sto ce slusalice radiju

ostalo od 50-tih godina a dobro je zbog drugih da ih ne uznemirava to što se sluša recimo u autobusu, bilo bi prava tehno žurka kad bi 10 osoba naglas slušalo muziku sa mobilnog a ostatak putnika mora da trpi akustične šokove ili možda nekom nije do slušanja muzike u tom trenutku
 
ostalo od 50-tih godina a dobro je zbog drugih da ih ne uznemirava to što se sluša recimo u autobusu, bilo bi prava tehno žurka kad bi 10 osoba naglas slušalo muziku sa mobilnog a ostatak putnika mora da trpi akustične šokove ili možda nekom nije do slušanja muzike u tom trenutku

Bezveze objasnjenje. Svoju muziku koju imas u telefonu mozes da biras da li ces da slusas na slusalicama ili ne. Pa cak i na starim tranzistorima mozes da biras.
Nebitno gde se nalazio. Za radio je sigurno isto lako da se namesti to, ali eto, mrzelo ih verovatno. Mada su se sad pojavili neki modeli kod kojih moze.
 
Bezveze objasnjenje. Svoju muziku koju imas u telefonu mozes da biras da li ces da slusas na slusalicama ili ne. Pa cak i na starim tranzistorima mozes da biras.
Nebitno gde se nalazio. Za radio je sigurno isto lako da se namesti to, ali eto, mrzelo ih verovatno. Mada su se sad pojavili neki modeli kod kojih moze.

Ajd ti lepo svima nama objasni razliku između tranzistora i radia pošto, posle toga kad mi objasniš lepo radio ili tranzistor ponesi napolje i uživaj
 
Bezveze objasnjenje. Svoju muziku koju imas u telefonu mozes da biras da li ces da slusas na slusalicama ili ne. Pa cak i na starim tranzistorima mozes da biras.
Nebitno gde se nalazio. Za radio je sigurno isto lako da se namesti to, ali eto, mrzelo ih verovatno. Mada su se sad pojavili neki modeli kod kojih moze.

Da, i moj buraz kupio fon i to neku nokiu od 3000 din za majku i pustio radio iako nema slusalice. Nisam verovao dok nisam video svojim ocima. I sto su oni sad nas zavlacili godinama da moraju sluske, ne znam.
 
Oduvek sam se pitao zasto telefoni traze slusalice kad ocemo da slusamo radio kad telefoni vec imaju tu antenu zar ne?

Telefoni imaju unutrasnju antenu koja je predvidjena da hvata signal odredjene frekvencije. Radio i mobilna telefonija ne rade na istim frekvencijama pa je zato potrebna spoljna antena. Zice u kablu za slusalice imaju ulogu te spoljne antene koja je potrebna za hvatanje FM radio signala.

Zato recimo klasicni radio aparati imaju spoljnu i unutrasnju antenu. Spoljna antena sluzi za prijem FM signala a unutrasnja za sve ostalo.
 
Poslednja izmena:
Evo, objasnio je čovek iznad mene. Slušalice, odnosno njihova žica, ponašaju se kao radio antena te omogućavaju telefonu da hvata signal. Na nekim modelima telefona se čak i ispiše to kad pokušaš da uključiš radio dok slušalice nisu priključene. Recimo, na mom Xperia telefonu piše:

Please insert the headset. The cord works as the radio antenna.

A ako neko baš želi da na telefonu zvuk sa radija sluša preko zvučnika, većina programa za radio ima tu opciju. Ali slušalice svejedno moraju biti povezane.
 
Mozda jer je ljudsko telo dosta efikasnija antena :) , samim tim bi dodavanje eksterne fm antene bilo bespotrebno i neprakticno , dok slusalice koje ujedno i sluze kao antena bolje prijanjaju uz telo koje sprovodi najveci deo radio talasa.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije jer je ljudsko telo dosta efikasnija antena , samim tim bi dodavanje fm antene bilo bespotrebno i neprakticno , dok slusalice bolje prijanjaju uz telo koje sprovodi najveci deo radio talasa.

U suprotnom bi signal bio ocajan .

:)
Antene za mobilnu, satelite i wi fi su mnogo krace i staju u kuciste i oko njega jer je frekvencija visoka, ali za FM radio frekvencija je niza, a talasi duzi i antena mora da bude mnogo duza, zato je produzena zicama za vezu sa slusalicama, da ne bi dodavali jos neku zicu posebno.
 

Back
Top