčija. Dođite u HR pa vidite, na Banovinu (Baniju) ili Kordun, Liku... Gdje žive Srbi tamo je bio i asfalt, struja, voda. Gdje žive Hrvati baš i ne. Evo recimo primjer pruge (čeka obnovu) Sisak-Karlovac. Nakon Petrinje pruga ne ide najkraćim i najlogičnijom trasom. Pruga ide kroz ona sela gdje žive Srbi. U Jugi - direktori Srbi, milicajci - Srbi, svuda Srbi na skoro svim važnijim i bitnijim funkcijama. Ako se natječu za isto mjesto (funkciju) Srbin i Hrvat posao je dobio Srbin... Hrvati su u SFRJ - SRH bili građani drugog reda, i to je istina.
Možda je u Srbiji bilo drukčije, ja kažem kak je bilo u HR. A ni sad situacija nije ništa bolja za Hrvata iz HR. Sad su Srbe zamjenili Hrvati iz BiH... :(

To je mantra koju vam je podvalio Tuđman i ekipica da bi izazvao mržnju u vama lakše vas nahuškao za rat.

Skoro sam naišao na neko istraživanje koje u potpunosti obara priču o srpskoj "dominaciji" na svim funkcijama u Hrvatskoj. Probaću da ga pronađem i postujem.
 
To je mantra koju vam je podvalio Tuđman i ekipica da bi izazvao mržnju u vama lakše vas nahuškao za rat.

Skoro sam naišao na neko istraživanje koje u potpunosti obara priču o srpskoj "dominaciji" na svim funkcijama u Hrvatskoj. Probaću da ga pronađem i postujem.

Nije točno. Govorim iz osobnog iskustva, koje je bilo u mojoj obitelji. Uzmi neku kartu SFRJ pa provjeri za prugu... Srbi su 1981. činili oko 12% stanovništva HR, a koliko su bili zastupljeni?
 
tema je nacionalisticka u losem smislu.
Ovo je pleonazam :mrgreen:

Najpre - ako terminacional misli na Jugu - tu niko od naroda koji je živeo u Jugi nije bio stranac.
Dalje, sve glavonje na koje sam ja naletala u Srbiji su mahom bili Srbi - a u Bosni je to, naravno, bilo mešano.
Dalje - ovo za vojsku je čist debilitet, većina oficira su bili Srbi. (moj ćale oficir, pa znam, službovao u Bosni)


rat u bih je poceo nakon sto su mu prethodile slicne floskule kod cro i alijinih
i kod srba.
Dakle, pošto sam odrasla u Bosni, najpre je krenulo s nacionalizmom Srba i Hrvata, ako ćemo pravo, a muslimani su kasnije podilkanisali.
 
Nije točno. Govorim iz osobnog iskustva, koje je bilo u mojoj obitelji. Uzmi neku kartu SFRJ pa provjeri za prugu... Srbi su 1981. činili oko 12% stanovništva HR, a koliko su bili zastupljeni?

Ja znam (mada sam bila dete, pa znam samo teoretski) da je postojao neki "nacionalni ključ" po kom se biralo na razne pozicije kako bi "svako bio zastupljen" - i to i jeste sranje, to, što se uopšte razmišljalo o "nacionalnim ključevima" - jer to je pouzdan znak da pitanje nacionalizma nije bilo rešeno.
A nacionalizam je uvek dovodio do sranja.
 
Koje gluposti... :dash:

Istina je, naravno, potpuno drukčija. Dođite u HR pa vidite, na Banovinu (Baniju) ili Kordun, Liku... Gdje žive Srbi tamo je bio i asfalt, struja, voda. Gdje žive Hrvati baš i ne. Evo recimo primjer pruge (čeka obnovu) Sisak-Karlovac. Nakon Petrinje pruga ne ide najkraćim i najlogičnijom trasom. Pruga ide kroz ona sela gdje žive Srbi. U Jugi - direktori Srbi, milicajci - Srbi, svuda Srbi na skoro svim važnijim i bitnijim funkcijama. Ako se natječu za isto mjesto (funkciju) Srbin i Hrvat posao je dobio Srbin... Hrvati su u SFRJ - SRH bili građani drugog reda, i to je istina.
Možda je u Srbiji bilo drukčije, ja kažem kak je bilo u HR. A ni sad situacija nije ništa bolja za Hrvata iz HR. Sad su Srbe zamjenili Hrvati iz BiH... :(

:zcepanje:

Znači, opet Srbi?

Vi Hervati stvarno nemate sreće, pa to ti je...:zcepanje:
 
За избор директора друштвених предузећа у СФРЈ никада није примењиван тзв. "национални кључ".
"Национални кључ" је заправо термин из тадашњег домаћег фудбала, када су се лоше игре репрезентације правдале измишљеним "националним кључем". И то се причало искључиво у Србији, прецизније у реакционарној београдској чаршији.
Као шатро, да у репрезентацији играју претежно србијански фудбалери, били бисмо прваци света и сличне национал-шовинистичке фантазмагорије, а у којима су предњачили спортски новинари - навијачи "црвено-белих". Ти и такви новинари су и измислили тај бесмислени термин.
 
Poslednja izmena:
Ovo je važilo samo za crnokamenjarce. I oni su se držali u klanu kao crevca. Doduše, tada su smatrani Srbima iz Crne Gore. Danas je sve drugačije ... :think:

Međutim, otkad smo samo Srbija, sve ide naopako, što nekako idu u prilog tome da nismo ni za k. da ništa ne umemo da radimo.

Treba iznajmiti 100 japanaca i 100 švaba i dati im da upravljaju Srbijom narednih 20 godina i ... bog da nas vidi. :)
 
Kakva je ovo tema?
Kada sam procitao naslov, pomislio sam zasto su drugi narodi (zapad) bolji od nas uvek bili.
To je jednostavno.
A ovo o cemu pricate, navedite neki primer vasih tvrdnji. Uostalom koja je razlika? Svi smo ista g****.
A ako pricate o Jugoslaviji, to nije tacno, a i bilo je odavno, dakle nebitno.
 

Back
Top