Pita od jabuka - brzinska za poćetnike

gost 361774

Zainteresovan član
Poruka
228
Iako sam ja ljubitelj pravih starinskih pita moram da priznam da su i one sa kupovnim korama odličnog ukusa.
Volim da razvlačim kore za pitu i volim cijeli postupak spremanja ali mnogi od nas nemaju mnogo vremena niti strpljenja za taj način pripreme.
Ovo je recept za početnike i za one koji žele da za kratko vrijeme spreme preukusnu pitu!

 
Miller nemojte da budete nekulturni, nije dobro, ne za mene nego za vas.

Ne mogu da se mjere mnoge stvari i vjerovatno ste ucili u skoli da se kruske i jabuke ne mogu sabirati. Ovo sto ste vi stavili, niti je pita, niti je pita od jabuka.

Ako zivite na Balkanu a ne znate sta je pita te mislite da je pita ono sto se na engleskom kaze pie onda ste malo u zabludi.



po koji put :lol:


ovo je pita

ta tvoja ne moze da se meri po ukusu i po izgledu :lol:
 
Iako sam ja ljubitelj pravih starinskih pita moram da priznam da su i one sa kupovnim korama odličnog ukusa.
Volim da razvlačim kore za pitu i volim cijeli postupak spremanja ali mnogi od nas nemaju mnogo vremena niti strpljenja za taj način pripreme.
Ovo je recept za početnike i za one koji žele da za kratko vrijeme spreme preukusnu pitu!


Prezla ili griz da upiju sok iznutra i blaži šerbet kao preliv,barem tako se kod mene pravi. Ali za savijaču ima verovatno hiljadu varijacija i svaka je dobra :ok:
 
Zaista je tako, postoje mnoge varijacije ove pite i sve su dobre. Ja se sjecam da je moja baka nekada pravila pitu od nekakvih kiselih jabuka (sto bi korigovala dodavanjem dosta secera) i ona je bila fantasticna.
Prezle su odlican prijedlog sledeci put cu da pokusam :)

Prezla ili griz da upiju sok iznutra i blaži šerbet kao preliv,barem tako se kod mene pravi. Ali za savijaču ima verovatno hiljadu varijacija i svaka je dobra :ok:
 

Back
Top