POSTOJI LI MAGIJA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
valjda dela tog boga u odnosu na predhodno stanje
predhodno je bilo ljudsko suocavanje sa pojavama i nasumicno "resavanje" licnih i drustvenih problema
sada smo dosli do zrtvovanja reci,koje se u zavisnosti od svesti,primenjuju ili ne
 
Tvoj bog kaze: "i nemoj imaati drugih bogova osim mene!" Znaci li to da ima i drugih bogova? U hriscanstvu ih ima ni manje ni vise nego tri. Da li je to crna ili bela, mozda i zuta magija? Njima nije zabranjeno magijanje i gatanje da li ces u pakao ili u raj. Dakle, zakljucujem da hriscanstvo nije monoteisticka religija. Ne mozes da verujes u tri boga i da si istovremeno monoteista. Doduse, bice da je i takvo cudo moguce. Sve zavisi od pameti.
 
Tvoj bog kaze: "i nemoj imaati drugih bogova osim mene!" Znaci li to da ima i drugih bogova? U hriscanstvu ih ima ni manje ni vise nego tri. Da li je to crna ili bela, mozda i zuta magija? Njima nije zabranjeno magijanje i gatanje da li ces u pakao ili u raj. Dakle, zakljucujem da hriscanstvo nije monoteisticka religija. Ne mozes da verujes u tri boga i da si istovremeno monoteista. Doduse, bice da je i takvo cudo moguce. Sve zavisi od pameti.

Dobro si zakljucio osim toga da ima razlicitih hriscanskih vera, i da ima i monoteistickih.
Mi, Jehovini Svedoci na primer verujemo da je Bog jedan jedini, JHVh Jehova.

A demoni su bogovi onima koji ih prizivaju bilo obredima ili drugacije...
 
Dobro si zakljucio osim toga da ima razlicitih hriscanskih vera, i da ima i monoteistickih.
Mi, Jehovini Svedoci na primer verujemo da je Bog jedan jedini, JHVh Jehova.

A demoni su bogovi onima koji ih prizivaju bilo obredima ili drugacije...

U najmanje 70% tvojih komentara pominje se zlo, sotona i demoni.
Za sve ove godine, toliki komentari i u njima jedno te isto i jedno te isto
davanje na značaju zlu i naopakom.
Na čemu ti je pažnja, to se i uvećava.
Šta je to, ako ne prizivanje? Obred služi samo da pažnju pojača.
Obred može biti i pisanje komentara po forumu.

Taman posla da ti to svesno i namerno radiš. Ti samo ne znaš šta
radiš.
 
.

U pravu si.To je tako.Svi sektaši rade iste stvari.
Klanjaju se demonima.To poimanje Jahve je fraza" U ime Boga"
Bili su krstaški ratovi u ime Boga pa su mnoge civilizacije opljačkane i narodi ubijani.
Bog zabranjuje ubijanja, pljačke i ostalo što rade u njegovo ime.
Bog zabranjuje ubijanje, ali je najveci krvnik do sada smisljen. Jos niko nije ubio svu prvorodjenu decu egipatsku ili spalio gradove Sodomu i Gomoru sa celokupnim stanovnistvom, potopio celokupo covecanstvo osim svog miljenika Noja i njegovu porodicu. Zar to nije genocid. Naravno da jeste, i to jos uvek najveci u istoriji covecanstsva. Kakav je to bog po tebi?
 
Poslednja izmena:
Bog zabranjuje ubijanje, ali je najveci krvnik do sada smisljen. Jos niko nije ubio svu prvorodjenu decu egipatsku ili spalio gradove Sodomu i Gomoru sa celokupnim stanovnistvom, potopio celokupo covecanstvo osim svog miljenika Noja i njegovu porodicu. Zar to nije genocid. Naravno da jeste, i to jos uvek najveci u istoriji covecanstsva. Kakav je to bog po tebi?

Bog koji ociscuje bolest ,zlo ,kugu ,zarazu...da se ne prosiri na sve i zatre celo covecanstvo
 
Bog zabranjuje ubijanje, ali je najveci krvnik do sada smisljen. Jos niko nije ubio svu prvorodjenu decu egipatsku ili spalio gradove Sodomu i Gomoru sa celokupnim stanovnistvom, potopio celokupo covecanstvo osim svog miljenika Noja i njegovu porodicu. Zar to nije genocid. Naravno da jeste, i to jos uvek najveci u istoriji covecanstsva. Kakav je to bog po tebi?

Genocid je nepravedno ubijanje nevinih.

A Bog ima pravo da unisti zlo.
Zle ljude i njihovu lozu.

Bozji sud je uvek pravedan.
 
Prva Poslanica Korincanima Apostola Pavla :

"...14. A tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božijega, jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer se to ispituje duhovno.

15. Duhovan pak sve ispituje, a njega samog niko ne ispituje.

16. Jer ko poznade um Gospodnji da bi ga poučio?

A mi imamo um Hristov...."...
 
Genocid je nepravedno ubijanje nevinih.

A Bog ima pravo da unisti zlo.
Zle ljude i njihovu lozu.

Bozji sud je uvek pravedan.
Gle, molim te, ti sebe izdvajas od ostalog sveta, ti si ubedjen da si bezgresan i da si zato sada ziv, inace bi i ti nastradao, i tvoji roditelji, i tvoji preci. To pravdanje ubijanja nevine prvorodjene dece egipatske i prvorodjene dece e gipatskih robova je nemerljivo zlo jednog bozanstva. Znaci ti si vernik samo iz sstraha da te bog ne sprzi. Da li ti razmisljas kad ovako osudjujes celo covecanstvo.
 
Gle, molim te, ti sebe izdvajas od ostalog sveta, ti si ubedjen da si bezgresan i da si zato sada ziv, inace bi i ti nastradao, i tvoji roditelji, i tvoji preci. To pravdanje ubijanja nevine prvorodjene dece egipatske i prvorodjene dece e gipatskih robova je nemerljivo zlo jednog bozanstva. Znaci ti si vernik samo iz sstraha da te bog ne sprzi. Da li ti razmisljas kad ovako osudjujes celo covecanstvo.

sto meni pises u muskom rodu :confused:

Ja ne znam zasto su drugi vernici mogu reci u svoje ime.

Moguce da su neki i od straha od kazne... ali to je stvar vaspitanja.

Mene su vaspitali u duhu ljubavi i zato volim dobrotu i pravednost kao i sve vrline.

Iz Ljubavi je moja vera u Boga.
 
Bog koji ociscuje bolest ,zlo ,kugu ,zarazu...da se ne prosiri na sve i zatre celo covecanstvo
Ni demoni ne ubijaju, a bog stvorio izopacen svet, pa uziva u ubijanje i zlih i savrsenih. To su sadisticki postuplci jednog neinventivnog mitoloskog bozanstva. Zapravo, neinvenntivnih autora biblijskog vracanja. Sve je moguce, samo je neophodno da imas bogatu i perceptivnu imagainaciju. Da zakljucim, bog je prvo morao da "pocisti" svoje gresne vernike, a ne i ostalai posten i ispravan narod. Da su kreatori svetih spisa bili mastovitiji, stvorili bi najhumanijeg boga koji je ikada postojao. Medjutim, od polupismenih Palestinaca, autora kanonizovanih spisa, nije se moglo ocekivati vise. Kakvi kreatori takav i bog.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top